Co to je za nauku?

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod vostal petr » ned 07. led 2018 22:02:38

Ovšem ti co podělaj to prvé,

pak se v tom druhém pokoušejí zuby nehty utýct hrobníkovi z lopaty
k náký nesmrtelnosti...
vostal petr
 

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod ryu.nin » ned 07. led 2018 22:42:38

Pelvan píše:Ahoj ryunine

ryunin píše:Tak já ji znám třicet let a k buddhismu jsem ji kdysi dávno přivedl já. Ona nějakou dobu praktikovala Diamantovou cestu a pak procházela různými obdobími léčitelství a podobně, no a tohle je její poslední fáze, k čemu zatím došla. Její způsob myšlení znám moc dobře. Jen nevím, co je tohle za směr, nemluvil jsem s ní už asi rok.


Tak mne napadá, jestli ta ženská není sama a nehráblo jí z toho.
My chlapi jsme zvyklí se posuzovat jako jedinci.
Ženy to mají jinak, jsou zasazeny do partnerských a jiných vztahů jako květiny a pokud tyto vztahy chybí, tak ony hynou...

Zdravím

No tak jestli něco vím jistě, tak to, že ona nikdy není sama, teda fyzicky aspoň. Pořád má nějaký chlapy.
ryu.nin
 

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. led 2018 10:45:43

Ahoj ryunine

Tak to tady bez té ženy určitě nevyřešíme (a s ní možná by to také nešlo).

V podstatě každý večer svým způsobem umíráme a každé ráno se zase rodíme. Tak to máme hodně reinkarnací za jeden život a, když uvážíme stovky životů,...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. led 2018 10:50:35

Ahoj

Jana sem psala toto:
"Jedno z takových krásných setkání, které si můžeme dopřát, by teoreticky, mohlo být v sobotu 20. ledna 2018 v Praze od 15. 00 na Hlavním nádraží v restauraci u Potrefené husy."

Plánuji to prakticky vyzkoušet tak, že se v určený termín do té restaurace dostavím a tam zjistím, jak se teorie projevuje v praxi. Doufám, že to tam bude dobrá praxe...

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod ryu.nin » pon 08. led 2018 18:13:36

Já bych tam mohl přijít kolem 4. Budu ten den po Dni zazenu.
ryu.nin
 

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Jana » pon 08. led 2018 20:08:45

Těším se.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 12. led 2018 20:21:17

Ahoj ryunine

ryu.nin píše:Budu ten den po Dni zazenu.


Když jsem ještě chodíval na zazen, tak jsem se na něm zpravidla těšil, až si po něm zajdu na pivo.
Byl to takový příjemný a klidný cíl v nedaleké budoucnosti.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod ros » pát 12. led 2018 20:40:07

Pelvan píše:Ahoj

Jana sem psala toto:
"Jedno z takových krásných setkání, které si můžeme dopřát, by teoreticky, mohlo být v sobotu 20. ledna 2018 v Praze od 15. 00 na Hlavním nádraží v restauraci u Potrefené husy."

Plánuji to prakticky vyzkoušet tak, že se v určený termín do té restaurace dostavím a tam zjistím, jak se teorie projevuje v praxi. Doufám, že to tam bude dobrá praxe...

A zdravím

Asi přijdu
ros
 

Re: Jednoduše to

Nový příspěvekod nop » pon 22. led 2018 21:15:36

Poradna setkání v Praze sobota 20. ledna 2018
Přílohy
27267632_1832187926853058_493854216_o.jpg
27140768_1832187643519753_261281086_o.jpg
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jednoduše to

Nový příspěvekod Tara » pon 22. led 2018 22:40:39

Ahoj, děkuji za fotky ze setkání. Poznávám na nich akorát nopa, Janu, rošádu, ale ty pány ne. Hádám, že jeden z nich bude pelvan, další možná honzam a pán bůh?
Jani, rozklíčuješ to?
Děkuji :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Jednoduše to

Nový příspěvekod Jana » úte 23. led 2018 6:35:42

Tara píše:Ahoj, děkuji za fotky ze setkání. Poznávám na nich akorát nopa, Janu, rošádu, ale ty pány ne. Hádám, že jeden z nich bude pelvan, další možná honzam a pán bůh?
Jani, rozklíčuješ to?
Děkuji :-)



Taky díky za fotky i všem, co přišli, za setkání.

Další dva pánové jsou Ryunin v černém, Vašík v zeleném, Pelvan v čele. Ještě s námi byla dcera Nopa.

Nop s dcerou.jpg

Padl návrh na víkendové setkání v létě. Moc ráda Tě uvidím. Milé bude setkání i s ostatními, kteří mají zájem se setkat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 23. led 2018 10:01:10

Ahoj

Děkuji všem příchozím za příjemně strávený večer.

A zdravím

PS pro ryunina
Stáhl jsem si z uložto knihu v rtf "Zenová mysl, mysl začátečníka".
Protože má ta kniha mimo jiné i psychosomatická témata, budu se jí věnovat v oddíle "péče o tělo".
A děkuji za upozornění na ni, líbí se mi.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 17. dub 2018 8:36:03

Ahoj ryunine

Protože se obávám, že by ty moje postřehy o zmíněné knize v tématu psychosomatiky zapadly, napíši je do tématu Mysl začátečníka.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co to je za nauku?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. kvě 2020 10:19:39

reseek. píše:
Pelvan píše:Ahoj ryunine

ryunin píše:Tak já ji znám třicet let a k buddhismu jsem ji kdysi dávno přivedl já. Ona nějakou dobu praktikovala Diamantovou cestu a pak procházela různými obdobími léčitelství a podobně, no a tohle je její poslední fáze, k čemu zatím došla. Její způsob myšlení znám moc dobře. Jen nevím, co je tohle za směr, nemluvil jsem s ní už asi rok.


Tak mne napadá, jestli ta ženská není sama a nehráblo jí z toho.
My chlapi jsme zvyklí se posuzovat jako jedinci.
Ženy to mají jinak, jsou zasazeny do partnerských a jiných vztahů jako květiny a pokud tyto vztahy chybí, tak ony hynou...

Zdravím

Asi jak která. Já sama ve svém dost vysokém věku jsem už hodně dlouho sama, manžel po delší nemoci zemřel v roce 1999. A tu samotu si naplno užívám, mám teď možnost v sobě zpracovávat všechno, co je třeba, a postupně se uzdravovat i z dlouholetých zdravotních poruch. Jsem vděčná za každý den, kdy mám možnost zvyšováním své energetické úrovně hojit všechny bolesti, fyzické i duševní.

A znám pár dalších ženských, které jsou už samy a taky na sobě pracují. Jedna z nich před několika léty (bylo jí 78 let) objevila ZEN a jeho praktikování jí postupně mění život, harmonizují se její reakce na okolí i na to, co se jí děje. Na rozdíl od několika chlápků, kteří ve svém už vyšším věku musí pořád jezdit za někým ze svých přátel nebo příbuzných, jinak by tu samotu asi ve zdraví neustáli.

Asi záleží víc na tom, do kterého vývojového stádia člověk došel, než na tom, jestli je to muž nebo žena.


V "Knize duchů" se Allan Kardec táže svého duchovního vůdce:

"Může se duch, který nyní má mužské tělo, v příštím vtělení zrodit jako žena?"

Odpověď zněla :

"Ano, jsou to stejní duchové, kteří oživují muže a ženy."


Tak bacha - když se chováme neuctivě k druhému pohlaví, šup s námi do něj v příští inkarnaci a příslušníci toho opačného nám začnou otloukat o hlavu to, co jsme minule dělali my jim ;)
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron