Pár slov

Moderátor: Dan

Pár slov

Nový příspěvekod Dan » úte 27. bře 2012 16:13:33

Osvobození neznamená být najednou šťastný, zbavit se problémů a už vůbec to neznamená zůstávání ve fuzzy buzzy příjemném stavu meditace.

NEZNAMENÁ.

Tohle není způsob jak utéct před životem.
Tohle není výmluva jak utéct před problémy.
Tohle je JAK se angažovat, zapojit do skutečnosti, do života.

Někteří z vás, viděli jste co skutečné není, totiž sebe. Není žádné vy.
Ale všechno čemu jste kdy věřili a všechny problémy která máte, zůstávají.

Nevíte co po probuzení dál?

Zjistěte jak fungovat v životě, znova způsobem kterým jste se chovali v dětství.

Stále trpíte kvůli věcem o kterých víte, že nejsou skutečné?
V tom případě nevíte, že nejsou skutečné.

Stejně tak jako jsem kdysi v duelu tvrdil, že vím, že já není skutečné ale žádnou změnu to nepřináší.
Kdybychom měl zkušenost, dávno bych tehdy byl svobodný.
Co se snažíme často dělat je přesvědčit sami sebe, že to čemu věříme je skutečné a čím více tomu budeme věřit, tím skutečnější to bude.

Vím, že tu Andrew měl problém s myšlenkami.
Sám jsem chtěl poradit tím, že si má uvědomit že nejsou skutečné a že se vztahují pouze k myšlenkové struktuře jménem "Andrew".

To je pravda, ale člověk velmi těžko rozezná pravdu od fikce. Kdyby to bylo lehké, všichni bychom byli dávno osvobození.
Všechno co můžeme říct je, co existuje a co ne. Existence existence je jediná věc, kterou víme jistě.

Takže co existuje?

Tohle je klíč.

Klíč k osvobození.
Klíč k tomu jak žít po osvobození.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Pár slov

Nový příspěvekod roman » úte 27. bře 2012 19:50:55

a už vůbec to neznamená rozpuštění vlastní identity do prázdnoty.
    :) No prave toto osvobozeni ale znamena.Cili neni to naka pseudosvoboda vlastniho ja(zivota)ale svoboda od vlastniho ja.A to je mozno jen kdyz zmizi individualita a zustane jen to co tady bylo vzdycky.Jen v Prazdnote je svoboda
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

      Re: Pár slov

      Nový příspěvekod teonik » úte 27. bře 2012 20:10:36

      jak to tady čtu,tak myslím,že aspon trochu osvobozený člověk by napsal,co osvobození znamená PRO NĚJ
      jakákoli generalizace by mu připadala nevhodná...
      Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

      JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
      ........................................................
      teonik
       
      Příspěvky: 650
      Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
      Bydliště: havířov

      Re: Pár slov

      Nový příspěvekod Honzam » úte 27. bře 2012 20:17:05

      teonik píše:jak to tady čtu,tak myslím,že aspon trochu osvobozený člověk by napsal,co osvobození znamená PRO NĚJ
      jakákoli generalizace by mu připadala nevhodná...


      Člověk píše o Mně. :) Zářím nad ním.
      Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
      Uživatelský avatar
      Honzam
       
      Příspěvky: 713
      Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

      Re: Pár slov

      Nový příspěvekod Petra » úte 27. bře 2012 20:26:49

      roman píše:
      a už vůbec to neznamená rozpuštění vlastní identity do prázdnoty.
        :) No prave toto osvobozeni ale znamena.


        Právě. "Vlastní identita" je jen jiný výraz pro "já".


        roman píše:Cili neni to naka pseudosvoboda vlastniho ja(zivota)ale svoboda od vlastniho ja.

        Osvobození z identity (vlastní). 8)


        roman píše:A to je mozno jen kdyz zmizi individualita


        Když zmizí pocit oddělenosti

        roman píše: a zustane jen to co tady bylo vzdycky.Jen v Prazdnote je svoboda


          Jen Prázdnota to je při zavřených očí ( :D ), při otevřených je zde "vyčistěné" já/ego. Bez něho se totiž nedá myslet, mluvit, psát, vést rozhovor...
          :)
          Petra
           
          Příspěvky: 1401
          Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

          Re: Pár slov

          Nový příspěvekod Návštěvník » úte 27. bře 2012 20:27:32

          teonik píše:jak to tady čtu,tak myslím,že aspon trochu osvobozený člověk by napsal,co osvobození znamená PRO NĚJ
          jakákoli generalizace by mu připadala nevhodná...

          Podle mé zkušenosti osvobození znamená, že zmizí právě ten NĚKDO, PRO NĚHOŽ by to bylo osvobozením. Pak jeho prázdný tvar vnímá v Sobě všetvořící prázdná nekonečná Mysl-Vědomí jako Svůj tvar.
          Může to být jen dočasná zkušenost, ale nezapomenutelná :)
          Návštěvník
           

          Re: Pár slov

          Nový příspěvekod Petra » úte 27. bře 2012 20:30:33

          teonik píše:co osvobození znamená PRO NĚJ


          To si musí/může každý domyslet...
          :)
          Petra
           
          Příspěvky: 1401
          Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

          Re: Pár slov

          Nový příspěvekod praktik » úte 27. bře 2012 20:38:28

          Návštěvník píše: zmizí právě ten NĚKDO, PRO NĚHOŽ by to bylo osvobozením. Pak jeho prázdný tvar vnímá v Sobě všetvořící prázdná nekonečná Mysl-Vědomí jako Svůj tvar.

          Nikdy ničím jiným nebyl. To se jen Vědomí-Mysl dočasně považovala za od Sebe odděleného samostatně existujícího "někoho" - za "já".
          praktik
           

          Re: Pár slov

          Nový příspěvekod roman » úte 27. bře 2012 20:39:04

          Petra píše:Jen Prázdnota to je při zavřených očí ( :D ), při otevřených je zde "vyčistěné" já/ego. Bez něho se totiž nedá myslet, mluvit, psát, vést rozhovor...
          :)
            Hele uz me zas zlobis s tema ocima :D To si fakt myslis ze mistr je osvobozen jen kdyz ma zavrene oci a kdyz je otevre hned naskoci ego zpatky.furt si myslim ze si delas jen srandu vid?
              roman
               
              Příspěvky: 265
              Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

              Re: Pár slov

              Nový příspěvekod Petra » úte 27. bře 2012 20:48:32

              roman píše:
              Petra píše:Jen Prázdnota to je při zavřených očí ( :D ), při otevřených je zde "vyčistěné" já/ego. Bez něho se totiž nedá myslet, mluvit, psát, vést rozhovor...
              :)
                Hele uz me zas zlobis s tema ocima :D


                Jo. :D

                roman píše: To si fakt myslis ze mistr je osvobozen jen kdyz ma zavrene oci a kdyz je otevre hned naskoci ego zpatky.furt si myslim ze si delas jen srandu vid?


                  Ale myslím to vážně. Při zavřených očích je Prázdnota, zmizí vnímání těla i světa (! samozřejmě jen u osvobozeného), při otevřených očích se zase vrátí vnímání světa a vlastního těla včetně velmi slabého nebo-li "vyčištěného" ega = úplně čistého paprsku Nadjá.
                  :)
                  Petra
                   
                  Příspěvky: 1401
                  Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod praktik » úte 27. bře 2012 20:53:13

                  Petra píše:Jen Prázdnota to je při zavřených očí, při otevřených je zde "vyčistěné" já/ego. Bez něho se totiž nedá myslet, mluvit, psát, vést rozhovor...

                  Při zavřených očích to je zkušenost nirvikalpa samadhi. Vnímání sebe coby Prázdnoty (nebo spíš Prázdnoty coby sebe) i při činnosti je sahadža nirvikalpa samadhi.

                  Pak jeho prázdný tvar vnímá v Sobě všetvořící prázdná nekonečná Mysl-Vědomí jako Svůj tvar.

                  A my ostatní vnímáme aktivity té postavy při jednání s dalšími tvary Vědomí jako "vyčistěné" já/ego neboli pracovní já. Je to reagování bez ulpívání.
                  praktik
                   

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod Petra » úte 27. bře 2012 21:10:12

                  praktik píše:
                  Petra píše:Jen Prázdnota to je při zavřených očí, při otevřených je zde "vyčistěné" já/ego. Bez něho se totiž nedá myslet, mluvit, psát, vést rozhovor...

                  Při zavřených očích to je zkušenost nirvikalpa samadhi. Vnímání sebe coby Prázdnoty (nebo spíš Prázdnoty coby sebe) i při činnosti je sahadža nirvikalpa samadhi.


                  Neustále mě překvapuje, že si mezi duchovnáky asi nikdo není vědom, že bez "já"/ega není možné vnímat svět. Přitom na to jak Nisargadatta, tak Ramana upozornují a rovněž E.Tomáš řekl, že rozohovor vždy vede ego.
                  Kdo pouhým zavřením očí je Prázdnotou, to samozřejmě otevřením očí nezapomene (nezapomněla jsem to ani já), ale vnímá to dál, i když k tomu přibude pocit těla.
                  :what:
                  Petra
                   
                  Příspěvky: 1401
                  Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod praktik » úte 27. bře 2012 21:34:51

                  V sahadža se tělo vnímá jako pohybující se tvar živé Prázdnoty, bez samostatné existence. I jeho aktivity a pohyby. Asi jako v lucidním snu, kdy snová postava jedná, ale je vnímaná vědomím jen jako prázdná iluze, stejně prázdná jako její okolí. Děje se to... a není tam nikdo, kdy by tím byl. Vědomí zřejmě jedním svým aspektem - tím tvořícím - vytváří sen/iluzi a současně ho nepohnutě pozoruje v sobě.

                  Proč se ta zkušenost objevila, netuším. Zřejmě jsou zkušenosti, ke kterým dochází na cestě k trvalému probuzení, stejně pestré a různorodé, jako všechno ostatní v projeveném.
                  Má to svoje kouzlo :)
                  praktik
                   

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod Petra » stř 28. bře 2012 6:07:36

                  praktik píše: Děje se to... a není tam nikdo, kdy by tím byl.


                  Mojí zkušenosti odpovídá to, jak to popisuje Ramana:

                  Ramana:
                  Džnanín říká: "Jsem tělo" a adžnanín říká to samé. Kde je rozdíl?
                  Adžnanín omezuje Já jen na tělo.
                  Džnánínovo Já zahrnuje i tělo, protože pro něho neexistuje nic, co by bylá od Já odděleno.


                  To odpovídá Nisargadattovu "Jsem vše, říká láska."
                  :)
                  Petra
                   
                  Příspěvky: 1401
                  Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. bře 2012 8:02:36

                  Snová osoba popisuje, jaké je to po probuzení, kdy ona sama přestala existovat :D
                  A samozřejmě používá slova v tom smyslu, jak jim rozumí ona sama.
                  Jak se pak snové osoby mají dorozumět?

                  Možná proto mistři obvykle učí cestě k probuzení.
                  Vysvětlují, co brání vnímat, že Vědomí čiré existence tu už je.
                  A zdůrazňují, že cokoliv o tom stavu může být kýmkoliv řečeno, je pouhý koncept. :)
                  Návštěvník
                   

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. bře 2012 8:09:12

                  "Zkušenost lze popsat nekonečným množstvím způsobů. Avšak Toho, kdo vše zakouší, nelze posat slovy. I když obdržíte poznání, budete se chovat dle toho, co do vás bylo naprogramováno... Pokud někdo tvrdí, že zná Pravdu, značí to, že ji nezná. Pravda je slovy nevyjádřitelná."

                  http://www.advaita.cz/article/5950.nirupana-125/
                  Návštěvník
                   

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. bře 2012 8:17:51

                  Šrí Nisargadatta Maharadž to říká zřejmě proto, abychom si coby snové osoby uvědomili, že všechny interpretace stavu bytí v Pravdě jsou interpretacemi snové osoby, hovořící k druhým snovým osobám. Snová osoba se jim pokouší popsat stav bytí, ve kterém ona ani ony coby samostatní a skutečně oddělení jedinci neexistují.
                  Návštěvník
                   

                  Re: Pár slov

                  Nový příspěvekod Dan » stř 28. bře 2012 21:28:07

                  roman píše:
                  a už vůbec to neznamená rozpuštění vlastní identity do prázdnoty.
                    :) No prave toto osvobozeni ale znamena.Cili neni to naka pseudosvoboda vlastniho ja(zivota)ale svoboda od vlastniho ja.A to je mozno jen kdyz zmizi individualita a zustane jen to co tady bylo vzdycky.Jen v Prazdnote je svoboda


                      Změnil jsem původní text, špatně jsem se včera vyjádřil.
                      ----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
                      Dan
                       
                      Příspěvky: 134
                      Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20


                      Zpět na Dan

                      Kdo je online

                      Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků