Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » ned 10. led 2016 12:24:06

Pelvan píše:Ahoj Jaosivo

Jana píše:Cítila jsem podivnou odtažitost od světa kolem sebe a bylo mi naprosto jedno, co se v něm děje. Nikdo a nic mě nezajímalo. …
...Jenomže najednou se kolem začal vzdouvat skutečný život. …


To, že je žákovi všechno na světě jedno, neznamená, že to na světě fláká. Může ten svět vnímat pozorně a nezaujatě. Pokud po něm ten svět (ta škola) vyžaduje udělání nějakého úkolu, tak ten úkol udělá a přitom neočekává nějakou jedničku nebo pochvalu. Jenom to dělá, to co je potřeba udělat, bez předpokladů a bez požadavků na nějaké úspěchy nebo pochvaly... Zdravím

Rodiče usměrňují a podporují, až to dítě snese nebo ne. Když nesplní, dočká se dalšího tlačení.
Některé dítě je nezávislé, nehnou s ním sliby ani nářky, je to už osobnost. Vnímá to lehce.

Některým se ještě v dospělosti zdá v noci o zkoušení u tabule a jsou zpocení. Ty systém stlačil, trpí v samsáře.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » ned 10. led 2016 12:37:27

Pelvan píše:Ahoj Jano

Domnívám se, žes tu zmínila mimoděk jednu důležitou podmínku žití bez stresu.
Prostě ten život brát tak, jak přichází a neposuzovat ho a neznámkovat pořád způsobem, jak nás to naučili ve škole a v rodině.
Pokud se tu zabýváme pozitivními afirmacemi, tak základní podmínka úspěchu této metody tkví v tom, že se tím eventuálním úspěchem nemáme zabývat.
Je to hrozně individuální záležitost, někomu TO funguje hned během jednoho dne, někomu TO trvá léta, než se nějaký efekt projeví. A může se stát, že TO prostě někomu na něco nezafunguje vůbec.
Jan Zahradník Havelka ve svých videích zmiňoval dva případy, kdy mu TO nezafungovalo vůbec. Chtěl zachránit svoje manželství a svoje zaměstnání a oboje mu zkrachovalo...
Není to stoprocentní metoda na všechno.
On také vesmír je chytřejší než my a ví lépe než my, co je pro nás dobré a co je lepší odpískat.

A zdravím


Ivane, díky, to, co děláš, z mého pohledu, nemá chybu. Tvá pozornost je obrácená do sebe a navíc používáš buddhisticky řečeno "správné myšlení".

Co se týče splněných přání, nemám žádná přání, nechávám překvapit, jak co dopadne, přičemž nepochybuji o tom, že všechno dopadne nejlíp, jak může: "Všechno pomíjivé pomine a to věčné zůstává."

Stavět své štěstí na pomíjivých věcech vyžaduje napětí a způsobuje trápení.

Proto je tak dobré, že Tvá pozornost neřeší svět, nezabýváš se kritikou a souzením druhých, obracíš pozornost do sebe, jdeš za tím, co v sobě cítíš jako dobré. Na konci téhle cesty dovnitř se objevuje láska a štěstí pravého Já, které nemizí a není závislé na ničem vnějším, na ničem, co by bylo mimo Tebe a bylo od Tebe odděleno a to je to věčné, co z toho všeho zůstane.

Už jen ten zesilující klid a pohoda na téhleté cestě, kterou se vydáváš je tím, co si je možné s vděkem vychutnávat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6984
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 10. led 2016 12:54:12

Jo, stavet veci na pomijivem prinasi problemy....presne, s tim souhlasim

A ted, jak tuto situaci resim ja?
Vyhrnu si rukavy a du do reseni problemu....ale pozor --s Mistrem v zadech...tedy s vyuzitim nepomijiveho....v bezpeci nepomijaiveho a bez stresu

A jak to vidi Jana?
Jako zabyvani se psouky...( jeji vlastni obrat)
je tedy pevne usazena v Nepomijivem a problemy jdou mimo ni...ci aspon jejich valna vetsina

Coz o to, kdybych ja umel se pevne usadit v Nepomijivem ci lepe receno umel STAT se Nepomijivym, pravdepodobne bych pro tento svet zmizel a uzival si jineho stavu...

A bylo by pak vetsi zabavou vratit se do sveta a dat ho do poradku...

Sou totiz i situace, kdy pomoc Mistra mizi...ZKOUSKY!
Eli lama sabachtani?
A pak je s tema problemama fakt kriz
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » ned 10. led 2016 14:04:20

Ahoj Jaosivo

jaosiva1 píše:Eli lama sabachtani?


Prosím o překlad. Co to znamená?

Děkuji a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » ned 10. led 2016 14:12:53

Ahoj Jano

Jana píše:Už jen ten zesilující klid a pohoda na téhleté cestě, kterou se vydáváš je tím, co si je možné s vděkem vychutnávat.


Někdy mi to připadá spíše jako zesilující únava.
A také nezvyk je to hrozný, jako bych celý život chodil na pánské záchody a teď se najednou učil chodit na ty dámské, a tak jsem pokaždé na jiném záchodě a už ani nevím, na jakém vlastně záchodě jsem...
Je to někdy fakt k po....
Dělám ty afirmace spíše ze zvědavosti a z trucovitosti, než že bych si to užíval.
Ale někdy za tou únavou něco probleskne, něco jako souhlas či klid, či spočinutí...
Je to dlouhý proces a není (pro mne) snadný ani jednoduchý, o to více je to ale výzva.
Nevyměknout, alespoň v tomhle.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 10. led 2016 14:30:11

Ahoj Pelvane
Tak mam zapamatovano z cteni o bibli:
Eli, Eli lama sabachtani= Otce, proc si me opustil....vyslovil udajne Jezis na krizi
Docela bych tomu veril, bo Zkousky sou nekdy fakt des, a koneckoncu, sam o tom take pekne pises
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » ned 10. led 2016 15:52:43

Ahoj jaosivo

To nevím, proč nás otcové opouštějí. Mohu se jenom dohadovat. Můj otec byl večer před svou smrtí šťastný a spokojený, vnitřně si už svůj život vyřešil a měl už jistě i vymyšlené, jak z něho odejde.
To se snažím respektovat, nikdo tu není jenom pro druhé, je tu i sám pro sebe a za sebe.

Viděl jsem teď video o něčem obráceném, nebylo to o odchodu a o odpuštění za tento odchod. Bylo to o návratu a o zprávě z tohoto návratu.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5tFr9kskDw
V kómatu té ženě někdo řekl (bůh či otec, již nevím):
"Vrať se zpátky a žij beze strachu!"
Tak se vrátila zpátky do života a žije beze strachu.
Taková pozitivní afirmace převedená do praxe to je.
Je to taková hezká moderní jakoby pohádka, která je pravdivá.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » ned 10. led 2016 16:37:15

Eli, Eli lama sabachtani?

texty mívají svá obtížná místa vyžadující výklad.

1/ Jeden význam je prý v tom, že Ježíš magicky převzal tíhu oddělenosti od Boha a pro účely vytvoření cesty spásy to musel prožít, protože by jinak cesta spásy nezahrnovala i tuto eventualitu.
Spása se přijímá přivlastněním, jak učí Učení 12 apoštolů a také psal sv. Ambrož z Milána.

2/ u židů bylo zvykem nejen zpívat žalmy, ale také z nich hojně citovat řádky. Takže prý Ježíš citoval ze žalmu 22 verš, který opisoval tuto situaci podle slov Davida v žalmu 22:2:
"Bože můj, Bože můj, proč jsi mě opustil?
Jsi daleko od mé spásy, od slov mého naříkání.."


2a/ o mluvení : v listu Efezkým 5: "17 Protož nebývejte neopatrní, ale rozumějící, která by byla vůle Páně.
18 A neopíjejte se vínem,...ale naplněni buďte Duchem,
19 Mluvíce sobě vespolek v žalmích, a v chvalách, a v písničkách duchovních, zpívajíce a plésajíce v srdcích svých Pánu,
20 Díky činíce vždycky ze všeho...

2b/ Hemingway napsal:
Američané mluví v modulovaných frázích"
, možná tím chtěl vyjádřit, že používají stejné typy vět, ve kterých vyměňují části podle potřeby a situace, tedy standardizované věty s výměnnými vložkami.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » pon 11. led 2016 6:33:09

Pelvan píše:Ahoj Jano

Jana píše:Už jen ten zesilující klid a pohoda na téhleté cestě, kterou se vydáváš je tím, co si je možné s vděkem vychutnávat.


Někdy mi to připadá spíše jako zesilující únava.
A také nezvyk je to hrozný, jako bych celý život chodil na pánské záchody a teď se najednou učil chodit na ty dámské, a tak jsem pokaždé na jiném záchodě a už ani nevím, na jakém vlastně záchodě jsem...
Je to někdy fakt k po....
Dělám ty afirmace spíše ze zvědavosti a z trucovitosti, než že bych si to užíval.
Ale někdy za tou únavou něco probleskne, něco jako souhlas či klid, či spočinutí...
Je to dlouhý proces a není (pro mne) snadný ani jednoduchý, o to více je to ale výzva.
Nevyměknout, alespoň v tomhle.

Zdravím


Máš můj obdiv.Nicméně se v tomhle, co popisuješ, moc neorientuju. Možná proto, že jsem nikdy na pánské záchody nechodila.

Zajímalo by mě to problesknutí, jestli pozorností a vděkem sílí a co přesně při tom problesknutí odpadá?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6984
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. led 2016 10:45:56

Ahoj Jano

Myšlenky a pochybnosti v hlavě se mi v hlavě trhají na cucky. Viz. video:


Nevím, jak Ti to mám vysvětlit, ale budu o tom přemýšlet.
Základ mé nejistoty tkví v otázce:
Co mám dělat?
To musím(e) řešit každý den.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 11. led 2016 10:46:53

PS
Při tom problesknutí odpadá strach.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » úte 12. led 2016 7:40:57

Pelvan píše:Ahoj Jano

Myšlenky a pochybnosti v hlavě se mi v hlavě trhají na cucky. Viz. video:


Nevím, jak Ti to mám vysvětlit, ale budu o tom přemýšlet.
Základ mé nejistoty tkví v otázce:
Co mám dělat?
To musím(e) řešit každý den.

Zdravím


Pelvan píše:PS
Při tom problesknutí odpadá strach.


Hele, z mého pohledu to všechno děláš intuitivně dobře. Asi je z nějakých důvodů dobře touhle zkušeností, kterou procházíš, projít.

Dal jsi sem video s dýcháním.

Nezávisle na tom, než jsem si ho všimla a bohužel teď ještě nemám čas si ho pustit, mě napadlo, jestli bys něco zkusil s dýcháním.

Vydechnout všechen špatný vzduch z plic až do dna a na chvíli zatajit dech a soustředit se do těch míst v hrudníku, kde se ten dech tají, jako by tady bylo jedno místo, ke kterému je možné víc upnout pozornost. To je duchovní srdce. Při soustředěné pozornosti do tohohle místa se objevuje poznání, že tady je věčné Ticho, bez myšlenek. Je to úleva přesunout pozornost z hlavy, kterou myšlenky a pochybnosti trhají na cucky, do ticha v srdci. Můžeš pak už dál normálně dýchat a jen si to ticho v srdci uvědomovat.

Není tady žádná pochybnost. Pokud je třeba, tak odtud pramení intuice, vhled bez pochybností.

Ty Tvé afirmace postupně přeprogramovávají podvědomí na to, aby se tohle místo otevřelo vědomí lásky a jakmile se to stane, tak láska sama bude udržovat vědomí v tichu duchovního srdce, pokud Tě mysl znovu nezláká k řešení neřešitelného a nedáš jí před tím Tichem přednost.

Tady v tom srdci je to Doma, je tady ten bezstarostný ráj.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6984
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 12. led 2016 8:04:50

Ahoj Pelvane
To:
Co mam delat...znam dobre
Co mam delat, aby to bylo spravne

Jdu po chodniku a vidim papirek
Je pekne delat poradek, papirek zvednu a hodim do kose
A z kose slysim, ty mizero, cos to udelal? Kdo se te prosil, ja do kose nechtel
No dobra, promin, nevedel sem, polepsim se...odpust

Pristi papirek teda mijim, poucen predchozi zkusenosti
Sotva ho minu, slysim
Co to je za bordelare? Neumis uklizet, ty obejdo, vrat se a hod me do kose
Neporadnik ses a ne zak magie

Podal jsem to humorne, ale je dost des, kdyz krici kde kdo
A vsechno delam blbe

Proti tomu ale existuje i prijemnejsi verze
Jdu a vidim papirek
Hodim do kose
A slysim: vyborne, dik, uz tady na me cekaji, ses fakt borec Peto
Zes me zdvihnul
Odmena te nemine

Anebo nehodim
A slysim:
Dobre, zes me tam nehodil
Cekam tady na kamaradku
Dik

Jinymi slovy, vse muze byt spravne
A vse muze byt spatne

Rano poprosim Mistry
Aby omluvili pripadne chyby
Primhourili oko nad mym neumetelstvim
A byli nablizku, kdyz budu potrebovat poradit

Jo, bo to Mistri ozivuji vse kolem me
A nebyl by problem pro ne,
me behem chvilky dostat do nemocnice
Nebo do blazince
Kde bych chodil po tichych chodbach
A rozmlouval s papirky....
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » úte 12. led 2016 8:27:37

Ahoj Jano



Můžeme si povídat o strachu tady, ale nemyslím si, že to je dobrý nápad. K čemu namíříme svoji pozornost, to budeme posilovat. Budeme-li si povídat o strachu, budeme ten strach posilovat, se obávám.

Když se vrátím k tomu pokynu, co dostala autorka knihy "Musela jsem nejdřív zemřít."

Někdo na onom světě jí tehdy v kómatu řekl: "Vrať se a žij beze strachu!"

Ona tak učinila a činí tak dál vcelku úspěšně. Přesto se domnívám, že ten pokyn bych si pro sebe mohl zkrátit a převést do pozitivnějšího tvaru.

Může se vynechat to vracení se: "...žij beze strachu!"

Ten nežádaný strach se může převést na něco žádaného a pozitivního: "Žij spokojeně!"

Ten rozkazovací způsob lze převést na oznamovací způsob: "Žiji spokojeně."

Ten způsob života se může převést na žádaný citový stav: "Jsem spokojený."

Takhle bych to zatím nechal.



Píšeš o tom, jak Ti někdo napsal nedávno:

"Je to co je a je to takove jake to je ... ja prosel pred nedavnem zajimavym uvedomnenim ... ze jedine co je je to co je ... a to je vse ... prestal jsem hledat osviceni i dokonalost ... a uzivam si to co je ... to co je ... je syrove .. vyzivne .. klidne .. prudke ... je to vsechno a vsechno tam patri ... uplne vsechno.
Pochopil jsem co jsi myslela tim kdyz jsi mi kdysi říkala ... ''ted uz vis ze nejsi nic .. a ted musis objevit ze jsi zaroven vsim'' ... jedine co je je to co je ... a to je ono ... to je to co jsem celý zivot hledal ... je v tom velka uleva a zivot je takovy klidnější ... to cemu jsem rikal problém se stalo tim co je a co se deje. [:)]

Je radost zit takhle zivot ... se vsim vsudy ... a nemuset se snazit cehokoliv zbavit nebo pred necim utect ... čehokoliv a pred čímkoliv [:)] "



Děkuji, ale k tomu mohu také ještě něco poznamenat ze své zkušenosti.

To je hezky napsáno a souhlasím s tím ALE, je tu pro mne jedno zásadní ALE.

Musím se každý den nějak rozhodovat o tom, co mám dělat, a k tomu potřebuji rozlišovat mezi dobrým a něčím jiným (dříve bych napsal zlým).

ALE Ivanka Adamcová na své jedné přednášce řekla: "Všechno je dobré." To znamená, že nic zlého neexistuje.

Abych neztratil zcela orientaci ve světě a ve svém rozhodování, musím si svoje kategorie přejmenovat a dostat se tak hned o dvě emocionální úrovně výše.

To co bylo dříve špatné nebo zlé, je nyní dobré, protože: "Všechno je dobré."

To co bylo dříve takové nemastné, neslané, průměrné, je nyní lepší než dobré.

To co bylo dříve jenom dobré, je nyní ještě lepší než lepší než dobré.

Je to trochu na palici, když to tu po sobě čtu. A ještě více na palici je se podle toho chovat. Zkouším to, ale moc mi to někdy nejde.

A to zmiňuji jenom problémy, které mám já sám se sebou a se svojí sníženou mírou orientace v sobě. V sobě mám tedy pěkný zmatek.

A zmatek okolo mne je ještě větší a bude ,obávám se (zase ten strach), nadále narůstat. Nemá asi cenu tady psát o tom, kdo se na nás hrne z Afriky a z Asie a z Ukrajiny a já nevím odkud ještě.


Zdravím


PS
To dýchání na tom videu je výborné, zkusil jsem to bzučení jako včela a moc se mi to líbilo.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » úte 12. led 2016 8:34:29

Ahoj jaosivo

Se mnou andělé a mistři nehovoří.
Asi je budu muset požádat nebo poprosit o rozhovor.
To bude jako v tom starém francouzském filmu:
"Mluv, mluv, zajímáš mě!"
:sos:

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 12. led 2016 9:50:29

Ahoj Pelvane
Moje postupy jsou trochu specificke
Ale je nadherna podobnost mezi tim cos napsal ty: vse je dobre
A co jsem napsal ja....kdyz vsechny papirky te budou blahorecit, at si udelal cokoli

Mantra JSEM SPOKOJENY...bude fungovat jen kdyz to bude pravda, tj kdyz budes spokojeny...
V pripade obav, nepohody, nespokojenosti..treba potlacovane...si rikat Jsem spokojeny...NEPOMUZE...
Je treba do toho zapojit casovy rozmer a optimisticky pohled do budoucna
ZITRA BUDU SPOKOJENEJSI NEZ DNES...tato verze pripuousti dnes nejakou nespokojenost...ba i zitra je jeste mozne byt nespokojeny, ale tva pozornost je soustredovana na to, ze to zitra bude prece jen lepsi....a hned zitra je mozne si svuj stav zkontrolovat
Zlepsil se? Vyborne
Nezlepsil se? Nevadi, zitra to bude lepsi
Jo, dalo by/se protestovat, ze zlepseni odsunuju do budoucnosti nebo ze muze nastat i zhorseni a paxem v haji

Pres tyto nevyhody..je to muj typ

Nemluvit o strachu je ok, ale vsimneme si PROC nemluvim o strachu?
1- protoze mi ani nevytane na mysl a zabyvam se optimistictejsimi vecmi?
Ok, hura, to je v poradku
Nebo
2- nemluvim o strachu ze strachu ze si ho privolam?
No klidne si mlc, ale nepomuze ti to, strach tu je

Kdy jsem beze strachu?
Kdyz sem ssilny, propojen s Bohem, v Jeho naruci, v Bezpeci andelskych peruti!
Prvni mantry tedy nebyly nic jineho, nez volani boziho jmena
Kde je bozi ssila-je vsechno
Kde neni-neni nic
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » úte 12. led 2016 14:57:32

Pelvan píše: K čemu namíříme svoji pozornost, to budeme posilovat. Budeme-li si povídat o strachu, budeme ten strach posilovat, se obávám.

Tohle je dobrý postřeh. Ostatně i Mooji v jedné promluvě o strachu zakončuje své povídání slovy: "Zapomeňte na to."

Když se vrátím k tomu pokynu, co dostala autorka knihy "Musela jsem nejdřív zemřít."

Někdo na onom světě jí tehdy v kómatu řekl: "Vrať se a žij beze strachu!"

Ona tak učinila a činí tak dál vcelku úspěšně. Přesto se domnívám, že ten pokyn bych si pro sebe mohl zkrátit a převést do pozitivnějšího tvaru.

Může se vynechat to vracení se: "...žij beze strachu!"

Ten nežádaný strach se může převést na něco žádaného a pozitivního: "Žij spokojeně!"

Ten rozkazovací způsob lze převést na oznamovací způsob: "Žiji spokojeně."

Ten způsob života se může převést na žádaný citový stav: "Jsem spokojený."

Takhle bych to zatím nechal.

Tohle je super. Možná by to mohlo být umocňované pocitem vděčnosti: "Díky za tu spokojenost."

To je hezky napsáno a souhlasím s tím ALE, je tu pro mne jedno zásadní ALE.

Musím se každý den nějak rozhodovat o tom, co mám dělat, a k tomu potřebuji rozlišovat mezi dobrým a něčím jiným (dříve bych napsal zlým).

ALE Ivanka Adamcová na své jedné přednášce řekla: "Všechno je dobré." To znamená, že nic zlého neexistuje.

Abych neztratil zcela orientaci ve světě a ve svém rozhodování, musím si svoje kategorie přejmenovat a dostat se tak hned o dvě emocionální úrovně výše.

To co bylo dříve špatné nebo zlé, je nyní dobré, protože: "Všechno je dobré."

To co bylo dříve takové nemastné, neslané, průměrné, je nyní lepší než dobré.

To co bylo dříve jenom dobré, je nyní ještě lepší než lepší než dobré.

Je to trochu na palici, když to tu po sobě čtu. A ještě více na palici je se podle toho chovat. Zkouším to, ale moc mi to někdy nejde.

Je to asi tak, jako když se přejde ze stravování na skládce odpadků, pokud se náhodou nalezlo něco jedlého, tak nebyl problém to odlišit od toho všeho ostatního nejedlého a nebylo pochyb, co s tím,
ale to pozitivno znamená přesun k bohatě prostřenému stolu a tady to tak jasné, co dřív sníst, není, všechno je tady najednou jedlé, ale něco chutná víc a něco nemusíme.

Tady v nás začíná fungovat sama přirozenost, mysl už nenálepkuje to, co je, jako zlé, ale v srdci se probouzí radost a naplnění z toho, co je správné.

Cítíme, co je správné. Proto nepotřebujeme vědět to, co máme dělat deset kroků dopředu, stačí dělat jen správně ten krok, který zrovna děláme.

A zmatek okolo mne je ještě větší a bude ,obávám se (zase ten strach), nadále narůstat. Nemá asi cenu tady psát o tom, kdo se na nás hrne z Afriky a z Asie a z Ukrajiny a já nevím odkud ještě.


Mudrcové říkají: "Zachraň sebe, zachráníš svět."

Když žijeme z vědomí srdce, tak činnost našeho těla je v souladu s tím, co je právě teď třeba a nepotřebujeme v hlavě přemítat o tom, co zrovna ve skutečnosti nijak neřešíme.

Za povšimnutí stoji to, co způsobilo proměnu živoření v ten pravý život u oné pacienty.

...veškerá moje odpovědnost klesla na nulu. Cítila jsem podivnou odtažitost od světa kolem sebe a bylo mi naprosto jedno, co se v něm děje. Nikdo a nic mě nezajímalo. Získala jsem právo na odpočinek. A to bylo dobré. Zůstala jsem sama se sebou, se svou duší, se svým životem. Já a jenom já. Problémy, spěch a důležité otázky se ocitly stranou. Všechen ten shon za něčím okamžitým se zdál být tak nevýznamný ve srovnání s Věčností, Životem a Smrtí, s tím neznámým, co čeká tam, za nebytím…


Je možné to porovnat s tím, co o světě říká Maharadž:

T: Připusťme, že svět, ve kterém žiji, je subjektivní a částečný. A co vy? V jakém druhu světa žijete vy?

M: Můj svět je zrovna takový, jako váš. Stejně jako vy, i já vidím, slyším, cítím, myslím, mluvím a jednám ve světě, který vnímám. Ale pro vás to znamená vše, kdežto pro mne takřka nic. Protože vím, že svět je mou částí, nevěnuji mu větší pozornost, než jakou vy věnujete jídlu, které jste snědl. V průběhu vaření a jedení je jídlo od vás oddělené a vaše mysl se jím zabývá. Jakmile jídlo spolknete, už si ho vůbec neuvědomujete. Já jsem snědl svět a dál už o něm nepotřebuji přemýšlet.

T: Nestáváte se kvůli tomu zcela nezodpovědným?

M: Jak bych mohl? Jak mohu ublížit něčemu, co je se mnou v jednotě? Naopak, nemyslím-li na svět, potom všechno, co dělám, je mu ku pro­spěchu. Tak jako tělo se samo od sebe dá do pořádku, tak i já dávám ustavičně do pořádku svět.

T: Přesto si snad ale uvědomujete to nesmírné utrpení ve světě, ne?

M: Jistěže ano, mnohem více než vy.

T: Tak co s tím děláte?

M: Dívám se na to očima Boha a shledávám, že je všechno v pořádku.

T: Jak můžete říkat, že je všechno v pořádku? Podívejte se na války, vy­kořisťování, na krutý boj mezi občany a státem.

M: Všechna tato utrpení jsou dílem člověka a je v lidských silách je ukon­čit. Bůh pomáhá tím, že staví člověka tváří v tvář jeho činům a požaduje po něm nastolení rovnováhy. Karma je zákon, který funguje spravedlivě. Je to léčivá ruka Boží.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6984
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 13. led 2016 17:00:06

Ahoj jaosivo a Jano

Všechno na světě má nějakou kontinuitu. Něčím to dění začalo, nějak to dění probíhá a nějak se to bude dál vyvíjet.

U mě tahle etapa sebeuvědomování začala se zánětem žíly na noze.
To mne donutilo se převrátit do obrácené polohy a řešit přijetí všeho dle Jana Zahradníka Havelky.
JZH zdůrazňuje ve svých afirmacích začátek ve formě: "Vesmíre ..." To je asi ta důležitost přítomnosti vůle boží jak píše jaosiva.

jaosiva1 píše:Kdy jsem beze strachu?
Kdyz sem ssilny, propojen s Bohem, v Jeho naruci, v Bezpeci andelskych peruti!
Prvni mantry tedy nebyly nic jineho, nez volani boziho jmena
Kde je bozi ssila-je vsechno
Kde neni-neni nic


Snažím se tuto kontinuitu dodržovat. Dělám dál obrácené polohy a také Rituál přijetí.

K tomu louskám knihu "Dohoda s nemocí". Je tam toho moc, autor v ní řeší jednotlivé negativní emoce a z toho jeho řešení si vybírám pozitivní afirmace. Už jsem sem nějaké uvedl a stále mi další přibývají. Je to jenom seznam možností, nedá se to v tom množství zvládnout k praktickému použití.

Dnešní porce afirmací:
1)Výsledek mého konání není dobrý ani špatný. Pokud mi nevyhovuje, znamená to, že jsem něco měl udělat jinak. Změním-li své chování, dostaví se jiný výsledek.

2)Místo plánování jednoduše vytvářím pozitivní záměr a dovoluji svému podvědomí a silám Vesmíru uskutečnit jej tím nejlepším způsobem.

3)Život je pro mne vždy Velkým Tajemstvím, které je potřeba každopádně rozluštit.

Všechno ostatní v tomto světě je jenom stupínek na Cestě Poznání.

4)Jsem přívětivý a vlídný a lidé mi odpovídají tímtéž.

5)Jsem dobromyslný, zdvořilý a mám smysl pro humor.

6)Důvěřuji své Vnitřní Síle.

7)Beru zodpovědnost za svůj svět do svých rukou.

8 )Učím se skromnosti. Je to jedna z ctností.

9)Přijímám se takový, jakým jsem.

10)Kdo mne bude potřebovat, ten si mne všimne.

11)Vážím si sebe sama, své jedinečnosti.

12)Ostatní lidé jsou také svým způsobem unikátní.

13)V mém světě se mi dostává tolik pozornosti, kolik jí potřebuji.

14)Jsem dobrý a zasluhuji si lásku a pozornost.

15)Všechny životní situace si vytvářím já sám - svými myšlenkami, pocity a emocemi.

16)Usiluji o to, abych se pokud možno stával stále lepším a lepším.

17)Bůh mne (nás) miluje.

18)Měním své chování a měním svůj život směrem ke svému Sebezdokonalení.

19)Snažím se dělat v životě to, co přináší radost mně a mému okolí.

(Dítě může dělat chyby, jenže je třeba mu vysvětlovat, jaké ponaučení si z nich má získat.)

20)Když někdy udělám chyby, tak z nich získávám potřebná ponaučení.

21)Stále se učím žít v tomto světě.

22)S pomocí svého podvědomí se učím samostatně vytvářet svůj unikátní svět.

23)Podvědomě přebírám principy a způsoby chování svých moudrých učitelů.

24)Seznamuji se s novými způsoby chování v různých situacích.

25)Nastavit svoje pozitivní tvůrčí a konstruktivní programy mohu tehdy, když si uvědomím příčiny situací, odpustím všechny křivdy a vezmu zodpovědnost do svých rukou.

26)Věřím tomu, že jsem stejně dobrý jako ostatní, že si zasloužím vše dobré, protože jsem dobrý.

27)Správný vztah dospělých k dětem v nich vytváří pocit přijetí a sebedůvěry.

28)Mnohý člověk se chová tak, že obviňuje. Zeptej se pak sama sebe:

„Proč se snaží ve mně vyvolat pocit viny? Co ode mě potřebuje?"

29)Bůh je Síla, která mi pomáhá žít, tvořit, rozumět světu a zdokonalovat své uvědomění.

30)Nemoc chápu jako výsledek svého nesprávného názoru na svět, jako signál k jeho změně.

31)Zachoval jsem se určitým způsobem, a tady z toho mám výsledek.

32)Pokud mně nebo okolí výsledek nevyhovuje, znamená to, že jsem porušil vesmírné zákony.

(Pokud například zlepším svůj vztah k ženám, budu zdravý.)

33)Je lehké řídit se božskými zákony, když je znám.

34)My sami vytváříme svůj svět. A jiní lidé dělají totéž se svým světem.

35)Beru na sebe odpovědnost. Ptám se sám sebe, jaké moje chování a myšlenky vytvořily tuto situaci.

36)Přehodnocuji tuto událost od začátku do konce a přemýšlím, čemu pozitivnímu mne to naučilo.

37)Vytvářím nové způsoby chování, nové myšlenky.

38)Rozhoduji se o následující otázce:

Prostřednictvím jakých jiných činů mohu udělat sobě nebo jinému člověku něco příjemného?

39)Je to velice jednoduché: něco jsem udělal (nebo naopak neudělal) a dostaví se výsledek.

Pokud se mi nelíbí výsledek, musím změnit své chování. A musím jej měnit do té doby, dokud nedosáhnu potřebného výsledku.

Vytváří se takový řetízek:

chování → výsledek → nové chování → nový výsledek.

40)Odpusť si! Odpusť si minulost, přítomnost a předem i budoucnost. Ničím nejsi vinný.

41)Před Bohem viníci nejsou.

42)Můj podvědomý rozum je přímo spojený s Bohem, s Vyšší Inteligencí.

Proto v jakékoliv situaci vždy postupuji tím nejlepším způsobem, jakého jsem v té situaci schopný.

43)Bůh je Vyšší Inteligence, Vesmír, Realita. A tato Síla mi pomáhá ze všech sil.

44)Mám se rád, a Bůh mi dává do života všechno potřebné.

45)Já osobně vnímám Boha jako Nejvyšší Sílu, jako tvůrce.

46)Tato Vesmírná Síla tvoří, vytváří, pomáhá nám vtělovat naše myšlenky do života.

47)Vesmír Pomáhá! Vesmír nám pomáhá vždy, všude a ve všem.

48)Existuje Vyšší Moc, která nám v tomto životě pomáhá realizovat naše myšlenky, city a emoce.

49)Pokud jsou naše myšlenky pozitivní a tvůrčí, dostaneme jen to „dobré".

50)Celou Biblí se táhne jako červená nit myšlenka, že Boha je třeba milovat nadevše v tomto světě. „Miluj Hospodina, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí," tak učil Ježíš Kristus.

A jsou dány konkrétní pokyny, kam je třeba směrovat tuto lásku - do své duše.

51)Každý člověk je jako jedna buňka částečkou Boha, Vesmíru, Živého Organizmu.

52)Jak se chováme k sobě, takový vztah máme k Bohu.

53)Představte si živý organizmus, v němž každá buňka plní svou specifickou funkci. A pokud jedna buňka přestane dobře plnit své přímé povinnosti, jak na to zareaguje celý organizmus?

Nejdříve se bude snažit pomoci této buňce, aby se uzdravila, zotavila se…

54)Láska k Bohu začíná láskou sama k sobě.

55)Učím se milovat sám sebe, milovat sama sebe bezpodmínečnou láskou.

56)Miluji sám sebe jako částečku Boha, Vesmíru.

57)Celý svět se mi otevírá. Je to umění, kterému se učím.

Vždyť pokud miluji sebe jako jednu částečku Boha, budu se v tomto světě chovat stejně ke všemu a ke všem.

58)Na prvním místě je u mne láska k Bohu.

Všechno ostatní na tomto světě je jen prostředek pro hromadění lásky a pro její realizaci.

59)Řídím se nejdříve vesmírnými zákony a až potom pozemskými.

60)Umění řídit se vesmírnými zákony znamená pociťovat v životě lásku, radost a štěstí.

61)Cítím v životě lásku, radost a štěstí.

62)Beru zodpovědnost do svých rukou, to znamená: učím se umět ve svém životě volit.

63)Pocit odpovědnosti umožňuje vytvářet nové myšlenky a nové způsoby chování.

64)Důležité je nejen přestat něco dělat, ale naučit se i dělat něco nového, pozitivnějšího než je to staré.

65)Není důležité, pro co se rozhodnu, protože jakákoliv volba v životě je správná,

jelikož se uskutečňuje pomocí Vyšší Síly.

66)Dělám v určitém okamžiku to, co je v mých silách a co umím.

67)Konám podle svého chápání světa a podle své uvědomělosti.

68)Mám své předurčení v životě. A není tak důležité, zda jej splním v tomto životě nebo v nějakých následujících životech.

69)Zvolil jsem si právě tento život v tomto světě, abych prošel určitou školou.

70)Mám svoji vlastní Cestu, ale všichni máme stejný cíl.

71)Jsme na cestě ke svému cíli a toto usilování, tato záhadná síla, nás všechny spojuje.

72)Přijímám sebe a mám se rád, přijímám a miluji tento svět takový, jaký je.

73)Procházím tímto světem s Láskou.

74)Je důležité pochopit, že láska není lepší než nenávist. Jednoduše Láska je příjemnější 75)prostředek pro poznávání vesmírných zákonů.

76)Probouzím v sobě přání tvořit, učit se, cítím se jistý,

77)Miluji nové výzvy.

78)Mám chuť k dalšímu0 studiu.

79)Pouze na svých chybách se mohu naučit něčemu novému a vychutnat radost z úspěchu.

80)Jsem samozřejmě milován a líbím se ostatním.

81)Názor okolních lidí je pouhým odrazem toho, co si myslím sám o sobě.

82)Hodnotím svou osobnost, vážím si sám sebe a okolí si všímá mých předností.

83)Jsem přitažlivý a dostatečně mužný.

84)Měním k lepšímu svůj zevnějšek a svoje chování.

85)Cítím svou přitažlivost, jedinečnost, potřebnost a závažnost.

86)Jak se chovám já sán k sobě, tak se chová okolí ke mně.

87)Pro své činy chválím Boha a také sám sebe.

88)Láska k Bohu začíná láskou k sobě.

89)Do jaké míry máš rád sebe, natolik máš rád i své okolí.

90)Mám se rád a přijímám se takový, jaký jsem.

91)Pokud nejsi spokojený s nějakým chováním, jednoduše jej změň na jiné, které bude přijatelnější a pozitivnější.

92)Moje odhodlání je silné a cíl mého snažení je stále jasnější.

93)To, co se učím, je mimo všechna moje očekávání a představy.

94)Překonávám snadno problémy při své cestě za poznáním.

95)Stávám se vědoucím člověkem a bez ohledu na strach pokračuji ve svém učení o další kroky.

96)Jsem vítězný člověk, doopravdy se bojím, a přesto pokračuji ve svém učení.

97)To je pravidlo. Nakonec přijde okamžik, kdy první nepřítel ustoupí.

98)Jsem sebejistý a moje odhodlání je stále silnější.

99)Prakticky každý člověk se stále něčeho trochu bojí.

100)Strach je normální obranná reakce, kterou člověk v určité míře potřebuje.

101)Cítím se velice dobře.

102)Myslím jen na dobré, kochám se pohledem.

103)Je třeba myslet na to, co pomůže, a na to, co je příjemné.

104)Pocit bezpečí a chráněnosti mi dává pocit klidu.

105)Cítím se v bezpečí, klidně a chráněně.

106)Mám důvěru v sebe, k ostatním, k celému světu.

107)Důvěra je produktem víry.

108)Důvěřuji své Osobní Síle, která je přímo spojena s Vyšší Inteligencí, s Bohem.

109)Tady a teď se cítím v plném bezpečí.

110)Důvěřuji všemu v tomto světě: sobě, lidem, událostem a především své Vnitřní Síle.

111)Ty sám si vytváříš svůj svět. A tento svět je nejbezpečnější místo ve Vesmíru.

112)Beru zodpovědnost za svůj život do svých rukou. Můj svět záleží na mých myšlenkách.

113)Cítím se nejchráněnější bytostí ve Vesmíru. Očekávám od okolního světa jen to dobré.

114)Jsem jeden celek se Sílou, která mě stvořila. Jsem v dokonalém bezpečí.

115)Důvěřuji své Osobní Síle a získávám vnitřní klid.

116)Lidem a všemu na tomto světě posílám lásku.

117)Můj svět se stává nejklidnějším místem ve Vesmíru.

118)Vnější chování lidí odráží moje myšlenky a city.

119)Na tomto světě nám nic nepatří, ani naše myšlenky.

120)Všechno je nám dáno shůry do dočasného užívání, včetně života.

121)Ihned (po strachu) se zeptám sám sebe: Co se bojím ztratit?

Právě k tomu potřebuji změnit svůj vztah. Nedělám si z toho životní cíl, ale prostředek k životu.

122)Neměnná a nezničitelná vždy zůstává jen samotná Pravda, Bůh.

Právě Boží Pravdu jsem si udělal svým životním cílem.

123)Vesmír je bohatý a vždy mi dá všechno, čeho je mi třeba.

124)Jsem otevřený a připravený pustit do svého života to, co potřebuji.

125)Přijímám odpovědnost za to, co dělám.

126)Všechno záleží na mých záměrech. My sami si vytváříme svůj život.

127)Dělám správnou volbu a vynakládám úsilí na dosažení cíle.

128)Pochybnost je mým spojencem, který pečuje o správnost mé volby.

129)Jakýkoliv výsledek mých Činů je vždy správný výsledek, který mi pomáhá uskutečnit další správné činy.

130)Z jakýchkoliv životních situací získávám potěšení a důležitá pozitivní ponaučení.

131)Víra dává mým záměrům, mým činům a celému životu potřebnou sílu a směr.

132)Víra, Naděje a Láska jsou tři ctnosti, tři součásti úspěchu v mém životě.

133)Posílám lidem jen dobré, světlé myšlenky.

134)Vážím si světa jiného člověka a měním k lepšímu ten svůj vlastní.

135)Hromadím lásku a radost ve své duši, ve svém světě a rozděluji se o tyto pocity se svým okolím.

136)Nejdůležitější je upřímný záměr pomoci a snaha pochopit svět jiného člověka.

137)Žijeme ve spravedlivém a harmonickém světě.

138)Čím více lásky a milosrdenství mám v duši, tím méně místa zůstává pro lítost.

139)Jsem veselý a hravý.

140)Žiji veselý, smysluplný a zajímavý život, proto jsem šťastný.

141)Dělám něco užitečného pro společnost.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod arikiran » stř 13. led 2016 17:41:40

ahojky
to na začátku o té kontinuitě je super...zahrnutí tendencí a časové složky
proč potom si nedal na mou radu a nezahrnul časovou složku do afirmací

včera jsem byl spokojený a zítra budu ještě víc

to je ta kontinuální tendence v praxi

a těch afirmací na jeden den máš moc

...x...
arikiran
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 13. led 2016 21:48:22

Ahoj arikirane

arikiran píše:včera jsem byl spokojený a zítra budu ještě víc

to je ta kontinuální tendence v praxi


Kontinuální tendence v praxi je podle mne hlavně stálý režim (cvičení a afirmace), který se snažím dodržovat většinu dní v týdnu, a který se týká komplexu tělo-mysl.
Samotné afirmace se týkají spíše jenom mysli a mysl by se měla ukotvit co nejvíce v přítomnosti, alespoň se o to snažím.
Při těch pozitivních afirmacích se snažím udržovat v přítomném čase, protože přítomnost je náš jediný čas, při kterém můžeme něco konkrétního dělat. Minulost už není a budoucnost ještě není.
Přítomnost JE a je stále a stále a stále JE...

Jistě, že se mohu dostat do situace, že nebudu spokojený a přitom budu říkat: Jsem spokojený!
To je rozpor, který nabourává tu současnou nespokojenost a tu nabourat chci. Takže to funguje jak potřebuji.
A naopak.
V situaci, kdy jsem spokojený a říkám si: Jsem spokojený!, v tom není žádný problém...Takže to také funguje jak potřebuji.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník