Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 19. lis 2017 22:37:26

Návštěvník píše:
V internetových diskusích bývá běžné spíš začít v takové situaci druhému přisuzovat, že je takový nebo makový,


Ano.
Že je ego apod. Potom už takovou diskuzi neberu vážně.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 19. lis 2017 22:45:13

Návštěvník píše:V internetových diskusích bývá běžné spíš začít v takové situaci druhému přisuzovat, že je takový nebo makový,

Návštěvník píše:Ano.
Že je ego apod. :)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 9:26:46

Tyhle detaily zjistíš v informacích na hlavním nádraží v Ústí nad Labem..

Ale protože je venku hnusoprně, tak ti ušetřím cestu a mohu tě informovat o tom, že i hořká čokoláda je furt čokoládou...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 16:02:48

Poraďte mi něco, co mě rozhodí


To je jednoduché, snaž se aby tě nic nerozhodilo, to tě tak rozhodí,

že ani nebudeš vědět, že jsi rozhozenej... :)
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 19:03:26

mně bude stačit, když lidi budou věřit v sebe,

i když na druhou stranu, to by byl snad větší zázrak, než to křísení mrtvých.... :) :) :)
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » pon 20. lis 2017 19:39:49

vostal petr píše:...převzali jste cizí programy,...


Zlatíčko, teoreticky by Ti mohlo být jasné, že tomu, čím to skutečně je, není vůbec nic cizí. Nějaké přebírání cizích programů se může jevit jen tehdy, když my sami si připadáme vůči tomu, co je, cizí.

vostal petr píše:
Není důvod proti tomu bojovat.


Proč bych sakra nemohl bojovat ????

...


No není sice třeba bojovat, ale máš možnost dělat si, co chceš. Přiznávám, že jsem dříve měla problém mazat vulgarity a banovat IP adresu, odkud pocházely, ale pokrok nezastavíš a možná i díky Tobě mi to už nedělá problémy.

Jestli potřebuješ posilovat nějaké své negativní emoce, jsem Ti k službám, sice Ti neslibuju, že je s Tebou budu prožívat, protože na tak vysoké duchovní úrovni asi nejsem, ale můžu Tě uklidnit, že mi to je jedno, když Ti k nim poskytnu důvod banováním a mazáním.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 20:20:07

No není sice třeba bojovat, ale máš možnost dělat si, co chceš. Přiznávám, že jsem dříve měla problém mazat vulgarity a banovat IP adresu, odkud pocházejí, ale pokrok nezastavíš a možná i díky Tobě mi to už nedělá problémy.


No vidíš, tak jsme vodhalili jednu falešnou masku a dostali k další falešné masce,
tentokrát tvé potřebě bojovat....

A to jsi tady roky vystupovala jako svatá Vyhulena pro kterou je všechno láska ...

Jestli potřebuješ posilovat nějaké své negativní emoce, jsem Ti k službám, sice Ti neslibuju, že je s Tebou budu prožívat, protože na tak vysoké duchovní úrovni asi nejsem, ale můžu Tě uklidnit, že mi to je jedno, když Ti k nim poskytnu důvod banováním a mazáním.


Vždyt je se mnou prožíváš a jak pěkně,
proto taky mě musíš mazat a banovat,
to proto, aby druzí netrpěli,
utrpení ty nemáš ráda...... :D :D :D

PS.

Mimochodem, když hovořím o individuálních programech, tak ty jaksi nejsou pro všechny stejné, proto jsou taky indiviuální,
takže už přestan bejt vopicí,
von totiž ten boj nemusí bejt vůbec tvůj program, nýbrž jen tvá vopičárna...

PS.

Jo a ještě taková poznámečka, možná jsi si toho nevšimla,
ale na tomto vlákně není žádné řeči o Já, neustále se zde hovoří o já
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 20:29:15

No a když ti to není srozumitlený co říkám,
tak si přečti Abrahama, tam to máš i s tím svým oblíbeným Já (zdrojem)

Abraham: O egu

Příspěvekod Petr » ned 14. pro 2008 23:44:37
HOST: Už dva roky se vzpírám egu a rád bych věděl, co si Abraham myslí o egu a jak s ním máme pracovat a používat ho pro dobro věci, přestože to mnohdy vypadá, že ego je špatné, pokud mu nerozumíme a nekotrolujeme ho.

ABRAHAM: Ego je jedno z těch slov, které když lidé používají, tak myslí různé věci. Ale v tom smyslu, v jakém to míníte vy a hodně jiných lidí.. to, co říkají a s čím nesouhlasíme je, že pokud jste egoičtí..jestli jste si vědomi vašich osobních tužeb, tak ve stejný čas nemůžete být duchovní, nebo být v souladu, nebo být tím kým jste.
Chceme vám pomoct si vzpomenout na to, o čem tvoření je. Je to o zaměřování se, soustředění se na jisté věci a vy jste přišli konkrétně do této perspektivy s cílem se soustředit, zaměřovat se a tak se zaměřujete skrz svou osobnost do vašeho prostředí ... Zatímco vy používáte slovo EGO v negativním kontextu, my jej používáme v tom nejpozitivnějším smyslu. Protože to, co to znamená je, že vy, kteří rozumíte svému prostředí, vy, kteří jste v něm našli své místo, vaše referenční body, dalo by se říct.. když se díváte ze své perspektivy tak přispíváte velmi jemným a zároveň výrazným způsobem .. a unikátním způsobem.. váš egoistický pohled je unikátní hledisko.
Domníváme se, že kde se to začíná pro Vás obracet negativně, kde cítíte konflikt.. je to, čemu my říkáme nesoulad.. nebo neuzavřená mezera (pozn. myšlena mezera mezi tím, kým jste se vibračně již stali a tím, kým sami sebe necháváte nyní být).
Jinými slovy, pokud jste zaměřeni skrz svůj fyzický aparát, tak víte co nechcete a tlačíte proti celé řadě věcí.. tak pak tento egoistický, sobecký pohled vám neslouží..a určitě vás povzbudíme, v souladu s tím, co jste od nás celý den už slyšeli, ke sladění hledisek .. jinými slovy vás pobízíme ke snaze najít úhel pohledu, který je sladěn s širším úhlem pohledu.. a možná pro některé z vás bude toto znamenat opuštění egoistického pohledu a získání širšího pohledu...
Slibujeme vám, že když jste se rozhodli vejít do této vaší reality, tak jste si neřekli, že budete loutka na provázcích (tj. že budete bez jakýchkoliv tužeb). Kdyby toto byl záměr vaší větší nefyzické části, nebo toho čemu říkáte Bůh, mít pouze tuto zkušenost, tak by jste sem nepřišli. Přišli jste do tohoto prostředí vyloženě proto, aby jste měli zkušenosti. A čím osobnější jsou vaše zkušenosti, tím dramatičtěji vysíláte rakety záměrů a tím více přispíváte do všeho, co je. A tak by jsme chtěli provždy, pro slovo ego nebo egoistický, aby na něj bylo nahlíženo v nejpozitivnějším slova smyslu. Ale tak jak pro vše... pokud se díváte egoisticky na svět, jinak než se dívá Zdroj, takže máte velkou mezeru mezi vámi a vámi, tak se necítíte dobře a vaše hledisko vás neuspokojuje a vy netvoříte způsobem, který vás uspokojuje.
...
Není nic radostnějšího než egoistická boží energie proudící skrze vás.
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » pon 20. lis 2017 20:52:19

vostal petr píše:
No není sice třeba bojovat, ale máš možnost dělat si, co chceš. Přiznávám, že jsem dříve měla problém mazat vulgarity a banovat IP adresu, odkud pocházejí, ale pokrok nezastavíš a možná i díky Tobě mi to už nedělá problémy.


No vidíš, tak jsme vodhalili jednu falešnou masku a dostali k další falešné masce,
tentokrát tvé potřebě bojovat....

Na zabanování IP adresy není zapotřebí vůbec žádný boj, stačí kliknout na "Udělit ban" a odeslat.

A to jsi tady roky vystupovala jako svatá Vyhulena pro kterou je všechno láska ...

Banování nemůže být láska?

Na tom, že existence sama o sobě a tím pádem vše, co skutečně existuje, je láska, nemám žádnou zásluhu a ani vinu.

Jestli potřebuješ posilovat nějaké své negativní emoce, jsem Ti k službám, sice Ti neslibuju, že je s Tebou budu prožívat, protože na tak vysoké duchovní úrovni asi nejsem, ale můžu Tě uklidnit, že mi to je jedno, když Ti k nim poskytnu důvod banováním a mazáním.


Vždyt je se mnou prožíváš a jak pěkně,
proto taky mě musíš mazat a banovat,
to proto, aby druzí netrpěli,
utrpení ty nemáš ráda...... :D :D :D

Na té úrovni, kde Ti dávám svobodu trpět, Tě nemiluji, ale to neznamená, že Tvá existence není stejnou existencí, jako má existence, tedy, že ta existence není láskou.

Mimochodem, když hovořím o individuálních programech, tak ty jaksi nejsou pro všechny stejné, proto jsou taky indiviuální,
takže už přestan bejt vopicí,
von totiž ten boj nemusí bejt vůbec tvůj program, nýbrž jen tvá vopičárna...

Nemůžu nebejt tím, čím jsem a bejt něčím jiným. Jestli poznáváš nebo nepoznáváš čím jsem, je Tvoje věc a na tom, čím skutečně jsem, to nemůže nic změnit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 21:02:12

A toto je pak pro všechny ty, co se horem dolem cpou zpět do Já:

Abraham: Jak jsme se cítili, když jsme šli do fyzična

Příspěvekod Petr » čtv 26. bře 2009 21:01:14
... Chtěli jsme, abyste začínali chápat, že máte tu moc si vybrat. A později když jsme vás pozorovali, jak urputně pracujete na svých volbách.. tak jsme začali říkat: Jen si nevybírejte tak těžce..Jen zvolněte a užívejte si to.. a teď nám zase pomáháte to dát vše dohromady.. Tvoření je o zaměřování se. Takže proč byste chodili začínat s tím do těchto těl. Energie Zdroje, je ve velmi nádherném místě. Energie Zdroje je to místo ráje, do kterého se dostanete po smrti a do kterého se vrátíte. Takže co je smyslem fyzické zkušenosti? Když vše je dokonalé v nefyzičnu a vy se vydáte do fyzična, chvíli tu trpíte, vytváříte nějaké věci a pak se zase vrátíte do toho dokonalého místa..Tak jaký to má smysl? Proč prostě nezůstaneme v nefyzičnu, kde neexistuje žádná rezistence, kde je to stále dokonalé? A my říkáme, že ten důvod proč se sem vydáte, je že je tu tolik vzrušení, tolik podnětů a můžete přetvářet tu energii.

Zkuste si někdy udělat takový pokus, na tom vše pochopíte. Vezměte někde zářivou barevnou krásně formovatelnou hlínu (plastelínu), se spoustou krásných barev a dejte si ji do hrudek na stůl. A přizvěte 4, 5 nebo 10 dětí.. a nechte si je sednout okolo, zatímco vy si budete hrát s tou hlínou… :)))) a řekněte jim: Nechci abyste si s tím hráli, chci abyste se dívali, jak si s tím hraji já. Já jsem tvůrcem těchto věcí a vy tu jen seďte. A oni budou netrpěliví.. a domluví se spolu a klidně vás svážou pokud budou moct :)))))) Protože tak moc si také chtějí hrát a nemůžou se dočkat, až se toho dotknou a přiloží ruce k tvoření :). A přesně tak jste se cítili, když jste šli do těchto fyzických zkušeností. Neřekli jste si ..aaa tak já půjdu do toho dokonalého prostředí...řekli jste si: Miluji tento kontrast, který způsobí, že se budu zaměřovat. A chápali jste, že tvoříte skrz vaše zaměřování se a skrz vybírání si.. Je to vybrat si a cítit to, vybrat si a cítit to, vybrat si a cítit to...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » pon 20. lis 2017 21:05:48

vostal petr píše:No a když ti to není srozumitlený co říkám,
tak si přečti Abrahama, tam to máš i s tím svým oblíbeným Já (zdrojem)

Abraham: O egu

HOST: Už dva roky se vzpírám egu a rád bych věděl, co si Abraham myslí o egu a jak s ním máme pracovat a používat ho pro dobro věci, přestože to mnohdy vypadá, že ego je špatné, pokud mu nerozumíme a nekotrolujeme ho.

ABRAHAM: Ego je jedno z těch slov, které když lidé používají, tak myslí různé věci. Ale v tom smyslu, v jakém to míníte vy a hodně jiných lidí.. to, co říkají a s čím nesouhlasíme je, že pokud jste egoičtí..jestli jste si vědomi vašich osobních tužeb, tak ve stejný čas nemůžete být duchovní, nebo být v souladu, nebo být tím kým jste.
Chceme vám pomoct si vzpomenout na to, o čem tvoření je. Je to o zaměřování se, soustředění se na jisté věci a vy jste přišli konkrétně do této perspektivy s cílem se soustředit, zaměřovat se a tak se zaměřujete skrz svou osobnost do vašeho prostředí ... Zatímco vy používáte slovo EGO v negativním kontextu, my jej používáme v tom nejpozitivnějším smyslu. Protože to, co to znamená je, že vy, kteří rozumíte svému prostředí, vy, kteří jste v něm našli své místo, vaše referenční body, dalo by se říct.. když se díváte ze své perspektivy tak přispíváte velmi jemným a zároveň výrazným způsobem .. a unikátním způsobem.. váš egoistický pohled je unikátní hledisko.
Domníváme se, že kde se to začíná pro Vás obracet negativně, kde cítíte konflikt.. je to, čemu my říkáme nesoulad.. nebo neuzavřená mezera (pozn. myšlena mezera mezi tím, kým jste se vibračně již stali a tím, kým sami sebe necháváte nyní být).
Jinými slovy, pokud jste zaměřeni skrz svůj fyzický aparát, tak víte co nechcete a tlačíte proti celé řadě věcí.. tak pak tento egoistický, sobecký pohled vám neslouží..a určitě vás povzbudíme, v souladu s tím, co jste od nás celý den už slyšeli, ke sladění hledisek .. jinými slovy vás pobízíme ke snaze najít úhel pohledu, který je sladěn s širším úhlem pohledu.. a možná pro některé z vás bude toto znamenat opuštění egoistického pohledu a získání širšího pohledu...
Slibujeme vám, že když jste se rozhodli vejít do této vaší reality, tak jste si neřekli, že budete loutka na provázcích (tj. že budete bez jakýchkoliv tužeb). Kdyby toto byl záměr vaší větší nefyzické části, nebo toho čemu říkáte Bůh, mít pouze tuto zkušenost, tak by jste sem nepřišli. Přišli jste do tohoto prostředí vyloženě proto, aby jste měli zkušenosti. A čím osobnější jsou vaše zkušenosti, tím dramatičtěji vysíláte rakety záměrů a tím více přispíváte do všeho, co je. A tak by jsme chtěli provždy, pro slovo ego nebo egoistický, aby na něj bylo nahlíženo v nejpozitivnějším slova smyslu. Ale tak jak pro vše... pokud se díváte egoisticky na svět, jinak než se dívá Zdroj, takže máte velkou mezeru mezi vámi a vámi, tak se necítíte dobře a vaše hledisko vás neuspokojuje a vy netvoříte způsobem, který vás uspokojuje.
...
Není nic radostnějšího než egoistická boží energie proudící skrze vás.


Hm, tak dost možná jsem sem asi přišla proto, abych měla zkušenosti s banováním a ty zkušenosti byly radostné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 21:09:39

Banování nemůže být láska?


Tak snad všechno je láska,
psal jsem ti to zrovna dvěma způsoby dnes vodpoledne,

jenže ne všechno je tvůj individuální program,
tudíž, když si necháš ten svůj program změnit rodiči či školou, tak pak je ta záležitost pro tebe dost špatně průchodná,
a rozporuje tě to...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » pon 20. lis 2017 21:18:55

Hm, tak dost možná jsem sem asi přišla proto, abych měla zkušenosti s banováním a ty zkušenosti byly radostné.


Nu pokud budeš banovat bez smyslu, cíle a záměru a výběru, tak jo,

ale v tvém případě nic takového nepozoruji,

tudíž se jedná o převzatý program...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. lis 2017 22:37:41

Jana píše:Banování nemůže být láska?



Nebanování je taky láska.
Ubližování je láska.
Neubližování je taky láska.


:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. lis 2017 22:40:01

Jana píše:
Hm, tak dost možná jsem sem asi přišla proto, abych měla zkušenosti s banováním a ty zkušenosti byly radostné.


No, hlavně aby to byla pro tebe radostná zkušenost, až někdo bude banovat tebe.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Líla » pon 20. lis 2017 23:22:57

vostal petr píše:
Poraďte mi něco, co mě rozhodí


To je jednoduché, snaž se aby tě nic nerozhodilo, to tě tak rozhodí,

že ani nebudeš vědět, že jsi rozhozenej... :)


:D

Líla
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Jana » úte 21. lis 2017 7:22:28

Návštěvník píše:
Jana píše:
Hm, tak dost možná jsem sem asi přišla proto, abych měla zkušenosti s banováním a ty zkušenosti byly radostné.


No, hlavně aby to byla pro tebe radostná zkušenost, až někdo bude banovat tebe.

:)


Teoreticky by to bylo možné vyzkoušet i prakticky. Pozvi mě někam, kde máš možnost mě zabanovat, já Ti tu radost udělám a přijdu tam, zabanuj mě a uvidíme. Dá-li Bůh a příroda, tak možná budu mít radost, že máš radost. Možná budou mít radost i někteří další, kteří by mě rádi zabanovali, ale netroufají si to udělat, protože jsou na to příliš dobří.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7092
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. lis 2017 8:39:09

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Hm, tak dost možná jsem sem asi přišla proto, abych měla zkušenosti s banováním a ty zkušenosti byly radostné.


No, hlavně aby to byla pro tebe radostná zkušenost, až někdo bude banovat tebe.

:)


Teoreticky by to bylo možné vyzkoušet i prakticky. Pozvi mě někam, kde máš možnost mě zabanovat, já Ti tu radost udělám a přijdu tam,


Mně někoho banovat radost nedělá, a proto to nedělám.

Kdo banuje, bude banován. Je nutné, poznat zkušenost z obou stran, aby mohlo dojít k uvědomění, co vlastně dělám, když banuji.

Zřejmě jsem v jiných životech banovala a byla banována, a tak jsem to po uvědomění přestala dělat.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 9:32:09

Tys tady vytrubovala, že ti nic nevadí,
a vida, vadí...

Jakýpak vysvobozování,
já jsem teoretik a ty vaše pitominy hraju jen proto, protože je hrajete vy...
vostal petr
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod vostal petr » úte 21. lis 2017 9:50:09

Děti jsou mé oblíbené téma...
na nich je vidět, co jsme všechno zapoměli...
od čeho jsme utekli...
co jsme ztratili...


Když se Vaše oči setkají s očima dítěte,
usmějete se, jako by jste v nich viděli radost...
kdo z lidí to dokáže, kdo umí svým pohledem
rozesmívat zasmušilé tváře?


Jak to všechno začalo... aneb jak jsem ztratil svobodu.

Hrál jsem si... tak to nazývali ty velké bytosti... Jenže já se učil studoval vnímal... bylo to krásné... tolik věci kolem mě čekalo na své prozkoumání... na kterou se jen zaměřit první... jak to všechno zvládnout...

Všiml jsem si, že ti velcí mají pusu i k něčemu jinému... než jen k papání... dokážou měnit zvuk... tím, že s ní hýbou... jak to jen dokáží? Chtěl jsem to taky umět... a tak jsem je začal bedlivěji studovat. A pak se mi to povedlo! S vypětím sil a soustředění, jsem ze sebe vydal něco jako ma-ma. A co se to nestalo najednou mě všichni objímali pusinkovali ma-ma... a zase jsem středem pozornosti... to si musím zapamatovat... stačí říct ma-ma a je to. A tak jsem to ukázal i babičce, a dalším lidem a všichni mě chválili. Ale později se něco změnilo... když jsem po nějakém čase řekl ma-ma, už to nefungovalo... Jak je to jen možné... vždyť to dělám úplně stejně jako předtím... ma-ma... a zase nic. Co se to s těmi lidmi stalo... že by ohluchli?

A tak jsem si vzal pastelky... to jsou speciální věci, které za sebou nechávají stopy, které mají stejnou barvu jako to co držím v ruce. A tak jsem si s nimi hrál a bavilo mě dívat se jak za sebou nechávají stopy... a dělám to já... jak fascinující... tvořím! Já sám dokážu tvořit... fantastické... A pak přišli velcí a opět mě chválili a ukazovali můj výtvor všem blízkým, a ti mě taky chválili. Jenže pak se stalo to samé co s ma-ma... Po čase mě už nikdo za stejné výtvory nechválil... co se to zase s těmi lidmi stalo? Že by oslepli?

A tak jsem zjistil, že když něco dělám, musí to mít nějaký smysl... proč?! Proč si nemůžu kreslit jen tak... proč musí ty čáry něco znamenat?! A pak přišel ten ústav zvaný škola. Tam si už není možné dělat věci jen tak pro radost z dělání z tvoření... musí mít vše nějaký smysl... a ten kdo dokáže dát věcem ten nejlepší smysl ten dostává nějaké čísla, kterým rozumí zase jenom rodiče... A ti se buď zlobí nebo radují.... a tak se musím snažit, aby jsem měl ty jedničky.

Možná v tomto ústavu a možná někdy dříve jsem ztratil svou svobodu... začal jsem otročit pro potěšení druhých... Bylo mi řečeno co mám kreslit a když to nedokážu - jsem špatný! Bylo mi řečeno jak se chovat a když to nedokážu tak jsem špatný! Bylo mi řečeno jak mám mluvit a když to nedokážu tak jsem špatný! Takže musím dělat věci, které se ode mě očekávají jinak jsem špatný!!! Musím se stát aspoň normálním... tj. takovým jako většina... Mohu se stát i velkým, když dám většině to co se jim líbí... Pak budu velice váženým občanem...

Ale kde jsou mé potřeby, kde je má volnost... Stále slyším potřebuješ to a to a až to budeš mít budeš šťastný... Ale kdo vytvořil tento pomyslný žebříček hodnot.... a jsou to vůbec HODNOTY? Neustále se tyto hodnoty rozrůstají... A tak člověk musí více otročit... Kdysi se člověk spokojil se zdravím, pak k tomu přibyla střecha nad hlavou, pak rodina, a tohle bylo tehdy snadno dosažitelné... když už jste to měli mohli jste odpočívat... a to se někomu sakra nelíbilo, protože už Vás nemohl více vykořisťovat a tak tento žebříček hodnot rozšiřoval a rozšiřoval a jeho cílem je aby jste nikdy nepoznali odpočinek... aby jste neustále otročili... udělal z Vás ždímačku na utrpení...

Protože člověk který odpočívá není výdělečnou jednotkou... A bez výdělečných jednotek někdo příjde přece o zisk... Pracujete na jiné! Ale čas Vám nikdo pak nevrátí!

Dostaváte za svou práci tak malou almužnu... a navíc co jsou peníze... je to kus papíru, který je potištěn obrázkem a kterému vaše mysl dáva moc... Ukažte lidem co si za tento kus papíru pořídí a oni jich budou chtít více... Peníze jsou jen prostředníkem k tomu, abyste si něco koupili, něco o čem tvrdí jiní, že to potřebujete... Zkrátka Vás všichni jen využívají pro svůj zisk!

Např.: Taková elektřina. Lidé postavili elektrárnu aby jim usnadnila práci. K tomu, aby se elektrárna postavila a elektřina rozvedla stačí jednorázově zaplatit na hlavu směšnou částku... a pak by mohla být elektřina zadarmo. Jak si někdo mohl přivlastnit elektřinu! Jen si spočítejte kolikrát se elektřina promítne do ceny určitého výrobku... je to řetěz jehož konec je v nedohlednu!!! 100x je malé číslo! A teď si představte kdyby tato položka byla nulová... a ona je ve skutečnosti nulová. Elektřina je zadarmo. Za vítr ani za slunce či za proud řeky nikdo platit nemusí a už vůbec nemluvě o energii skryté v atomech. Ten kdo si přivlastnil energii má doslova zlatý důl... může si dovolit diktovat své požadavky... může doslova vytunelovat celé národní hospodářství země tím, že zdraží energii a naše ceny výrobků budou mnohem vyšší než dovážené a o to jde! Proč se elektřina zdražuje co za tím asi je? Jen si zkuste domyslet, kdyby elektřina vůbec nebyla... A tak neslouží elektřina nám, ale my sloužíme jí... pokud ovšem nejsme "vlastníkem" elektřiny. Jen si spočítejte kolik se asi na konci měsíce sejde peňez za elektřinu na hromádce v celostátním měřítku. Toto číslo je určitě více než 9 místné. A kam jdou pak? Kdyby elektřina byla zadarmo, najednou by jsme nepotřebovali k topení dřevo, zemní plyn, různé další věci, které jednak znečišťující životní prostředí a taky zbytečně zatěžují naše kapsy.... a tak je to se vším... s telefonními inpulzy ať už mobilní nebo jiné... s vodou kde nám vzniká i stočné... každý se snaží přiživit... dravá konkurence vykořisťovatelů jež si chováme ve svém lůně...

Pracujete, děláte rizikové věci, ničíte si zdraví... jen si vemte kolik nemocí, úrazů a kolik lidí zemřelo jen kvůli své práci. Když vidím staré nemocné lidi, kteří se sotva plazí ulicemi, když vidím následky tohoto systému, když vidím toliko utrpení... moje srdce volá se slzami v očích dóóóóóst....

V přírodě je všechno zadarmo! K čemu by Zemi byly peníze? Dá vám své plody i bez nich. Stačí vyvinout jen malé úsilí... A máte vše potřebné ke štěstí... navíc jste volní... Můžete si dělat co chcete... Tady se pak ukáže kdo opravdu umí a kdo je potřebný, kdo je schopen přežít, kdo si zaslouží žít... Tady se musíte spolehnout sami na sebe! A to mnoho lidí nedokáže že?! Jinak by to všechno nedospělo do systému ve kterém se nacházíme.

Jako vzor podívejte se na domorodé Havajce. Ti pracují jen z ruky do pusy a to jen sklízením plodů Země. Nic víc nepotřebují a zbytek dne se věnují radostem života... Navíc jaká je to práce sklízení plodů... to svede každý.... Dokud ovšem do jejich Země nepříjde někdo kdo si ji přivlastní násilím!! A udělá z ní ziskový důl... zabere si půdu... a staví hotely a turistické atrakce... A tak se ptám kdo mu dal právo! Kdo dal někomu právo přivlastnit si jakýkoliv úsek Země!!!

Stejně tak byli vyhnání indiáni ze své země a jejich krásná zem byla proměněna na chmurný monument moderní civilizace!!! No a ne snad stejný národ se postupně rozlézá a podmaňuje si celý svět... a tak mění krásnou zemi v srdce svírající torzo...


Jak si podmanit tvora :

a) naučit ho Vaší řeči
(angličtina se už rozrůstá...)
b) vyvolat v něm pocit touhy po něčem
(americké smetánkové seriály...)
c) ukázat mu, že to po čem touží máte jenom Vy
(filmy o supersuper věcech a hrdinech made in Hollywood)
d) dokázat mu, že když něco splní dostane to po čem toužil
(s poctivostí nejdřív pojdeš... byznys je tvrdý)
e) dokázat mu, že když příjde nebezpečí, tak ho ochráníte
(která země ve světě vždy zjednává pořádek?)

A když se Vám to povede bude Vám daný tvor zobat z ruky. Vy se pak musíte jenom snažit o to, abyste stále něčím novým upoutávali jeho pozornost. To je tzv. nabídka. Avšak nejhorší na tom je, že i tuto nabídku vytvářejí již jiní, stejně podmanění tvorové... čili Vy jste jen prostředník.

Takový jednoduchý příklad :
Podmaním si množství tvorů které nalákám na kolečkové brusle a ty zaměstnám v továrně na výrobu skateboardů. No a v továrně na kolečkové brusle zaměstnám tvory, které jsem nalákal na skateboard. Pak až je hotovo prodám se ziskem jedné straně kolečkové brusle a druhé straně skateboardy. Nesmím však dovolit, aby tito podmanění tvorové přišli na to, že k tomu, aby uspokojili své potřeby mě vůbec nepotřebovali! To by byl můj konec... Musím proto zlepšovat a zdokonalovat svou nabídku jak kolečkových bruslí tak skateboardů a zároveň nesmím použít moc kvalitních materiálů, aby životnost výrobků nebyla moc vysoká... jinak bych neměl zdroj trvalého zisku...

Nyní to zkuste na zvířatech... ukážete-li psovi hračku taky si s ní bude hrát... Ale když mu jí vezmete... už ho nezajímá... pro něho zmizela... tudíž není... a jde dál bez pocitu že jste mu hračku upřeli, nebo že jste ho o ni okradli. Příjmají pouze přítomnost! Minulost ani budoucnost pro ně neexistují... protože vědí že život o nich není. Pes se nikdy nebude zajímat o kvalitu své, natož cizí boudy! Nebude jiným závidět jejich honosný obojek... ono čím honosnější obojek si necháte nasadit tím větší otroctví zakusíte! A to on dobře ví... :-)).

Zvířata se nedokáží naučit Vaší řeči nemají touhu a proto se nedají ovládat! Jen z pomocí násilí je donutíte k určité poslušnosti, která je spíše jejich sebezáchovným jednáním, než tím, že Vás poslouchají. To si jen Vy myslíte :-)). Zkuste zakázat slavíkovi zpívat!
http://www.hloupy.chytrak.cz/dek07.htm
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků