Egoistické já

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod nop » úte 01. lis 2016 13:29:06

Návštěvník píše:
nop píše:Ženy nesnášejí že by měly jakoukoliv negaci - nedokonalost...

Existují i ženy, které vnímají vlastní sebereflexi jako podstatnou podmínku pro harmonické soužití s okolím. V mém okolí je celá řada takových žen, které se velmi pozorně snaží rozpoznávat svoje vlastní negace, když se objeví, přijímají je a učí se transformovat je v pozitivnější reakce. Protože to vede k možnosti dobře vycházet s ostatními, nejen s ženami, ale i s muži, kteří si moc servítků neberou.

To se máš dobře, obklopen jsa ženami se sebereflexí a také že nejsou škodolibé a potměšilé, případně využívající situací, kde by napřed jemně manipulovaly skutečnost a později by z malých posunů vytěžily větší výhody (inu, šachy jsou královská hra a vytrvalost).

V jednom šlágru ze 70-tých let zpívá žena:

"byla to náhoda, co se stalo,
a nemůže za to nikdo z nás."

Je potřeba najít zodpovědného. Ona to být nesmí, protože je žena (má výhodu, že žena nikdy není za nic zodpovědná),
Jeho nechtěla činit zodpovědného,
takže zbývá náhoda, příroda, vítr atd.

A ještě to dubluje: "nemůže za to nikdo z nás".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. lis 2016 13:59:24

Existují i ženy, které vnímají vlastní sebereflexi jako podstatnou podmínku pro harmonické soužití s okolím. V mém okolí je celá řada takových žen, které se velmi pozorně snaží rozpoznávat svoje vlastní negace, když se objeví, přijímají je a učí se transformovat je v pozitivnější reakce. Protože to vede k možnosti dobře vycházet s ostatními, nejen s ženami, ale i s muži, kteří si moc servítků neberou.

Takové ženy plně přijaly vlastní zodpovědnost za to, jak reagují. Pracují se svým Stínem, tak, jak vysvětluje Tolle.
Je potom opravdu překvapivé, když někdo dál všem ženám přisuzuje potřebu odmítat vlastní zodpovědnost - viz

Ona to být nesmí, protože je žena (má výhodu, že žena nikdy není za nic zodpovědná)

a navíc - podezírá ženy z potřeby manipulovat skutečnostmi a okolím. Když v tom jsou dokonalí především muži (viz některé politiky).

Trochu to připomíná názor na ženy jako na nižší vývojové stádium Homo sapiens.
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod nop » úte 01. lis 2016 18:40:02

Návštěvník píše:....
a navíc - podezírá ženy z potřeby manipulovat skutečnostmi a okolím. Když v tom jsou dokonalí především muži (viz některé politiky).

Trochu to připomíná názor na ženy jako na nižší vývojové stádium Homo sapiens.

Žena je dodnes dítětem, je hravá, a některé dozrály k dokonalosti. Muži to berou moc dospěle, tu hru slov u žen.
śkoda, že ve své dětské duši ženy moc nechápou, že u kluků se hra omezuje mimo osobu (na politiku, stroje, sport) a kluci neumějí pinkat míček nazad, nahrávat na smeč a rozvíjet hru v souladu se ženou.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. lis 2016 22:53:39

Žena je dodnes dítětem, je hravá...

No jak která :D
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. pro 2016 16:41:36

Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Jana » pon 12. pro 2016 17:06:05

Návštěvník píše:Ego jako stav duše

http://www.zivotnicesty.cz/ego-je-stav-duse/


Vyhodit ptáče z hnízda, aby se naučilo létat, dokáže jenom láska.Jaký by mělo život, kdyby se bálo vlastních křídel?

Jenom láska dokáže bezpodmínečně milovat ego, které vyrazilo jako dítě na zkušenou do světa. Jenom láska ho dokáže nesoudit a dát mu další šanci, aby se mohlo vrátit tam, kde je jeho místo (ať už činilo, co činilo) a mohlo vykonat, k čemu bylo předurčeno. Žití v bytí, které se nepovyšuje, ani neponižuje, prostě je....


(Hana Jurtíková)

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Jana » pon 12. pro 2016 19:50:25

Bezpodmínečná láska dělá mnohem "horší" věc, než jen pouhé vyhození ptáčete z hnízda.

Bezpodmínečnou lásku žádné ego nepřežije.

Proto, když se objeví okamžik, kdy by mohlo ego zmizet, přichází často mysl s náhradním programem, úkolem, posláním, díky kterému může ještě získat nějaký čas.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6885
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod nop » pon 12. pro 2016 21:49:28

Jana píše:Bezpodmínečná láska dělá mnohem "horší" věc, než jen pouhé vyhození ptáčete z hnízda.

Bezpodmínečnou lásku žádné ego nepřežije.

Proto, když se objeví okamžik, kdy by mohlo ego zmizet, přichází často mysl s náhradním programem, úkolem, posláním, díky kterému může ještě získat nějaký čas. :)

není to vysvětlení nedávno probírané otázky kdo je "strážce prahu"?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. lis 2018 18:43:38

Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. lis 2018 22:20:24

Není nic, co by lépe posilovalo ego, než mít pravdu. Mít pravdu znamená ztotožnění se s mentální pozicí – stanoviskem, názorem, soudem, příběhem. Abyste vy mohli mít pravdu, samozřejmě, potřebujete někoho, aby neměl pravdu. A tak ego miluje hledat na jiném nepravdu, aby samo mělo pravdu.

Eckhart Tolle
Návštěvník
 

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 01. srp 2020 17:25:48

Nezachytávejte se ve vlastních soudech o druhých

"Je to lhář" - je soud.
"Často leže" - není soud.

Protože vidíte, že lhaní je projevem jeho egoistického stavu vědomí. Věří, že může získat nějakou výhodu, když bude říkat věci, které nejsou pravdivé, vylepšení sebe nebo cokoliv. Ego často říká věci, které nejsou pravdivé, aby vypadalo lepší. Ale ve chvíli, kdy jsme z něj udělali identitu...:"Je to lhář", to je obrovská past, nejen pro něj. Vstoupil jsem do toho. Protože dělám identitu z jiné lidské bytosti, z jejího nevědomého chování.

JAKMILE JSEM TO JEDNOU UDĚLAL. ..Jakmile jsem přilepil štítek k jiné lidské bytosti, příště se setkám s touto bytostí .. už se s ní doopravdy nesetkávám. Potkávám svůj úsudek. Dívám se skrz obrovský štítek, který jsem té bytosti dal, který jsem zmínil ostatním: "Víš, že je lhář, ne?" "Ano, dobře."

Až příště přijde, nesetkáš se s lidskou bytostí, potkáš lháře. A tím se snižuješ. Uvízneš ve vlastních soudech. Způsob, jakým se vztahujete k této osobě, je snížen. S touto osobou už vůbec nehovoříte. Sami jste omezeni svými soudy, protože vás to bude ovládat. Mentální koncept bude ovládat vaše chování.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků