Co ovlivňuje stav našeho těla

Moderátor: Pelvan

Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pon 26. říj 2015 9:56:20

Ahoj

Budu tu psát o těch složkách našeho chování, které ovlivňují stav našeho těla. Jistě je to i naše psychika, ale o té zde píší všichni ostatní.

Rozdělil jsem si ty naše tělo ovlivňující složky do následujících kolonek:

1) Náš dech má moc nás uklidnit a někdy i vyléčit. Je to první pomoc, když jde do tuhého.
2) Náš pitný režim pro nás může být zhoubný nebo léčivý.
3) Náš nutriční režim rozhoduje o našem zdraví. Jsme to, co jíme.
4) Náš pohybový režim je pro naše zdraví neméně důležitý.

Pokud by vás něco z těchto oblastí zajímalo nebo máte pocit, že o něčem zde zmíněném můžete ostatním něco zajímavého napsat, tak se tu prosím aktivně projevte.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » pon 26. říj 2015 13:04:05

Pelvan píše:Ahoj

Budu tu psát o těch složkách našeho chování, které ovlivňují stav našeho těla. Jistě je to i naše psychika, ale o té zde píší všichni ostatní.

Rozdělil jsem si ty naše tělo ovlivňující složky do následujících kolonek:

1) Náš dech má moc nás uklidnit a někdy i vyléčit. Je to první pomoc, když jde do tuhého.
2) Náš pitný režim pro nás může být zhoubný nebo léčivý.
3) Náš nutriční režim rozhoduje o našem zdraví. Jsme to, co jíme.
4) Náš pohybový režim je pro naše zdraví neméně důležitý.

Pokud by vás něco z těchto oblastí zajímalo nebo máte pocit, že o něčem zde zmíněném můžete ostatním něco zajímavého napsat, tak se tu prosím aktivně projevte.

Zdravím

Jak bys zařadil lásku?
a/ nebeskou,
b/ psychickou aneb platonickou
c/ oduševňující,
d/ poutající,
e/ nešťastnou
f/ přátelskou a laskavou
g/ biologickou ?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pon 26. říj 2015 18:20:14

Ahoj nope

Láska se projevuje na 5 krční čakře a její barva je modrá.
Je to oblast přijímání potravy a nápojů i vydávání (hlasu, polibků, slin).
Je to i cesta našeho dechu do plic, plíce jsou obalem osrdečníku.
Plíce jsou rozprostřeny okolo srdeční čakry, jejíž barva je zelená.
Láska je kladná emoce podobně jako smích, a malé děti se smějí když běží. Pohyb u malých dětí automaticky startuje euforickou náladu. Pohyb je tedy spojen i s láskou, sportovci svůj sport často upřímně milují.
Láska tedy zasahuje do všech mnou dříve stanovených kategorií.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Jana » úte 27. říj 2015 6:32:44

Emoce a zdraví

Není hydrolog ani profesionální fotograf. Přesto jeho fotografie vodních krystalů, nad kterými se tají dech, oblétly celý svět. Emoto věří, že voda je schopna přijímat a nést informace. To může změnit nejen nás, ale i celý svět.

Obrázek
Věčnost

Všimli jste si, jaký vliv má vaše myšlení, nálady a emoce na vaše zdraví? Jste ochotni připustit, že za stav vlastního zdraví jsme do značné míry sami odpovědni? Masaru Emoto jde ještě dál. „Když lidé začnou brát vodu vážně, začnou jí rozumět, pochopí, že základem života je rezonance a harmonie,” říká Emoto. Masaru Emoto se narodil v japonské Jokohamě, kde také později vystudoval mezinárodní vztahy. Poprvé ho napadlo začít zkoumat vodu a její schopnost nést informace po vyšetření magnetickou rezonancí. „Tento přístroj předává informace kapalinám formou vibrací,” vysvětluje svou inspiraci. Úspěšná léčba ho přivedla k domněnce, že nosičem informací je voda. „Každá informace je pouze vibrace, z níž vzniká energie. Na tomto pojetí je založena i teze o vlivu myšlenek a emocí na náš zdravotní stav.” Emoto zastává názor, že s vodou je to stejné. Naše emoce a myšlenky se otiskují do vody, která je pak přenáší do těla.

Obrázek
Děkuji

Láska je ta nejlepší informace

Informace, která je vodou nesena, také ovlivňuje tvar jejího zmrzlého krystalu. „Láskyplné myšlenky, nesoucí pozitivní energii, ovlivní vodu tak, že po zmrazení vzniknou krásné krystaly,” vysvětluje Emoto. Ve svých výzkumech došel k zajímavým závěrům. Ne každý vzorek vody je schopen vytvořit krystal. Ať už z důvodu znečištění, vystavení negativním myšlenkám nebo kvůli jinému znehodnocení. Emoto odebral vzorky pitné vodovodní vody téměř ze všech koutů Japonska. Zjistil, že voda z kohoutku většinou krásné celistvé krystaly nevytvoří, narozdíl od vody přírodní, minerální. S vodou, která krystaly nevytvořila, provedl experiment. „Před modlitbou byla voda v přehradě Fudžiwara špinavá. Odebrali jsme vzorek vody a vzniklý krystal se podobal tváři trpícího člověka v agonii. Po modlitbě jsme vodní krystaly fotografovali znovu. Výsledkem byl oslnivý krystal s aureolou uprostřed.” Dokáže tedy lidské vědomí proměnit špinavou vodu v přehradě?

Obrázek
Ty pitomče

Zdravý optimista, nemocný pesimista?

Masaru Emoto získal doktorát také v oboru alternativní medicíny na Open International University na Srí Lance. Své poznatky z pozorování vody propojuje s alternativní léčbou. Vyvinul přístroj, který je schopen měřit a analyzovat energii člověka (hado) a s jeho pomocí dokáže odhalovat skryté příčiny onemocnění. Ve svých knihách popisuje některé z nich. Zdůrazňuje, jak je důležité zachovávat si pozitivní myšlení. Nemoc podle něj reaguje na negativní emoce. „Nejsem lékař, nicméně věřím, že lékaři by měli být současně filosofy. Jsem přesvědčen, že lékařův hluboký vhled a soucit pomáhá pacienta vyléčit. Dokáže-li se nemocný člověk zbavit negativních emocí, bude schopen využívat svých sebeléčivých schopností,” uzavírá optimista Emoto.

http://zijemenaplno.cz/Clanky/a1067-Mas ... -vody.aspx
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » úte 27. říj 2015 6:58:00

Pelvan píše:Ahoj

....3) Náš nutriční režim rozhoduje o našem zdraví. Jsme to, co jíme....

kniha:
Alan R. Hirsch, Řekni mi, co jíš...

Odhalení povahových vlastností jednotlivých lidských typů podle stravovacích návyků, chutí a vůní.

knihovní popis:
Jíš to, co jsi! Tak by se dala stručně vyjádřit hlavní myšlenka této knihy, která poukazuje na souvislosti mezi charaktery lidí a jejich zálibou v určitých pokrmech. Velká pozornost je věnována nejen chutím, které vypovídají o každém z nás, ale také vůním, neboť 90 procent chuti je údajně čich.
A tak vášeň pro čokoládovou zmrzlinu či slané brambůrky prozrazuje tajemství naší povahy. Autor nám kromě teoretických výkladů nabízí i několik krátkých testů, na kterých si můžeme prakticky ověřit jeho teorie a poznat lépe sami sebe. Naše stravovací návyky jsou pochopitelně ovlivněny také kulturním či geografickým prostředím, rodinou, nicméně - jak se zdá - charakterové rysy a genetické dispozice jsou rozhodující. 28. 7. 2003 Sára
=
dodatek:
Ludvík Feuerbach, jeden z autorů materialismu řekl: jsi to, co jíš.
A. Hirsch říká: jíš to, co jsi.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » sob 31. říj 2015 18:22:02

Ahoj nope

Je pro mne dost obtížné se zlepšovat celý najednou nějakou skokovou změnou svého přístupu k sobě nebo k životu. Je to asi možné takto udělat, ale já to tak dělat neumím.

Soustřeďuji se na nějaký malý prvek svého chování, který mohu relativně snadno měnit. To je moje taktika při snaze o zlepšení svého stavu. Je to metoda malých krůčků.
Je pro mne mnohem jednodušší se soustředit jednou denně nebo obden na chvíli na svoje dýchání při svém cvičení obrácených poloh těla.
Podobně je pro mne schůdné se během noci pročistit několika doušky destilky.
Stejně tak se mohu snažit dostávat do pohody i tím, že často jím syrové ovoce a syrovou zeleninu.

Je to možná materialistický přístup k životu, ale efektem tohoto konání mohou být i pozitivní idee, které mne potom napadají.:-)

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » ned 01. lis 2015 0:22:01

Pelvan píše:Ahoj nope

Je pro mne dost obtížné se zlepšovat celý najednou nějakou skokovou změnou svého přístupu k sobě nebo k životu. Je to asi možné takto udělat, ale já to tak dělat neumím.

Soustřeďuji se na nějaký malý prvek svého chování,....
Je to možná materialistický přístup k životu, ale efektem tohoto konání mohou být i pozitivní idee, které mne potom napadají.:-)
Zdravím

Ivane, to je báječné. Víceméně v knize není příkaz, je to diagnostika jak poznat sebe podle sklonů k chuti.

Snažením s hmotou dosahovat zlepšení v duchovnu, to je mistrovské umění.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 01. lis 2015 11:37:11

Stav meho tela myslim ovlivnuje nejvic buh...Mistr muj...neb On tvori-uchovava-a nici vse...tedy I telo...
Ja...jsem Mistrem vytvoreny spoluhrac...ktery si zde hraje...napr I s telem....a pozoruje, jak ruzne jeho--tj me nazory a rozhodnuti se na tele projevi nebo neprojevi...da-li buh

Protoze sem pragmatik...dam si rano afirmaci, ze vse, co ten den udelam bude -s Mistrovou pomoci--- pro zlepseni vseho, co potrebuji a zadam...vcetne zdravi, tj zdraveho tela...jak nejvic je to mozne...

A hle--zdravi se pomalu zlepsuje...tu po prodychavani....tu po prochazce...tu po rizku....tu po doutniku...vlastne sem uz tu o tom nekde psal, jako o Darbujanove metode( viz ona pohadka )

Hojnost, Zdravi a Dobre Vztahy vsem
.....x
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » ned 01. lis 2015 23:31:40

Kočky se nejen mazlí, ale léčí.

odkaz: http://tn.nova.cz/clanek/proc-na-nas-ko ... lecit.html

Traduje se, že je správné, aby léčitelé měli domácí zvíře, kvůli výhodám živočišného magnetismu, třeba i od koně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » úte 03. lis 2015 16:31:43

Ahoj nope

Kočky jsou větší individuality než psi. Nežiji na vesnici a ve městě je to se zvířaty těžké.
Máme rybičky a králíka a je toho na nás někdy v paneláku až příliš .

Zdravím


PS pro jaosivu

Tady na tom videu Eva Moučková tvrdí, že jsme [/b]první na světě[/b] ve výskytu nádorových chorob tlustého střeva a kardiovaskulárních chorob (infarktů).
http://cestyksobe.cz/eva-mouckova-prakt ... itelky/844
Jistě je tato statistika způsobená i vlivem vzdálení Čechů od boha, ale jenom na to bych se nevymlouval.
Lidi na sebe kašlou, jedí a pijí co je (podníceno reklamou) napadne a jsou navíc hrozně líní.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » úte 03. lis 2015 16:31:43

Ahoj nope

Kočky jsou větší individuality než psi. Nežiji na vesnici a ve městě je to se zvířaty těžké.
Máme rybičky a králíka a je toho na nás někdy v paneláku až příliš .

Zdravím


PS pro jaosivu

Tady na tom videu Eva Moučková tvrdí, že jsme první na světě ve výskytu nádorových chorob tlustého střeva a kardiovaskulárních chorob (infarktů).
http://cestyksobe.cz/eva-mouckova-prakt ... itelky/844
Jistě je tato statistika způsobená i vlivem vzdálení Čechů od boha, ale jenom na to bych se nevymlouval.
Lidi na sebe kašlou, jedí a pijí co je (podníceno reklamou) napadne a jsou navíc hrozně líní.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod nop » úte 03. lis 2015 21:37:43

Pelvan píše:...
Kočky jsou větší individuality než psi. ...
PS pro jaosivu
Tady na tom videu Eva Moučková tvrdí, že jsme první na světě ve výskytu nádorových chorob tlustého střeva a kardiovaskulárních chorob (infarktů).
http://cestyksobe.cz/eva-mouckova-prakt ... itelky/844
Jistě je tato statistika způsobená i vlivem vzdálení Čechů od boha, ....

My nejsme tak vzdálení od boha, spíše od jeho obrazu z minulosti.

Z boha vychází světlo, dobro, péče a j.
Máme sociální cítění, soucítění, ochotu atd. Jsme dobráci od kosti a nevedeme výbojné války.
Máme deriváty boží dobroty. Derivát = odvozenina jako v chemii.

Bůh má shovívavost, a následně potom náboženství vyžaduje starat se o lidi, dávat almužny (bezdomovcům), ale z toho vznikla odvozenina zdravotní a sociální péče, která vypadá světská, ale je odvozená od boha a jeho instrumentálního výkonného spolku, to jest bývalé církve (dnešní je odvarem a zkomírá).

Ale vzdálili jsme se od představ tvrdého boha, bojovníka za národ proti Filištínům a boha, který trestá neposlušnost i na potomcích, ještě i do 3. pokolení.
Předpisy Mojžíšova zákona chránily zdraví národa (i to vepřové může být nebezpečné a mít parazity).
Místo toho je tu lékařství, které je derivátem (odvozeno) od předpisů o čistotě a hygieně.
Místo trestů pro potomky tu mám poznatky o dědičných vlivech od genetiky, která je dědičkou a derivátem snah o dodržování předpisů o rodině u Mojžíše.

Čechové možná především želí toho, že sněm v Kostnici odsoudil tehdejšího nejlepšího kazatele a potom začala vojna.
Ke cti práva a spravedlnosti možno říci, že delegáti byli rozděleni půl na půl a zvítězili konzervativci jen těsnou početní převahou, takže půl sněmu nebyla proti Husovi.

Takže je tu asi chyba v dějinách, na kterou je těžko zapomenout. Dobré srdce, upřímnost a ochota zůstávají.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 05. lis 2015 8:24:11

Ahoj nope

Tohle neumím nijak ovlivnit:
Bůh je láska a ta vede ke svornosti. My Češi nejsme svorní, a tím jsme dle mého názoru vzdáleni od boha.
Potřebujeme mít nad sebou nějaké velení, abychom fungovali.
Kvalita těchto velících sil však během uplynulého století neustále klesá. Od Rakouska a pak Francie a Německa přes Rusko jsme se dostali až pod USA a reálně nám hrozí, že nám bude vládnout Turecko.
To znamená, že nám poroučí čím dál bezohlednější blbci. Inu Turecko, jak říkával jasnozřivě už za totáče můj tehdejší kolega v práci.

Tohle mohu ovlivnit:
Starám se sám o sebe, jak nejlépe umím.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 05. lis 2015 15:58:10

Ahoj Pelvane
Nepochopil jsem souvislost mezi mym prispevkem a tvym PS
...x
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 7:59:03

Ahoj jaosivo

jaosiva1 píše:A hle--zdravi se pomalu zlepsuje...........tu po rizku....tu po doutniku...vlastne sem uz tu o tom nekde psal, jako o Darbujanove metode( viz ona pohadka )



Přiznám se, že konec této citované věty mne naštval a tak jsem svoje PS pro Tebe nepsal zcela klidný.
Doufám, že jsi viděl rozhovor s léčitelkou Evou Moučkovou, což je jádro mého PS pro Tebe. EM tam tvrdí, že prase se neumí potit a všechna kyselina močová ale i jiné škodliviny, které tím zůstávají v jeho těle (mase), všechno to přijímáme do těla s tím vepřovým řízkem při jídle. Možná se při tom jídle a těsně po něm někteří cítí euforicky a spokojeně, ale to je chybná identifikace, slučovat svoje pocity se stavem svého těla. A tohle téma je hlavně o těle, i když jsme nerozlučně spojeni i se svojí myslí.
Piš si tedy tyto svoje komentáře do témat, pojednávajících o stavu naší mysli, já je nebudu číst a nebudu na ně ani reagovat.
Když už jsi sem napsal svoji úvahu o dávání se do pohody řízkem, nedá mi to, abych neuvedl i příčinu tohoto jevu, proč si myslím, že naše mysl reaguje na snězení prasečí mrtvoly libými pocity.
Naše mysl je od útlého dětství trénovaná na výkon, neustále jsme pobízeni vnějšími podněty k přemýšlení nebo alespoň smyslovému sledování vnějších dějů. I ve spánku se mysl pomocí snů snaží vyrovnat s přetlakem vjemů a pokynů. které do ní vnější svět cpe během dne. Časem se to stane automatismem a mysl si myslí, že musí pořád myslet bez přestání a je z toho unavená a neklidná. Projevuje se to různým neurotickým chováním a s tím spojenými nelibými pocity, moderní člověk je vlastně neurotik. Málokdo si uvědomuje, že i fungování mysli je zprostředkováno látkovou výměnou našeho těla, je to také projev našeho těla, i když jemněhmotný. A co se stane, když se nacpeme řízkem například se smaženými hranolkami? Tělo tento akt vnímá jako útok proti sobě, tyto pečením znehodnocené potraviny ve svém žaludku identifikuje jako cizorodé nepřátelské látky a nastartuje nejen trávicí proces (který na takovouto skladbu jídla je ale neúčiný), ale nastartuje i obranný proces svého imunitního systému. Protože tyto procesy v těle mají velkou spotřebu energie, potřebuje tělo vypnout nějaké procesy, které zrovna v této zátěžové situaci nepotřebuje. Proto se po takovém jídle cítím ospalý a nebaví mne nic poslouchat ani se na nic dívat a nechce se mi ani na nic myslet. Ano, tělo mimo jiné i vypne neustálý, a ve své podstatě obtěžující, kolovrátek rozumovým myšlenek naší mysli. Cvak a je ticho, žádné myšlenky. A člověk tento stav mylně identifikuje jako stav jakéhosi spokojeného blaha. Opak je však pravdou, tělo je místo nějakého blaha v průšvihu, usilovně a marně se snaží zabránit tomu, co neodvratně nastane. Nestrávená nestravitelná směs masa a přílohy se přesune ze žaludku do střev a nastartuje se tam hnilobný proces, který celý organismus uvede do stavu přiotrávenosti.
To kouření doutníků je něco podobného v drsnějším provedení, kde místo na žaludek se útočí na plíce. Oboje je vlastně určitý druh sebepoškozování a psát sem na téma "co ovlivňuje stav našeho těla" (myšleno tím kladně ovlivňuje!) o sebepoškozovacích praktikách, mi připadá provokativní a nemístné.

Takže asi tak, a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 8:28:45

Ještě uvádím k dovysvětlení mého postoje svůj pohled na Dařbujánovu metodu péče o zdraví:
Lidi na sebe kašlou, jedí a pijí co je (podníceno reklamou) napadne a jsou navíc hrozně líní.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod jaošivar » pát 06. lis 2015 8:43:03

ahoj
je mi líto. že ses zlobil
na Evu asi koukat nebudu
tvé konsekvence . co a jak v mém těle ovlivnuje to a to...nepřijímám...zkrátka--mám své....
celý můj model je na rozvolnování příčinných lineárních vazeb, pravidel a zákonů a na radostném sdílení synchronicit...veselých, paradoxních a nelogických......stejně jako v Dařbujánově pohádce
což samosebou nikterak nebrání tobě jít zas svou cestou
akorát je mi divné, když ty..asi vegetarián o čistých vibracích a jemného světla se rozčílíš nad mou klidnou poznámkou řízkožrouta
hodně štěstí v další práci
...x
jaošivar
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 8:57:25

Ahoj

Nejsem vegetarián. Snažím se jíst hodně syrového ovoce a zeleniny a ořechů, ale jím v podstatě všechno, i běžná jídla.
Jsem takový setrvačník a jím tyhle převařeniny a přepečetiny jednak ze zvyku, protože mi to ještě trochu (ale čím dál míň) chutná.
A hlavně tyhle kuchařské výrobky jím proto, abych si alespoň trochu rozuměl se svými příbuznými a známými, kteří moje názory nesdílí.
Nejen láska ale i celé ostatní myšlenkové a emoční procesy procházejí žaludkem.
Nechce se mi být samotářským extrémistou. K čemu mi bude moje nesdílená pravda, když bych s nikým nevydržel pohromadě?

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod arikiran » pát 06. lis 2015 10:03:59

Ahoj, dik
...x
arikiran
 

Re: Co ovlivňuje stav našeho těla

Nový příspěvekod Pelvan » pát 06. lis 2015 12:05:26

Ahoj ...x

Děkuji za přání i za poděkování a přeji na oplátku také hodně štěstí.
Dokud je život veselý, je to dobré a není co řešit.
Zažil jsem však okamžiky v životě, kdy to nebylo veselé a nikdo mi moc neporadil ani nepomohl.
Nakonec si musí každý poradit sám podle svých konkrétních okolností a možností.
Píši sem jako inspirátor ostatním, že to jde, něco ve svém životě měnit.
Je to dlouhodobý a ne vždy zcela příjemný proces.
Pohání mne v mém snažení nechuť před bolestí a slabostí a jiným trápením staroby a nemocí.
Vím, že to jednou přijde na každého, ale jde ten příchod potíží oddálit.
Zatím se mi to daří,

a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Další

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron