Jak mít za každou cenu dospod

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » úte 08. kvě 2018 11:06:07

V sektě nejde o poznání Já. Do té lezou ti, kteří se bojí ztratit iluzi oddělenosti, proto se separují do sekt.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » úte 08. kvě 2018 11:20:46

Návštěvník píše:Mému poznaní o to nejde, je jen jedno, tak jaképak sdílení.


Možná právě proto nepoznáváš tu blaženost, která vyvěrá ze spojení.

Možná proto nepoznáváš ve svých bližních božské pravé Já, ale vidíš ve druhých jen cizí ega.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 12:25:13

Jana píše:
Návštěvník píše:Mému poznaní o to nejde, je jen jedno, tak jaképak sdílení.


Možná právě proto nepoznáváš tu blaženost, která vyvěrá ze spojení.

Možná proto nepoznáváš ve svých bližních božské pravé Já, ale vidíš ve druhých jen cizí ega.


V jakých druhých? Ty poznáváš nějaké druhé? Moje poznání je jen jedno.

Poznávám něco lepšího než blaženost. Ale prima, že ti ta blaženost stačí. Mně by nestačila.
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 12:28:36

Jana píše:V sektě nejde o poznání Já. Do té lezou ti, kteří se bojí ztratit iluzi oddělenosti, proto se separují do sekt.


To opravdu nevím. Ale každopádně chtějí něco sdílet. Ty přece také.
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 12:43:56

Jana píše:V sektě nejde o poznání Já. Do té lezou ti, kteří se bojí ztratit iluzi oddělenosti, proto se separují do sekt.

Sekta (z latinského secta — „směrnice, směr, dráha, filozofický směr, filozofická škola, politická strana, frakce“,[1][2] a to nejspíše ze slovesa sequi — „sledovat, následovat“... obvykle náboženskou skupinu vydělenou z určitého směru (náboženského, politického nebo ideologického)

... Náboženská skupina, která se oddělila od mateřské skupiny ve snaze zreformovat původní učení nebo praxi. V tomto smyslu bylo například celé křesťanství od počátku židovskou sektou.

...Relativně malá a nová náboženská skupina, která se vymyká pojetí křesťanství, jak je zastupuje hodnotitel. V tomto smyslu mohou být za sektu označovány jak malé křesťanské církve, tak téměř všechny nekřesťanské náboženské skupiny

atd.

Zatímco církev je definována jako konzervativní typ náboženské organizace zaručující společnosti stabilitu, sekta je spíše zaměřená na vnitřní dokonalost...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sekta)

Jde tedy asi o jakési fankluby, které lidem umožňují sdílet svoje duchovní priority, odlišné od těch církevních.
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 13:02:16

Církevní nebo jiné (fan)kluby je úplně jedno, všechno se dá zahrnout do pojmu sekta, pokud je tam tlačen jeden kult (náboženství, filozofie).
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 14:55:42

Jana píše:
Možná proto nepoznáváš ve svých bližních božské pravé Já, ale vidíš ve druhých jen cizí ega.


Co myslíš těmi bližními? To, co nazýváš obvykle snové osoby? Které jsou podle tebe neskutečné? Takže ty poznáváš v něčem neskutečném něco skutečného? Takže neskutečné je tedy skutečné. Taky dobrý. :D
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » úte 08. kvě 2018 19:34:11

Návštěvník píše:
Co myslíš těmi bližními? To, co nazýváš obvykle snové osoby? Které jsou podle tebe neskutečné? Takže ty poznáváš v něčem neskutečném něco skutečného? Takže neskutečné je tedy skutečné. Taky dobrý.


Snová osoba je pouhou představou v mysli, je představou, kým ten druhým je na rozdíl od pravého Já.

Pro mě jsou bližní ti, co jsou blízcí mému srdci.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » úte 08. kvě 2018 19:40:12

Návštěvník píše:Církevní nebo jiné (fan)kluby je úplně jedno, všechno se dá zahrnout do pojmu sekta, pokud je tam tlačen jeden kult (náboženství, filozofie).


Probuzení nic takového nevytvářejí, i když se na jejich počest někdy po jejich smrti mohou takové věci vytvářet.

Poradna je pouze prostorem pro určitý druh karmajógy, kdy se nalézající dělí o to nejlepší, co nalézají a pomáhají se orientovat tak těm, kteří hledají.

Určitě není prostorem pro tvorbu sekt.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod vostal petr » úte 08. kvě 2018 20:45:28

Probuzení nic takového nevytvářejí, i když se na jejich počest někdy po jejich smrti mohou takové věci vytvářet.


Chudák Ježíš, ten se z těch tvých názorů musí votáčet v hrobě...
vostal petr
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 21:09:28

Jana píše:
Návštěvník píše:
Co myslíš těmi bližními? To, co nazýváš obvykle snové osoby? Které jsou podle tebe neskutečné? Takže ty poznáváš v něčem neskutečném něco skutečného? Takže neskutečné je tedy skutečné. Taky dobrý.


Snová osoba je pouhou představou v mysli, je představou, kým ten druhým je na rozdíl od pravého Já.


:crazy: :confused: Ale vždyt bez osob žádní druzí či bližní neexistují. To je představa v tvojí mysli, že tady nějaký druhý je - o kterém si myslíš, že je jakési pravé já. To je absolutní demagogie. Proč si nezajdeš za Moojim, aby ti to vysvětlil, když tady nikomu nevěříš.

Jana píše:Pro mě jsou bližní ti, co jsou blízcí mému srdci.


Vždyt jsi právě napsala, že to jsou jen představy. Tobě jsou představy blízké tvému srdci? :what:
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 08. kvě 2018 21:20:31

vostal petr píše:
Probuzení nic takového nevytvářejí, i když se na jejich počest někdy po jejich smrti mohou takové věci vytvářet.


Chudák Ježíš, ten se z těch tvých názorů musí votáčet v hrobě...


Ty její názory jsou čím dál tím víc pomatenější. Zřejmě si začala vytvářet vlastní speciání dogmata.
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » stř 09. kvě 2018 5:31:26

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Co myslíš těmi bližními? To, co nazýváš obvykle snové osoby? Které jsou podle tebe neskutečné? Takže ty poznáváš v něčem neskutečném něco skutečného? Takže neskutečné je tedy skutečné. Taky dobrý.


Snová osoba je pouhou představou v mysli, je představou, kým ten druhým je na rozdíl od pravého Já.


:crazy: :confused: Ale vždyt bez osob žádní druzí či bližní neexistují. To je představa v tvojí mysli, že tady nějaký druhý je - o kterém si myslíš, že je jakési pravé já. To je absolutní demagogie. Proč si nezajdeš za Moojim, aby ti to vysvětlil, když tady nikomu nevěříš.


Co je to osoba? Tělo? To, co si o ní myslíš? Její minulost? Její role? Její funkce? Kdo jsi Ty?

Může tu být projev osoby ve vědomí. Ty, která si seš toho všeho vědomá, projev osoby přesahuješ, ne?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09


Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. kvě 2018 10:56:43



To porad začátečníkům a podívej se na to sama. Třeba se něco docvakne a konečně pochopíš, o čem píšu.
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » stř 09. kvě 2018 11:34:11

Návštěvník píše:


To porad začátečníkům a podívej se na to sama. Třeba se něco docvakne a konečně pochopíš, o čem píšu.


Docvakne, že v nás nepoznáváš to, kým skutečně jsme, ale pasuješ druhé na začátečníky a sebe na pokročilou?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. kvě 2018 13:44:49

Jana píše:
Návštěvník píše:


To porad začátečníkům a podívej se na to sama. Třeba se něco docvakne a konečně pochopíš, o čem píšu.


Docvakne, že v nás nepoznáváš to, kým skutečně jsme, ale pasuješ druhé na začátečníky a sebe na pokročilou?


A zase si děláš nějaké nesmyslné představy. Ty ti nepomohou k poznání.
Návštěvník
 

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod Jana » stř 09. kvě 2018 13:48:58

Tak to jem teď jedno oko, co s námi začátečníky uděláš.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak mít za každou cenu dospod

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 10. kvě 2018 16:05:13

Jana píše:Tak to jem teď jedno oko, co s námi začátečníky uděláš.

Obrázek


Prostě je TAK I NAOPAK (A JEŠTĚ JINAK)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Davidova_ ... _David.svg


Ale když neumíš počítat do šesti ale jen do tří,

tak musíš počkat až postoupíš do druhý třídy, tam se učí počítat i na druhý ruce...
vostal petr
 

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků