Upřímné sebepoznávání

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 11:42:13

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Však ona přejde :-)


Proč by měla přejít?

Nemusí, klidně si sranduj, když tě to baví :-)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 11:58:38

Návštěvník píše:Aby slupky spadly, a spadly zcela, je u většiny třeba hodně času a hodně konfrontací, a také hodně bolesti. Právě bolest, ztráta záchytných bodů, ztráta všech iluzí o tom, jak to je a hlavně iluzí o sobě, coby středobodu Vesmíru je tím nejlepším a nejrychlejším řezbářem. Bolest je průvodní esencí, jako u porodu, v bolesti se rodí nové...
Při spočívání v krajině blaženosti jako blažená osoba, blažený jedinec se nové nezrodí, nemůže...
Vše má své a vše je dobře...

Z mého pohledu je tohle naprostý nesmysl. Co se musí stát se spáčem, kterému se zdá těžký strastiplný sen, aby se z něj probudil?

K probuzení nepotřebuje ve svém snu větší drama, stačí trochu víc světla.

Spojení se světlem poznání je velkou blažeností. Blaho probouzení není záležitostí snové osoby, ale je to přímo aspekt pravého skutečného Já.

Tedy ne víc bolesti a trápení, ale víc světla je třeba k osvícení.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 12:31:45

Jana píše:
Návštěvník píše:Aby slupky spadly, a spadly zcela, je u většiny třeba hodně času a hodně konfrontací, a také hodně bolesti. Právě bolest, ztráta záchytných bodů, ztráta všech iluzí o tom, jak to je a hlavně iluzí o sobě, coby středobodu Vesmíru je tím nejlepším a nejrychlejším řezbářem. Bolest je průvodní esencí, jako u porodu, v bolesti se rodí nové...
Při spočívání v krajině blaženosti jako blažená osoba, blažený jedinec se nové nezrodí, nemůže...
Vše má své a vše je dobře...

Z mého pohledu je tohle naprostý nesmysl. Co se musí stát se spáčem, kterému se zdá těžký strastiplný sen, aby se z něj probudil?

K probuzení nepotřebuje ve svém snu větší drama, stačí trochu víc světla.

Spojení se světlem poznání je velkou blažeností. Blaho probouzení není záležitostí snové osoby, ale je to přímo aspekt pravého skutečného Já.

Tedy ne víc bolesti a trápení, ale víc světla je třeba k osvícení.

No já se někdy probudím, když už to právě v tom snu není k vydržení :-)
Nevím, jak světlo by mohlo spícího probudit? Světlo podle mě je Milost a ano, ona nakonec, Milost, "dopustí" probuzení, ale ne dřív, než "může"...

Když osoba spí a neví o tom, že spí a zdají se jí škaredé sny, tak se buď probudí sama, když už to nemůže vydržet, to napětí, nebo se sen přesmykne do úplně jiného snového děje a probudí nás budík, ale jak světlo může způsobit probuzení, to teda nevím.
Stejně je to, když se zdají krásné sny, to si v tom hovíme a rochníme si a užíváme si, ale pak stejně zazvoní budík a zase se probudíme a už to "nemáme"

Ale!!!!!!

Probudíme se jako snová osoba z jedné snové reality do jiné, ale také snové reality, protože - jako OSOBA, ztotožněná s představou samostatně existující jednotky. O probuzení ve smyslu osvobození se od jha = tíživosti EGA nemůže být ani řeči.
Zatím.


Tak by mě fakt zajímalo, jak více světla způsobí, nebo napomůže k osvobození (nepochybuji o tom), co se musí udít, aby se tak stalo a jak se to může udít....?
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 13:18:58

Silný reflektor přímo do obličeje, to jsi probuzený okamžitě :D :confused: :)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 13:24:53

Návštěvník píše:No já se někdy probudím, když už to právě v tom snu není k vydržení :-)

Hm, ano, tahle možnost tady je, ale neřekla bych, že takové probuzení je to ONO. Divoká mysl s divokými sny ve spánku těla bude po takovém probuzení těla sotva v meditativním stavu.

Nevím, jak světlo by mohlo spícího probudit?

Užijeme-li analogie, tak když uprostřed hluboké noci vstoupíš do místnosti plné spáčů a rozsvítíš světlo, tak sotva se kdo z nich neprobudí.

To, co udržuje stále stejný probuzený stav při spánku, bdění i snění, je světlo Krista zářící v srdci.

Světlo podle mě je Milost a ano, ona nakonec, Milost, "dopustí" probuzení, ale ne dřív, než "může"...

Moc pěkné, díky. Ano Světlo je milost, Světlo je Boží láska, Kristus. A otevřít své srdce téhle milosti, znamená dát tomu všemu, co existuje, včetně sobě samému milost. Tedy nikoho a nic nesoudit, neodsuzovat, nekritizovat. Všemu, všem i sobě odpustit. Milost je bezvýhradné přijetí. Milost je bezpodmínečná láska.

Tara píše:"Pokud někomu dovolíte, aby byl sebou samotným a jestli i Vám ten někdo dovolí být sebou samými, pak toto je láska.
A všechno ostatní je mučení."


Otevřít se Boží milosti znamená netlačit na nikoho a ani na sebe, abychom přestávali být sami sebou.

Stejně je to, když se zdají krásné sny, to si v tom hovíme a rochníme si a užíváme si, ale pak stejně zazvoní budík a zase se probudíme a už to "nemáme"

Ale!!!!!!

Probudíme se jako snová osoba z jedné snové reality do jiné, ale také snové reality, protože - jako OSOBA, ztotožněná s představou samostatně existující jednotky. O probuzení ve smyslu osvobození se od jha = tíživosti EGA nemůže být ani řeči.
Zatím.

Ano, nejde o to, aby snová postava prožívala jiný sen, jde o to, aby se v našem srdci probudil Kristus - Boží láska.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 13:26:04

Návštěvník píše:Silný reflektor přímo do obličeje, to jsi probuzený okamžitě :D :confused: :)


Pak se Ježíš nemohl divit, že ho po takovém zásahu Světla lidi toužící po spánku a snění pžitloukli na kříž.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 13:33:05

Tak by mě fakt zajímalo, jak více světla způsobí, nebo napomůže k osvobození (nepochybuji o tom), co se musí udít, aby se tak stalo a jak se to může udít....?

Světlo je nejen Láska, ale i Pravda. Asi hlavní věcí je ztratit strach podívat se pravdě do očí. Přijmout pravdu o své osobě - že není ničím skutečným.

Těžko přijatelné také může být poznání, že není pravda v tom, co si myslíme, že víme, že není štěstí v tom, co si myslíme, že máme, že není žádná síla, moc a velikost v tom, co si myslíme, že jsme.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 13:42:56

Jana píše:
Návštěvník píše:Aby slupky spadly, a spadly zcela, je u většiny třeba hodně času a hodně konfrontací, a také hodně bolesti. Právě bolest, ztráta záchytných bodů, ztráta všech iluzí o tom, jak to je a hlavně iluzí o sobě, coby středobodu Vesmíru je tím nejlepším a nejrychlejším řezbářem. Bolest je průvodní esencí, jako u porodu, v bolesti se rodí nové...
Při spočívání v krajině blaženosti jako blažená osoba, blažený jedinec se nové nezrodí, nemůže...
Vše má své a vše je dobře...

Z mého pohledu je tohle naprostý nesmysl. Co se musí stát se spáčem, kterému se zdá těžký strastiplný sen, aby se z něj probudil?

K probuzení nepotřebuje ve svém snu větší drama, stačí trochu víc světla.

Spojení se světlem poznání je velkou blažeností. Blaho probouzení není záležitostí snové osoby, ale je to přímo aspekt pravého skutečného Já.

Tedy ne víc bolesti a trápení, ale víc světla je třeba k osvícení.


Z mého pohledu je obojí nesmysl. Tvrdost a pošetilost. ;)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 13:46:08

Tara píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Aby slupky spadly, a spadly zcela, je u většiny třeba hodně času a hodně konfrontací, a také hodně bolesti.


Toto je vnímání z pohledu ega: čas, osoby, které musí trpět, aby...atd.
Mudrc vnímá svět jako manifestaci Absolutna. Nic se ve skutečnosti neděje.
(Samozřejmě i to vnímání z ega je manifestací Absolutna. )

Budiž lehce mudrcům :-)
Kolik z nás je mudrců? Kolik z nás zná žijícího mudrce?


Tady žádného mudrce nenajdeš, jen o sobě přesvědčená, vševědoucí ega. :D
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 13:46:30

Z mého pohledu je obojí nesmysl. Tvrdost a pošetilost. ;)

Je to možné. Pak zkus přispět svým, jiným pohledem osvětlit, jak to je :)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 13:47:21

Návštěvník píše:
Tady žádného mudrce nenajdeš, jen o sobě přesvědčená, vševědoucí ega. :D


Tohle tady tvrdíš z pozice Mudrce, nebo vědoucího ega?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 13:50:00

Neexistuje tady žádná bytost, která by sama v sobě neměla přístup k moudrosti mudrce, k poznání pravdy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 13:51:57

Tady žádného mudrce nenajdeš, jen o sobě přesvědčená, vševědoucí ega. :D

Taky mi to přijde jaxi zbytečné psát o tom, jak to má mudrc, když tu žádný široko daleko není a v dohledné době asi nebude.
Přijde mi lepčí bavit se o tom, jak, kdy, proč atd., co tomu brání, abychom se také stali probuzenými :-), a asi to je bavení se z ega o egu, osobě, ale zatím všichni, co tu jsme, jí jsme, nejsme probuzenými, resp. je tu ztotožnění se středobodem atd.

Ať se přihlásí, kdo to tak pořád ještě nemá a cítí se být probuzeným???? :)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 13:57:33

Návštěvník píše:
Tady žádného mudrce nenajdeš, jen o sobě přesvědčená, vševědoucí ega. :D

Taky mi to přijde jaxi zbytečné psát o tom, jak to má mudrc, když tu žádný široko daleko není a v dohledné době asi nebude.
Přijde mi lepčí bavit se o tom, jak, kdy, proč atd., co tomu brání, abychom se také stali probuzenými :-), a asi to je bavení se z ega o egu, osobě, ale zatím všichni, co tu jsme, jí jsme, nejsme probuzenými, resp. je tu ztotožnění se středobodem atd.

Ať se přihlásí, kdo to tak pořád ještě nemá a cítí se být probuzeným???? :)

Jediní dva, kteří si to o sobě myslí tady, jsou Jana a Miroslav. :)
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Jana » stř 16. kvě 2018 14:01:39

Skutečný Mudrc si o sobě nic takového myslet nemůže, to by nebyl Mudrc.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 14:02:52

Návštěvník píše:Z mého pohledu je obojí nesmysl. Tvrdost a pošetilost. ;)

Je to možné. Pak zkus přispět svým, jiným pohledem osvětlit, jak to je :)


Pro probuzení se nedá nic udělat. Bud spontánně přijde ...nebo nepřjde.

Ego po něm může toužit a zkusit nějakou tu přípravu. Třeba karmajogu, jak o ní mluví E. Tomáš. Nic to sice nezaručuje, ale určitě to dává dobrý pocit.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 14:05:36

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Z mého pohledu je obojí nesmysl. Tvrdost a pošetilost. ;)

Je to možné. Pak zkus přispět svým, jiným pohledem osvětlit, jak to je :)


Pro probuzení se nedá nic udělat. Bud spontánně přijde ...nebo nepřjde.

Ego po něm může toužit a zkusit nějakou tu přípravu. Třeba karmajogu, jak o ní mluví E. Tomáš. Nic to sice nezaručuje, ale určitě to dává dobrý pocit.

Souhlas, až na ten dobrý pocit.

Je pro tebe důležité mít ze sebe dobrý pocit? Jakože pomáháš, tak máš bodíky navíc?
Hm.....
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 14:09:18

Jana píše:Skutečný Mudrc si o sobě nic takového myslet nemůže, to by nebyl Mudrc.

:D


Nisargadatta mluvil o tom, jaký je pohled mudrce. A má pravdu.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 14:15:00

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Z mého pohledu je obojí nesmysl. Tvrdost a pošetilost. ;)

Je to možné. Pak zkus přispět svým, jiným pohledem osvětlit, jak to je :)


Pro probuzení se nedá nic udělat. Bud spontánně přijde ...nebo nepřjde.

Ego po něm může toužit a zkusit nějakou tu přípravu. Třeba karmajogu, jak o ní mluví E. Tomáš. Nic to sice nezaručuje, ale určitě to dává dobrý pocit.

Souhlas, až na ten dobrý pocit.

Je pro tebe důležité mít ze sebe dobrý pocit? Jakože pomáháš, tak máš bodíky navíc?

Hm.....


Jak jsi přišla na to, že "ze sebe"? Tak už dávno nemyslím. To se všechny tvé myšlenky a pocity točí jen kolem tvé osoby?

Vznikne dobrý pocit, protože se pomalu ztratí všechny ty nepříjemné pocity - jako "jsem nemilován", "něco se mnou není v pořádku, proto nemám úspěch, peníze, štastný vztah" atd. atd.
Návštěvník
 

Re: Upřímné sebepoznávání

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2018 14:20:45

Takže pomáhám a je z toho dobrý pocit.
A nic jiného mě už netrápí.
No, to moc velký rozdíl od uchopení mít ze sebe dobrý pocit ale není, to je jen o slovíčkaření a ego může být schované pěkně v tom dobrém pocitu, že už mě nic netrápí, všechno je tak jak má být, popřípadě všechno je láska, jen pomáhám.
No a mám to vlastně jako ten Nisargadatta ;) :)
Ccccc :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků