Nevědomá touha

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 16:45:41

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nejsi láskou...


:D :D :D

Samozřejmě, pokud se neprobudíš a není v Tobě láska vědomá, pak pro Tebe není nikdo láskou.


Nadjá je Nadjá - k čemu na něj lípat koncepty lidské mysli - např. lásku. Ale pokud se neprobudíš, tak na něj ten svůj nejoblíbenější koncept budeš stále lípat.

:)


Aha. No. Pokud se láska nepoznává, tak se může klidně i jevit jako jen pouhý koncept lidské mysli.
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 17:32:42

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše: :D :D :D

Samozřejmě, pokud se neprobudíš a není v Tobě láska vědomá, pak pro Tebe není nikdo láskou.


Nadjá je Nadjá - k čemu na něj lípat koncepty lidské mysli - např. lásku. Ale pokud se neprobudíš, tak na něj ten svůj nejoblíbenější koncept budeš stále lípat.

:)


Aha. No. Pokud se láska nepoznává, tak se může klidně i jevit jako jen pouhý koncept lidské mysli.


Jo, tak definuj, co je pro tebe láska. Popiš ji.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 03. kvě 2018 18:01:35

Je těžké vidět, že láska, ač ji mnozí považují za ten nejpozitivnější pocit, nemusí být jen pocitem, vizí, ale skutečností?


To ví přece každej,

a skoro každej pak ví, k čemu ta bhakti povětšinou vede,

k zblbnutí a lízání medu...

To ovšem ty už nevíš, nebot u tebe došlo právě k tomu zblbnutí...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 03. kvě 2018 18:06:36

Aha. No. Pokud se láska nepoznává, tak se může klidně i jevit jako jen pouhý koncept lidské mysli


A naopak, pokud se láska nepoznává tak se snadno zamění za pocit lásky s nímž se někdo ztotožní,

a pak žije v sebevoblbování...

A to, jak ty sis tady postupně to vosvícení slepila z vyčtených věcí je každýmu naprosto jasný,

a to je celý tvá duchovní paxe - internetová slepenina dobrá leda k sebevoblbování...
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 18:24:16

Návštěvník píše:
Jo, tak definuj, co je pro tebe láska. Popiš ji.

:)


Láska je zmizení iluze oddělenosti a poznání, kým skutečně jsi, kým jsem, kým jsme.

Když se N. Maharadže ptali, co je to láska, odpověděl: "Ty jsi láska, pokud se jí nebojíš."

Láska je blaženost - jak říká E. Tomáš.

Můžeme si poslechnout Moojiho, jak definuje lásku:



Mooji: "Nedokáže nemilovat. V každém setkání dokáže najít tu nejvyšší interakci. ..ve vyšším stavu vědomí budeš mít reflex milovat....
Nezačíná to vztahem, začíná to u tebe. Musí to začít v místě celistvosti a v této celistvosti se stane opravdu univerzální. Nicméně zároveň může být ve vztahu, který má partnerský milenecký charakter, ale ten vztah by neměl být omezený jen na milenecký vztah, tvůj partner by měl být také tvým nejlepším přítelem. .....
musíš být schopná být ničím... :) ..."


Když se pokusím nějak definovat lásku, pak myšlenka na to, že jsi, je radostí.

Vědomí, že jsi, je štěstím, blahem, krásou.
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 03. kvě 2018 18:30:13

Super .... :D
vostal petr
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 20:19:06

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jo, tak definuj, co je pro tebe láska. Popiš ji.

:)


Láska je zmizení iluze oddělenosti a poznání, kým skutečně jsi, kým jsem, kým jsme.



Aha, to je pro mne seberealizace.

Láska je blaženost. Láska je Bůh. Ty jsi Bůh, ty jsi láska, ty jsi blaženost. Máš ještě víc pojmů - konceptů na skladě, kterými se oblažuješ?

Naštěstí se žádný z těchto konceptů po seberealizaci nepotřebuje. :D Ale hledající si na ně - jak je vidět - velmi potrpí.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 20:31:16

Návštěvník píše:
Mooji:
musíš být schopná být ničím... :) ..."


Tedy nebýt ani láskou, ani blažeností, ani Bohem. :D

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. kvě 2018 20:38:03

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Mooji:
musíš být schopná být ničím... :) ..."


Tedy nebýt ani láskou, ani blažeností, ani Bohem. :D

:)

Hele, Návštěvníku, který obvykle zakončuješ svůj příspěvek typickým usměváčkem, dovolím si k tobě (stejnou) otázku, která tady dnes už padla, kdo jsi ty?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 20:44:23

Mooji:
musíš být schopná být ničím "

Tedy nebýt ani láskou, ani blažeností, ani Bohem.

Není to náhodou tak, že ONO je vším, tedy i jednotlivými zdánlivě samostatně existujícími tvary, které jsou pouhými aspekty TOHO? Pak ovšem nemůžeme být ani láskou, ani blažeností, ani Bohem, protože žádné skutečné "my", které by tím mohlo být, neexistuje. A když si iluzorní já charakteristiky TOHO přivlastní, pokračuje dál hra na iluzorní existenci, ve které neexistující "někdo" si připisuje charakteristiky BYTÍ.
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 20:47:52

Tara píše:
Návštěvník píše:
Mooji:
musíš být schopná být ničím... :) ..."


Tedy nebýt ani láskou, ani blažeností, ani Bohem. :D

:)

Hele, Návštěvníku, který obvykle zakončuješ svůj příspěvek typickým usměváčkem, dovolím si k tobě (stejnou) otázku, která tady dnes už padla, kdo jsi ty?


No, já přece. Nejsem ani láskou, ani blaženostií, ani Bohem - není důvod něčím být. Nic nechybí.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. kvě 2018 20:54:48

Opravdu?
Nic nechybí?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 21:08:41

Návštěvník píše:
Mooji:
musíš být schopná být ničím "

Tedy nebýt ani láskou, ani blažeností, ani Bohem.

Není to náhodou tak, že ONO je vším, tedy i jednotlivými zdánlivě samostatně existujícími tvary, které jsou pouhými aspekty TOHO? Pak ovšem nemůžeme být ani láskou, ani blažeností, ani Bohem, protože žádné skutečné "my", které by tím mohlo být, neexistuje. A když si iluzorní já charakteristiky TOHO přivlastní, pokračuje dál hra na iluzorní existenci, ve které neexistující "někdo" si připisuje charakteristiky BYTÍ.


To by znamenalo: Jsem zdánlivě samostatně existující tvar, který je pouhým aspektem Toho. Ale jak vznikne myšlenka, že jsem tímhle - tedy zase něčím, tak už je to opět v háji.
Vědomí, kterému se obvykle říká vědomí "já", ale existuje, ne že neesxistuje. Jak si to vědomí začne říkat, že je něčím - osobou, člověkem, mizerou, láskou, Bohem, blažeností atd., tak se začne vydělovat. Na začátku by ještě šlo, když si vědomí říká: Jsem vědomí. :D Tak nějak to doporučoval Nisargadatta. Zásadně si prý neříkat, že jsem to a to.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. kvě 2018 21:15:22

A jak to máš momentálně ty?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 21:17:58

Tara píše:A jak to máš momentálně ty?


Už si neříkám vůbec nic.

:)
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. kvě 2018 21:18:57

Návštěvník píše:
Tara píše:A jak to máš momentálně ty?


Už si neříkám vůbec nic.

Ještě že tak.
Nápodobně :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 21:19:47

Návštěvník píše:
Mooji:
musíš být schopná být ničím "

Tedy nebýt ani láskou, ani blažeností, ani Bohem.

Není to náhodou tak, že ONO je vším, tedy i jednotlivými zdánlivě samostatně existujícími tvary, které jsou pouhými aspekty TOHO? Pak ovšem nemůžeme být ani láskou, ani blažeností, ani Bohem, protože žádné skutečné "my", které by tím mohlo být, neexistuje. A když si iluzorní já charakteristiky TOHO přivlastní, pokračuje dál hra na iluzorní existenci, ve které neexistující "někdo" si připisuje charakteristiky BYTÍ.

Jak si to vědomí začne říkat, že je něčím - osobou, člověkem, mizerou, láskou, Bohem, blažeností atd., tak se začne vydělovat.

Při neosobním uvědomování, kdy Vědomí vnímá v Sobě všechno dění (tj. živé i neživé objekty + jejich pohyby) jako Svoje pohyby, pohyby prázdného čistého neomezeného Vědomí, nedochází už k sebeztotožňování s žádným jednotlivým objektem, tedy ani s poznávajícím individuálním "já".
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. kvě 2018 21:22:05

PS. oprava:

Při neosobním uvědomování, kdy Vědomí vnímá v Sobě všechno dění (tj. živé i neživé objekty + jejich tvary a pohyby) jako Svoje tvary a pohyby, tvary a pohyby prázdného čistého neomezeného Vědomí, nedochází už k sebeztotožňování s žádným jednotlivým objektem, tedy ani s poznávajícím individuálním "já".
Návštěvník
 

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. kvě 2018 21:22:33

Při neosobním uvědomování, kdy Vědomí vnímá v Sobě všechno dění (tj. živé i neživé objekty + jejich pohyby) jako Svoje pohyby, pohyby prázdného čistého neomezeného Vědomí, nedochází už k sebeztotožňování s žádným jednotlivým objektem, tedy ani s poznávajícím individuálním "já".


Jak tobě je blízký Krishnamurti v tom, co říká....?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Nevědomá touha

Nový příspěvekod Tara » čtv 03. kvě 2018 21:28:27

Tara píše:
Při neosobním uvědomování, kdy Vědomí vnímá v Sobě všechno dění (tj. živé i neživé objekty + jejich pohyby) jako Svoje pohyby, pohyby prázdného čistého neomezeného Vědomí, nedochází už k sebeztotožňování s žádným jednotlivým objektem, tedy ani s poznávajícím individuálním "já".


Jak tobě je blízký Krishnamurti v tom, co říká....?

Nebo Drtikol, když hovořil o pozorování, resp. dívání se na strom před sebou. Bez jakéhokoli uchopení pozorovaného a jeho ocejchování.... jedná se o Krásu přítomného okamžiku....., volnost, která neví.....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků