Co mě napadá II

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 9:34:17

To by nebylo moudré řešení. Z jedné IP může psát i více uživatelů. A kdo používá mobilní připojení, tomu se IP neustále mění.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 9:55:26

Návštěvník píše: A kdo používá mobilní připojení, tomu se IP neustále mění.

To je docela zajímavé téma. Neopakují se náhodou i tak první dvě dvoj nebo trojčíslí - pokud se zdržuje na stejném místě? Kde by bylo možné najít víc informací o tom?
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 11:01:22

Jen vím, že při každém připojení přes mobilní síť, mám jiné IP. A myslím že se může měnit i průběžně při připojebí, se změnou místa,
když se dostaneš z dosahu jedné radio-buňky (nevím jak se tomu říká odborně) a přejdeš k druhé.

Na netu jsem k tomu moc nenašel:

"Je unikátní číslo identifikující počítač v síti Internet ve tvaru např. 81.31.5.5 či 194.125.189.147. Za jednou IP adresou se může skrývat celá firma či škola, která na Internet přistupuje přes proxyserver či firewall, a naopak jeden uživatel může dostat při každém připojení od svého poskytovatele přidělenu jinou IP adresu."
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 11:02:46

"při připojení" :D
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 11:19:35

Návštěvník píše:Jen vím, že při každém připojení přes mobilní síť, mám jiné IP. A myslím že se může měnit i průběžně při připojebí, se změnou místa,
když se dostaneš z dosahu jedné radio-buňky (nevím jak se tomu říká odborně) a přejdeš k druhé.

Na netu jsem k tomu moc nenašel:

"Je unikátní číslo identifikující počítač v síti Internet ve tvaru např. 81.31.5.5 či 194.125.189.147. Za jednou IP adresou se může skrývat celá firma či škola, která na Internet přistupuje přes proxyserver či firewall, a naopak jeden uživatel může dostat při každém připojení od svého poskytovatele přidělenu jinou IP adresu."

Díky za info.

Pak asi administrátorovi, který chce zabanovat nějakého agresivního Návštěvníka, nezbývá než identifikovat ho podle energie, která z jeho příspěvků vyzařuje a je pro něho charakteristická. To se ale dá těžko pokaždé určit s úplně stoprocentní jistotou. Tedy pokud se nedají v takové situaci využít ještě další pravomoci, o kterých my ostatní nemáme ani ánunk.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 11:40:37

Jj, v době dynamických adres a mobilních dat nemá banování pražádný smysl. Např. vím že z pracovní adresy, kterou občas používám, sem píše ještě jeden návštěvník - kolega. Kdyby byl zlej (což není) :) a admin ho zabanoval, přišel bych o přístup i já.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 11:43:56

PS. Ta dotyčná se tu objeví jen jednou za čas a má celou řadu IP, na rozdíl od Petra, který jich má jen minimum. Jana všechny jeho IP zná, takže ho tu a tam na nějakou chvíli zabanuje, ať píše z domova, nebo odjinud z noťasu. Což se vždycky dodatečně všichni dozvíme ;)
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 11:46:33

Návštěvník píše:Jj, v době dynamických adres a mobilních dat nemá banování pražádný smysl. Např. vím že z pracovní adresy, kterou občas používám, sem píše ještě jeden návštěvník - kolega. Kdyby byl zlej (což není) :) a admin ho zabanoval, přišel bych o přístup i já.

A když sem někdo píše svoje příspěvky z ciziny? Že by sem psal i nějaký místňák se stejnou IP mi přijde dost nepravděpodobné.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 12:00:06

Koho myslíš tou dotyčnou? Jakože její příspěvky byly agresivní?
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 12:16:56

Návštěvník píše:Jj, v době dynamických adres a mobilních dat nemá banování pražádný smysl. Např. vím že z pracovní adresy, kterou občas používám, sem píše ještě jeden návštěvník - kolega. Kdyby byl zlej (což není) :) a admin ho zabanoval, přišel bych o přístup i já.


I můj kolega v práci sem také občas něco píše ze stejné IP adresy, jako já, taky není zlej.

Admin musí být, co se banování týče, pozorný, a nepodléhat tak lehce nátlaku těch, kteří by chtěli někoho banovat, ale sami by něco takového nedělali.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 12:32:29

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Jj, v době dynamických adres a mobilních dat nemá banování pražádný smysl. Např. vím že z pracovní adresy, kterou občas používám, sem píše ještě jeden návštěvník - kolega. Kdyby byl zlej (což není) :) a admin ho zabanoval, přišel bych o přístup i já.


I můj kolega v práci sem také občas něco píše ze stejné IP adresy, jako já, taky není zlej.

Admin musí být, co se banování týče, pozorný, a nepodléhat tak lehce nátlaku těch, kteří by chtěli někoho banovat, ale sami by něco takového nedělali.

Ano.
Návštěvník
 

Re: Co mě napadá

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 13:53:38

A i mé domovské připojení má dynamickou IP, kterou čas od času provozovatel změní.Takže pokud píšu jako návštěvník,
ani admin pak nepozná, že jde stejného návštěvníka. Ani funkce fóra, pokud tu jsou, co umí zobrazit informace o zařízení,
ze kterého je psáno, mu nemohou dát jasný přehled, protože spousta lidí používá stejný operační systém i prohlížeč. Takže nakonec mu mnohdy nezbývá než ta intuice :)
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. čer 2018 20:02:05

miroslav píše:hlavní překážky realizace Toho - tj. hlavně vlastní sebestřednost - je zajímají ze všeho nejméně :(

Protože je neuvědomovaná :(

A dokud nevznikne zájem začít tu "naprosto samozřejmou" vlastní sebestřednost na kdesi dně svých reakcí rozpoznávat ... a ochota upouštět od ní, bude se ta automatická sebestřednost dál a dál posilovat, místo aby se postupně rozpouštěla

:what:
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 19. čer 2018 21:04:06

Zájem začít si v sobě uvědomovat tu "naprosto samozřejmou" sebestřednost je - tedy podle mé zkušenosti - něco jako začátek.

Pak se tenhle zájem může začít objevovat v různých situacích, dosavadní návyk automatické sebestřednosti postupně nahrazuje zájem si ji v sobě uvědomit. Asi záleží dost i na tom, jak silnou sebestřednost v nás jednotlivé situace vybudí - čím je silnější, tím menší je šance, že si ji uvědomíme.
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. čer 2018 5:43:17

O co jiného jde v Duetu Jediného, než najít v tom časoprostoru Sebe?

Střed, který je vším.

Střed, který celý časoprostor přesahuje.

Střed, kde není rozdíl mezi Ty a Já.

Jak jinak by měl znít Duet Jediného,

než láskou?
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2018 13:08:32

Návštěvník píše:Zájem začít si v sobě uvědomovat tu "naprosto samozřejmou" sebestřednost je - tedy podle mé zkušenosti - něco jako začátek.

Pak se tenhle zájem může začít objevovat v různých situacích, dosavadní návyk automatické sebestřednosti postupně nahrazuje zájem si ji v sobě uvědomit. Asi záleží dost i na tom, jak silnou sebestřednost v nás jednotlivé situace vybudí - čím je silnější, tím menší je šance, že si ji uvědomíme.

Návštěvník píše:
miroslav píše:hlavní překážky realizace Toho - tj. hlavně vlastní sebestřednost - je zajímají ze všeho nejméně :(

Protože je neuvědomovaná :(

A dokud nevznikne zájem začít tu "naprosto samozřejmou" vlastní sebestřednost na kdesi dně svých reakcí rozpoznávat ... a ochota upouštět od ní, bude se ta automatická sebestřednost dál a dál posilovat, místo aby se postupně rozpouštěla

:what:

Při regresích se opakovaně ukazuje, že síla, s jakou se ta sebestřednost v jednotlivých situacích objevuje, není vždycky stejná. Její síla zřejmě závisí i na předchozích zkušenostech v podobných situacích.
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2018 13:42:48

Návštěvník píše:Zájem začít si v sobě uvědomovat tu "naprosto samozřejmou" sebestřednost je - tedy podle mé zkušenosti - něco jako začátek.

Kdy k tomu dojde? Až se objeví pochopení, že představy o ideálech blokují možnost vnímat všechny přirozené reakce mysli, ne jen ty pozitivní.
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2018 14:37:55

Návštěvník píše:
Tara píše:Tahle diskuze je všechno jiné, než Duet Jediného :-)


Co je podle Tebe Duet Jediného?


Duet je pro dva hlasy, takže nic pro Jediného. :D
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. čer 2018 15:28:41

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Tara píše:Tahle diskuze je všechno jiné, než Duet Jediného :-)


Co je podle Tebe Duet Jediného?


Duet je pro dva hlasy, takže nic pro Jediného. :D


Podobně jako tlesknutí jedné ruky.

;)
Návštěvník
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod miroslav » pát 22. čer 2018 17:15:45

Tara píše:To je dobrá otázka a zajímalo by mě, jak toto vnímá Miroslav, co je pro něj ten Duet Jediného.


No přece všechno, včetně těchto diskuzí, včetně té sebestřednosti a nevědomosti, včetně vášní, zamilovanosti, zklamání, depresí, snění, smrti atd.
Zkrátka všechno.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3448
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron