Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Magická koupel ze sody bikarbony

Nový příspěvekod Jana » ned 08. led 2017 13:00:24

Něco nejen proti lupence, milovníky sody a odkyselování :) :

Magická koupel ze sody bikarbony

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) je pod názvem jedlá soda známý nejen v kulinářském prostředí. Jedlou sodu znali již ve starém Egyptě a postupně se potvrzovaly její blahodárné účinky nejen na žaludek, ale také na naše tělo a zdraví. Dnes nebudeme psát o tom, jak nám soda pomáhá při pálení žáhy, bělení zubů, úklidu domácnosti a podobně. Řekneme si o zázraku, jménem bikarbónová koupel. A začneme netradičně – při němém filmu.

Manželka Charlieho Chaplina a soda bikarbona.

Lita Grey měla pouze 16 let, když s králem komiků otěhotněla. Aby se Chaplin vyhnul vězení, vzal si ji tajně v Mexiku za ženu. Když o rok později hrála v jeho filmu Zlaté opojení, postěžovala si jí jedna z méně známých hereček, že ji režisér Mack Sennett odmítá obsazovat do svých filmů kvůli kosmetické vadě.
O co šlo? Začátky filmového průmyslu byly těžké. Kvůli slabé kvalitě kamer a materiálu musely být scény nasvíceny pomocí silných reflektorů a tak se mnozí herci doslova koupali při filmování ve vlastním potu. Hlavně herečky tím velmi trpěly a výjimkou nebyla ani Litina kamarádka. Od potu měla doslova kruhy pod pažemi a Mack Sennett jí zcela nediplomaticky řekl, ať s tím něco dělá, nebo ať raději dělá poštovní doručovatelku místo herečky. Lita jí tehdy prozradila tajný recept mnoha hereček, které si podpaží „pudrovali“ obyčejnou jedlou sodou a tyto problémy neměly. Musíme si uvědomit, že v té době si ženy podpaží neholily a tak se kromě nepříjemného pocitu po čase přidal k problémům i zápach. Soda však tyto kosmetické závady eliminovala.

Už kolem roku 1930 byla soda velmi populární jako přísada do koupele, která doslova omlazuje tělo. No jak šel čas, agresivní reklama způsobila, že lidé vyměnili levnou sodu za drahé pěny do koupele a „zázračné soli“, které sice mnohým pomáhaly, ale v podstatě měly stejný účinek, jako jedlá soda. Vraťme se tedy o sto let zpět a připomeňme si koupel, kterou mnozí označovali za magickou.

Jak si „namíchat“ zásaditou koupel?
Možná se budete divit, ale vše co potřebujete, je půl šálku (resp. 100 g) sody a teplou vodu ve vaně.
Vanu naplníme teplou vodou, jako při běžné koupeli. Sodu do ní vysypeme a zamícháme. Voilá – koupel je připravena. Můžeme se ponořit do vany.
Kdo chce mít i zážitek z vůně, musí do vody ještě kápnout pár kapek esenciálního oleje (levandulový a podobně).

Pokud si chceme vodu ve vaně více „vytuningovat“, můžeme použít 100g sody a 100g mořské či himálajské soli.


Desatero bikarbónového koupele:
1. Pro jemnost těla:
Soda je v první řadě vynikající „zbavovač“ mastnoty, potu a odumřelých částí pokožky a pleti. Pokožka zůstane už po několika minutách v lázni jemná a vláčná.
2. Elixír mládí
Je známo, že při koupeli či sprchování absorbuje naše tělo přes póry sice malé, ale pro náš organismus významné množství vody. Tato je ve spojení se sodou zásaditého charakteru a dokáže účinně bojovat proti překyselení zvenčí. V jiných článcích o překyselení organismu jste se mohli dočíst o předčasném stárnutí našeho těla díky tomu, že nemáme tu správnou hodnotu pH v organismu. Soda v lázni je jakýmsi elixírem mládí, který zabojuje nejen s tvorbou vrásek, ale také z celulitidou. Chce to jen jedno – pravidelnost. Alespoň jeden – dvakrát do týdne se ponořit do roztoku vody a jedlé sody.
Řečeno odborně:
Hlavním problémem (co se týče lidské fyziologie) je nedostatek bikarbónových iontů. Výsledkem je snížení hodnoty pH nejen v krvi, ale také v jiných tkáních a mezibuněčných prostorech. Acidobazická nerovnováha narušuje v těle a na jeho povrchu biochemické reakce. A my se cítíme jako v cizí kůži a co je horší – stárneme. Předčasně.
3. Antiprespirant
Soda bikarbóna v lázni dokonale odstraní na delší dobu naše tělesné pachy, které nám hlavně v letních měsících znepříjemňují život. Jde hlavně o zápach potu v podpaží, ale i pach plísňových onemocnění nohou a podobně.
4. Hlava, vlasy, pleť
Klidně se do koupele ponořte celí. Je známo, že laky na vlasy a „těžká“ kosmetika zanechají na naší hlavě a pleti doslova chemickou bouři. Soda bikarbóna má silné čistící účinky a rozpouští nečistoty z pokožky hlavy i samotných vlasů. Také z pleti. Postačí, pokud ponoříte vlasy do koupele a dvě minutky budete hlavu masírovat. Pro intenzivnější efekt můžete sodu přidat přímo do šamponu. Co se týče pleti, soda bikarbona vyčistí ucpané póry a dokonce zlikviduje černé tečky.
5. Péče o nohy
Koupel se sodou pomáhá, pokud trpíte přílišným pocením nohou a pomáhá i při jejich plísňových onemocněních díky antibakteriálním a antimikotickým vlastnostem jedlé sody. Také vaše nehty budou zdravější.
6. Bolesti kloubů, revmatismus a jiné
Pravidelné koupání v sodě sodu má několik bonusů, o kterých možná ani netušíte. Roztok jedlé sody a vody má srovnatelné účinky s koupáním v solích z Mrtvého moře. Pomalu, ale intenzivně pomáhá při problémech s bolestmi kloubů, při revmatismu, osteoporóze a také zatočí se strašákem jménem psoriáza. O ní si povíme trochu víc na konci „desatera“.
7. Intimní hygiena: Sedavá koupel v roztoku sody
je obecně známým bojovníkem proti vaginální mykóze. Ženy by měly vědět, že parfémovaná mýdla by se na hygienu pohlavních orgánů neměla používat vůbec. Naopak, bikarbónová koupel je tím pravým ořechovým. Pomáhá i mužům, kteří mají v okolí šourku různé svědivé pocity (pravda, pokud se nejedná o pohlavní nemoc), případně opruzeniny, nebo je jejich pokožka v těchto místech zarudlá od pocení.
8. Holení nohou
Problémy při holení nohou má velké množství žen – přitom v internetových diskusích píší, že vše dělají podle zásad a používají drahá ostrá „holítka“ i s kosmetikou. Problém může být v pokožce, resp. v zarůstajících chloupcích. Tomu předejdete, pokud budete pravidelně odstraňovat odumřelé buňky. A přesně na toto slouží koupel v sodě. Pokud se budete koupat pravidelně, budete mít jakoby bikarbónový peeling, který odstraní odumřelé části vrchní vrstvy pokožky a chloupky tak nebudou mít šanci zarůst.
9. Očista těla i ducha
Lidé, kterým je blízká esoterika, doporučují setrvat v lázni s jedlou sodou až tři hodiny. Sami v ní dokonce častokrát meditují s pozitivním programováním mysli. Pokud máte čas, vyzkoušejte – pokud ne – postačí vám 20 – 30 minut. Zkuste ale čas natáhnout na co nejdéle. Co se bude dít? Sami zjistíte, že taková lázeň je jiná, než ostatní. Nikdy ji však nezačínejte v horké vodě (aby vám nepřišlo nevolno). Stačí opravdu jen teplá voda, kterou si po čase můžete ohřát doplněním teplejší během koupele. Ve vaně se párkrát vydrhněte hrubší nebo masážní houbou, která pomůže prokrvit celý organismus, pročistit pokožku a zbavit vás staré vrstvy pokožky. Svědění během koupele i do následujícího dne je přirozenou reakcí na vyplavování toxinů. Proto je lepší koupel alespoň zpočátku absolvovat večer, abyste nebyli během dne rozladění ze stálého svědění pokožky. Během koupele je dobré pít hodně vody, bylinkový čaj, nebo čerstvé ovocné či zeleninové šťávy.
Když skončíte s drhnutím kůže houbou, ponořte se do vody a meditujte, čtěte, relaxujte. Pusťte si jemnou hudbu a zapalte svíčky. Prostě – rozjímejte.
Chcete vědět, co vám hodinka v takovém lázni přinese?
– Zbavíte se bolestí – hlavy, břicha, svalů, šlach a dámy i menstruačních
– Únava a slabost po namáhavém dni se rozplynou
– Koupel dokáže podpořit hojení drobných povrchových ran, které vydezinfikuje, ránu stáhne a hojení urychlí
– Zažívací potíže po koupeli ustoupí do pozadí
– Vaše pokožka se dokonale zregeneruje, problémy (např. se svěděním) ustanou
– Soda bikarbóna vytahuje záněty, včetně chřipky a angíny
– Koupel detoxikuje vaše tělo – vyčistí ho od toxinů a nahromaděných odpadních látek
– Nastartuje se samoléčebný proces nejen těla ale také vašeho nitra
– Odpadne z vás stres, melancholie a vy budete plní energie.
– Budete se cítit mladí – váš organismus i mysl se uvolní.
10. Psoriáza (lupénka)
Již několik let existují instituty National Library of Medicine a National Institutes of Health i ve virtuální podobě na adrese ncbi.nlm.nih.gov a jejich obsah je přístupný každému, kdo se umí připojit na internet. Co se týče léčení psoriázy ve vztahu k sodě, je tam uvedeno toto:
„Lázně s jedlou sodou se možná zdají v éře futuristické biologie jako staromódní, v současnosti je však výzkum jejich účinků opět obnoven. Léčivé lázně byly po staletí jedním z prvních pomocníků při léčbě lupénky, dokonce i dnes jsou lázeňské vody ve spojení se solí z Mrtvého moře považovány za velmi prospěšné. Cílem výzkumu je posouzení účinnosti hydrogenuhličitanu sodného (sody) na léčení lupénky. Metodika spočívala v tom, že 31 pacientů s mírnou až střední psoriázou bylo přijato do výzkumné studie, v rámci které bylo 19 pacientů léčených lázněmi v roztoku jedlé sody a vody. 12 pacientů bylo koupáno v placeba (čistá voda bez přísad s tím, že se jim tvrdilo, že tam soda je). Posouzení se provádělo ve dnech 0 a 21. Výsledky překvapily i skeptiky: téměř u všech pacientů koupaných v jedlé sodě bylo vykázáno statisticky cenné zlepšení stavu (téměř u 100% zmizelo svědění a dráždění), zatímco u pacientů s placebem nedošlo ke změně. Závěr: Tvrdíme, že i při imunosupresivních sofistikovaných a vysoce specifických anti-cytokinové a chemokinových procedurách pro léčbu lupénky, může starší a často opomíjena léčba jedlou sodou stále hrát pozitivní roli. “
Poznámka
Studie o psoriáze a lázních v jedlé sodě byla publikována pro Medline 16. února 2005. Od té doby uplynulo více, než desetiletí. Myslíte si, že drtivá většina lékařů bude s pacienty, trpícími psoriázou, mluvit o bikarbónových lázních? Možná ti nejlepší ano. Ostatní budou upřednostňovat lokálně podávané kortikosteroidy, dehet, emoliencia, vitamin D a další lokálně podávané přípravky. Při středně těžké psoriáze pak nastupuje fototerapii, která se soustřeďuje na pozitivní účinky UV záření. V těžších případech, kdy onemocnění pokrývá více než 20 procent povrchu těla, nastupuje celková léčba, která se zaměřuje na posílení imunitního systému pomocí cyklosporinů a dalších léků, které však často přinášejí při dlouhodobé léčbě i některé doprovodné nežádoucí účinky. Kde je soda bikarbona?
Odpověď může připadat přitažená za vlasy, ale vezměte si – soda stojí pár korun, zatímco pilulky na lupénku jsou výrazně dražší. Nuže … byznys je byznys. Bez urážky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Magická koupel ze sody bikarbony

Nový příspěvekod Jana » ned 08. led 2017 13:15:24

Něco nejen proti lupence, milovníky sody a odkyselování :) :

Magická koupel ze sody bikarbony

Hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) je pod názvem jedlá soda známý nejen v kulinářském prostředí. Jedlou sodu znali již ve starém Egyptě a postupně se potvrzovaly její blahodárné účinky nejen na žaludek, ale také na naše tělo a zdraví. Dnes nebudeme psát o tom, jak nám soda pomáhá při pálení žáhy, bělení zubů, úklidu domácnosti a podobně. Řekneme si o zázraku, jménem bikarbónová koupel. A začneme netradičně – při němém filmu.

Manželka Charlieho Chaplina a soda bikarbona.

Lita Grey měla pouze 16 let, když s králem komiků otěhotněla. Aby se Chaplin vyhnul vězení, vzal si ji tajně v Mexiku za ženu. Když o rok později hrála v jeho filmu Zlaté opojení, postěžovala si jí jedna z méně známých hereček, že ji režisér Mack Sennett odmítá obsazovat do svých filmů kvůli kosmetické vadě.
O co šlo? Začátky filmového průmyslu byly těžké. Kvůli slabé kvalitě kamer a materiálu musely být scény nasvíceny pomocí silných reflektorů a tak se mnozí herci doslova koupali při filmování ve vlastním potu. Hlavně herečky tím velmi trpěly a výjimkou nebyla ani Litina kamarádka. Od potu měla doslova kruhy pod pažemi a Mack Sennett jí zcela nediplomaticky řekl, ať s tím něco dělá, nebo ať raději dělá poštovní doručovatelku místo herečky. Lita jí tehdy prozradila tajný recept mnoha hereček, které si podpaží „pudrovali“ obyčejnou jedlou sodou a tyto problémy neměly. Musíme si uvědomit, že v té době si ženy podpaží neholily a tak se kromě nepříjemného pocitu po čase přidal k problémům i zápach. Soda však tyto kosmetické závady eliminovala.

Už kolem roku 1930 byla soda velmi populární jako přísada do koupele, která doslova omlazuje tělo. No jak šel čas, agresivní reklama způsobila, že lidé vyměnili levnou sodu za drahé pěny do koupele a „zázračné soli“, které sice mnohým pomáhaly, ale v podstatě měly stejný účinek, jako jedlá soda. Vraťme se tedy o sto let zpět a připomeňme si koupel, kterou mnozí označovali za magickou.

Jak si „namíchat“ zásaditou koupel?
Možná se budete divit, ale vše co potřebujete, je půl šálku (resp. 100 g) sody a teplou vodu ve vaně.
Vanu naplníme teplou vodou, jako při běžné koupeli. Sodu do ní vysypeme a zamícháme. Voilá – koupel je připravena. Můžeme se ponořit do vany.
Kdo chce mít i zážitek z vůně, musí do vody ještě kápnout pár kapek esenciálního oleje (levandulový a podobně).

Pokud si chceme vodu ve vaně více „vytuningovat“, můžeme použít 100g sody a 100g mořské či himálajské soli.


Desatero bikarbónového koupele:
1. Pro jemnost těla:
Soda je v první řadě vynikající „zbavovač“ mastnoty, potu a odumřelých částí pokožky a pleti. Pokožka zůstane už po několika minutách v lázni jemná a vláčná.
2. Elixír mládí
Je známo, že při koupeli či sprchování absorbuje naše tělo přes póry sice malé, ale pro náš organismus významné množství vody. Tato je ve spojení se sodou zásaditého charakteru a dokáže účinně bojovat proti překyselení zvenčí. V jiných článcích o překyselení organismu jste se mohli dočíst o předčasném stárnutí našeho těla díky tomu, že nemáme tu správnou hodnotu pH v organismu. Soda v lázni je jakýmsi elixírem mládí, který zabojuje nejen s tvorbou vrásek, ale také z celulitidou. Chce to jen jedno – pravidelnost. Alespoň jeden – dvakrát do týdne se ponořit do roztoku vody a jedlé sody.
Řečeno odborně:
Hlavním problémem (co se týče lidské fyziologie) je nedostatek bikarbónových iontů. Výsledkem je snížení hodnoty pH nejen v krvi, ale také v jiných tkáních a mezibuněčných prostorech. Acidobazická nerovnováha narušuje v těle a na jeho povrchu biochemické reakce. A my se cítíme jako v cizí kůži a co je horší – stárneme. Předčasně.
3. Antiprespirant
Soda bikarbóna v lázni dokonale odstraní na delší dobu naše tělesné pachy, které nám hlavně v letních měsících znepříjemňují život. Jde hlavně o zápach potu v podpaží, ale i pach plísňových onemocnění nohou a podobně.
4. Hlava, vlasy, pleť
Klidně se do koupele ponořte celí. Je známo, že laky na vlasy a „těžká“ kosmetika zanechají na naší hlavě a pleti doslova chemickou bouři. Soda bikarbóna má silné čistící účinky a rozpouští nečistoty z pokožky hlavy i samotných vlasů. Také z pleti. Postačí, pokud ponoříte vlasy do koupele a dvě minutky budete hlavu masírovat. Pro intenzivnější efekt můžete sodu přidat přímo do šamponu. Co se týče pleti, soda bikarbona vyčistí ucpané póry a dokonce zlikviduje černé tečky.
5. Péče o nohy
Koupel se sodou pomáhá, pokud trpíte přílišným pocením nohou a pomáhá i při jejich plísňových onemocněních díky antibakteriálním a antimikotickým vlastnostem jedlé sody. Také vaše nehty budou zdravější.
6. Bolesti kloubů, revmatismus a jiné
Pravidelné koupání v sodě sodu má několik bonusů, o kterých možná ani netušíte. Roztok jedlé sody a vody má srovnatelné účinky s koupáním v solích z Mrtvého moře. Pomalu, ale intenzivně pomáhá při problémech s bolestmi kloubů, při revmatismu, osteoporóze a také zatočí se strašákem jménem psoriáza. O ní si povíme trochu víc na konci „desatera“.
7. Intimní hygiena: Sedavá koupel v roztoku sody
je obecně známým bojovníkem proti vaginální mykóze. Ženy by měly vědět, že parfémovaná mýdla by se na hygienu pohlavních orgánů neměla používat vůbec. Naopak, bikarbónová koupel je tím pravým ořechovým. Pomáhá i mužům, kteří mají v okolí šourku různé svědivé pocity (pravda, pokud se nejedná o pohlavní nemoc), případně opruzeniny, nebo je jejich pokožka v těchto místech zarudlá od pocení.
8. Holení nohou
Problémy při holení nohou má velké množství žen – přitom v internetových diskusích píší, že vše dělají podle zásad a používají drahá ostrá „holítka“ i s kosmetikou. Problém může být v pokožce, resp. v zarůstajících chloupcích. Tomu předejdete, pokud budete pravidelně odstraňovat odumřelé buňky. A přesně na toto slouží koupel v sodě. Pokud se budete koupat pravidelně, budete mít jakoby bikarbónový peeling, který odstraní odumřelé části vrchní vrstvy pokožky a chloupky tak nebudou mít šanci zarůst.
9. Očista těla i ducha
Lidé, kterým je blízká esoterika, doporučují setrvat v lázni s jedlou sodou až tři hodiny. Sami v ní dokonce častokrát meditují s pozitivním programováním mysli. Pokud máte čas, vyzkoušejte – pokud ne – postačí vám 20 – 30 minut. Zkuste ale čas natáhnout na co nejdéle. Co se bude dít? Sami zjistíte, že taková lázeň je jiná, než ostatní. Nikdy ji však nezačínejte v horké vodě (aby vám nepřišlo nevolno). Stačí opravdu jen teplá voda, kterou si po čase můžete ohřát doplněním teplejší během koupele. Ve vaně se párkrát vydrhněte hrubší nebo masážní houbou, která pomůže prokrvit celý organismus, pročistit pokožku a zbavit vás staré vrstvy pokožky. Svědění během koupele i do následujícího dne je přirozenou reakcí na vyplavování toxinů. Proto je lepší koupel alespoň zpočátku absolvovat večer, abyste nebyli během dne rozladění ze stálého svědění pokožky. Během koupele je dobré pít hodně vody, bylinkový čaj, nebo čerstvé ovocné či zeleninové šťávy.
Když skončíte s drhnutím kůže houbou, ponořte se do vody a meditujte, čtěte, relaxujte. Pusťte si jemnou hudbu a zapalte svíčky. Prostě – rozjímejte.
Chcete vědět, co vám hodinka v takovém lázni přinese?
– Zbavíte se bolestí – hlavy, břicha, svalů, šlach a dámy i menstruačních
– Únava a slabost po namáhavém dni se rozplynou
– Koupel dokáže podpořit hojení drobných povrchových ran, které vydezinfikuje, ránu stáhne a hojení urychlí
– Zažívací potíže po koupeli ustoupí do pozadí
– Vaše pokožka se dokonale zregeneruje, problémy (např. se svěděním) ustanou
– Soda bikarbóna vytahuje záněty, včetně chřipky a angíny
– Koupel detoxikuje vaše tělo – vyčistí ho od toxinů a nahromaděných odpadních látek
– Nastartuje se samoléčebný proces nejen těla ale také vašeho nitra
– Odpadne z vás stres, melancholie a vy budete plní energie.
– Budete se cítit mladí – váš organismus i mysl se uvolní.
10. Psoriáza (lupénka)
Již několik let existují instituty National Library of Medicine a National Institutes of Health i ve virtuální podobě na adrese ncbi.nlm.nih.gov a jejich obsah je přístupný každému, kdo se umí připojit na internet. Co se týče léčení psoriázy ve vztahu k sodě, je tam uvedeno toto:
„Lázně s jedlou sodou se možná zdají v éře futuristické biologie jako staromódní, v současnosti je však výzkum jejich účinků opět obnoven. Léčivé lázně byly po staletí jedním z prvních pomocníků při léčbě lupénky, dokonce i dnes jsou lázeňské vody ve spojení se solí z Mrtvého moře považovány za velmi prospěšné. Cílem výzkumu je posouzení účinnosti hydrogenuhličitanu sodného (sody) na léčení lupénky. Metodika spočívala v tom, že 31 pacientů s mírnou až střední psoriázou bylo přijato do výzkumné studie, v rámci které bylo 19 pacientů léčených lázněmi v roztoku jedlé sody a vody. 12 pacientů bylo koupáno v placeba (čistá voda bez přísad s tím, že se jim tvrdilo, že tam soda je). Posouzení se provádělo ve dnech 0 a 21. Výsledky překvapily i skeptiky: téměř u všech pacientů koupaných v jedlé sodě bylo vykázáno statisticky cenné zlepšení stavu (téměř u 100% zmizelo svědění a dráždění), zatímco u pacientů s placebem nedošlo ke změně. Závěr: Tvrdíme, že i při imunosupresivních sofistikovaných a vysoce specifických anti-cytokinové a chemokinových procedurách pro léčbu lupénky, může starší a často opomíjena léčba jedlou sodou stále hrát pozitivní roli. “
Poznámka
Studie o psoriáze a lázních v jedlé sodě byla publikována pro Medline 16. února 2005. Od té doby uplynulo více, než desetiletí. Myslíte si, že drtivá většina lékařů bude s pacienty, trpícími psoriázou, mluvit o bikarbónových lázních? Možná ti nejlepší ano. Ostatní budou upřednostňovat lokálně podávané kortikosteroidy, dehet, emoliencia, vitamin D a další lokálně podávané přípravky. Při středně těžké psoriáze pak nastupuje fototerapii, která se soustřeďuje na pozitivní účinky UV záření. V těžších případech, kdy onemocnění pokrývá více než 20 procent povrchu těla, nastupuje celková léčba, která se zaměřuje na posílení imunitního systému pomocí cyklosporinů a dalších léků, které však často přinášejí při dlouhodobé léčbě i některé doprovodné nežádoucí účinky. Kde je soda bikarbona?
Odpověď může připadat přitažená za vlasy, ale vezměte si – soda stojí pár korun, zatímco pilulky na lupénku jsou výrazně dražší. Nuže … byznys je byznys. Bez urážky.
http://radoslava-loucka.cz/magicka-koup ... bikarbony/
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 10. led 2017 14:59:27

Ahoj, nedělám tohle všechno, ale je dobré to vědět a dělat alespoň něco. Občas si jedlou sodu dám do pití nebo do koupele:

"Kurt Tepperwein:  Pryč s kyselostí!
Pokud nejsi připraven změnit svůj život, není ti pomoci.
Hippokrates (460 – 377 př. Kr.)
Organismus každého z nás je uzpůsoben tak, že bychom se mohli dožít až 130 let.
Existuje nespočet nemocí, ale pouze jediná jejich příčina: nevhodný způsob života.
Jsou dvě příčiny nezdravého způsobu života – nevědomost a nedbalost. Obě lze kdykoli
odstranit a jediným účinným lékem je naše prohlédnutí.
Zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla.
Překyselení způsobuje většinu nemocí a důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle
tvoří základ každé terapie. Ta probíhá především za pomoci přirozené stravy, bohaté na zásadité
látky.
I osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav během několika málo hodin výrazně zlepšit.
Ve světě existují i dnes národnostní skupiny či dokonce celé národy (kmeny Hunza), v nichž se
lidé běžně dožívají stáří přes sto let, aniž kdy byli nemocní.
To, co den co den děláte, určuje, jakým způsobem a jak dlouho budete žít!
+      +     +
Proč jsme kyselí
Veškerý život začal v moři a ještě dnes lidské tělo obsahuje více než 70% vody. PH
hodnota mořské vody se pohybuje mezi 8 až 8,5. Naše tělo udržuje v krvi pH hodnotu od 7,35
do 7,4. Pokud by se tato hodnota výrazně snížila, člověk zemře. Náš život tedy závisí na tom,
že tělo setrvává v neutrálním, pouze lehce zásaditém prostředí.
Výkyv v acidobazické rovnováze poškozuje nejen lidské buňky, nýbrž každý život.
Nemoci si vyvoláváme svým mnohaletým chybným chováním. Zubní kazy, stejně jako řada
dalších onemocnění (revmatismus, dna, artritida, ledvinové kameny, vypadávání vlasů,
deprese a psychické poruchy – podrážděnost, agresivita, úzkost, ekzémy, plísně, narušování
střevní flóry, kvašení v tenkém střevě, zahnívání v tlustém střevě, nadýmání, zácpy nebo
průjmy, pálení žáhy, napětí ve svalech, bolesti hlavy a v zádech, podrážděný nos a oči, váčky
pod očima, problémy s prokrvováním, krvácející dásně, skvrny a opuchliny, únava po jídle,
citlivost na chlad a pocit chladu v těle, studené končetiny, pomalé hojení ran, ztuhnutí
červených krvinek, které neprojdou jemnými vlásečnicemi, což vede ke zvýšení krevního
tlaku) mají pouze jednu jedinou příčinu – překyselení.
2
Starosti, zloba a stres kyselost ještě zvyšují. Překyselenost má aktivizující a zároveň i
ochromující účinky. Člověk je neklidný, rozrušený, a přesto malátný, snadno se unaví a
potřebuje dlouhou dobu na to, aby se zotavil.
Tělo dělá, co může, aby se zbavilo nestravitelných rostlinných zbytků potravin. Pokud se
to z určitého důvodu nepodaří, ukládá je např. ve vazivu. Pouze v nejzazších případech bývají
jako zásobárny odpadních látek „využívány“ vyšší tělesné funkce, jako je mozek, oči, uši a
srdce. Proto je třeba brát vážněji případy, kdy se zakaluje zrak nebo ztrácí sluch. Mozková
mrtvice a infarkt jsou pak již posledními příznaky překyseleného a odpady zaneseného
organismu – a často i jeho konec.
Celý proces začíná tím, že tělo je nuceno odbourávat cenné minerální látky, aby mohlo
neutralizovat záplavu kyselin. Pokud mu zásadité látky nedodáváme, bere je tělo z vlastních
zásob a tím se oslabuje.
Během jednoho až tří let může být tělo zase vyčištěno, odpadní látky odstraněny a
zásobárny minerálů znovu až po okraj naplněny. Duch se opět rozjasní.
Hlavní příčiny překyselení organismu
Všeobecné
- nevhodná výživa (denaturované potraviny)
- nevhodné stravovací návyky – často jíme příliš chvatně a v nesprávný čas, takže i původně 
zásaditá strava se může změnit v kyselou
- nevhodný způsob života
Jednotlivé konkrétní příčiny
- příliš mnoho bílkovin
- cukr  
- bílá mouka
- alkohol
- nasycené mastné kyseliny
- nedostatečné žvýkání potravy
- jedovaté látky v životním prostředí a jedy z poživatin (pesticidy, herbicidy, insekticidy,
potravinové přísady – konzervační a barvicí látky, chlór)
- elektrosmog
- chemické léky
- zloba a agrese
- málo tekutin (nutno vypít 2 až 3 litry tekutin denně – voda, zeleninové a ovocné šťávy,
zelený či bylinný čaj apod.; káva či černý čaj se nepočítají)
- stres a nahromaděná duševní zátěž  
S přibývajícím zanášením odpadními látkami se výživa jednotlivých buněk stále více
komplikuje, což se tělo snaží vyrovnat tím, že zvýší krevní tlak, aby se využila i ta
nejnepatrnější propustnost a krev mohla proniknout až do vlásečnic. Pokud si pacient v této
situaci vezme třeba jen jediný prášek na snížení tlaku, dosáhne sice kýženého efektu, ale za
cenu, že se tím jeho celkový stav ve skutečnosti zhorší.
3
Malý příklad: malý opečený plátek masa obsahuje přibližně 5 gramů kyseliny močové. Ke
zředění a odstranění jediného gramu močoviny spotřebuje tělo 6 až 8 litrů vody. Není těžké si
představit, jak snadno tělo zanášíme dříve, než jsme se zbavili starých škodlivin.
Jestliže po jídle cítíme únavu, jídlo bylo zřejmě kyselinotvorné.
Pokud kombinujeme při jídle bílkoviny (maso, ryby, drůbež, vejce a mléčné výrobky) spolu
s uhlohydráty (brambory, rýže, nudle, chleba), dochází k velmi silnému překyselení. Bílkoviny
potřebují ke svému trávení kyseliny, uhlohydráty vyžadují zásadité prostředí. Tělo tak stavíme
před neřešitelný rébus.
Test kyselosti
Prostě počůráme lakmusový papírek. Ideální biologická hodnota tkáně leží mezi pH 7,4 až
7,5. Bohužel běžná hodnota dosahuje často sotva 5,5 – překyselení se stalo běžným u většiny
lidí.
Díky procesu odkyselování během noci je ranní moč nejkyselejší. Proto slouží jako
měřítko. Pokud je její hodnota nižší než ph 7, musí být tělu odlehčeno dodatečným podáním
zásaditých látek. (Zdraví kojenci, živení mateřským mlékem, mají moč o pH 8 až 8,5…)
Moč je dobré měřit několikrát denně, neboť v pH dochází během dne k výchylkám. Ranní
moč bývá převážně kyselá. Naopak okolo 17 hodiny bývá nejvyšší obsah zásaditých látek.
Pokud hodnota pH moči klesá pod 7 jednotek, užijme zásaditou směs. Pijme jednou až
dvakrát denně tak dlouho, dokud se ranní moč nestabilizuje na pH 7 jednotek.
Pokud se pH ranní moči pohybuje nad 7, jedná se patrně o blokádu vyměšování kyselin.
Opět pomůže každé ráno užít zásaditou směs. Do týdne blokáda zmizí a tělu se uleví.
I při užívání zásadité směsi může hodnota pH náhle klesnout až na 5 jednotek. Příčinou
bývá – při dostatečném přísunu zásad – rozpouštění další a další „zásobárny odpadu“, což
vždy vede k náhlému přísunu kyselin. Nenechme se tím zmást a dál doplňujme zásady, aby se
organismus mohl těchto dlouhodobě uložených odpadů zbavit.
Zásaditá směs
Natrium phosphoricum      10
Kalium bicarbonicum       10
Kalcium carbonicum     100
Natrium bicarbonicum      80
Magnesium carbonicum      50
Tuto směs si můžeme nechat namíchat v lékárně, nejlépe rovnou půl kila.
Ajurvédská medicína připomíná, že v době od 10 do 14 hodin a po 22. hodině by se neměl
užívat žádný prostředek k odkyselování.
Zásaditost těla podporují různé rostlinné preparáty jako např. spirulina, šťáva ze zeleného
ječmene, výhonky alfalfy, pšeničné klíčky, květný pyl, přeslička rolní apod.
Vynikající je tzv. „Royal Plus“, speciální směs čaje k odkyselení (užívali již čínští císařové).
Zásaditou směs nikdy nerozpouštějte v perlivé minerální vodě, jelikož přítomná kyselina
uhličitá by část důležitých zásad neutralizovala.
4
V akutním případě lze bez obav užít 8 až 10 gramů zásadité směsi, rozpuštěné ve vlažné
vodě (tělesné teploty), ideální je směs ve vodě před vypitím aspoň minutu důkladně 
promíchávat.
Účinek zvýšíme také tím, že směs rozpustíme v horké vodě, která se předtím 10 minut
vařila. Je to stará ajurvédská zkušenost, že takto připravená voda dokáže vniknout i do
nejjemnějších částeček těla a vyčistit je.
Dopoledne pracují vylučovací orgány na plné obrátky, tedy je dobré vypít do deseti hodin
aspoň litr zásadité tekutiny.
Zásadotvorné zdroje: ovoce, zelenina, zeleninové šťávy, zelený čaj, saláty, brambory;
zapomenout na zlost, vyhnout se zbytečným stresům, pravidelně vychutnávat potěšení ze
Slunce, vzduchu, vody a volného času, důležité je hluboké dýchání, pohyb, důkladné žvýkání a
prosliňování potravy..
Tři kroky pročišťování
Účinné pročišťování má tyto tři fáze:
- rozpuštění odpadních látek uložených v těle užitím počišťovacího čaje;
- neutralizace aktivovaných kyselin díky přísunu zásaditých látek (minerálů a stopových
prvků)
- vyloučení neutralizovaných kyselin přísunem dostatečného množství tekutin (vhodný čaj,
zeleninové šťávy, neperlivá voda, šťáva z artyčoků či pampelišek).
V mnoha případech je vhodnější opačné pořadí!
Začít vylučováním, aby se tělo nepřetěžovalo kyselinami.
Poté zvýšit přísun zásad, abychom vytvořili dostatečnou rezervu minerálů a stopových
prvků.
Teprve pak přistoupit k rozpouštění již vytvořených zásob kyselin, vázaných dlouhodobě 
v těle.
   Tímto pořadím se spolehlivě vyhneme zhoršení stavu na počátku kůry a krizím
během léčby či půstu, jimiž tělo reaguje na chyby z neznalosti – buďto na příliš intenzivní první
fázi rozpouštění nebo na nedostatečně provedený druhý a třetí krok.
Omlazovací koupel
Další velkou pomocí při čištění těla jsou zásadité koupele s hodnotou pH kolem 8,5
(určíme pomocí lakmusového papírku), kterou velmi snadno docílíme několika polévkovými
lžícemi natronu (jedlá soda). Velkou roli hraje doba trvání koupele, neboť zásady začínají
působit teprve po hodině. Proto bychom se měli koupat 2 až 3 hodiny, během hlavní fáze
očisty i třikrát týdně. Voda by neměla být příliš horká, stačí 35 až 38 stupňů Celsia, jinak by se
krevní oběh zbytečně přetěžoval. Účinek koupele zvýší přidání „zásadité směsi“. Vylučování
škodlivin kůží zvyšuje také pravidelné kartáčování kůže.
Klystýry
Mohou pomoci také zásadité klystýry (přidáme 3 gramy jedlé sody). Pomáhají také hojit
střeva. Největší část našeho imunitního systému se nachází ve střevech, proto je očista střeva
5
tak důležitá. Nejsou to viry a bakterie, které způsobují naše nemoci, nýbrž neschopnost
přetíženého imunitního systému, jenž se jim nedokáže ubránit.
Sauna
Prospěšná je také sauna, pokud hojně pijeme a tělu doplňujeme zásadité látky.
Masáž břicha
Aspoň jednou denně masírujte silnějším tlakem celou plochu břicha, především tvrdší
místa, abyste je uvolnili.
Odkyselování
Organické minerální látky jsou stavebním kamenem našeho zdraví. Proto je nezbytný
výskyt „zásobáren“ naplněných minerály – kůže, vlasy, vlasová pokožka, zuby, nehty, kosti,
klouby, žíly. Přebytek kyselin nutí tělo postupně vyčerpávat tyto zásoby.
Za osvědčený prostředek k odkyselení organismu je již dávno považována voda
z brambor. Dobře působí vhodné čaje a čajové směsi (třezalka, kopřiva, přeslička).
Odkyselení pomáhá tělesný pohyb na čerstvém vzduchu a hluboké dýchání.
Člověk je s pH hodnotou krve mezi 7,34 až 7,4 zcela jednoznačně zásaditá bytost (stupnice
rozpětí je mezi 1 až 14, přičemž 7 má neutrální hodnotu). Nemůžeme přehlédnout, že velkým
problémem dneška je překyselování prostředí – kyselé deště, kyselá půda. V jezerech umírají
ryby s pH hodnotou 5 jednotek.
Kyseliny nejsou v žádném případě jen škodlivé, naše tělo je potřebuje ke spalování a
získávání energie. Nebezpečné začnou být, když kvůli jejich přílišnému množství v těle dojde
k narušení nezbytné kyselozásadité rovnováhy.
Pak totiž dojde k typické kombinaci symptomů, z nichž jeden vzniká z překyselení
organismu a vytěžení minerálních zásob, druhý je výsledkem „uskladňování“ nezpracovaného
odpadu.
Příklady kombinací:
- vypadávání vlasů a infarkt;
- mrtvice, osteoporóza a revma;
- tříselná kýla a zelený zákal;
- křečové žíly a celulitida.
Např. konzumace vepřového masa a mnoha druhů sýrů s sebou přináší kyselinu sírovou,
která způsobuje měknutí meziobratlových plotének.
Cukr nám sice osladí život, ale tělo okyselí. Ještě před sto lety byl cukr podáván pouze
v lékárnách – a jako jed pro lidský organismus tam také patří.
Ovocný ocet sice přivádí tělu chybějící draslíkové ionty, ale jako každá jiná kyselá strava
odebírá tělu vápník, čímž urychluje vznik osteoporózy.
Překyselení těla je sice velmi zatěžující, ale jeho následek – odmineralizování – je
mnohem horší, pokud trvá dlouhodobě.
Krevní tlak se vymyká normě, zuby jsou napadené kazy, dásně jsou oslabené, vlasy
vypadávají ve větší míře, klouby a kosti jsou zeslabené, takže dochází k jejich zánětům a
k osteoporóze.
   
6
Kyselé látky způsobují v těle tři různá poškození:
1. Úbytek minerálních látek a s ním spojenou lámavost kostí a praskání cév, což vede
k osteoporóze, infarktu a mozkové mrtvici. Zubní kaz, hemeroidy, křečové žíly,
paradontóza, poškození meziobratlových plotének, tříselná kýla, vrásky, vypadávání vlasů.
2. Uskladňování látek, které by měly být vyloučeny. Revma, dna, záněty kloubů, tvoření
kamenů, přetížení ledvin, narušený krevní oběh, poškození sluchu a zraku, zákal a
arterioskleróza, otoky, plísně, artróza, starobní skvrny. Pokud jsou odpadní látky
vylučovány, dostaví se akné, alergie, ekzémy, hnisavé mandle, lupénka, neurodermatitida,
nežity, pocení nohou a zubní povlak
3. Ztrátu přirozené imunity proti běžným infekčním chorobám, počínaje nachlazením.
Shrnutí: „Sami jsme si tím nejlepším lékem!“
- pravidelně kontrolovat pH moči (lakmusové papírky), ideální dosáhnout hodnoty okolo
7,5
- strava bohatá na zásady či neutrální strava:
ananas (enzym bromelin tráví odumřelou tkáň, aniž by zatěžoval tkáň 
zdravou),  
artyčok,  
aspik,  
bambusové klíčky,  
banány („plody moudrosti“ – nejvyrovnanější bilance výživných látek,
harmonizují srdeční rytmus a hladinu cukru v krvi, rozšiřují vědomí, zvyšují hladinu
serotoninu, obsahují kyselinu listovou), bílý pepř,  
bobkový list,  
borůvky,  
bramborová polévka,  
bramborové knedlíky,  
brambory,  
brokolice,  
broskve (čerstvé – vhodná třídenní čistě broskvová dieta),  
brynza,  
bylinkové čaje,  
camembert (30% tuku),  
celer,  
celozrnný chléb,  
cibule,  
citrony,  
cuketa,  
cukrová kukuřice,  
čaj zelený,  
černý kmín (král koření, obnovuje hladinu minerálů v těle a optimalizuje
organismus, vynikající je olej z černého kmínu), černý kořen,  
černý nasládlý chléb,  
černý rybíz,  
červená řepa,  
červené zelí, česnek (ideální regulátor žláz),   
datle,  
7
droždí,  
dýně,  
fazole (zelené),  
fenykl,  
fíky,  
grahamový chléb,  
grapefruitový džus,  
hlávkové zelí,  
hovězí filet,  
hrášek (čerstvý),  
hroznové víno (bílé i červené, hroznový cukr se vstřebává přímo do krve,
stimulují nervy, vhodná desetidenní kúra s červeným hroznovým vínem prudce
sníží sklon ke srážlivosti krve a chrání před infarktem),  
hrušky,  
husí prsa,  
chřest,  
jablečná šťáva (přírodní), jablečná dřeň, jablečné víno, jablečný koláč (kynuté
těsto), jablko (jíst se slupkou i s jádřincem),  
jáhly,  
jahody (čerstvé),  
jogurt bílý (bohatý na vápník),  
kapusta, kapusta kadeřavá,  
kdoule,  
kedlubny,  
Knäckebrot,  
kondenzované mléko,  
kopr,  
kroupy,  
krupice,  
krůtí maso,  
kukuřice,  
květák,  
kyselá smetana,  
kyselé zelí,  
lanýž,  
ledový salát,  
lískové oříšky,  
lněná semínka,  
majoránka,   
maliny,  
mandle,  
mango,   
margarin,  
máslo,  
medový meloun,  
meloun (samotný skvěle účinkuje při překyselení organismu), meruňky (vysoký
obsah minerálů),  
minerální voda neperlivá,  
mirabelky,  
mléko (1,5 až 3,5% tuku),  
8
mrkev,  
nektarinky,  
netučné mléko (sbírané),  
netučný tvaroh,  
nudle,  
odstřeďované mléko,  
olivy (bohaté na draslík),  
okurky, okurky v koprovém nálevu, okurky v octovém nálevu, ořechy,  
ostružiny,  
petržel,  
platýs,  
podmáslí,  
polévková zelenina,  
pomeranče, pomerančový džus (přírodní),  
pórek,  
rajčata, rajčatový džus (přírodní),  
růžičková kapusta,  
rýže (natural),  
ředkev, ředkvičky,  
řeřicha,  
slepice (pečená i vařená),  
slunečnicový olej,  
sójové klíčky,  
srnčí kýta,  
šípky, špenát,  
šťáva z kyselého zelí,  
švestky,  
telecí filé, telecí stehno,  
třešně (elixír mládí, vysoký podíl zásad a také zinku),  
tučné mléko,  
tvaroh,  
ústřice,  
želatina,  
žitná mouka (typ 997),  
žitný chléb.
- dostatečně pít, pokud možno hlavně neperlivou vodu
- jíst mnoho přirozených a především čerstvých potravin, nejlépe v bio kvalitě 
- omezit bílkoviny, omezit cukr (třtinový cukr či melasa obsahuje vysoký podíl životně 
důležitých stopových prvků, minerálů a vitamínů, ale náš bílý rafinovaný cukr toto vše
ztratil, ochromuje peristaltiku střev a silně zatěžuje imunitní systém, ničí sklovinu,
připravuje vhodné prostředí pro bakterie, dokonce časem snižuje inteligenci a činnost
mozku, přetěžuje slinivku) a omezit sůl (jídlo raději ochucovat kořením; tělo potřebuje 3
gramy soli denně, avšak naše denní dávka bývá 15 gramů, což zvyšuje tlak, unavuje, dělá
člověka náladovým a podrážděným, poškozuje ledviny)
- vyhýbat se „jedům“ (alkohol, nikotin, chemie)
9
- vyvarovat se zlosti a stresům
- dopřávat si zásadité koupele
- jíst v klidu a důkladně žvýkat (každé sousto přibližně 32 krát, není nutno strnule počítat,
prostě tak dlouho, dokud není dostatečně rozmělněné, důsledně přitom prosliňovat
sousta)
- nejíst pozdě večer
- denně dostatek pohybu na čerstvém vzduchu kvůli získání kyslíku a odkyselování pomocí
dýchacích cest
- přirozeně zhluboka dýchat
- jíst málo masa nebo dokonce žádné
- příležitostně držet půst
- dbát na odkyselovací program a doplňování zásad (spirulina, květný pyl či klíčky)
- sledovat potřeby svého těla
Pro úplnost přehled nejdůležitějších kyselinotvorných potravin:
Ančovičky, avokádo, bílé víno, bonbony, brambůrky, broskve v plechovce, burské oříšky,
candát, cukr, cukroví, čaj černý, čočka, čokoláda, divoké prase, dorty, eidam, ementál (45%
tuku), fritovací olej, gorgonzola, halibut, hovězí pečeně, hovězí řízek, hranolky, humr, husa,
husí játra, játra, játrové knedlíčky, jehněčí, jelito, jitrnice, kandované ovoce, kapr, karbanátek,
kari koření, kečup, klobása, koka‐kola, kokosový olej, kokosový ořech, krevní tlačenka,
krocan, langusta, ledvinky, limonády, liška jedlá, losos, majonéza, makrela, marcipán, máslové
sušenky, maso, mušle, nugát, ovarové koleno, pálenka, perník, pivo, preclík, pstruh, račí
maso, rostbíf, rum, rybí tyčinky, salám, sardele, sardinky, sleď, smažené krokety, sůl, sýr
Bries, sýr s hříbky, šampaňské, špek, štika, šunka, tavený sýr, třtinový cukr, tučné vepřové
maso, tuňák, tvarohový koláč, úhoř, vaječný likér, vepřová kotleta, volský jazyk, vuřt, whisky,
zajíc.
Připomínám, že i zásadotvorná strava se může měnit v kyselou při jídle v chvatu, ve stresu
či ve vzteku či v nevhodnou dobu."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pát 13. led 2017 20:55:29

Dlouhé psaní (či čtení) vyžaduje soustředění.
ke článku:
Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?
od Pelvan » úte 10. led 2017 15:59:27
doplňuji:

Eventuálně lépe pro čtení prospívá rozčlenit text a podtrhnout nebo oddělit myšlenky.
zde se píše:
- pravidelně kontrolovat pH moči (lakmusové papírky), ideální dosáhnout hodnoty okolo 7,5
- strava bohatá na zásady či neutrální strava:
ananas (enzym bromelin tráví odumřelou tkáň,...

Lepší srozumitelnost by byla:
ideální dosáhnout hodnoty okolo 7,5
(mezera v řádku)
- strava bohatá na zásady či neutrální strava:
ananas (enzym bromelin tráví odumřelou tkáň,..

následuje 105 potravin abecedně, poslední je žitný chléb
- žitný chléb.
- dostatečně pít, pokud možno hlavně neperlivou vodu
- jíst mnoho přirozených a především čerstvých potravin, nejlépe v bio kvalitě ,...

a opět není konec potravin opticky oddělený od rady “dostatečně pít“.
Přehlednější by bylo takto:
- žitný chléb.
mezera v řádku
- dostatečně pít, pokud možno hlavně neperlivou vodu
- jíst mnoho přirozených a především čerstvých potravin, nejlépe v bio kvalitě

Tedy pro snazší čtení: po okopírování udělat redakční úpravu:

rozdělit od sebe volným řádkem seznamy potravin a změnu tématu,
používat zvýraznění buď tučným písmem, nebo podtržením,
pro případné rozšíření rad o podrobnosti uvést šikmým písmem:
jablko (jíst se slupkou i s jádřincem),
meloun (samotný skvěle účinkuje při překyselení organismu),
meruňky (vysoký obsah minerálů),
hroznové víno (bílé i červené, hroznový cukr se vstřebává přímo do krve,
stimulují nervy, vhodná desetidenní kúra s červeným hroznovým vínem prudce
sníží sklon ke srážlivosti krve a chrání před infarktem
),

se domnívám
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 15. led 2017 22:10:53

Ahoj


Mně jde více o tu jedlou sodu, než o mezery mezi řádky.


Koupil jsem si před rokem 2kg jedlé sody a už mi dochází. Chci si ji zase objednat:

http://www.fichema.cz/hydrogenuhlicitan ... 04034.html

Vzhledem k tomu, že cena té jedlé sody je podobná ceně poštovného (oboje je okolo 100 Kč), sháním ještě nějakého dalšího zájemce - nejlépe z Prahy, aby tím cena poštovného mohla klesnout pro každého z nás na polovinu...


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pon 16. led 2017 0:19:29

Pelvan píše:Ahoj


Mně jde více o tu jedlou sodu, než o mezery mezi řádky.

Koupil jsem si před rokem 2kg jedlé sody a už mi dochází. Chci si ji zase objednat:

http://www.fichema.cz/hydrogenuhlicitan ... 04034.html

Vzhledem k tomu, že cena té jedlé sody je podobná ceně poštovného (oboje je okolo 100 Kč), sháním ještě nějakého dalšího zájemce - nejlépe z Prahy, aby tím cena poštovného mohla klesnout pro každého z nás na polovinu...

Zdravím

Ivane, hlásím se, zúčastním se, také na 2 kg v lahvi PET.
Nop
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 16. led 2017 8:14:11

Ahoj Nope

Počkám tak týden, jestli se ještě někdo nepřihlásí a pak to objednám.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » úte 24. led 2017 18:17:59

Ahoj Nope

Nikdo se nepřidal, tak jsem to objednal pro nás dva: 2x 2 kg jedlé sody.

Označení objednávky Datum Celková cena Stav
24-01-2017 281,00 Kč

Když jsme dva, tak je doprava dobírkou na poštu podobně drahá, jako sám produkt...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » úte 24. led 2017 21:50:47

Pelvan píše:Ahoj Nope

Nikdo se nepřidal, tak jsem to objednal pro nás dva: 2x 2 kg jedlé sody.

Označení objednávky Datum Celková cena Stav
24-01-2017 281,00 Kč

Když jsme dva, tak je doprava dobírkou na poštu podobně drahá, jako sám produkt...

Zdravím

To je dobře, ale škoda, že jsi to přihlásil rovnou, měl jsem zájem o přidání sáčku L-carnitinu pro odbourání tuku,
ale o tom jsem beztak nebyl rozhodnutý.

Nop
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 27. led 2017 17:04:14

Ahoj nope

Jedlou sodu už mám doma. Až budeš mít chuť, tak mi dej vědět třeba na soukromku, kdy a kde bychom se sešli na předání těch Tvých 2 kg.

Odbourávat tuk v tomhle počasí není dobrý nápad.
Lepší je podle mne k té jedlé sodě přimíchévat vitamín C. Dávám si to do 4 dl vody v poměru 2:1. Zarovnanou kávovou lžičku jedlé sody a plnou lžičku toho vitamínu. Piji to tak obden po ránu. Důležité je to pít podle chuti, tělo si samo řekne, kdy už má dost.
Bohužel vitamín C dodává jiná firma "4fitness" a tak to nejde objednat s tou jedlou sodou najednou.
Mám toho vitamínu ještě asi na 1/2 roku, určitě se ozvu, až ho budu chtít objednat.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pát 27. led 2017 18:45:03

Pelvan píše:Ahoj nope

Jedlou sodu už mám doma. Až budeš mít chuť, tak mi dej vědět třeba na soukromku, kdy a kde bychom se sešli na předání těch Tvých 2 kg.

Odbourávat tuk v tomhle počasí není dobrý nápad.
Lepší je podle mne k té jedlé sodě přimíchévat vitamín C. Dávám si to do 4 dl vody v poměru 2:1. Zarovnanou kávovou lžičku jedlé sody a plnou lžičku toho vitamínu. Piji to tak obden po ránu. Důležité je to pít podle chuti, tělo si samo řekne, kdy už má dost.
Bohužel vitamín C dodává jiná firma "4fitness" a tak to nejde objednat s tou jedlou sodou najednou.
Mám toho vitamínu ještě asi na 1/2 roku, určitě se ozvu, až ho budu chtít objednat.
Zdravím

Díky,
a úsměvná glosa. Počasí nepočasí, mám 86 kilogramů a nikdy není pozdě začít.
Zdravím.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod dodo » sob 28. led 2017 20:13:16

Ahoj Pelvan

K téme ma zaujala kniha Květoslava Minaříka, Jóga v životě současného člověka. Je to výber drobných prác, ktoré autor napísal, ako odpovede na otázky a problémy svojich žiakov. Z časti Jóga a zdraví, vyberám:

Chceme-li si správně zodpovědět otázku dobrého nebo špatného zdraví z hlediska jógy, musíme věnovat pozornost nejen fyzickým funkcím, nýbrž i orientaci vědomí. Obecný člověk se vědomím obrací ke svému tělu jen tehdy, když je postiženo nějakým neduhem. Proto se stává, že ačkoli se cítí zdráv, může již trpět drobnými funkčními poruchami, jež v jeho těle konají své zhoubné dílo tak dlouho, dokud na sebe jednoho dne neupozorní jako na závažný funkční defekt. Potom navštíví lékaře, který do jeho zdraví buď nějak zasáhne, nebo také nezasáhne; on však, jelikož změnil dosavadní orientaci svého vědomí, pocítí opět úlevu, případně se mu vrátí pocit zdraví. Potom se opět dá starými cestami na pochod světem, kde jen pokračuje v dráždění dosud narušených tělesných funkcí, které se za nějakou dobu mohou opět ukázat jako závadné. Počíná-li si takto člověk po dlouhou dobu, mohou se změnit funkční poruchy v těle v poruchy organické. Nezáleží na tom, je-li postižen ten nebo onen orgán. Příčiny organických nemocí tkví ve funkčním nepořádku, který pochází ze závadné životosprávy a který se může přenášet na potomky zprvu jako náklonnost k disfunkcím v organismu a později přímo jako vrozená organická vada. Pravá příčina tělesných vad je tedy duchovního rázu, chápeme-li ovšem výraz duchovní jako organický, jehož povaha je tak jemná, že je pro člověka průměrných nazíravých schopností za hranicemi možných postřehů. Mluvil jsem totiž o orientaci vědomí. Co to má znamenat v otázce zdraví? – Vědomí, třebaže je ze silového hlediska pouhým jevem, odrazovou deskou pro vjemy, a tedy skutečností materialisticky nedefinovatelnou, je přece v podstatě síla, která usměrňuje životodárnou substanci, a proto je silou oživující tělo. Člověk, který je svým vědomím neustále mimo tělo, vyzařuje tuto životodárnou substanci vně svého těla, ačkoli je tato substance vlastně tzv. kvintesencí, která je pro lidské zdraví posledním a nejvíce rozhodujícím činitelem v oblasti psychických funkcí. Z řečeného tedy vyplývá, že by se vědomí jakožto podstata životnosti mělo prostřednictvím zaměřované pozornosti stále poutat na tělo, aby se vůbec chorobám předešlo. To však vyžaduje úplnou změnu životosprávy, již ovšem přijme jen ten, komu záleží na tom, aby si zdraví zharmonizoval...

Mluvím-li již o uvědomování jakožto důležitém činiteli v otázce zdraví, nemíním tvrdit, že uvědomování si fyzické existence je jev čistě duchovní. Můžeme ho také považovat za následek chemických procesů trávení, jenž jako následek v živoucím světě nejvyšší člověku umožňuje, aby byl v kontaktu s éterickým principem vesmírného prostoru. Tento princip již má duchovní povahu a asimilací s bytostným vědomím ukazuje lidskou bytost jako individuum, schopné objektivního uvědomování, jež bych nazval uvědomováním samým o sobě nebo vědomím neosobním. Pochopíme-li tento styčný bod dvou sobě podobných kvalit, totiž bytostného vědomí a éterického principu vesmírného prostoru, a vystopujeme-li na tomto místě možnost vznikající výživy, propracovali jsme se až tam, kde je člověk oživován nejen hrubou potravou, nýbrž i esencemi prostoru. Tyto esence jej oživují v tom smyslu, že jeho vědomí je bdělé; kdo tyto kontakty postrádá, je mdlého vědomí. Tím jsme tedy dospěli až ke stupni, na němž se člověk jeví jako tvor živící se kosmickými esencemi. Kdyby tu nebylo energického a neutuchajícího myšlení, pak by asimilační proces, jehož původ je v kontaktech vědomí samého o sobě s kosmickými esencemi, přispěl k přenosu těchto esencí do těla. Tělo by pak bylo kromě potravy, již musí chemicky přetvářet i ve vysoké duchovní modifikace sil – oživováno esenciální silou kosmu, což by velmi prospívalo udržení zdravotního stavu v dokonalém pořádku. Ale člověk myslí. Myslí tolik, že plýtvá absorbovanou esenciální kosmickou silou, a tak je odkázán pouze na potravu...

Ak Ťa to tiež zaujalo, tak si celú knihu môžeš stiahnuť na https://ulozto.cz/
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 30. led 2017 9:11:10

Ahoj dodo

Zaujalo mne to a stáhl jsem si i Přímou stezku. Až to nalouskám, dám vědět.

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 30. led 2017 9:23:12

Tohle jsem si z internetu kdysi stáhl a už nevím, od koho to je:

"PRÁCE S POCITY: CO PŘIJMEŠ, TO ZMIZÍ.
Velkou část svého života, jsem cítil, že v sobě nesu určité pocity. Neměl jsem však s nimi opravdový kontakt. Všechny tyhle věci byly někde hluboko uvnitř ve mně. Byly pod pokličkou. Ven se promítaly jen občas ve formě emocí. Až později mi oči pořádně rozsvítila návštěva Indie.
V Indii nás učili, že vše co je prožito naplno, je blaženost. Tedy i smutek, hněv, stud atd. A že naše pocity jsou jako tygr, co nás honí. Nejde mu utéct. Jedinou možností, jak se zachránit, je otočit se a nechat se sežrat. Tedy své pocity doprožít. Nechat je projít tělem. Pod nimi je totiž naše pravá přirozenost. Láska. Lidi ovšem nechtějí cítit nepříjemné věci. Proto je spousta lidí odpojených od svého těla, srdce, pocitů.
Začněme nejprve s názvoslovím neboť čeština má nádherné výrazy. To, co je běžné v prožívání, jsou city. Cit je forma energie, která teče skrze naše tělo-srdce např. láska. Prožíváme je. Ve chvíli, kdy cit je pro nás příliš těžký na prožití, např. když nám jako malému dítěti někdo umře nebo nás něco v dětském věku třeba vystraší, cit zůstane v těle neprožitý ve formě bloku nebo spazma. V takovém místě pak neproudí dostatečně energie ani krev. Horší, ale častou variantou je, že se dítě odpojí od svých pocitů, protože by danou situaci citově vlastně nezvládlo (doslova skoro nepřežilo) a tak si zavře své cítění. Radši se odstřihne od svých pocitů, aby mohlo fungovat a přežít.
Neprožitý cit je tedy pocit. „Pocit“, tedy něco co vzniklo po citu, ale nebylo plně prožito. Emoce se na rozdíl od citu týká hlavy a rozumu. Emoce je v podstatě alergická reakce těla na rozum. Jste například doma v posteli a vzpomenete si na hádku se šéfem. Rozčílíte se. Přesto, že se právě v tuto chvíli nic takového neděje, vaše tělo reaguje. Emoce začíná myšlenkou. Doslova se to děje tak, že „Něco vás napadne …“. To vyvolává pak emocionální reakci. Emoce je něco, co nás v životě nejvíce ovládá. Emoce ovšem mají i svojí kladnou stránku. Jsou nástrojem změny. Dlouhodobá nespokojenost nás vede k tomu, abychom něco změnili. Nástrojem ke zkrocení emocí je přítomnost.
Jak to vlastně s těmi pocity funguje? Představte si, že tělo je vlastně velký elektro magnet. To co nás v životě pohání je elektrická nebo magnetická energie. Je prokázané, že srdce oproti mozku vyzařuje 60-krát více elektricky a 5 000-krát magneticky. Vše je vlastně energie a tělo si můžete představit jako velkou paměť nebo hard disk. Naše pocity a prožitky se do této paměti zapisují. Tím vnikají naše bloky. Což jsou do určité míry i naše učební programy a také jak uvidíte naše dary.
Pocity jsou totiž jazykem naší duše. Můžete si to představit tak, že naše duše si dopředu vybere, co chce prožít a naučit se. Neprožité pocity jsou pak naše zranění, přes které jsme se rozhodli v životě něco naučit. Pocity totiž fungují jako jakési háčky. Přitahují nám pak do života právě ty situace, které jsou s tímto pocitem spojené a tedy nám většinou nepříjemné. Vlastně nás re-traumatizují. Když se nám podaří pocity doprožít, tak tyto háčky zmizí. Tím nás ze života zmizí i zmíněné situace. Platí totiž, jak uvnitř, tak venku. Pokud změníme náš vnitřní svět, změní se vám i váš svět venku. Bohužel v takovýchto situacích se nám většinou pocity doprožít nepovede. Vesmír nám však tímto způsobem ukazuje, kde máme problém a slabé místo. Můj učitel mi kdysi řekl, že si mám představit, že lidé kolem mě jsou herci na divadle. Jejich jediným úkolem je ve mně vyvolávat pocity. A že nemám řešit ty lidi, ale ty pocity. Ty pocity jsou totiž klíčem. Klíčem k sobě a naší duši.
Asi se ptáte jak tedy pocity doprožít nebo jak se svými pocity spojit pokud žijete převážně v hlavě? Spojení se svými pocity by bylo na knížku samo o sobě. Já doporučuji začít pomalu pozorovat své tělo. Kde mě co píchá, kde co cítím, jak vnímám svůj dech, jakou vnímám vůni, chuť v puse a co cítím svým hmatem. Většinu svých klientů s podobnými problémy posílám třeba na http://www.aquahealing.cz kde masáží ve vodě často dochází k samovolnému napojení zpět na tělo a pocity. Taky to často znamená práci se svým vnitřním dítětem, což by bylo opět na samostatnou knížku a dnes se tomu věnovat nechci.
Pocity jsou v těle stopovatelné různými způsoby. Můžete je cítit fyzicky (bolest, tlak, píchání), prožívat (smutek, vztek) nebo jsou formě symbolů (nůž v srdci, kamenné srdce) nebo například barev (těžké pocity = tmavé barvy a opačně). Pocity jdou doprožít nebo rozpustit různými způsoby. Nejlepší je když v životě začnete cítit nějaký pocit, třeba vztek či smutek, tak s ním prostě zůstat v přítomnosti. Není to příjemné, ale garantuji vám, že to brzo přejde. Když projdete skrz pocit (zůstanete s ním v přítomnosti) tak ho odžijete, integrujete a on může odejít.
Mimochodem jeden známý světový terapeut, který vynalezl tzv. emocionální kód (můžete si najít na Google) vystopoval, že většina lidí má před srdcem symbolickou zeď. Někteří jí mají dokonce z neuvěřitelných materiálů a obrovské tloušťky i délky. Symbolicky si zavřeli srdce. Moje zkušenost ukazuje, že hodně bloků a tím pádem i bolesti v těle souvisí například s neodpuštěním. Najdeme blok, zjistíme příčinu, klient odpustí a odchází vesele, i když přišel původně kulhající. Nebo přijde klient, který má paniku z vody. Doprožije si svůj pocit, vzniklý většinou nepříjemným zážitkem např. topením a s vodou již nemá problém. Neuvěřitelné? Ne jen znalost těla a pocitů.
Spoustu věcí ohledně práce s pocity, traumaty a fobiemi jsem se naučil na Havaji. Moudrost předávaná domorodci po staletí byla obrovská. Potlačovat své pocity je jako když se snažíme cpát všechny naše odpadky pod koberec. Co se stane? Jasně, jednou to přeteče a hlavně to strašně smrdí. Co potlačujeme, to roste. Co přijmeme, to zmizí. Takže klíčové slovo pro práci s pocity je přijetí. Přijmout, dovolit si, odevzdat a věřit. To je takové moje Hoponopono pro práci s pocity.
Často se našich pocitů bojíme a utíkáme před nimi. Někdo to řeší kouřením, sportem, léky, alkoholem, pornografií, sexem a někdo třeba drogami. Ať tak nebo tak, neprožité pocity se hlásí o slovo a chtějí být prožity. Když se bráníme, přichází třeba deprese. Tedy něco co je potlačené. Co s tím? Nejjednodušší způsob je podle mé zkušenosti najít daný pocit v těle, pojmenovat ho a prožít ho. Tedy smířit se s ním a přijmout ho. Jinak vlastně třeba bolest, kterou máme někde neprožitou je vlastně od nás oddělena. Tedy není integrována a my nejsme celiství. Jakmile ji přijmeme a prožijeme tak se bolest stane naší součástí (přijali jsme jí a integrovali) a může zmizet. Už s ní nebojujeme.
Pojďme se podívat na možnosti prožití pocitů. Vždy je potřeba si najít čas a klidné místo, zavřít oči, vyvolat si situaci spojenou s daným pocitem (např. těsně předtím než si zapálím cigaretu) anebo najít pocit v těle (kde přesně ho cítím), pojmenovat ho (tlak, bolest, smutek, vztek, píchání, nenávist atd.) a zkusit ho prožít. To se dá udělat více způsoby.
1. Dotekem a masáží - Pokud terapeut ví kde a jak se dotýkat (často stačí velmi jemný dotek) tak pocity jdou často lehce rozpustit a doprožít. Naše tělo ovšem z hlediska pocitů připomíná cibuli. Loupeme a loupeme, prožíváme a jdeme skrz až je to lepší a lepší.
2. Maximálním prožitím - Můžete si buď představit, že se tento pocit ve tvém těle stupňuje na maximum a vy ho necháte rozlít do celého těla. Chvilku to trvá a prožití pocitu poznáte podle toho, že se jakoby otřesete po celém těle. Zpětnou kontrolou, že se to povedlo, může být, že daná situace již ve vás tyto pocity nebude vyvolávat nebo v daném místě na těle zmizí blok (bolest, tlak, píchání atd.)
3. Přijímáním - Další možnost je po pojmenování pocitu, se zavřenýma očima nahlas říkat: Přijímám, že cítím … (tady si doplň svůj pravý pocit – tlak, smutek atd) a opakovat to dokola tak dlouho, dokud neucítíte, že vám to opravdu přestalo vadit. Někdy pomáhá určit si na začátku na škále od 1 do 10 (kde 10 je nejvíc) intenzitu pocitu a pak si postupně při přijímání kontrolovat, zda je pocit na škále slabší. Můžete zpočátku zažít zvětšení intenzity. Může se vám chtít brečet. Pocit se může přemístit do jiné části těla. Opět můžete použít přijímání.
4. Nodding - Jinou možností je tzv. „nodding“, který se používá pro špatné obrazové vzpomínky. Opět zavřeš oči a vybavíš si daný emoční obraz a procházíš si ho v přítomnosti a jemně přikyvuješ hlavou jakoby na souhlas a opět si nahlas říkáš: „Ano, i toto jsem já. Přijímám, že i toto je součást mého života.“ A děláš to stále dokola, dokud daný obraz ve vás přestane vyvolávat nepříjemné pocity. Tahle metoda nejlépe funguje na nepříjemné obrazové vzpomínky a zážitky (tedy kdy si je umíte vybavit i s obrazem a přitom se úplně oklepete nepříjemným pocitem). Někdy se mi stávalo, že moje brada se vůbec nechtěla pohnout do přikyvování, jak daná vzpomínka byla silná a nepříjemná.
5. Samota - Tato metoda je možná nejtěžší. Je potřeba jít na nějakou dobu do samoty. Může to být den či dva nebo tři. Být jen sám se sebou bez všeho rušení. Pocity se pak většinou vynoří samy. Lze si pomoci zmíněnou metodou „Přijímání“ dle bodu 3.
6. Re-traumatizace - Ještě jedna možná metoda je ve chvíli, kdy se nám přihodí traumatická situace či něco co nás zraňuje a co o naše neprožité pocity škrtá. V tuto chvíli můžete opět použít základní postup pro nalezení pocitu v těle a jeho pojmenování a pak použít opět metodu Přijímání dle bodu 3. Ale spíš až večer po dané situaci nebo například v klidu v autě.
Zajímavé je, že pocity bývají v těle různě zřetězené a jejich umístění není náhodné. V krku mají lidé často pocity způsobené zablokovanou komunikací, bolest hlavy bývá často způsobena konfliktem mezi naším rozumem a citem (něco jiného chci a cítím a něco jiného dělám). Na zádech a ramenou lidé často cítí tlak (tlak naší minulosti i přítomnosti = je toho na mě moc). Tlak vzadu mezi lopatkami je spojen s nedostatečnou sebeláskou. Bolest v bedrech často s nerovnováhou ve vztazích a někdy i s penězi. Většinou když člověk čistí svoje tělo končí všechny pocity v srdci. Srdce bývá nejvíce zraněné. Pod vrstvami pocitů se vždy skrývá láska. Naše přirozenost. Krásně o tom píše Brandon Bays v knížce Cesta. Její metoda je vlastně další metodou co by mohl být na seznamu metod práce s pocity. Výhodou je, že pokud s vámi někdo pracuje tímto způsobem, můžete si odžít hluboká traumata a zranění aniž by musel jít znovu do příčiny problému. Někdy je to nutné, ale málokdy. Existuje taky jednoduchá metoda určení věku, ve kterém pocit vznikl. Pocity žijí v přítomnosti. Jsou tady a teď. Emoce k nám naopak mohou, když nejsem v přítomnosti. Většina pocitů vzniká ve věku do deseti let a v prenatálním věku, ale mohou se předávat i geneticky až sedem generací zpět. Ano, i tam se lze dostat.
Všechny tyto metody směřují ke smíření s něčím, co je nám nepříjemné a způsobuje nám problémy. Zpětnou kontrolou je, že vám daná věc přestane vadit a dané situace se vám přestanou dít v životě. Říká se, že každý máme svoji „temnou“ stránku. Lidé z našeho okolí nám často hrají „role“ a tuto temnou stránku nám „zrcadlí“. Tím v nás vyvolávají pocity. Temná stránka (náš stín) je něco, co na sobě nemáme rádi nebo to ze svého života odmítáme a je to pro nás těžké přijmout. S přijmutím něčeho v sobě (co se nám přijmout nechce) většinou bojujeme, neboť máme dojem, že naše temná stránka je nepřijatelná. Temná stránka v nás, ale vždy je. Lepší život získáme tím, že ji přijmeme, přiznáme si ji a tím ji integrujeme.
Pamatujete: S čím bojujete, to roste. Co přijmete, to zmizí. A vše co plně prožijete, je blaženost."


PS

emocionálním kódem autor článku myslel asi toto:
titul Emoční kód
Anotace
V Emočním kódu známý holistický lékař a přednášející Dr. Bradley Nelson zručně odhaluje vnitřní působení podvědomé mysli. Odhaluje, jak emočně vypjaté události z naší minulosti nás stále mohou pronásledovat ve formě „uvězněných emocí“: emoční energie, které doslova obývají vaše tělo.
Dr. Nelson jasně a stručně vysvětluje, jak mohou uvězněne emoce vytvařet bolest, špatne fungovani a nakonec i nemoc. Navíc uvězněné emoce mohou dramaticky působit na to, jak přemýšlíte, jaká rozhodnutí děláte a jak úspěšní budete.
Možná nejdůležitější objev, jaký Dr. Nelson udělal, je, že uvězněná emoční energie se častokrát soustředí kolem srdce a vytváří tak „Zeď kolem srdce“, která vám může bránit ve svobodném dávání a přijímání lásky.
Emoční kód je mocný a jednoduchý způsob, jak se zbavit neviditelné zátěže. Uvolnění uvězněných emocí má často za následek, že náhle mizí fyzické problémy, projevy sebepoškozování a opakované těžkosti ve vztazích.
Zaplněn skutečnými příklady z celého světa z mnoha let klinické praxe Dr. Nelsona Emoční kód je pozoruhodný a spolehlivý nový způsob, který se stal okamžitým vzorem pro sebeléčení.


Dr. Bradley Nelson absolvoval s vyznamenáním Life Chiropractic College West (Živá chiropraxe Západní univerzity, pozn.překl.) v San Lorenzu v Kalifornii, v roce 1988. Mezinárodně přednášel na setkáních o přírodním způsobu léčení chronických nemocí a měl privátní praxi do roku 2004, kde úspěšně léčil pacienty z USA i Kanady, kteří trpěli chronickým únavovým syndromem (Chronic Fatigue Syndrome), fibromyalgií (způsobuje bolest po celém těle, pozn.překl.) a širokým spektrem dalších chronických obtíží. Holistický chiropraktický lékař a lékařský vizionář Dr. Nelson je jedním z nejlepších světových odborníků ve vynořujících se oblastech bioenergetického lékařství a energetické psychologie. Toto je jeho první kniha.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod dodo » pon 30. led 2017 19:39:31

Pelvan píše:Ahoj dodo

Zaujalo mne to a stáhl jsem si i Přímou stezku. Až to nalouskám, dám vědět.

Děkuji a zdravím



To ma teší, prajem Ti veľa zdaru a elánu.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pon 30. led 2017 20:45:56

Co došlo mailem:

Namočte přes noc 4 mandle a ráno je snězte. S vaším tělem se začnou dít úžasné věci

http://www.electropiknik.cz/zena/zdravi ... i/2017/01/

Je tomu proto, protože pokud jsou namočené, nabízejí našemu tělu zdravotní přínosy, o kterých se vám dosud možná ani nezdálo.

Jsou totiž plné esenciálních vitaminů a minerálů jako vitamin E, zinek, vápník, hořčík, omega-3 mastné kyseliny a mnohé další.

Když dojde na vaše zdraví, mandle s ním dokáží udělat malé zázraky.

Proč jsou ke konzumaci lepší máčené než suché mandle?
Zřejmě jste se pozastavili nad tím, jaký je rozdíl mezi namáčenými a suchými mandlemi. I když se to na první pohled nezdá, rozdíl je velký.

Konkrétně v těchto dvou bodech:
1) Suché mandle obsahují enzymové inhibitory, které chrání semena až do doby vhodné na klíčení, když mají dostatek vláhy.

Tyto látky mohou blokovat enzymy ve vašich střevech. Po namočení se uvedené látky deaktivují.

2) Konzumace namočených mandlí dělá trávení jednodušším a efektivnějším. Pro tělo je tak k dispozici větší množství živin, které mandle obsahují.

Ve skutečnosti toto platí nejen pro mandle, ale pro všechny ostatní ořechy a semena.
**
Teď se už ale pojďme blíže podívat na to, jaké zdravotní přínosy nabízí pravidelná konzumace již tak malého množství, jako jsou 4 namočené mandle každý den:


zdraví srdce

Mononenasycené tuky, bílkoviny a draslík nacházející se v mandlích jsou extra přínosné pro vaše srdce.

Vitamin E také snižuje riziko chronických onemocnění srdce. Hořčík vás zase chrání před akutním srdečním infarktem.

Mandle navíc mají schopnost snižovat záněty, které poškozují cévy a tepny.

zvýšená energie
Každodenní konzumací pár mandlí je nejlepším způsobem, jak si zvýšit energetickou úroveň.

Mangan, měď a riboflavin z mandlí pomáhají zvyšovat produkci energie a rychlost vašeho metabolismu.

snížení cholesterolu

Mandle se řadí mezi nejlepší potraviny na snižování hladiny cholesterolu v krvi. Je to díky již zmíněnému vitaminu E a vápníku.

Zvýšení mozkových funkcí

Mandle jsou zdrojem živin, které pomáhají k rozvoji zdravého a výkonného mozku.

Jde například o látku L-karnitin, který zvyšuje mozkovou aktivitu a pomáhá vytvářet nová nervová propojení, což zlepšuje paměť a snižuje riziko Alzheimerovy choroby.

zdraví kostí

Minerály jako vápník, hořčík a fosfor z mandlí prospívají zdraví kostí.

Navíc, fosfor nejen podporuje kosti, ale i účinně předchází vzniku osteoporózy.

Regulace krevního tlaku

Draslík přítomný v mandlích přispívá k regulování krevního tlaku a brání jeho zvyšování.

Nízký obsah sodíku zase pomáhá kontrolovat přílišnou fluktuaci krevního tlaku.

předcházení rakovině

Je prokázáno, že pravidelná konzumace mandlí snižuje riziko rakoviny tlustého střeva tím, že zlepšuje průchodnost střev, aby v nich potrava nezahnívala a netvořily se z ní toxiny.

Kromě toho mandle obsahují i vitamin B17, který je známý svými mocnými protirakovinnými účinky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 05. úno 2017 12:26:50

Ahoj nope

Děkuji za příspěvek.
Zrovna nedávno jsem se díval na video Filipa Grznára. On tam mimo jiné varoval před přemírou konzumace ořechů a mandlí.
Takže na množství záleží a méně je někdy více.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » ned 05. úno 2017 12:38:18

Ahoj ,
posílám svůj slíbený rozpis braní vitamínů.
Užívám je takto již od podzimu a tradiční rýmičky a virózy mne zatím míjejí.



V pondělí ráno si 1 čajovou lžičku koncentrátu Kombisol AD3 rozmíchávám ve 4 dl vody.
Tímto nápojem zapíjím po 1 tabletě vitamíny B6, B9, B12.



Zbytek týdne vždy ráno ve 4 dl vody rozmíchávám 1 vrchovatou lžičku vitamínu C a 1 rovnou lžičku jedlé sody.
Tímto nápojem zapíjím po 1 tabletě vitamíny B6, B9, B12.

Místo jedlé sody lze použít jednou za čas potaš, aby se příliš nenarušil poměr sodíku a draslíku v těle.
Ta potaš mi nechutná a tak si ji dávám přibližně jenom jednou za měsíc.



K rozpuštěnému vitamínu C by se mělo zajídat trochu syrového ovoce, vstřebávání vitamínu se tak zvýší prý 20x!
Z různých druhů ovoce je vhodnější jíst jablko nebo hrušku, citrusy nejsou v zimě vhodné - ochlazují.



Občas se mi stane, že vitamíny vynechávám. Buď nemám na ně chuť nebo zapomenu.

Je důležité vnímat svoje tělo a, pokud se tělu do vitamínů nechce (nemá na ně chuť), tak ho nenutit.

Někdy proto zapíjím vitamíny B jenom čistou vodou nebo piji jenom samotnou vodu.

Nemělo by ale to vynechávání být častější než to užívání.
Pokud se však objeví nějaký problém, například nějaká neznámá bolest, tak je třeba přerušit braní vitamínů a vyčkat, až se situace uklidní.
Ale například bolest po vytrhnutí zubu se mi podařilo asi po týdnu odstranit tím,že jsem snědl několik kiwi...


Pondělní vitamíny A a D3 zatím stabilně užívám bez vynechávání.
Paradoxně mám potom během týdne větší chuť na nějaké rybí jídlo, než jsem míval dříve.
Například matesy je vhodné jíst se chlebem s máslem. Tuku se není třeba bát.


Je vhodné také doplňovat hořčík a vápník...



Zdravím,
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 09. úno 2017 12:22:15

Ahoj

Mám za sebou dnes sérii hrůzných zážitků, která je spojená s nakupováním rybího oleje z tresčích jater z Norska.
Tak se tu o ni chci podělit:

1) V lékárně jsem požadoval rybí olej z tresčích jater z Norska. Bylo mi řečeno, že mají jenom olej od firmy Mollers.
Tak jsem to koupil a až doma na internetu jsem zjistil, že pan Moller kdysi před staletími vynalezl tepelnou metodu separace oleje z tresčích jater. Ta tepelná metoda je rychlejší než fermentace. Má ta zmíněná rychlost separace oleje ale ve výsledku drobné chyby. Teplotní úpravou se ničí vitamíny. A existuje možnost, že je výsledný produkt rakovinotvorný.:-(
2) Rozhodl jsem se tedy koupit si fermentovaný rybí olej z tresčích jater z Norska na internetu (od firmy Blue Ice). Ten neochucený neměli na skladě (http://www.3-omega.cz) , tak jsem si objednal olej s mátovou příchutí.

Výsledek celé akce je následující.
Mám doma produkt Moller, který není to, co jsem chtěl a možná jeho konzumace není úplně bezpečná. Dostanu poštou produkt s nechtěnou příchutí máty, protože produkt bez příchuti není na skladě.
Tak nevím, zda se mám smát nebo zda mám plakat...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Jana » čtv 09. úno 2017 19:03:17

Pelvan píše:Tak nevím, zda se mám smát nebo zda mám plakat...

Zdravím


Co se zdraví týče, tak nejspíš to první, jelikož veselá mysl půl zdraví.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků