Adyashanti - diskuse

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod ... » pon 01. kvě 2017 11:00:20

Mně tedy nic štastným nečiní
...
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 13:29:14

Návštěvník píše:

No dobře, tohle je všechno pěkné a moudré.
Tak proč má ten pán takový jakýsi latentní výraz, řekněme.. sadistické bestie?
lklknml
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 13:51:21

Tak jedno vysvětlení mě napadá.
V Bibli, Izašiáš 45,7 se praví: "Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci".
Z hlediska nižšího vědomí je to nepochopitelné, resp. vyúsťuje v akceptaci myšlení sadistické bestie. Vyšší vědomí se však v těchto intencích nepohybuje (ostatně, Hospodinův zákaz jíst ovoce ze Stromu poznání nebyl samoúčelný).
A koneckonců, nevystihuje toto paradigma, že největší z ďáblů je právě Světlonoš?
lklknml
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 19:13:57

Nemiloval snad Andrej Čikatilo, učitel, co vystudoval ruskou literaturu?

Obrázek
lklknml
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod lklknml » stř 31. kvě 2017 19:34:11

Zdeněk píše:Nemiloval snad Andrej Čikatilo, učitel, co vystudoval ruskou literaturu?

Obrázek

Co tedy, ve smyslu Adyashantiho otázky, činí Andreje Čikatila šťastným?

Neboli, ve smyslu Adyashantiho učení, má Adyashantiho a Čikatila tvář něco společného?
lklknml
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod nop » čtv 01. čer 2017 10:02:14

Zdeněk píše:....
Ovšem skrze filtr nižšího vědomí jde o lásku ke hříchu.
Hřích je ve své podstatě zbloudilá láska.....

Trochu citace ze scholastické nauky, která rozkvétala za středověku a dnes je zapomínána.

I když lidé hřeší, je v tom láska, ale ne podle pořádku.
Na př. někdo má rád peníze a to je v samo o sobě v pořádku, umožňují mít dobré věci a je to řádná láska, amore ordinato.
Ale někdo je může mít tak rád, že je ukradne a to není v souladu s řádem věcí, je to amore disordinato.

(Kateřina Sienská, XIV. století).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. čer 2017 10:58:39

nop píše:Ale někdo je může mít tak rád, že je ukradne ...


Můžeš o něco okrást někoho, když si uvědomuješ, že ho máš rád?
Návštěvník
 

Re: Adyashanti - diskuse

Nový příspěvekod nop » pon 05. čer 2017 6:30:49

Jsou dvě zásady v Božím světě: spravedlnost a milost, oboje se váže spolu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod .Petra » úte 06. čer 2017 8:55:36

Zdeněk píše: Ježíš se zdráhal kázat či pomáhat nežidům (viz kananejská žena).


Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu. Nejsou misionari. Jezis sice vyslal sve zaky, aby lidem vypraveli o Bozim kralovstvi, ale take jim rekl, ze toho, kdo o to nema zajem, maji nechat a jit dal.
Neosviceni jsou casto misionari a prosazuji svou pravdu jako vseobecnou pravdu. Snazi se druhe presvedcit - obcas dost nemilosrdne - ze jen oni vedi, jak to opravdu je. Proste normalni ega. :)
.Petra
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » úte 06. čer 2017 16:46:40

.Petra píše:Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu.

"Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži. Já mluvím pravdu, a proto mi nevěříte." (Janovo evangelium, 8, 43-45)

Měli oni poučovaní zájem poslouchat Ježíšovu řeč? To asi těžko, když se jej chystali kamenovat. Nebo snad měli podle Ježíše "samozřejmě právo na svou pravdu"? :)
lklknml
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod .Petra » úte 06. čer 2017 19:14:06

Zdeněk píše:
.Petra píše:Osviceni predvsim nikoho nepoucuji, kdo o to nema zajem, a nikdy nikoho o sve pravde nepresvedcuji. Podle nich ma samozrejme kazdy pravo na svou pravdu.

"Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži. Já mluvím pravdu, a proto mi nevěříte." (Janovo evangelium, 8, 43-45)

Měli oni poučovaní zájem poslouchat Ježíšovu řeč? To asi těžko, když se jej chystali kamenovat. Nebo snad měli podle Ježíše "samozřejmě právo na svou pravdu"? :)


Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.
.Petra
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod lklknml » stř 07. čer 2017 7:27:32

.Petra píše:Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.

Kecáš.

Člověk v sobě mívá několik vrstev, i tu povrchní, nejvíce vzdálenou, třeba i odpadlou od Boha.
Ježíš se ve svém proslovu opíral o tu posluchačovu hlubší vrstvu, což se pochopitelně té vrchní nelíbilo.
Něco trochu podobného dělám já teď.
lklknml
 

Re: Co nás činí šťastnými

Nový příspěvekod .Petra » stř 07. čer 2017 7:59:05

Zdeněk píše:
.Petra píše:Podle me je Jezis nepoucuje, nybrz popisuje to, co je, co se deje. Vzdyt vi, ze ho nemohou pochopit.

Kecáš.

Člověk v sobě mívá několik vrstev, i tu povrchní, nejvíce vzdálenou, třeba i odpadlou od Boha.
Ježíš se ve svém proslovu opíral o tu posluchačovu hlubší vrstvu, což se pochopitelně té vrchní nelíbilo.
Něco trochu podobného dělám já teď.


Kecas.
.Petra
 

Předchozí

Zpět na Adyashanti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků