Duchovní povídání

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod lklknml » čtv 04. srp 2016 13:33:00

Návštěvník píše:Pouhá upřímná ochota rozpoznávat posedlost vlastní mysli má za následek (tedy podle mé zkušenosti), že samo od sebe začne spontánně docházet - bez přemýšlení a bez jakékoliv snahy - k všimnutí si, tady a teď - nejen té konkrétní mentální/emocionální reakce, která právě vyvstala, ale najednou je jasně vidět i příčina, proč se tahle reakce v mysli objevila, t.j její doteď neuvědomovaná motivace, která ji vyvolala. I ta doteď skrytá motivace se pak dá tady a teď neosobně pozorovat...a postupně se tak začne dařit rozpoznávat různé podoby vlastní sebeobranné motivace... Když se pokaždé jen pozorují, začnou samy od sebe slábnout. Postupně s nimi mizí i důsledky, sebeobranné rekce mysli.

To je zajímavé a zřejmě i prospěšné, s tím ale moc zkušeností nemám.

Snad by se to dalo přirovnat k horizontále a vertikále. Čištění horizontální vrstvy je dobré a prospěšné, to jo. Určitě je lepší být čistý než zaprasený. Možná bych se měl začít mejt.

Ale to není o čem píšu.
lklknml
 

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » čtv 04. srp 2016 16:27:37

arikiran píše:Jani, streda 3.8. Tusim 9.39
Neumim s tabletu kopirovat
Asis clanek prehlidla
... ... ... ... .


Tohle?
Jo...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 5:16:01

Že mi píšeš odpověď přímo do příspěvku?

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod arikiran » pát 05. srp 2016 6:26:42

Nasla...mas bod
..... . .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 8:08:43

arikiran píše:..mas bod


Díky moc :D

Tak se jdu věnovat tomu Tvému článku.

arikiran píše:Je to uz po druhe, co mi v nazvu nekdo rika,'jaky jsem a co nejsem...
Asi nejaka psychologicka finta


Neřekla bych, z pohledu pravého Já, tedy z vědomí, kým jsme, jsme všichni tímtéž, tedy není takový problém popsat, co nejsme, horší je to s tím popisem, čím jsme.


...
Jak je mozne, ze pokud jsem duch,'taxi vetsinou neuvedomuju, ze jsem duch?
Jednoducha odpoved: Kouzlo! Nebyt tohoto kouzla,tak to tady muzeme zabalit...

Mudrcové na to říkají: "Oko samo sebe nevidí." Nicméně, je možné si uvědomit, že vidíš, tudíž jsi tím kdo vidí, nikoliv to, co je viděno.
Stejně tak si uvědomuješ, že jsi si toho vědom, tudíž je v Tobě to vědomé vědomí, i když to je tak samozřejmá záležitost, že si jí nikdo nevšímá.

Jsi tím, co je až za tím vším uvědomováním si čehokoliv,

...

Zkoumani starych mistru je zajimave...proc?
Proto, abychom si uvedomili, ze se stali Mistry proto, ze NEPAPOUSKOVALI sve predchudce,'ale razili Novou cestu!
Cti a Uc se, kdo uz jsi trochu schopen!
Uc se : hledat nove vychodiska...a nove myslet vubec...

Je tady jen jedno jediné Já, ze kterého pramení nejhlubší moudrost, proto to vypadá jako když se Mistři papouškují, neexistuje žádný současný Mistr, který by necitoval svého Mistra. Dokonce i Ježíš citoval Písmo.

...
Taky je zajimave, Jani, zes tu dala prispevek, kde se pise o Big Mind...no super...nemluvim ja uz roky o tom?
Konecne se o Mysli, ktera tu byva vetsinou Popelkou, zacina mluvit, zaplatpambu!
Asi uz se blizi Ples!

Big Mind - Boží mysl. Ta vyvstane s osvobozením od připoutanosti k osobní mysli. Tou Boží myslí je stvořený svět, i ten je, jak říkají Mudrcové snem, ale Božím snem. Osobní mysl nabízí hlubokou nevědomost, s připoutaností k ní prožíváme to osobní melodrama, kdy nepoznáváme Boží přítomnost, která tady je a žijeme si svůj život se svým osobním hrdinou v hlavě.

Poznávat Boží přítomnost znamená například nedělat si hlavu s tím, že tělo leží na smrtelné posteli, ale je tady vychutnávání si toho delikátního koláče.


...
Zaver dle meho by mel vypadat takto:
Neexistuje nic, co by mi mohlo branit v osviceni....zacal dobre, Ken
Ale zapomnel dodat:
Krome Kouzelnika, ktery to tu ma vcetne me na starost a diky jehoz Kouzlu...( viz vyse)... jsem se tu ocitl

Kouzelník je Bůh? Vykouzlil svět s tím vším, co tady je? Být osvícený znamená ztratit touhu být něčím, čím nejsi a poznat to, čím jsi. Tedy tajemstvím je, že nikdy jsi nebyl ničím jiným, než jsi, tudíž jsi nikdy nebyl neosvícený.


Mohu se dopismene ridit moudrymi texty, nekonceptualizovat, milovat jeste vic nez Jana, rozlisovat ci nerozlisovat...a bude mi to stejne na prd...kdyz to tak ten Kouzelnik bude chtit!

Kdo ma zajem seznamit se s Kouzelnikem?
Zdarec a hodne stesti a ssily!
.............

...

Ano, všemohoucí Kouzelník se může chtít stát být na chvíli nemocným bezmocným Peťulou, ale až ho to přestane bavit, bude zase sám sebou, případně zase na chvíli někým jiným, i když ani na okamžik nepřestane být sám sebou. Kouzelník miluje své sny.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod arikiran » pát 05. srp 2016 10:25:32

No...co delat...snaha byla...nevyslo ted...vyjde pozdejc....
Doufam
....
Mi je jedno jaky pohled zaujimas...anebo ten autor clanku...ale povazuji za nezdvorile vykladat druhemu mirnyx dirnyx ktereho jsem ani nevidel...JAKY JE
a to jen na zaklade domnenky, ze jsme vsichni stejni

Ja mluvim o Kouzelnikovi...a hle..:-) ty ho znas...vis presne kdo to je, jak mysli, po cem touzi
Ja mluvim o Bohu...a hle...ty ho znas vis kdo to je, jak mysli, po cem touzi...

Tomu rikam prehled...

Tak ted mluvim o Ludviku Cervenakovi
Napis prosim kdo to je, na co mysli a po cem touzi...

Hehe,'nemusis, bo to samozrejme nevis, a jakpak to...kdyz kdejakeho boha znas...obycejneho Ludvu ne?

Buh na tebe nepraskne, ze co o nem siris je spis tvoje pravda, nez jeho...mlci
Ludva ovsem by asi rek, po cem touzi...no a to bych se divil, kdyby ses ve vsem strefila...
...
Jojo,'kdyz vec nejdenoverit...do ran si sahnou...internetovy zlatak pravdy zkousnou...pise se a pise...a cim dal vic jsem mimo...
Bohuzel
A abych tomu zamezil...co zbyva?
Psat poctive, co jsem zazil, myslel, delal...a ani o fous vic a kdyz, tak jenom s dovetkem: TO VSECHNO JSEM SI VYMYSLEL!

Nikoli jako mnozi:
TO VSECHNO JE PRAVDA PRAVDOUCI, BO JA JI ZNAM...VIM....KAMARADIM S NI...ONA JE JA A JA JSRM JI...
vy ostatni nezoufejte, jednou na to urcite take prijdete,
Bo vy jste ja
Jsme tak stejni, ze uz ani wtejnejsi byt nemuzem
Jen ten drzoun Petula to jeste nepochopil vubec
Inu holt nekdo musi byt posledni
Ale i na nej dojde, nelze tomu vzdorovat
Je to zakon a ja jeho prorok
Absolutnu zdar
..... . .....
..... . .....
..... . .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 10:34:08

arikiran píše:No...co delat...snaha byla...nevyslo ted...vyjde pozdejc....
Doufam
....
Mi je jedno jaky pohled zaujimas...anebo ten autor clanku...ale povazuji za nezdvorile vykladat druhemu mirnyx dirnyx ktereho jsem ani nevidel...JAKY JE
a to jen na zaklade domnenky, ze jsme vsichni stejni
..... . .....


Jak říkají Mudrcové, jakmile poznáme sebe, známe každého.

To není domněnka, to je poznání, že já jsem TO, Ty jsi TO, všechno je TO a TO je všechno, co je.

A teď otázka, co je TO ?

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 05. srp 2016 10:40:01

Jana píše:
Jak říkají Mudrcové, jakmile poznáme sebe, známe každého.

To není domněnka, to je poznání, že já jsem TO, Ty jsi TO, všechno je TO a TO je všechno, co je.

A teď otázka, co je TO ?

:D



dobrá otázka...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod arikiran » pát 05. srp 2016 10:42:50

To neni domnenka...to je poznqni...hehe..no presne...
Tak s panem bohem a svym poznanim nasleduj cestu svou, pokud jeste vubec nejakou mas
..... . .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod arikiran » pát 05. srp 2016 10:50:17

Co je to, je dobra otazka pro filozoficke odpoledne, kde si pratele zajdou pofilosofovat...u salku dobre kavy ci caje...a nabyt tak dojmu, ze jsou esotericky in
Nevadi,'ze to moc k cemu neni...zvysuje se schopnost debqtovat, argumentovat,'obracet problem...abjejda, uz je vecer...tak zas priste, damy...
A vsichni se rozchazeji domu s dobrym pocitem sve moudrosti a sveho poznani..bacha!..zadnych domnenek!...skalopevneho cerstveho praveho domaciho a nejlepe jeste kvantoveho poznani!
A kolik prace pro celenlidstvo jsme tim vykonali!...inu...se skromnym usmevem...delame to radi...

Toz cest vasi praci a zas nekdy na caj, rad si poslechnu posledni zpravy, co to je...
..... . .....
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 11:36:06

arikiran píše:Co je to, je dobra otazka pro filozoficke odpoledne, kde si pratele zajdou pofilosofovat...u salku dobre kavy ci caje...a nabyt tak dojmu, ze jsou esotericky in
Nevadi,'ze to moc k cemu neni...zvysuje se schopnost debqtovat, argumentovat,'obracet problem...abjejda, uz je vecer...tak zas priste, damy...
A vsichni se rozchazeji domu s dobrym pocitem sve moudrosti a sveho poznani..bacha!..zadnych domnenek!...skalopevneho cerstveho praveho domaciho a nejlepe jeste kvantoveho poznani!
A kolik prace pro celenlidstvo jsme tim vykonali!...inu...se skromnym usmevem...delame to radi...

Toz cest vasi praci a zas nekdy na caj, rad si poslechnu posledni zpravy, co to je...
..... . .....


Jak by to vypadalo, kdyby se lidstvo probudilo a všichni poznávali, že jsme TO, že každý je TO? Že fakticky neexistuje žádná oddělenost, že když budeme ubližovat někomu druhému, ubližujme jen sami sobě? Že když pro druhého něco uděláme, že to děláme ve skutečnosti sami pro sebe. Že když někomu nelezeme pod kůži, že dáváme sami sobě svobodu?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 05. srp 2016 11:55:03

Jana píše:
arikiran píše:Co je to, je dobra otazka pro filozoficke odpoledne, kde si pratele zajdou pofilosofovat...u salku dobre kavy ci caje...a nabyt tak dojmu, ze jsou esotericky in
Nevadi,'ze to moc k cemu neni...zvysuje se schopnost debqtovat, argumentovat,'obracet problem...abjejda, uz je vecer...tak zas priste, damy...
A vsichni se rozchazeji domu s dobrym pocitem sve moudrosti a sveho poznani..bacha!..zadnych domnenek!...skalopevneho cerstveho praveho domaciho a nejlepe jeste kvantoveho poznani!
A kolik prace pro celenlidstvo jsme tim vykonali!...inu...se skromnym usmevem...delame to radi...

Toz cest vasi praci a zas nekdy na caj, rad si poslechnu posledni zpravy, co to je...
..... . .....


Jak by to vypadalo, kdyby se lidstvo probudilo a všichni poznávali, že jsme TO, že každý je TO? Že fakticky neexistuje žádná oddělenost, že když budeme ubližovat někomu druhému, ubližujme jen sami sobě? Že když pro druhého něco uděláme, že to děláme ve skutečnosti sami pro sebe. Že když někomu nelezeme pod kůži, že dáváme sami sobě svobodu?
kdyby si TO, přálo, aby to tak bylo, byl by svět a lidé v něm, takový....
Očividně si ale TO, přeje mít svět takový, jaký je. Tak co řešíš?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 12:07:10

Pavla píše: měla by jsi to o dost jednodušší, kdyby jsi poznala, že TO, je i všechno ostatní, co zrovna není láskou... Vybíráš si, nic proti, ego si vždycky bude vybírat.


Neexistuje nic mimo existenci, neexistuje tudíž nic skutečného, co by láskou nebylo. Neexistuje nic, co by bylo mimo Boha. Neexistuje žádná jiná další existence, která by byla od této existence oddělena. Neexistuje žádná skutečná dvojnost. Je tady jen sen, ve kterém se jeví, že existuje něco, co láskou není, ale není to nic skutečného.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 12:11:11

Pavla píše:
Jak by to vypadalo, kdyby se lidstvo probudilo a všichni poznávali, že jsme TO, že každý je TO? Že fakticky neexistuje žádná oddělenost, že když budeme ubližovat někomu druhému, ubližujme jen sami sobě? Že když pro druhého něco uděláme, že to děláme ve skutečnosti sami pro sebe. Že když někomu nelezeme pod kůži, že dáváme sami sobě svobodu?

kdyby si TO, přálo, aby to tak bylo, byl by svět a lidé v něm, takový....
Očividně si ale TO, přeje mít svět takový, jaký je. Tak co řešíš?


Neřeším. Ta možnost žít vědomě šťastný a láskyplný život tady je.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. srp 2016 12:32:20

Jana píše:
Pavla píše: měla by jsi to o dost jednodušší, kdyby jsi poznala, že TO, je i všechno ostatní, co zrovna není láskou... Vybíráš si, nic proti, ego si vždycky bude vybírat.


Neexistuje nic mimo existenci, neexistuje tudíž nic skutečného, co by láskou nebylo.

"Kdyby to, co nazýváme Bohem, bylo jen to pozitivní, byl by Bůh omezen vším tím, co mu nechceme přisoudit, byl by tudíž omezen zvenčí....i takovými věcmi, jako je třeba zapomnění, nevědomost a všechno ostatní, čeho se tak obáváme."

Saša Hendruk

Dokud ale v člověku vzniká bytostná potřeba uznávat existenci jen jedné části Stvořeného, té pozitivní, nezbývá mu než v tom dál pokračovat. Není v jeho silách upustit od preferování pozitivního pólu duality, dokud nenastanou takové životní podmínky, které ho nakonec přinutí obrátit svou pozornost k příčinám, které v něm tuhle potřebu vyvolávají.
Návštěvník
 

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 05. srp 2016 13:01:45

Návštěvník píše:
Jana píše:
Pavla píše: měla by jsi to o dost jednodušší, kdyby jsi poznala, že TO, je i všechno ostatní, co zrovna není láskou... Vybíráš si, nic proti, ego si vždycky bude vybírat.


Neexistuje nic mimo existenci, neexistuje tudíž nic skutečného, co by láskou nebylo.

"Kdyby to, co nazýváme Bohem, bylo jen to pozitivní, byl by Bůh omezen vším tím, co mu nechceme přisoudit, byl by tudíž omezen zvenčí....i takovými věcmi, jako je třeba zapomnění, nevědomost a všechno ostatní, čeho se tak obáváme."

Saša Hendruk

Dokud ale v člověku vzniká bytostná potřeba uznávat existenci jen jedné části Stvořeného, té pozitivní, nezbývá mu než v tom dál pokračovat. Není v jeho silách upustit od preferování pozitivního pólu duality, dokud nenastanou takové životní podmínky, které ho nakonec přinutí obrátit svou pozornost k příčinám, které v něm tuhle potřebu vyvolávají.
ta potřeba považovat vše co se mi nelíbí za iluzi, je nejspíš způsobená velkým strachem, ale koho by to zajímalo.... :D
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod lklknml » pát 05. srp 2016 13:02:25

Návštěvník píše:I ta doteď skrytá motivace se pak dá tady a teď neosobně pozorovat...a postupně se tak začne dařit rozpoznávat různé podoby vlastní sebeobranné motivace... Když se pokaždé jen pozorují, začnou samy od sebe slábnout. Postupně s nimi mizí i důsledky, sebeobranné rekce mysli.
Tak jsem to vyzkoušel, tedy tedy snažit se zachytit různé podoby vlastní sebeobranné motivace, a dobrý :). Nutí mě to být ve mnohem více ve střehu. Je to sice berlička (podobně jako např. pozorování dechu), ale pro mrzáka je berle supr, může se rychleji belhat. Koneckonců, pročistí li se obzor, je mnohem lépe vidět.

Díky Návštěvníku :)
lklknml
 

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Jana » pát 05. srp 2016 13:30:36

Pavla píše:...ta potřeba považovat vše co se mi nelíbí za iluzi, je nejspíš způsobená velkým strachem, ale koho by to zajímalo.... :D


Naopak, strach vede k iluzi oddělenosti a živí víru v reálnost dvojnosti.

Jednotu existence je možné poznat teprve, když strach zmizí.

Obrázek

Tuhle knížku jsem sice nečetla, takže si ji netroufám doporučit, ale ten titul je výstižný.

Nelze milovat to, čeho se bojíme, nelze milovat život, když se ho bojíme žít,
když se bojíme, nelze milovat Boha, který je vším.

Není jiný Bůh, než život.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 05. srp 2016 13:34:24

Jana píše:
Pavla píše:...ta potřeba považovat vše co se mi nelíbí za iluzi, je nejspíš způsobená velkým strachem, ale koho by to zajímalo.... :D


Naopak, strach vede k iluzi oddělenosti a živí víru v reálnost dvojnosti.

Jednotu existence je možné poznat teprve, když strach zmizí.


ano, jsi přesvědčená, že jsi poznala, co je to jednota a asi tě nikdo nepřesvědčí, že jsi na omylu... Bůh si to zkrátka nepřeje...
Obrázek

Tuhle knížku jsem sice nečetla, takže si ji netroufám doporučit, ale ten titul je výstižný.




asi by jsi si ji měla tedy přečíst..

Jana píše:Nelze milovat to, čeho se bojíme, nelze milovat život, když se ho bojíme žít,
když se bojíme, nelze milovat Boha, který je vším.

Není jiný Bůh, než život.


ano, proto ti také říkám, že nemiluješ... Tedy jistě jsi schopná dílčí osobní lásky, jako každý jiný ... ale tvoje láska není všeobjímající ani bezpodmínečná...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. srp 2016 13:38:44

Jana píše:když se bojíme, nelze milovat Boha, který je vším

Proto když se bojíme negativních jevů a kvůli tomu popíráme jejich existenci, nelze milovat Boha, který je vším - i tím, co osobní já vnímá jako nežádoucí a snaží se to proto negovat.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků