OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Moderátor: Dan

OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Dan » úte 14. úno 2012 21:45:14

Jak na to?

No je to velmi snadná věc, kterou třeba vyřešit

Máme tu myšlenku já... a jakmile uvidíte to já jen jako myšlenku

A vidíte že ta myšlenka sama nemyslí...

Zapadne to! Click!

Je to velmi velmi snadné


Obrázek
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 22. bře 2012 13:01:38

Ahoj Dane!

V Duelu s Pavlem jsem si přečetl tvou poznámku:

Dan píše:Ne Pavle, buď se to stane nebo ne, neutíkej. V tomto neexistuje žádné "chvilkové" nebo "pochopení" nebo "záblesky".

Díky za ni.
Také si už už začínám myslet, že vidění pravdy se stává postupně, po částech, i když jaksi bytostně tuším, že má jít o kvantový skok. Zřejmě to je velmi jednoduché a možná právě pro tu jednoduchost to nevidím. Pořád mě ovlivňují konstrukce, víra, názory a přesvědčení. Přes tu spleť toho všeho to asi není vidět.
Přijde mi to podobné, jako když jsem včera hledal mobil. Byl na stole, já tušil, že je na stole, ale neviděl jsem ho. Normálně jsem na ten stůl zíral jako pitomec, dokonce vícekrát a pořád jsem ho neviděl. Když jsem se chystal, že si na něj zavolám z pevný, tak se najednou ukázal.
Tuším, že pravda je přímo před mým čumákem. Co však způsobuje, že ji nevidím? Představa, že ji nevidím? Představa, že mám hledat? Představa, že je to natolik složitá věc, že po tisíciletí ji lidé hledají a málokomu se to povede? Představa, že mám vidět něco konkrétního? Jak se mám zbavit toho, že pravdu chápu jako věc?
Někde uvnitř tuším, že nejsem autorem ani exekutivcem jevů a dějů a to mě právě na té věci mate.
Jestliže nejsem autorem, jak mohu aktivně ovlivňovat to, zda uvidím či ne?
Docela mi pomáhá "zavařování si hlavy". Pak nastávají chvilky, kdy je to takové už... už... UŽ.. a nic. Proto mě to svádí k doměnce, že existují "chvilky", "záblesky", apod.
Ale uvnitř tuším, že musí jít o jednorázovou záležitost.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Dan » čtv 22. bře 2012 13:56:26

Nech ležet všechno cos slyšel, co si myslíš, co říkali ostatní. Tohle musí být tvoje osobní hledání.

Soustřeď se na absenci já, absenci sebe. Když si zavazuješ boty, opravdu je třeba tebe aby se to stalo? Musíš se pro to rozhodnout nebo k rozhodnutí prostě samo dojde? Když mi budeš chtít odepsat, musíš se pro to rozhodnout nebo se to prostě začne dít? Soustřeď se na to absenci já v každopdením životě
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 22. bře 2012 14:09:20

Zkusím to takto, díky moc!
Vlastně - zkouším to už nějakou chvíli, ale to autorství se mi tam pořád cpe. Baví mě ale pozorování mého psa. Úplně jasně je na něm vidět, že on žádnou osobnost neřeší a žije, protože žije.

Dane, díky!

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. bře 2012 14:44:05

Malý vlku nenech se zblbnout.
Když Ti píšou "soustřeď se" - jak to máš udělat, když Ty nic neděláš? Kdo se má soustředit, když nejsi? :confused:
Návštěvník
 

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 22. bře 2012 15:10:28

Návštěvník píše:Malý vlku nenech se zblbnout.
Když Ti píšou "soustřeď se" - jak to máš udělat, když Ty nic neděláš? Kdo se má soustředit, když nejsi? :confused:


Díky, Návštěvníku, ale jsem přesvědčený, že Dan mě neblbne. To, co říká mě hodně zasahuje a oslovuje. Mluví z pravdy. Nicméně uznávám, že z Danových rad nemohu vyrábět dogma.
Ano, je to oříšek - jak se mám soustředit, když nic nedělám? Mám však tušení, že to jde rozlousknout. Musím vykoumat, jak se soustředit, i když (asi) nejsem...

Ty bys věděl, co mám dělat?

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. bře 2012 18:07:17

Malý Vlk píše:
Návštěvník píše:Malý vlku nenech se zblbnout.
Když Ti píšou "soustřeď se" - jak to máš udělat, když Ty nic neděláš? Kdo se má soustředit, když nejsi? :confused:


Díky, Návštěvníku, ale jsem přesvědčený, že Dan mě neblbne. To, co říká mě hodně zasahuje a oslovuje. Mluví z pravdy. Nicméně uznávám, že z Danových rad nemohu vyrábět dogma.
Ano, je to oříšek - jak se mám soustředit, když nic nedělám? Mám však tušení, že to jde rozlousknout. Musím vykoumat, jak se soustředit, i když (asi) nejsem...

Ty bys věděl, co mám dělat?

Malý Vlk


Když tu bude koncept já neexistuju, já nic nedělám. Kdo tu co může dělat?
Soustředit se, relaxovat, pozorovat, dodržovat koncepty(neexistuju, nedělám).
KDO?
Návštěvník
 

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Malý Vlk » pát 23. bře 2012 7:29:14

Návštěvník píše:Když tu bude koncept já neexistuju, já nic nedělám. Kdo tu co může dělat?
Soustředit se, relaxovat, pozorovat, dodržovat koncepty(neexistuju, nedělám).
KDO?


Přijde mi, že Dan jinými slovy mluvil o tomtéž, když mi radil.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Dan » pát 23. bře 2012 15:11:20

Návštěvník píše:Když tu bude koncept já neexistuju, já nic nedělám. Kdo tu co může dělat?
Soustředit se, relaxovat, pozorovat, dodržovat koncepty(neexistuju, nedělám).
KDO?


Já za jakýmkoliv činem není. Protože není žádné já. To je skutečnost a koncept je to do té doby dokud to sám neuvidíš.

Logická chyba ve tvrzení "já není, podívej se" vyplývá z nedostatečnosti většiny (pokud ne všech) ostatních jazyků na světě včetně češtiny.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 23. bře 2012 15:32:40

Dan píše:Já za jakýmkoliv činem není. Protože není žádné já. To je skutečnost a koncept je to do té doby dokud to sám neuvidíš.

Je to úplně obyč koncept. Kdyby to nebyl koncept, nebylo by o čem mluvit.
Dan píše:Logická chyba ve tvrzení "já není, podívej se" vyplývá z nedostatečnosti většiny (pokud ne všech) ostatních jazyků na světě včetně češtiny.

To je úplně normální protimluv.
Kdo se má podívat jak neexistuje? Pořád je to já. Nebo je to něco jinýho? Pokud jo tak podle Tebe se má podívat co? :what:
Návštěvník
 

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 23. bře 2012 17:39:50

Dan píše:Já za jakýmkoliv činem není. Protože není žádné já. To je skutečnost a koncept je to do té doby dokud to sám neuvidíš.

Dobrá - "já" tedy není.
Ovšem je tu něco, co si mne uvědomuje. Dejme tomu, že je to nějaké koletivní vědomí.
Pak to ale vypadá, že v každém živém tvoru je jedno a totéž velikánské vědomí.
Proč ale jedno a totéž vědomí se v každém živém tvoru projevuje jinak?
Proč nedělají všichni živí tvorové stejné věci stejně?
Proč se s námi tady po internetu nebaví třeba kočky, komáři, sloni, gorily?
Proč internet používá jen druh "člověk" a ještě ne všichni lidé, ale jen ti, kteří si na ten internet dokáží vydělat peníze a mají alespoň trochu inteligence, aby ho dokázaly jakžtakž používat.
Odpověď, že to záleží na tom, jaké kdo má fyzické vybavení, otázku "já" nijak neřeší, protože vzápětí se vynoří další otázka, proč tedy mají rozličné fyzické vybavení, proč to vědomí dělá tedy chyby, že nedokáže alespoň v jednom druhu živých tvorů udržet stejné fyzické vybavení - stejný objem mozku, stejné závity v něm, stejné smysly (oči, uši, nos, chuť, hmat) atd.
Další záhada je to, proč jedno a totéž vědomí v různých tělech, se nedokáže propojit dohromady v jedno vědomí, proč je stále rozkouskované na to, čemu se říká "já" a dělá si velmi často naschvály a pere se, okrádá jedno druhé, zabíjí se, jedno "já" nedokáže vnímat myšlenky druhého "já" jinak, než že to jedno "já" nahlas řekne, napíše, zazpívá.
Je přece jedno jediné vědomí, ale tomuhle se nějak vzpírá - vnímat samo sebe dohromady v mnoha tvorech a vědět, co v kterém tvoru vnímá, myslí, píše, zpívá a aby to jasně věděl každý takto propojený tvor.
Jestliže tedy "já" není, tak tedy nejsou žádné překážky, být propojen s jinými tvory, co také nemají "já", jsou jen jedno velké vědomí .

Tak co Dane, jsi tak daleko s poznáváním neexistence "já", aby jsi byl schopný uvědomovat se v každém dalším živém tvoru?
Návštěvník
 

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod teonik » pát 23. bře 2012 19:31:56

osvícení za 3,2,1...TEĎ!!!

jaxnadné

kde hledat pevný bod v říši konceptů,které samy mají koncepty,které mají koncepty o konceptech...?

čí to jsou všechno koncepty?

toho,kterého hledám,jsa jím,jediným nekonceptuálním Skutečným...

padne-li koncept "já",zůstane koncept "člověk"
padne-li koncept "člověk",objeví se koncept "vědomí"
prohlédnu-li koncept "vědomí"
objeví se zase něco jiného,konceptuálního

to je postupné osvobozování

je to beznadějné?
ne,když uznám,že ON je v každém svém konceptu,zašifrovaná,a přesto jasně viditelný...
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 23. bře 2012 21:11:39

teonik píše:to je postupné osvobozování

je to beznadějné?
ne,když uznám,že ON je v každém svém konceptu,zašifrovaná,a přesto jasně viditelný...


Což je jen další koncept......... :D
Není to vtipný? :D
Návštěvník
 

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Dan » sob 24. bře 2012 9:30:12

Dobrá - "já" tedy není. Ovšem je tu něco, co si mne uvědomuje. Dejme tomu, že je to nějaké koletivní vědomí.

Není nic co si tě uvědomuje. Není to věc. Je to jev. Vědomí existuje. Díky němu si člověk uvědomuje co se kolem něj a v něm děje.

Pak to ale vypadá, že v každém živém tvoru je jedno a totéž velikánské vědomí.

Vypadá to tak, nebo je to pravda?

Proč ale jedno a totéž vědomí se v každém živém tvoru projevuje jinak?

To záleží na co se jedinec soustředí, jak byl vychován, na jeho genetické výbavě a na tlaku okolí

Proč nedělají všichni živí tvorové stejné věci stejně?
Proč se s námi tady po internetu nebaví třeba kočky, komáři, sloni, gorily?

Protože každý má jiné nadání?
Evoluce.

Odpověď, že to záleží na tom, jaké kdo má fyzické vybavení, otázku "já" nijak neřeší, protože vzápětí se vynoří další otázka, proč tedy mají rozličné fyzické vybavení, proč to vědomí dělá tedy chyby, že nedokáže alespoň v jednom druhu živých tvorů udržet stejné fyzické vybavení - stejný objem mozku, stejné závity v něm, stejné smysly (oči, uši, nos, chuť, hmat) atd.

Vědomí nedělá chyby, vědomí je prostě jev.
Stejné tělesné proporce by vedly zaprvé k neschopnosti rozlišit jedince od dalšího a konečně k vyhynutí neboť nepředpokládáš přizpůsobivost lidského druhu k vnějším podmínkám.

Další záhada je to, proč jedno a totéž vědomí v různých tělech, se nedokáže propojit dohromady v jedno vědomí, proč je stále rozkouskované na to, čemu se říká "já" a dělá si velmi často naschvály a pere se, okrádá jedno druhé, zabíjí se, jedno "já" nedokáže vnímat myšlenky druhého "já" jinak, než že to jedno "já" nahlas řekne, napíše, zazpívá.

Já není rozkouskované vědomí. Základní omyl. Extrémní případy krádeží a násilí jsou výsledkem tvého předpokladu, že já je věc, která činí tebe tebou, kterou musíš chránit.
Více zde: http://lidskezvire.blogspot.com/2012/03 ... eziti.html

Je přece jedno jediné vědomí, ale tomuhle se nějak vzpírá - vnímat samo sebe dohromady v mnoha tvorech a vědět, co v kterém tvoru vnímá, myslí, píše, zpívá a aby to jasně věděl každý takto propojený tvor.

Kde je to vědomí? Vědomí nemůže existovat bez vědomého jedince. Vnímání sebe sama a ostatních je jednoduše zpětná vazba myšlenek a pocitů, generující se na základě vlastní zkušenosti a dostupných předpokladů.

Jestliže tedy "já" není, tak tedy nejsou žádné překážky, být propojen s jinými tvory, co také nemají "já", jsou jen jedno velké vědomí .

Bohužel není pravda. Držme se skutečnosti.
Já není a pokud tohle sám uvidíš, dojde ti že je to jen myšlenková struktura kterou máš v sobě od 3let. No uvidíš sám, že je to jen přelud.
Život může klidně pokračovat dál i bez toho aniž bys té myšlence dál věřil.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Dan » sob 24. bře 2012 9:32:48

Návštěvník píše:
Dan píše:Logická chyba ve tvrzení "já není, podívej se" vyplývá z nedostatečnosti většiny (pokud ne všech) ostatních jazyků na světě včetně češtiny.

To je úplně normální protimluv.
Kdo se má podívat jak neexistuje? Pořád je to já. Nebo je to něco jinýho? Pokud jo tak podle Tebe se má podívat co? :what:

Já jsem si dal práci abych se podíval co píšeš a odpověděl ti. Myslíš že můžeš udělat to samé?
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. bře 2012 10:00:06

Dan píše:Jestliže tedy "já" není, tak tedy nejsou žádné překážky, být propojen s jinými tvory, co také nemají "já", jsou jen jedno velké vědomí .

Bohužel není pravda. Držme se skutečnosti.
Já není a pokud tohle sám uvidíš, dojde ti že je to jen myšlenková struktura kterou máš v sobě od 3let. No uvidíš sám, že je to jen přelud.
Život může klidně pokračovat dál i bez toho aniž bys té myšlence dál věřil.

Bohužel, když se držím skutečnosti, tak potkávám "já" tu i tam, všude.

Ty si pamatuješ, co jsi dělal, myslel, když ti byly tři roky? A co takthle vzpomínky na sebe sama, z ještě mladších let? To já se pamatuju ještě jako nemluvně. Někdo jiný si pamatuje vlastní porod, jiný si pamatuje dobu před porodem, když byl ještě v těle své matky, další si pamatuje dobu, když nebyl zrovna v žádném těle, a mnoho lidí si pamatuje doby, kdy byli v jiném těle, v jiné době.

Co je to tedy to "já"?
Návštěvník
 

Re: OSVÍCENÍ ZA 3, 2, 1..

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. bře 2012 10:09:14

Dan píše:To záleží na co se jedinec soustředí, jak byl vychován, na jeho genetické výbavě a na tlaku okolí


Dan píše:Protože každý má jiné nadání?
Evoluce.


Dan píše:Vědomí nedělá chyby, vědomí je prostě jev.
Stejné tělesné proporce by vedly zaprvé k neschopnosti rozlišit jedince od dalšího a konečně k vyhynutí neboť nepředpokládáš přizpůsobivost lidského druhu k vnějším podmínkám.


Dan píše:Já není rozkouskované vědomí. Základní omyl. Extrémní případy krádeží a násilí jsou výsledkem tvého předpokladu, že já je věc, která činí tebe tebou, kterou musíš chránit.
Více zde: http://lidskezvire.blogspot.com/2012/03 ... eziti.html


Dan píše:Kde je to vědomí? Vědomí nemůže existovat bez vědomého jedince. Vnímání sebe sama a ostatních je jednoduše zpětná vazba myšlenek a pocitů, generující se na základě vlastní zkušenosti a dostupných předpokladů.

A tohle - to už jsou jen blablabla, promiň. :D
Návštěvník
 

Škola mluvení

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 24. bře 2012 10:57:37

Já jsem si dal práci abych se podíval co píšeš a odpověděl ti. Myslíš že můžeš udělat to samé?

Toť prohlášení hodné pozornosti, jaké jsa vyslyšeno, mohlo by se stát i možným počátkem Nového věku diskuzním fora.

Protože v jeho otázce je potenciál, schopný přivodit pochopení,
že nekončící monology (či dokonce tahanice) snažící se o popis vysokých stavů, možnosti popisu se vymykajících,
nejsou z hlediska své užitečnosti pro možnou diskuzi nijak perspektivní.

Totéž platí pro příspěvky, jež si pletou diskuzi s ohlašovnou pisatelových vysokých stavů,
včetně toho definitivního, (přirozeně neosobního.)
A internetově aktivní lenoši, kladoucí dokola otázky, svědčící o tom, že se nehodlají hlouběji zabývat odpovědmi na ně,
také nejsou velkým přínosem pro plodnou debatu.

Nahoře položená otázka zde má tedy svoje opodstatnění, je to vhodné motto pro
jakoukoliv poradnu, nejen tu místní.

:)
Jarda Malej
 


Zpět na Dan

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník