Má život smysl?

Re: Má diskutování smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 21:14:28

Návštěvník píše:
hehehe píše:Spíš občas zírám, jak dobře vybudované ego dokáže v diskusi uhýbat, kdykoliv by muselo přiznat, že něco předtím řeklo nesprávně


Zrcadlový princip je neomylný. Takže změnit směr zírání, aby mohlo dojít k sebereflexi.

:)


P.S. Kdykoli vznikne negativní představa o druhém - např.: má dobře vybudované ego, tak není na škodu si vzpomenout na zrcadlový princip. Dále by nebylo špatné zeptat se sám sebe, proč mám potřebu tuto svou představu veřejně sdělit. Takto je možné poznávat svoje pohnutky a motivace.

:)
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 22:25:46

Tara píše:
Kolik lidí se nad něčím podobným zamýšlí a žijou, spíše přežívají až do fyzické smrti a pak nanovo, to je přece hrůzné a bolestivé.
Je něco, co dá SMYSL tomu pinožení?



Tahle představa trochu připomíná film Na Hromnice o den více s Billem Murrayem. Plácal se s tím všelijak včetně serii sebevražd - nakonec se s tím smířil a rozhodl se pro učení nových schopnosti a jejich zdokonolování a pro pozitivní účast v životech všech lidí v jeho okolí. Přineslo mu to spokojenost a nakonec přechod do "další dimenze bytí". Z arogantního, egocentrického sobce se stal ohleduplný, soucitný člověk a kreativní umělec.
Získat přistup k jiným lepším dimenzím je opravdu možné.

:)
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 22:35:10

Návštěvník píše:
Tara píše:
Kolik lidí se nad něčím podobným zamýšlí a žijou, spíše přežívají až do fyzické smrti a pak nanovo, to je přece hrůzné a bolestivé.
Je něco, co dá SMYSL tomu pinožení?



Tahle představa trochu připomíná film Na Hromnice o den více s Billem Murrayem. Plácal se s tím všelijak včetně serii sebevražd - nakonec se s tím smířil a rozhodl se pro učení nových schopnosti a jejich zdokonolování a pro pozitivní účast v životech všech lidí v jeho okolí. Přineslo mu to spokojenost a nakonec přechod do "další dimenze bytí". Z arogantního, egocentrického sobce se stal ohleduplný, soucitný člověk a kreativní umělec.
Získat přistup k jiným lepším dimenzím je opravdu možné.

:)


P.S. A jo, na lásku - to podstatné - jsem zapomněla. Láska k té, kterou viděl jako vyjímečně dobrého a milého člověka, ho vedla.

:)
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Tara » sob 14. dub 2018 10:23:48

Kde ji vzít a nekrást :-)

Mě nepřestane fascinovat, jak vše souvisí se vším a jak řekl básník (pro mě to je básník), když se rozhodneš, celý vesmír udělá vše, aby ti to složil k nohám.
Nebo tak nějak to řekl.

Nedávno mě Miroslav tady konfrontoval s hudbou od Elánů a znovu ve mě něco probudil. Láska, co má drží nad vodou, chcem sa z teba napit aj aj aj. A já zas jak ta Viktorka sedla na lep :-) a rozhořela se lááááskoooou :-) a nic. A nic. A nic. :-)

Pro mě, jako asi pro mnoho jiných, je v životě důležitý vztah a já si už dlouho připadala (nedělám si iluze, že zase nebudu připadat) sama. Osamělá. A život se stal šedí a neměl smysl. Spadla jsem do jakési letargie a pěkně si v tom hověla, než přišel Miroslav a trošku s tou kupkou neštěstí zahýbal.

Nedávno jsem začala číst knížku Dalajlamova kočka. Je vyprávěna kočkou, která se ocitla v sídle Dalajlamy, on si ji všiml na ulici, když projížděl z letiště domů, malého, schouleného a už dodýchávajícího klubíčka a vzal ho s sebou domů. A tam se o něj spolu se svými přáteli staral. Kočka měla všechno, na co si jen vzpomněla, útulno všude, klid, dostatek jídla, pití a hlavně hřejivou přítomnost samotné Jeho Svatosti. Ale něco ji přece jen chybělo ke štěstí. Další kočka. Nikdy o tom přímo s Dalajlamou nemluvila, ale on to věděl. Že jedinou "věcí", která kočce chybí k tomu, aby byla šťastná (a to je přání všech živých bytostí - být šťasten) je přítomnost druhé kočky.

A tak jednou, když měli návštěvu, vždy jídlo chystala kuchařka, která takto pro Dalajlamu a jeho hosty již v domě vařila 20 let, si ji Dalajlama zavolal, aby ji poděkoval za vynikající stravu a vedli spolu s kuchařkou rozhovor. On se jí ptal, jestli, když už tak dlouho žije sama, jestli je šťastná. Ona byla již 10 let vdovou. Kuchařka se podivila té otázce a řekla, že znovu vdávat se rozhodně nebude a že ji vlastně ten někdo druhý nechybí a proč se ptá, když je Jeho Svatost také sám. Dalajlama se jen usmál a s pohledem upřeným na kočku říkal, tak, tak, já si to myslel. Protože vidím, že vy užíváte jeden z nástrojů, jak být vnitřně šťastný. Kuchařka se podivila, jakýže to používá nástroj. No přece dělat druhým radost....
Kočky se tento rozhovor velmi dotkl, ne ve smyslu ublíženosti, ale že začala nad tím vším více přemýšlet. Odšourala se chodbou do jiné místnosti, vyskočila na parapet, který byl jejím meditačním místem, kde z výšky mohla pozorovat, co se kde děje a meditovat a rozhodla se, že když Dalajlamovi a kuchařce to takto funguje, že jsou šťastni bez toho, aby potřebovali někoho druhého, tak i ona vlastně žádnou druhou kočku nebude potřebovat. Zkusí to.
Když v tom ji v zahradě zaujal stín. A byl živý. Bystřila na ten stín své oči a tam! Velký, majestátný kocour. Stál vzpřímeně na všech čtyřech, vznešeně se porozhlídl kolem, (naše kočka byla přesvědčená o tom, že si ji musel také všimnout) a najednou hups. A byl pryč.

Tak ji držte palce :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. dub 2018 11:18:53

Tara píše:Kde ji vzít a nekrást :-)

Mě nepřestane fascinovat, jak vše souvisí se vším a jak řekl básník (pro mě to je básník), když se rozhodneš, celý vesmír udělá vše, aby ti to složil k nohám.
Nebo tak nějak to řekl.

Nedávno mě Miroslav tady konfrontoval s hudbou od Elánů a znovu ve mě něco probudil. Láska, co má drží nad vodou, chcem sa z teba napit aj aj aj. A já zas jak ta Viktorka sedla na lep :-) a rozhořela se lááááskoooou :-) a nic. A nic. A nic. :-)



Ale vždyt mu taky hodně znamenáš, at už si to přizná nebo ne. Jste ve spojení, to se dá poznat. Potřebuje tvoji lásku, jinak by se k tobě neprojevoval a dal by ti tak možnost, aby ses odmilovala popř. zamilovala do někoho jiného (nebo do nikoho, což by bylo smutnější). A je mu důležité, aby se ti dobře dařilo, proto reaguje, když se trápíš.
Láska má vždy smysl - obohacuje, i když někdy může bolet.
Už tě do drží hodně let, takže nepodcenovat. Třeba jste partneří na úrovni duší (Seelenpartner) a tohle je příprava pro další život, kde se setkáte a budete spolu - kdo ví. Kdyby jste se setkali už ted, tak by ses třeba rychle odmilovala a z budoucího krásného setkáni v dalším životě by nebylo nic, protože v tomto životě by nebyla dokončena příprava. Možná jde o to trénovat trpělivost, která bude v dalším životě potřeba.
Život je plný kouzel a zázraků, nejen šedi a prázdnoty.

:)
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Tara » sob 14. dub 2018 13:33:43

Kód: Vybrat vše
Už tě do drží hodně let, takže nepodcenovat.


Jak to myslíš, nepodceňovat?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod dodo » sob 14. dub 2018 21:41:23

Tara píše:Myslíš, že bys mi zmiňovaný dopis mohl poslat třeba na email?


To, (podľa mňa) zaujímavé z dopisu som sem dal a jeho zvyšný obsah, je pre nás celkom nezaujímavý a nepodstatný.
Nesúvisí s duchovnom.
:)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Tara » sob 14. dub 2018 23:23:14

Dobře.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 15. dub 2018 11:48:33

Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 7:57:05

Tara píše:Kde ji vzít a nekrást :-)

Mě nepřestane fascinovat, jak vše souvisí se vším a jak řekl básník (pro mě to je básník), když se rozhodneš, celý vesmír udělá vše, aby ti to složil k nohám.
Nebo tak nějak to řekl.

Nedávno mě Miroslav tady konfrontoval s hudbou od Elánů a znovu ve mě něco probudil. Láska, co má drží nad vodou, chcem sa z teba napit aj aj aj. A já zas jak ta Viktorka sedla na lep :-) a rozhořela se lááááskoooou :-) a nic. A nic. A nic. :-)

Pro mě, jako asi pro mnoho jiných, je v životě důležitý vztah a já si už dlouho připadala (nedělám si iluze, že zase nebudu připadat) sama. Osamělá.

nechceš vztah se mnou? nemám žádný vztah
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 8:13:26

Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 8:26:45

Návštěvník píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=335&t=7886&p=138841#p138839

milovat jednoho člověka víc než ostatní je špatně? nemilovat nikoho je lepší?
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Tara » pon 16. dub 2018 8:47:41

Návštěvník píše:
Tara píše:Kde ji vzít a nekrást :-)

Mě nepřestane fascinovat, jak vše souvisí se vším a jak řekl básník (pro mě to je básník), když se rozhodneš, celý vesmír udělá vše, aby ti to složil k nohám.
Nebo tak nějak to řekl.

Nedávno mě Miroslav tady konfrontoval s hudbou od Elánů a znovu ve mě něco probudil. Láska, co má drží nad vodou, chcem sa z teba napit aj aj aj. A já zas jak ta Viktorka sedla na lep :-) a rozhořela se lááááskoooou :-) a nic. A nic. A nic. :-)

Pro mě, jako asi pro mnoho jiných, je v životě důležitý vztah a já si už dlouho připadala (nedělám si iluze, že zase nebudu připadat) sama. Osamělá.

nechceš vztah se mnou? nemám žádný vztah

Ty si myslíš, že to je jako hup na krávu a je tele? :-) Něco jakože, mám peníze, tak jdu do prvního krámu, a tam si koupím kilo vztahu, lásky?
Tak to není.... naštěstí...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Tara » pon 16. dub 2018 8:50:05

Návštěvník píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=86&t=3440

To už blbnu fakt dlouho :-), ani si už nepamatuju, že to tu prošlo.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 9:05:33

Tara píše:Ty si myslíš, že to je jako hup na krávu a je tele? :-) Něco jakože, mám peníze, tak jdu do prvního krámu, a tam si koupím kilo vztahu, lásky?
Tak to není.... naštěstí...

sem si mohl myslet, že mě taky nechceš :'-(
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 9:17:30

:)
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 16:37:17

:(
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 16. dub 2018 16:52:24

je to tak, + , - .
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. dub 2018 8:34:53

:hm:
Návštěvník
 

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Hmla » pát 27. dub 2018 15:20:14

Kdyby jen jeden., hned pět. A v některých osobách prý dokoce šest. Hérrgot, to je ale smyslů!
Hmla
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků