Co mě napadá II

Co mě napadá II

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 23:27:20

Americké přísloví

„Peníze nás nedělají šťastnými, umožňují nám však být nešťastnými poměrně příjemným způsobem.“ :D
:)
Zdroj: https://citaty.net/prislovi/
Návštěvník
 

Re: Emanuel

Nový příspěvekod Myšlením k bohatství » úte 17. dub 2018 8:49:34

Peníze ?

Tam není řeč o penězích....
Myšlením k bohatství
 

Re: Duet Jediného

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. kvě 2018 20:38:07

One who has understood one's mystery, as to what is,

that one will not discuss or argue the largeness or smallness of

anybody.
https://www.indiadivine.org/content/top ... bout-osho/
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 6:37:09

Žáku Hmlo, máš za pět.
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 6:39:00

Proč? V Tobě není žádná hravost?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 6:48:38

Jana píše:Proč? V Tobě není žádná hravost?

Je, je I v Hmlhovi, akorad ty ji nevidis, proc asi?
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 6:59:03

Pak by ses prece neptala, proc ve me neni zadna radost :confused:
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 7:03:05

Návštěvník píše:Pak by ses prece neptala, proc ve me neni zadna radost :confused:

Hravost.
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 7:05:20

Miluji laskavou hravost.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Hmla » pát 18. kvě 2018 7:26:07

Návštěvník píše:Žáku Hmlo, máš za pět.

Já vím, to my dizlektici máme často :D
Hmla
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 7:28:07

Hmla píše:
Návštěvník píše:Žáku Hmlo, máš za pět.

Já vím, to my dizlektici máme často :D

:) :crazy: :)
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 8:17:16

Klasifikaci dyslektiků z pravopisu považuji za krajní nelaskavost. Je to stejná nelaskavost, jako kdyby mě někdo chtěl známkovat z orientace v prostoru.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 8:25:16

Ona je vlastně jakákoliv klasifikace nelaskavá, snad jen vyjma, kdy se známkuje za jedna. To už se pak ta klasifikace blíží stavu osvícení, kdy je vše za jedna, nebo spíš jedno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Hmla » pát 18. kvě 2018 8:31:59

Pointa je v tom, že to já jsem se na začátku dne v dobrém rozmaru oznámkoval za pravopisnou chybu. Jana ji opravila a příspěvek se známkou, kde doslova stálo; "Opět za pět, žáku Hmlo", smazala. :-)
Aby bylo jasno.
Hmla
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 8:33:28

Co bych mohla mít?
Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Tara » pát 18. kvě 2018 8:33:39

Hmla píše:Pointa je v tom, že to já jsem se na začátku dne v dobrém rozmaru oznámkoval za pravopisnou chybu. Jana ji opravila a příspěvek se známkou, kde doslova stálo; "Opět za pět, žáku Hmlo", smazala. :-)
Aby bylo jasno.

Tak tak to bylo!!!!
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Jana » pát 18. kvě 2018 8:38:01

Tara píše:Ty bys dokázala děti (nevinné) přesvědčit, že bílá je černá, černá je bílá a jestli to není tak, pak je to naopak.

Chudák děcka, čoveče :-)))))
Všimla jsem si, že je tu spíš úlevná tendence nedělat si zbytečně z ničeho hlavu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 10:54:20

Tabulka popisuje jednotlivé možnosti, jak reagujeme na to, co se děje, a k čemu jednotlivé možnosti vedou. Příčiny a důsledky.

To chápu spíš jako pomoc, protože někdy není pod vlivem emocí snadné si uvědomit, co dělám, proč to dělám - co ve mně tu reakci zapříčinilo a k čemu taková reakce vede. Díky tomu pochopení a uvědomění je ale možné začít objevovat a zkoušet i další možné způsoby, jakými se dá zareagovat a které by i mně vyhovovaly víc.

Potíž je akorát v tom, že dokud mám potřebu všechno známkovat, vidím i ve všem kolem samé známkování a tabulky popisující jednotlivé přírodní jevy a důsledky, k čemu každý z nich vede, mi budou připadat jen jako známkování, co je lepší a co je horší
:(
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 11:36:00

Návštěvník píše:
Nelaskavá je spíš ta nesmyslná tabulka

Tabulka popisuje jednotlivé možnosti, jak reagujeme na to, co se děje, a k čemu jednotlivé možnosti vedou. Příčiny a důsledky.

To chápu spíš jako pomoc, protože někdy není pod vlivem emocí snadné si uvědomit, co dělám, proč to dělám - co ve mně tu reakci zapříčinilo a k čemu taková reakce vede. Díky tomu pochopení a uvědomění je ale možné začít objevovat a zkoušet i další možné způsoby, jakými se dá zareagovat a které by i mně vyhovovaly víc.

Potíž je akorát v tom, že dokud mám potřebu všechno známkovat, vidím i ve všem kolem samé známkování a tabulky popisující jednotlivé přírodní jevy a důsledky, k čemu každý z nich vede, mi budou připadat jen jako známkování, co je lepší a co je horší
:(


Podle E. Tomáše mohou být i probuzení /realiziovaní smutní, ne dlouho, ale mohou. Podle té tabulky by tím přestali být realizovaní, což je samozřejmě nesmysl. Stejně tak se mohou probuzení/realizovaní rozhněvat, ne na dlouho, ale mohou.
Ale je to každého věc, jestli chce té tabulce věřit nebo ne.

Podle mne existují opravdu dobrá roztřídění např. u Elisabeth Haich nebo u Kössnera. Moc dobře to také popisuje Lea Sanders v "Barvy tvé aury". Pokud má člověk pocit, že něco takového potřebuje. Moje potřeba po těchto orientačních pomůckách po čase zmizela.
Návštěvník
 

Re: Světlo a blaženost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. kvě 2018 11:55:43

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Nelaskavá je spíš ta nesmyslná tabulka

Tabulka popisuje jednotlivé možnosti, jak reagujeme na to, co se děje, a k čemu jednotlivé možnosti vedou. Příčiny a důsledky.

To chápu spíš jako pomoc, protože někdy není pod vlivem emocí snadné si uvědomit, co dělám, proč to dělám - co ve mně tu reakci zapříčinilo a k čemu taková reakce vede. Díky tomu pochopení a uvědomění je ale možné začít objevovat a zkoušet i další možné způsoby, jakými se dá zareagovat a které by i mně vyhovovaly víc.

Potíž je akorát v tom, že dokud mám potřebu všechno známkovat, vidím i ve všem kolem samé známkování a tabulky popisující jednotlivé přírodní jevy a důsledky, k čemu každý z nich vede, mi budou připadat jen jako známkování, co je lepší a co je horší
:(


Podle E. Tomáše mohou být i probuzení /realiziovaní smutní, ne dlouho, ale mohou. Podle té tabulky by tím přestali být realizovaní

Nepřestali. Eduard Tomáš, kterého jsem mnoho let znala osobně a trávila jsem s ním a s jeho ženou Mílou při práci na jejich chatě v Jílovém všechen svůj volný čas - (celý den se pracovalo karmajógou, bylo třeba udržovat stále bdělou mysl, meditovalo se jen ráno a večer), nikdo slovo ´realizovaný´ nepoužíval. Přitom většinu času se choval jako probuzený. Občas, když se v něm zaktivovaly nějaké dosud nezpracované reakce, ale z toho stavu vypadl - nejen do smutku, třeba i do hněvu - a dodatečně se nám pak omluvil.

Takže ke střídání úrovní, popisovaných v tabulce, dochází i u probuzených a oni to přijímají jako samozřejmost. I Míla, která byla daleko temperamentnější než Eduard, občas na někoho z nás (nebo na naši celou partu, když jsme něco nedělali tak, jak předpokládala) vyletěla a pak se nám, žáčkům, s velikou pokorou omluvila.

Jj, byly to velmi užitečné zkušenosti

:)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků