Pokracovat ci odejit ze vztahu?

Pokracovat ci odejit ze vztahu?

Nový příspěvekod SandraS » pát 26. úno 2016 12:57:54

Dobry den,

jsem ve vztahu na dalku s přítelem jiz rok a pul. Zijeme ve stejne zemi, ale ve dvou ruznych mestech. Pritel me během prvnich 6 mesicu našeho vztahu podvadel a to tak, ze si psal flirtovni zprávy s několika slecnama a dokonce si na pracovni ceste v Malajsie zaplatil prostitutku. Po 6 mesicich jsem, bez ohledu na jeho chovani, (na jeho povaze nic poznat nebylo), zacala neobvykle vice nez jindy citit, ze nejsem ve vztahu jedina. Trpim pocitem extremni neduvery v muze (jiz od detsvi, kde jsem vyrůstala sama s maminkou).
Muj partner musel během prviho pul roku vztahu několikrát celit mym hysterickym vylevum, kde je a ze ma urcite i jinou. Párkrát mi vyhrozoval i rozchodem a ja se vždy uklidnila, protože jsem ho nechtěla ztratit a myslela si, ze jsem paranoidni. Zaroven byl i trpelivy a snasel to, protože si myslel, ze potrebuji cas se adaptovat v jeho zemi a jiné kulture a proto jsem tak pod tlakem. Presto, po pul roce mi to nedalo a podivala jsem se mu do mobilu. Nasla jsem flirtovni zprávy asi se 3 zenami, z nichž dve byly prostitutky, a financnich domluvach na službách (pouze v Malajsii). Ten den jsem mu o tom povedela. Dlouho zapiral ale pak se nakonec priznal, ze si s několika zenami psal, ale nikdy s zadnou nespal, cemu do dnes nejsem schopna verit. Řekl mi, ze to byl jeho styl života před nasim vztahem (v zivote udajne prozil pouze jeden vazny vztah necely rok, zbyle byly romance na jednu noc nebo sex za peníze) a ze mu to vlastne neprislo nijak divne. Musim podotknout ze do te doby jsme si nikdy nerekly hranice, kdy a co bereme za neveru. To jsme si vyjasnily az v ten den.
Po dlouhe diskuzi a neprospane noci plne breku z obou stran jsem se s nim rozesla a rano odletela zpet do města ve kt ziji. Nekolikrat se mi omluvil, posilal mi darky a snazil se komunikovat. Po dvou mesicich jsem si rekla, ze mu odpustim, protože se to stava asi kazde druhé a pokud ma jiné kvality, pro me zivotne dulezite, tak v tom tedy budu pokracovat. Partner toto provadel během svého 29 roku. Dnes je mu třicet, od te doby uplynulo vic nez pul roku a dodnes mi fyzickou neveru nepriznal. Take mi prijde jakoby se s prichodem 30 roku v nem něco zmenilo k lepšímu. Měli jsme na toto téma opakovane diskuzi a nikdy se ji nebranil. Rekl, ze se omlouva, ze se to proste stalo, ze si vymazal všechny mozne cesty (seznamovaci aplikace) na mobilu a ze když videl, jak mi to ublížilo, tak jsem mutak ukazala, ze to co delal nebylo v poradku a uz mi nechce ublížit.
Od te doby jej cas od casu zkontroluji na seznamovacích aplikacích na kt. byval, zda je jeho ucet stale aktivni a jiz jsem ho nenasla. Podivala jsem se do mobilu bez jeho vedomi a presto ze si stare konverzace doposud nevymazal, zadne nove nepribyly.

Vic nez pul roku bojuji s pocitem neduvery. Vim o sobe, ze jsem chronicky zarliva, ale taky jsem bohužel zjistila, ze ted k tomu mam ještě vetsi důvod po tom co se stalo a často mi to prijde na mysl. Hlavne, pokud jezdi na pracovni cesty po svete. Jeho komunikace se razantne zmenila, dava mi jasne informace o tom, co přes den v cizine dela, a slibil, ze se to uz nebude opakovat. Jen me prosi, abych mu verila a porad mu to nepredhazovala. Jeho nejvetsim pranim je, abych mu verila a take se o to snazim. Ale trva to a ani nevim zda to nekdy dokazu na 100%.

Muj sesty smysl me od te doby nijak nevaroval, ze bych nebyla jedina ve vztahu. Bud je to proto, ze to nechci radsi videt, nebo se opravdu poucil. Nesilnejsi pocit neduvery mam prave když vyjede do zahranici. Coz se deje každý druhy mesic na několik dni, ale proto ze mi dal plan jeho sefa, kt. doprovazi vim ze do dane země opravdu cestuje a pracuje.

Pracuji sama na sobe nebyt chronicky zarliva, ale aspoň jednou za tyden si nemuzu pomoci a vybavi se mi všechny ty sexu plne zprávy co jsem drive v jeho mobilu cetla a napada me, jestli proste není jenom sikovny a nove zprávy si maze a stale me podvadi, ci jsem proste chronicky zarlivosti posedla?

Během 4 mesicu mam v planu se za nim prestehovat do jeho mesta, abychom se konecne mohli stykat tak jak to delaji nomalni pary.

Zkusenosti ci rady odborníka, zda tento vztah ma budoucnost nebo byl tak ohozen, ze je lepsi jej neprodlužovat, by mi vazne prospely.

Dekuji za precteni mého pribehu.
SandraS
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. úno 2016 12:03:30

Re: Pokracovat ci odejit ze vztahu?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. úno 2016 13:10:00

Chronicky žárlivý člověk může žít buď úplně sám, nebo se musí smířit s tím, že bude v partnerském vztahu vždycky podváděn, protože si tu nevěru svým žárlením přitahuje.

Jediné, co může udělat, je pracovat na sobě a své chronické žárlivosti se zbavit.
Návštěvník
 

Re: Pokracovat ci odejit ze vztahu?

Nový příspěvekod arikiran » pát 26. úno 2016 13:39:17

V zarlivosti je krom jineho hodne neduvery a neduvera je stigma doby...
Neduverujeme kdekomu....vlade, politikum, obchodnikum, mediim...i partnerum!
Proc taky, co chvili se provali, ze nam lhali...lhali....lhali

V takove dobe je vyborne mit partnera a vzajemne na sobe posilovat a trenovat Viru a Duveru...takze bud rada, drzim palce, zadnej ucenej z nebe nespad
...xx...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Pokracovat ci odejit ze vztahu?

Nový příspěvekod malpan » pát 26. úno 2016 17:43:31

žárlivost je nedostatek sebevědomí a touhou po ovládání...

čím je jedinec harmoničtější tedy sebevědomější (nikoliv sebestředný nebo povýšený), pak zcela přirozeně přitahuje druhé a je radost být takovému člověku na blízku - pak ani jeho (její) partner nemá potřebu "zanášet"
Zkus řešit sebe a tak i dar, který jsi "převzala" od maminky v podobě myšlenkové mapy "nedůvěra k chlapům". Pokud se ti to bude dařit, pak se samo s sebou automaticky vyřeší i partner. Pokud by skutečně zanášel, nebudeš mít potřebu s ním dál žít,.... a pokud by to byly jen tvé představy, pak pominou

... a ještě jedna myšlenka: byla bys sama schopna zahnout, když si to myslíš o druhých? - I v tom bys měla mít jasno co (čím) chceš žít...

Všechny odpovědi máš už teď v sobě. Zklidni mysl a začnou samy vylézat.
Hodně štěstí při Tvém niterném řešení
tady to máš ještě jinými slovy:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... EgZvPlqVe0
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Pokracovat ci odejit ze vztahu? koho miluji,hci,obdivuji

Nový příspěvekod nop » pát 26. úno 2016 23:19:43

v tomto článku o zájmech žen jsou tvrzení, jež sahají o mnoho dále, než by se zdálo na první pohled.
25. 2. 2016, 8:39 - Liverpool
Jste narcista, a tak trošku psychopat? U žen máte velkou šanci

(někteří muži) Mají vysoký stupeň narcismu, vykazují psychopatické chování a chovají se lstivě machiavelisticky. Pro ženy jsou však neodolatelní. Proč? Prý kvůli evoluci. Tito muži totiž mívají atraktivní fyzické rysy, které ženy silně sexuálně přitahují. Ne, že by milovaly temnou duši, ale touží po silném jedinci s velkým sebevědomím a fyzickou krásou. Jsou to znaky dobrých genů a pevného zdraví, které mohou předat dětem.
Vědci z Liverpoolu prokázali, že když žena touží po dítěti, je sexuálně nejvíce přitahována právě temnými muži, kteří často mají psychopatické rysy. To totiž většinou indikuje dobré zdraví a velkou mentální i fyzickou sílu. Navzdory rozumu vítězí primitivní pudy, které sdílíme s ostatními zvířaty.

V experimentálním výzkumu více než dva tisíce žen hodnotilo atraktivitu mužů na obrázku. Nejpřitažlivější byli pak jedinci, kteří měli rysy temné triády – narcismus, psychopatické chování a machiavelismus. Tito jedinci se chovají agresivně, tváří se zamračeně, jsou nečestní a lstiví, ale jsou také svalnatí a dominantní.
Ženy, které si vybírají ryze narcistické muže, mají v průměru více dětí. Narcismus u mužů je zřejmě vedlejším projevem plodnosti. S muži s psychopatickými poruchami mají dětí průměrně a s muži s machiavelistickými rysy méně potomků, než je průměr.
„Ze tří rysů temné triády narcismus nejjasněji souvisí se společenským úspěchem a fyzickým i psychologickým zdravím muže… A ženy dávající přednost mužům s narcistickou povahou mívají více dětí,“ tvrdí autoři z Liverpoolu.
zdroj:
http://www.novinky.cz/muzi/395850-jste- ... sanci.html
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků