Pravé a falešné taiji

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 18. říj 2015 10:14:31

Obrázek

Tím pravým je srdce, tím falešným je ego. Abychom si ještě lépe rozuměli, srdce je vůči sobě vždy pravdivé, ego samo sobě, ale i ostatním pořád něco namlouvá. Srdce je jednotné, kdežto mysl rozštěpená a z toho je patrné co je pravé a co falešné taiji.
V konečném důsledku to může mít fatální dopad. Když vám například někdo řekne, že vás zasvětí do taiji a bude vás učit nějakým pozicím a pohybům, jejichž obsah k němu zatím nepromluvil, bude to falešné. Proč? Protože není uchopena podstata věci a je to taiji bez taiji. Název Taijiquan je složeninou dvou pojmů taiji a quan. Taiji je tím věčným, neměnným principem, z kterého je třeba vycházet, kdežto Quan pouze formou jeho vyjádření. Když nic nevíte o taiji, o srdci, máte jen metodu, která zpravidla slouží jako nástroj k záměrům vašeho ega.
Už jste prohlédli tu léčku, nebo patříte stále k těm, co se rádi nechávají opíjet rohlíkem? Vždycky, když narazím na nějakého úžasného, pokročilého člověka, (celebritu) dívám se, kde mají všechny ty skvělé bytosti svůj protiklad a víte kde to je? Navenek jsou v pohodě, ale v srdci mají tíhu. Tam totiž leží upěchován a pohřben ten nepřijatelný odpad, to, co žádný slušný člověk nesmí projevit. Nesmíme říkat narovinu, co si myslíme, nesmíme druhé odmítat, nesmíme se zlobit, musíme být za všech okolností nad věcí, přijímající, odpouštějící a s pokorou čekat, že si toho někdo všimne, že nás za tuhle přetvářku bude obdivovat a možná začne mít i rád. Hodně lidí z ezoterických kruhů si dneska myslí, že touto blbostí mění svět k lepšímu. Že tak zvaná morálnost udělá lidi šťastnějšími. A víte jak to opravdu je? Není potřeba vůbec nic. Nemusíme být ani o kousek lepší, stačí, když si dovolíme být takoví, jací opravdu jsme. Ale k tomu je třeba se odhalit v tom původním. Potom nebudou ani horší lidé, kteří jsou jen dialektickým protikladem těch lepších. Protože však všichni chtějí být úspěšní, dělají jen to, co se od nich čeká, místo toho, aby dělali to, co je jim přirozené a co opravdu chtějí.
Je to tak jednoduché, že se z toho stala ta největší složitost na světě. Co vlastně hledáme a kam jdeme? Nikam, duch totiž spí a člověk jako bytost třetího tisíciletí v přemíře hojnosti a chaosu pouze konzumuje. Netvoříme, neděláme umění, neradujeme se, protože sledujeme jenom úspěch, moc a peníze. Stokrát obelhaní, uštvaní a znechucení lidé už ničemu nevěří, tak proč by se měli zabývat takovou pošetilostí, jako je tvorba vlastní reality? Stali jsme se dobrovolnými nástroji bezejmenného matrixu. A i když si ti vyspělejší z nás snaží čas od času osvobodit hledáním různých metod, cvičení a návodů jak být relativně vzato šťastnější a zdravější, nikam zvlášť to nevede, protože opět se dohaduje mysl s myslí a srdce mlčí. Aby také ne, vždyť tam kde je srdce, tam je pravda, která se musí odhalit. Teprve tím začíná skutečná praxe duchovní cesty.
http://www.taiji-shiatsu.com/clanky_pra ... esne-taiji
Návštěvník
 

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod arikiran » ned 18. říj 2015 11:26:01

Ponekud jiny pohled na pojem LEPSI
mohu byt stale lepsi a lepsi v nejakych nesmyslech, coz ve vysledku je vlastne pro me horsi
a mohu se zlepsovat v nejakych pro me dobrych vecech...coz zda se bude pro me lepsi
Dovolovat si vic a vic byt takovym, jakym opravdu sem...no co to je jineho, nez zlepsovani se

Nchapu, proc autor chtel takto vysachovat zlepsovani..pojem lepsi...
...x...
arikiran
 

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod Jana » ned 18. říj 2015 11:42:48

arikiran píše:Ponekud jiny pohled na pojem LEPSI
mohu byt stale lepsi a lepsi v nejakych nesmyslech, coz ve vysledku je vlastne pro me horsi
a mohu se zlepsovat v nejakych pro me dobrych vecech...coz zda se bude pro me lepsi
Dovolovat si vic a vic byt takovym, jakym opravdu sem...no co to je jineho, nez zlepsovani se

Nchapu, proc autor chtel takto vysachovat zlepsovani..pojem lepsi...
...x...


Na začátku života je člověk bezzubým bezbranným uzlíčkem, který kaká a čůrá do plín, neví nic o světě, nic pro nikoho neudělá, nic si nepamatuje a pro ty, kdo ho milují je tím nejdražším...

A během života je možné dosáhnout takového zlepšování, že když umírá, tak je bezzubým bezbranným uzlíčkem, který kaká a čůrá do plín, neví nic o světě, nic pro nikoho neudělá, nic si nepamatuje a pro ty, kdo ho milují je tím nejdražším...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 18. říj 2015 12:52:31

Nevim, o kterem cloveku pises, Jani, ja to mam naplanovano jinak
Vlastne uz se domyslim, proc je slovo lepsi a touha se zlepsovat takovym fo-pa v jistych kruzich
Kdyz si myslim, ze uz sem nejlepsi a vse kolem je taky nejlepsi, tak vskutku slovo lepsi nemohu potrebovat. A koukam na takovy proces skrz prsty.
A samozrejme pak musim zavirat oci nad jassnymi dukazy- ze zlepsovat se da furt...Hruza!
Jak sleastne pak zni konejsiva slova gurua, ze uz se nemusi nic delat, vse je ok, jak ma byt...NEJLEPSI Z NEJLEPSICH!
tak dobrou noc mile deti
Tubi kontinju
...xXx...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod nop » ned 18. říj 2015 13:28:58

arikiran píše:Ponekud jiny pohled na pojem LEPSI
mohu byt stale lepsi a lepsi v nejakych nesmyslech, coz ve vysledku je vlastne pro me horsi
a mohu se zlepsovat v nejakych pro me dobrych vecech...coz zda se bude pro me lepsi
Dovolovat si vic a vic byt takovym, jakym opravdu sem...no co to je jineho, nez zlepsovani se

Nchapu, proc autor chtel takto vysachovat zlepsovani..pojem lepsi...
...x...

Proč chtěl něco vyšachovat?
Protože se snaží (o něco, třeba šachovat) a to snažit se
Je.. tak jednoduché, že se z toho stala ta největší složitost na světě
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod Jana » ned 18. říj 2015 14:11:26

jaosiva1 píše:Nevim, o kterem cloveku pises, Jani, ja to mam naplanovano jinak
Vlastne uz se domyslim, proc je slovo lepsi a touha se zlepsovat takovym fo-pa v jistych kruzich
Kdyz si myslim, ze uz sem nejlepsi a vse kolem je taky nejlepsi, tak vskutku slovo lepsi nemohu potrebovat. A koukam na takovy proces skrz prsty.
A samozrejme pak musim zavirat oci nad jassnymi dukazy- ze zlepsovat se da furt...Hruza!
Jak sleastne pak zni konejsiva slova gurua, ze uz se nemusi nic delat, vse je ok, jak ma byt...NEJLEPSI Z NEJLEPSICH!
tak dobrou noc mile deti
Tubi kontinju
...xXx...


Je dobré si uvědomovat, že nejsi nic, co pomíjí, nejsi nic co vzniklo, nejsi nic, co zanikne, nejsi nic, co by se mohlo zlepšovat, měnit.

Ztotožnění s tím, co vzniklo, zanikne, co se může zlepšit, je ego. Může vznikat představa, že ego je pořád lepší a lepší, ale pořád je to iluze.

Tvé pravé Já je Božské a proto je již dokonalé.

Z určitého osobního úhlu je možné pozorovat zlepšování, pokrok, vývoj, ale z celistvého pohledu tady nic takového jako zlepšování něčeho není.

Slon není zlepšenou variantou mamuta.

Když ze stavebnice merkur složíš kladku a pak jeřáb, může se to jevit jako zlepšení, ale nakonec všechno vrátíš do stavebnice, časem do šrotu.

To zlepšování v čemkoliv je jen hrou, kterou tak jako tak odevzdáme a je po zlepšení. Může tady být, proč ne, ale na Tobě se nic zlepšit nedá. Můžeš jen poznat, kdo skutečně jsi.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod arikiran » ned 18. říj 2015 16:18:23

ahoj Jani
kdo si má uvědomovat co doporučuješ
píšeš si to pro sebe nebo komu?
no tak to vypadá, že to píšeš mi, a já --s dovolením--si budu uvědomovat to svý
ještě bys mě popletla

podle mě seš moc vpředu
nevíš ani, jaxe umírá a spekuluješ tady o nějakém dokonalém cíli ve hvězdách

...xXx...
arikiran
 

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod Jana » ned 18. říj 2015 17:02:43

arikiran píše:ahoj Jani
kdo si má uvědomovat co doporučuješ
píšeš si to pro sebe nebo komu?
no tak to vypadá, že to píšeš mi, a já --s dovolením--si budu uvědomovat to svý
ještě bys mě popletla

podle mě seš moc vpředu
nevíš ani, jaxe umírá a spekuluješ tady o nějakém dokonalém cíli ve hvězdách

...xXx...


Jak víš, co vím?

Nechci Tě plést.

A pokud Ti to, co píšu nelibozvučí s vedením Tvými Mistry, tak to, co píšu, neber vážně.

Tví Mistři jsou pro Tebe ti praví, kteří jsou Ti k dispozici v každém okamžiku.

Pamatuji si, jak jsem jeden čas bojovala s egem a toho boje mě zbavila rada Osha, že máme svá ega zušlechťovat, zdokonalovat, ať máme co odevzdat Bohu.

A nevěř, že jsem před Tebou napřed.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod arikiran » ned 18. říj 2015 18:57:57

jak víš co vím---pouze spekuluji a usuzuji z toho co píšeš
nechci tě plést---ok, dík
neber mě vážně...ok, to ti mohu slíbit, v podstatě už to nějakou dobu dělám
jak znáš mé Mistry, odkad, co o nich víš?
zušlechtovat ego je myslím rozumné, myslíš že už si se zušlechtováním u konce?
nevěř, že sem před tebou napřed...ale v čem to?...každý deme svou cestou a na ní někde sme...jak to chceš porovnat, kdo je napřed?
na druhé straně sou schopnosti, které de škálovat...např já měřím 178 a ty asi mín---ergo ve výšce sem napřed...ale v nížce si napřed zase ty
atd atd
tudíž zavěr je ýe jo,že nevěřím že si napřed, bud v klidu o mou Víru

laskavý čtenář necht si povšimne, že tu není ani jedna rada a ani jeden pokyn ani jeden rozkazovací způsob..
buh zdař
...
arikiran
 

Re: Pravé a falešné taiji

Nový příspěvekod arikiran » ned 18. říj 2015 19:01:50

aha, teprv ted sem to pochopil s tím napřed

to sem nemyslel, že si napřed přede mnou
myslel sem, že si svým úsudkem o svým stavu napřed před skutečným svým stavem, ok?

...x...
arikiran
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků