Co mě napadá II

Co mě napadá

Nový příspěvekod miroslav » pon 04. čer 2018 16:08:50

Vypadá to, že všichni jsme větší nebo menší vibrátory (Robertci) a nejdůležitější je, abychom správně vibrovali.

Když budu brát heroin a budu vibrovat tak, že si budu myslet, že mi to neškodí, tak mi to přece nemůže škodit. Nebo ano?
Stejně tak Muchomůrka zelená nejspíš nikomu nikdy dříve neuškodila (je na chuť velmi dobrá, jak mi řekl jeden můj kolega, který se s celou svou rodinou otrávil smaženicí z muchomůrky zelené s následnými doživotními následky). Teprve, když si někdo vymyslel, že muchomůrka zelená nevratně ničí játra a ledviny, a lidé ji začali jíst s negativní vibrací tak teprve začala lidem škodit.
Zkrátka hlavní je dobře vibrovat a jsme v pohodě. :knock:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3448
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » pon 04. čer 2018 19:12:21

Zkrátka hlavní je dobře vibrovat a jsme v pohodě. :knock:


No ale ono to tak vskutku je,

já kouřím vcelku dost,

a tak když se zaměřím na energii,

okamžitě začnu kašlat jak tuberák, páč uvolním tu energii která zůstala ve mě vázaná,

takže kdybych byl průchozím kanálem energie, tedy čakry by fungovaly správně,

tak to prostě projde bez následků...

Podobně je to také popsáno i v Pokojném bojovníkovi, ale už si to přesně nepamatuji co je tam řečeno,

tedy škodí nám to jen proto, protože nevibrujeme správně- máme zavřený čakry...
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » pon 04. čer 2018 19:20:59

Vono je to stejně nepochopitelný,

jako to, že někdo může roky nejíst a nepít a přesto má neustále dost energie,

prostě funguje spíše v souladu s vesmírem nežli v souladu s lidskými představami...

Vono to není nějak až o tom, jestli si někdo myslí že to škodí nebo neškodí,

ale o tom, jak je naladěn na vesmír...
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » pon 04. čer 2018 19:42:13

Teprve, když si někdo vymyslel, že muchomůrka zelená nevratně ničí játra a ledviny, a lidé ji začali jíst s negativní vibrací tak teprve začala lidem škodit.


Já jsem to video přelítnul za jednu minutu,

ale Abraham tam říká něco, co lidé neustále přehlížejí,

že nestačí mít nějakou třeba pozitivní myšlenku,

ale že se dotyčný musí především uvést v soulad se zdrojem,

protože bez toho to prostě nefunguje, ani kdyby si dotyčnej za den stokráte myslel že mochomůrky nejsou jedovatý,
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. čer 2018 20:18:19

vostal petr píše:Vono je to stejně nepochopitelný,

jako to, že někdo může roky nejíst a nepít a přesto má neustále dost energie,

prostě funguje spíše v souladu s vesmírem nežli v souladu s lidskými představami...

Vono to není nějak až o tom, jestli si někdo myslí že to škodí nebo neškodí,

ale o tom, jak je naladěn na vesmír...

Yes

Jenže jedna věc je tohle pochopit, druhá - ta obtížnější - je začít podle toho i v různých situacích reagovat

Vo tom asi celá ta "duchovní cesta" je
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » pon 04. čer 2018 21:34:09

Martin Bohuš:

Dříve jsem se hnal za osvícenými stavy, za stavy bez emocí, za vyrovnaností, za vysněnou představou. Pak jsem objevil hloubku, která je tu dříve než všechny prožitky. Ale nejhlouběji mě uklidnilo, když jsem zjistil, že můžu být takový, jaký jsem. Někdy zářit, někdy být lůzr, někdy se radovat, někdy být smutný. Cítit podporu celého vesmíru i bát se udělat další krok. Objevuji znovu a znovu, že dokonalé vědomí a člověk s jeho životním příběhem je jedna a ta samá věc (teda spíš ne-věc:). Oceán a vlny. Nejsou odděleny. Vše je v pořádku. Je to tak, jak to je. Howgh.

...

Nejvíce mi svoboda připomíná pouštění.
Všemu je dovoleno se odehrát a ono se to stále mění, objevuje a mizí...zas a znovu.

Pouštět myšlenky, domněnky, představy, pocity, emoce, identity...

A nejvtipnější je, když si nakonec všimneš, že pouštění se tak jako tak už děje (nehledě na to, jak sami před sebou moc předstíráme, že lze něco udržet).

Když objevíš pouštění, život je jako kouzelný LET.

LET-GO:)

https://www.facebook.com/search/top/?q= ... Bohu%C5%A1
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. čer 2018 21:48:53

Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » pon 04. čer 2018 22:22:11

Já to nějak nekritizuji,

jen říkám, že když někdo vobjeví pouštění,

tak by měl dojít po čase k tomu, že nejlepší je pustit jakýkoliv záměr a touhu,

takže pak prostě přestane poletovat...

Proto taky někdo říká, že může všechno a jinej říká, že nemůže nic...

Bůh samozřejmě není žádnej pták, že jo,

i když samozřejmě lze létání považovat za božské.... :D
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod miroslav » úte 05. čer 2018 18:18:00



Když závislák na heroinu má abstinenční příznaky a nemá na dávku a zeptá se tě, co s tím (kdyby se nezeptal nesmíš mu nic radit!) tak mu řekni "LET GO ..
Zkrátka tu potřeby dávky pusť."

Na tomhle příkladu můžeme vidět že to nechání jít není zas tak snadné. Pravděpodobně je to úplně nejtěžší.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3448
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 18:38:46

miroslav píše:


Když závislák na heroinu má abstinenční příznaky a nemá na dávku a zeptá se tě, co s tím (kdyby se nezeptal nesmíš mu nic radit!) tak mu řekni "LET GO ..
Zkrátka tu potřeby dávky pusť."

Na tomhle příkladu můžeme vidět že to nechání jít není zas tak snadné. Pravděpodobně je to úplně nejtěžší.

Jojo :( , je to tak.

První podmínkou je tzv. bdělost k mysli a nad myslí a když se to začne poctivě dělat (jako třeba na chatě u Tomášových, kde se tohle muselo dělat při každé činnosti), tak časem vyjde najevo, že rozpoznat, co právě chci, je jen začátek. Že dotyčné chtění se bude v určitých situacích objevovat znovu a znovu, dokud se nezačneme zajímat, proč se tohle chtění objevuje... Někdy jsou ty dávné spouštěče opravdu vytrvalé a pak je užitečné zkusit rozpoznat, co nám kdysi chybělo natolik, že jsme na tom nevědomky ulpěli a od té doby to z podvědomí rozhoduje o našich reakcích.

Dá se to zpětně zpracovávat taky v regresích.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod nop » úte 05. čer 2018 19:23:31

Jedna věta se prý předkládá pro uvažování mnichům:
„ještě svítí Měsíc do tajné komůrky tvých přání“

a mně nebylo jasné: je tajná, protože jsem ji zatajil (lidem, opatovi )? (a „mohu za to“ )
nebo je mně samému nepovšimnutá, nepochopená, nerozpoznaná ? a tudíž nemohu za to a současně nevím, že s ní mám pracovat.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1750
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 20:22:57

Každý předpokládá u druhých jen to, co zná z vlastní zkušenosti.

A tak považuje za chtění i to, co se podobá - například - pouhému tichému, uvolněnému pohlížení na hvězdné nebe až do okamžiku, kdy se k tomu uvolněnému pohlížení přidá i chtění něco tam rozpoznat...
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. čer 2018 20:38:06

PS. I při tom uvolněném, pokojném pozorování hvězdné oblohy je možné rozpoznávat jasnější hvězdy od těch méně jasných - stejně jako při uvolněném, pokojném pozorování toho, co jsme si docela překvapivě právě v sobě uvědomili a co nám doteď unikalo.

Unikalo nám to právě proto, že naše pozornost byla pohlcená nějakým bezděčným, neuvědomovaným chtěním.

To neuvědomované chtění trochu připomíná stav, kdy člověk vyrazí do lesa, aby našel hříbky, a proto mu úplně uniká, co všechno dalšího v tom lese roste, jaké barvy ty drobné rostlinky mají... Kdyby se ho někdo na to dodatečně zeptal, řekl by "No co by tam rostlo, nejspíš to, co v lesích obvykle roste! To mě vůbec nezajímalo, nebyl jsem tam kvůli nějakým kytkám!!!"
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod irulan » stř 06. čer 2018 8:42:26

no, já myslím, že jsme odmala masírovaný tím, že máme být pořád a pořád pozorní. Pak je ta mysl tak přetížená a jednou vypne tak razantně, že ten stav "restartu" pak vyhodnotí jako nějaký to osvícení či co...

Pak se to hledá dokola a každá blbost znamená něco strašně moc významného a tajemného. Chtění deformuje všechno. :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 857
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. čer 2018 8:58:21

Jedinej stav do kterého se ego může v bdělém stavu dostat mimo chtění je "čumění do blba"

je zkušenost, která se objevuje při vnímání na nejnižší vibrační úrovni - tamas.

Na rozdíl od vnímání na úrovni sattva, t.j. pozorování probíhajícího dění neosobním, neomezeným prostorovým vědomím.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » stř 06. čer 2018 9:19:49

Klid je síla Já,

jak říká Brahman,

takže prostě bud v klidu ve třech stavech mysli,

tu transformaci provádí ten klid...

Vždyt i v dzogčhenu je přece popsán po odpadnutí myšlenek a pocitů tamas,

je to to prázdno, ta prázdnota, to je tamas,

prostě bud v klidu v tamasu...
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. čer 2018 9:19:58

A co uděláš s tím tamasem ?
I ten je třeba transformovat


Yes. A jak?

Místo aby si ho člověk naplno užíval a tím ho dál posiloval, učí se ty pro něj přitažlivé tamasické a radžasické impulzy, které se mu automaticky objevují, neosobně pozorovat neomezeným prostorovým vědomím.
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod vostal petr » stř 06. čer 2018 9:28:17

Nevytváříš-li mezi sebou (vědomím) a tamasem rozpor - napětí (třeba i nevědomý)

tak ten stav tamasu bude přijmut do vědomí,

ouplně stejným principem, jako k tomu došlo v případě myšlenek a pocitů,

a klid znamená nevytvářet rozpor...

PS.

Dzogčhen je krok za krokem transformací stavů :

radžas (myšlenky a pocity) a potom tamas (práznota) a potom satva (světlo a štěstí) a potom osvícení (nek. prostor)
vostal petr
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 8:41:33

Zas tak mnoho Návštěvníků tu není a každý z nich se dá poznat podle energie, jakou mají jeho příspěvky :-)
Obvykle jsou tady zaregistrováni pod určitým nickem, někteří dokonce pod více nicky a někdy píšou pod ním a někdy se nepřihlásí k účtu a píšou jako Návštěvník. :)
Návštěvník
 

Re: Abraham

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. čer 2018 9:07:53

Každý, i nepřihlášený diskutující napíše svůj diskusní příspěvek pod určitým IP. Pokud administrátor usoudí, že jeho příspěvky jsou nevhodné, má možnost tu IP zabanovat, když i dotyčný píše trvale jen nepřihlášený.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron