Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 19:52:11

Návštěvník píše:PS. Jak to bylo s Mílou na sklonku jejího života, nevím, poslední roky jsem tam už nejezdila. Pokud ale vím, ona neměla problém s tím, kdy si to svoje konkrétní ulítnutí uvědomí, jestli hned, nebo až po nějaké chvíli; brala to, co je, jako samozřejmost – že to prostě je, jaké to je.

A to je asi to podstatné.


:yes:

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Tara » stř 15. lis 2017 19:53:02

Tara píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše: byla Míla ještě poctivě, doopravdy vzteklá; jenže vždycky nějakou chvíli po takovém svém výbuchu (pokaždé to trvalo jinak dlouho, než si to uvědomila) přišla a pokorně se nám omluvila. Měla prostě vznětlivou povahu...


To bylo nastavení (projevu) - vznětlivost. Stejně tak u Nisargadatty. Pokud vznikne úsilí toto nastavení změnit, tak se všechno zablokuje. Naopak od "pozorovatele" musí k tomuto nastavení proudit láska, aby mohlo dojít k realizaci.
Vznětlivost vede často k tomu, že dojde neúmyslně k "zranění" druhých, a proto patří k tomuto nastavení toho litovat a omluvit se. To dělá toto nastavení velmi láskyplným a láskyhodným.

Něco jiného je, když je toto nastavení zablokované a dojde k osobnímu posouzení, že ta neúmyslná zranění měla svá opravnění. Tedy že se to "omluví" sobě, egu, ne druhým.

:)

Díky.

Toto je výborný materiál dál rozvinout společné zamýšlení...

Omluvit se za svou emoci, nebo slova, jednání ať už hned nebo po čase, je podle mě skutečně projevem omluvení se egu, tedy omluvení se ega egu k jeho vylepšení (získání bodů pro ego). Bez ohledu, jak můj projev mohl nebo nemohl zapůsobit, zda způsobil druhému zranění. Jednala jsem, jak jsem jednala, v době, která byla poplatná tomu, jak jsem v té době vnímala, cítila, myslela a určitě bez motivu někomu záměrně ublížit, jinak jsem to v té době neuměla.... a omlouvat se za to mi skutečně přijde jako leštění ega....

Jsem podle čínského horoskopu tygr, snad bílý, dle čísel v datu narození hodně osmiček, devítek, hodně síly, slunečním znamením panna, známá svou kritičností, i sama k sobě, perfekcionismem, osmička potřeba rovnováhy, spravedlnosti, ascendent ve vodnáři, idealista, vizionář...
Kdysi jsem se kamarádovi zmínila, že mám ze své "síly" strach, protože jsem viděla, jak na "druhé" působení mé osoby působí....., měla jsem strach se nějak projevovat a měla jsem tendenci se spíše už tedy držet v pozadí, abych snad nikomu neublížila.... On mi tehdy napsal, že je to stejné, jako by si tygr hrál na chameleona, který tam není a nikdy nebyl, kdyby se náhodou někdo, nebo něco objevilo, s čím by tygr mohl být ve vztahu. A že všechno je otázkou lásky. Ne sebelásky, ale lásky. Děkuji Návštěvníku za připomenutí. Také ji zmiňuješ.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Tara » stř 15. lis 2017 19:56:04

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Interval mezi impulzivní reakcí, vyvolanou vrozeným nastavením, a mezi uvědoměním si své reakce, ke které došlo, může být různě dlouhý. Je to zřejmé i z výrazu člověka, kterého v takové situaci pozorujeme.

Tomášovi brali jako samozřejmý fakt, že ve chvíli emočního výbuchu na moment zmizí Sebe-uvědomování coby Bytí, že na pár vteřin (minut,...) nastane navyklé sebeztotožnění s osobou, jenže - a to je podstatné - jakmile se´nepřevezme dodávka´, u Probuzeného se automaticky, samo od sebe vrátí Sebevnímání coby Bytí.


To, co platí pro hledající už neplatí pro probuzené/realizované. Což je samozřejmě těžko pochopitelné. Podle Ramany může být "realizovaný" příčinou zničení celého světa, přesto to nemění nic na jeho realizovanosti. Hledajícím doporučuje se stravovat vegetariansky, ale u realizovaného je podle něho už zcela jedno, co jí.

Jen hledající si představují realizované jako dokonale vyrovnané lidi, kteří jednají vždy harmonicky - tedy podle toho, co si jako harmonické představují. Ve skutečnosti jde o projev a jeho nastavení.

Všechno se dějě spontánně. (A do toho ted zapasovat lidskou představu o uvědomování si nějakého emočního výbuchu. :D Někdy už je na čase tento koncept pustit.)

:)

:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Tara » stř 15. lis 2017 19:57:28

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:PS. Jak to bylo s Mílou na sklonku jejího života, nevím, poslední roky jsem tam už nejezdila. Pokud ale vím, ona neměla problém s tím, kdy si to svoje konkrétní ulítnutí uvědomí, jestli hned, nebo až po nějaké chvíli; brala to, co je, jako samozřejmost – že to prostě je, jaké to je.

A to je asi to podstatné.


:yes:

:)

Proč se potom omlouvala?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 20:01:26

Tara píše:Proč se potom omlouvala?

Přece za to svoje ulítnutí - uviděla, že to bylo mimo mísu a vyvodila z toho důsledky.

Obrázek

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 20:05:22

Tara píše:
Omluvit se za svou emoci, nebo slova, jednání ať už hned nebo po čase, je podle mě skutečně projevem omluvení se egu, tedy omluvení se ega egu k jeho vylepšení (získání bodů pro ego).


Nejde o to omluvit se za svou emoci, ale o to vyjadřít lítost nad tím, že došlo k neúmyslnému/nechtěnému zranění druhého. Tedy žádné leštění ega, ale o otevření srdce a proudění lásky = hojit to zranění.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 20:08:32

Návštěvník píše:
Tara píše:
Omluvit se za svou emoci, nebo slova, jednání ať už hned nebo po čase, je podle mě skutečně projevem omluvení se egu, tedy omluvení se ega egu k jeho vylepšení (získání bodů pro ego).


Nejde o to omluvit se za svou emoci, ale o to vyjadřít lítost nad tím, že došlo k neúmyslnému/nechtěnému zranění druhého. Tedy žádné leštění ega, ale o otevření srdce a proudění lásky = hojit to zranění.

:)

:yes: (Návštěvník č. 2 ;) )
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 20:13:25

Návštěvník píše:
Tara píše:
Omluvit se za svou emoci, nebo slova, jednání ať už hned nebo po čase, je podle mě skutečně projevem omluvení se egu, tedy omluvení se ega egu k jeho vylepšení (získání bodů pro ego).


Nejde o to omluvit se za svou emoci, ale o to vyjadřít lítost nad tím, že došlo k neúmyslnému/nechtěnému zranění druhého. Tedy žádné leštění ega, ale o otevření srdce a proudění lásky = hojit to zranění.

:)


Citlivá otevřená bytost vycítí, že se druhý cítí být zraněn - a to kvůli jejímu předcházejícímu vznětlivému projevu.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Tara » stř 15. lis 2017 20:40:19

Návštěvník píše:
Tara píše:
Omluvit se za svou emoci, nebo slova, jednání ať už hned nebo po čase, je podle mě skutečně projevem omluvení se egu, tedy omluvení se ega egu k jeho vylepšení (získání bodů pro ego).


Nejde o to omluvit se za svou emoci, ale o to vyjadřít lítost nad tím, že došlo k neúmyslnému/nechtěnému zranění druhého. Tedy žádné leštění ega, ale o otevření srdce a proudění lásky = hojit to zranění.

:)

Ano, omluva, že asi došlo k nechtěnému a neúmyslnému zranění je asi něco jiného, než omluva se za své jednání....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22


Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 20:51:03

Omluva za jednání, které způsobilo zranění druhému člověku, jsem v Mílině případě vnímala jako přirozený projev jejího soucítění s druhým.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:03:13

Návštěvník píše:Omluva za jednání, které způsobilo zranění druhému člověku, jsem v Mílině případě vnímala jako přirozený projev jejího soucítění s druhým.

:)

Dalo by se to vyjádřit asi těmito slovy?

"Omlouvám se, jestli mé včerejší jednání někoho mohlo ranit, ale nebylo to mým úmyslem".

Pokud ano, myslím, že i bez tohoto projevu by se věci po-skládaly do sebe i bez této zjevné omluvy, ... pokud by byla vnímána láska, či důvěra ve Věci zdejší....
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:18:11

Tara píše:
Ano, omluva, že asi došlo k nechtěnému a neúmyslnému zranění je asi něco jiného, než omluva se za své jednání....


Podstatné je, že úmyslem nebylo zranit druhého.
Můj táta byl velmi vznětlivý. Neomlouval se, ale celý jeho projev po výbuchu vyjadřoval lítost a touhu to zase spravit. Brala jsem ho, že takový je - otevřené, láskyplné srdce a vznětlivá povaha. Nechtěla bych ho jinak, měla jsem ho ráda, takového, jaký byl. Vnímala jsem a milovala jsem jeho nádhernou duši. A bylo mi jasné, že bude docházet k výbuchům.
:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:19:34

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Omluva za jednání, které způsobilo zranění druhému člověku, jsem v Mílině případě vnímala jako přirozený projev jejího soucítění s druhým.

:)

Dalo by se to vyjádřit asi těmito slovy?

"Omlouvám se, jestli mé včerejší jednání někoho mohlo ranit, ale nebylo to mým úmyslem".

Pokud ano, myslím, že i bez tohoto projevu by se věci po-skládaly do sebe i bez této zjevné omluvy, ... pokud by byla vnímána láska, či důvěra ve Věci zdejší....

Můžeme si dělat představy, proč někdo druhý něco udělal a jestli to bylo nebo mělo být takové nebo makové,
ale nějak nevidím v tom posuzování druhých a jejich jednání nic užitečného,
co by napomáhalo našemu vlastnímu Sebe-poznání.
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:24:55

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Omluva za jednání, které způsobilo zranění druhému člověku, jsem v Mílině případě vnímala jako přirozený projev jejího soucítění s druhým.

:)

Dalo by se to vyjádřit asi těmito slovy?

"Omlouvám se, jestli mé včerejší jednání někoho mohlo ranit, ale nebylo to mým úmyslem".

Pokud ano, myslím, že i bez tohoto projevu by se věci po-skládaly do sebe i bez této zjevné omluvy, ... pokud by byla vnímána láska, či důvěra ve Věci zdejší....


Řekla bych, že když se nejedná o zcela osobní vztahy a jde o skupinu lidí, tak je vyjádření lítosti nad tím, co se stalo, hodně důležité.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:33:38

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Dalo by se to vyjádřit asi těmito slovy?

"Omlouvám se, jestli mé včerejší jednání někoho mohlo ranit, ale nebylo to mým úmyslem".

Pokud ano, myslím, že i bez tohoto projevu by se věci po-skládaly do sebe i bez této zjevné omluvy, ... pokud by byla vnímána láska, či důvěra ve Věci zdejší....

Můžeme si dělat představy, proč někdo druhý něco udělal a jestli to bylo nebo mělo být takové nebo makové,
ale nějak nevidím v tom posuzování druhých a jejich jednání nic užitečného,
co by napomáhalo našemu vlastnímu Sebe-poznání.


Nemyslím, že jde Taře o posuzování jednání druhého, ale o to, jak správně - s ohledem na všechny - při vznětlivém nastavení jednat. A to jistě napomáhá vlastnímu Sebe-poznání.

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:36:56

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Omluva za jednání, které způsobilo zranění druhému člověku, jsem v Mílině případě vnímala jako přirozený projev jejího soucítění s druhým.

:)

Dalo by se to vyjádřit asi těmito slovy?

"Omlouvám se, jestli mé včerejší jednání někoho mohlo ranit, ale nebylo to mým úmyslem".

Pokud ano, myslím, že i bez tohoto projevu by se věci po-skládaly do sebe i bez této zjevné omluvy, ... pokud by byla vnímána láska, či důvěra ve Věci zdejší....


Řekla bych, že když se nejedná o zcela osobní vztahy a jde o skupinu lidí, tak je vyjádření lítosti nad tím, co se stalo, hodně důležité.

:)

Já to vnímám tak, že pokud by byli všichni otevřeni, byli na stejné vlně otevření bez myšlenek, pocitů, tendencí osobní vztahovačnosti, tendencí sebezranění, že by nic takového nebylo třeba, ale je pravda, že takový ideální stav není vždy a všude. A pak to vyžaduje i slova omluvy.... byť není za co, vždyť se vždy děje právě tak, jak se děje....
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:40:44

Asi tak :)

"Zůstaňte tišší a otevření, to je vše.
Co hledáte, je tak blízko vás, že není ani místo pro cestu."

~ Nisargadatta Maharaj
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:42:31

Návštěvník píše:byť není za co, vždyť se vždy děje právě tak, jak se děje....


A právě stejně tak se děje lítost a omluva. U realizovaného zcela spontánně, jinak zdánlivě nespontánně. :D

:)
Návštěvník
 

Re: Poraďte mi něco, co mě rozhodí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2017 21:43:11

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Dalo by se to vyjádřit asi těmito slovy?

"Omlouvám se, jestli mé včerejší jednání někoho mohlo ranit, ale nebylo to mým úmyslem".

Pokud ano, myslím, že i bez tohoto projevu by se věci po-skládaly do sebe i bez této zjevné omluvy, ... pokud by byla vnímána láska, či důvěra ve Věci zdejší....

Můžeme si dělat představy, proč někdo druhý něco udělal a jestli to bylo nebo mělo být takové nebo makové,
ale nějak nevidím v tom posuzování druhých a jejich jednání nic užitečného,
co by napomáhalo našemu vlastnímu Sebe-poznání.


Nemyslím, že jde Taře o posuzování jednání druhého, ale o to, jak správně - s ohledem na všechny - při vznětlivém nastavení jednat. A to jistě napomáhá vlastnímu Sebe-poznání.

:)

Je přirozené, že každý máme trochu jiné zkušenosti a z nich vyplývá i náš ne ve všem stejný pohled na různé přístupy.

Brát si vzor z něčího jednání může být jistě užitečné, na druhé straně to v sobě skrývá jisté nebezpečí - rozhodnutí ´dělat to napříště taky tak = správně´.

Může to v nás zafungovat jako bezděčný, neuvědomovaný start podvědomé snahy duchovního ega o ´to pravé jednání ´, aby...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník