Egoistické já

Re: Egoistické já

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 01. srp 2020 18:25:48

Nezachytávejte se ve vlastních soudech o druhých

"Je to lhář" - je soud.
"Často leže" - není soud.

Protože vidíte, že lhaní je projevem jeho egoistického stavu vědomí. Věří, že může získat nějakou výhodu, když bude říkat věci, které nejsou pravdivé, vylepšení sebe nebo cokoliv. Ego často říká věci, které nejsou pravdivé, aby vypadalo lepší. Ale ve chvíli, kdy jsme z něj udělali identitu...:"Je to lhář", to je obrovská past, nejen pro něj. Vstoupil jsem do toho. Protože dělám identitu z jiné lidské bytosti, z jejího nevědomého chování.

JAKMILE JSEM TO JEDNOU UDĚLAL. ..Jakmile jsem přilepil štítek k jiné lidské bytosti, příště se setkám s touto bytostí .. už se s ní doopravdy nesetkávám. Potkávám svůj úsudek. Dívám se skrz obrovský štítek, který jsem té bytosti dal, který jsem zmínil ostatním: "Víš, že je lhář, ne?" "Ano, dobře."

Až příště přijde, nesetkáš se s lidskou bytostí, potkáš lháře. A tím se snižuješ. Uvízneš ve vlastních soudech. Způsob, jakým se vztahujete k této osobě, je snížen. S touto osobou už vůbec nehovoříte. Sami jste omezeni svými soudy, protože vás to bude ovládat. Mentální koncept bude ovládat vaše chování.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Tolle

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků