Pochopení skutečné podstaty smutku

Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 19:35:01

Pamela Wilson:

Smutek mnohé z nás doprovází na každém kroku, a přesto se spokojujeme s tím, jak nám jeho podstatu vysvětluje mysl. Co když smutek není tím, čím se jeví? Co když je niternou výzvou k návratu ke skutečné přirozenosti? Co když v hloubi srdce víte, že smutek je normální reakcí na zmatek a utrpení?

Všechno v přírodě má svůj účel a účelem deprese je odstranit pocit izolace a zbytečné obranné mechanismy.

Všichni víme, že ze smutku není úniku. Pociťovaný smutek je nesmírně hluboký. U někoho mohou smutek vyvolávat a živit vnější okolnosti, u jiného ale nedokážeme původ smutku spojovat s žádnou událostí. Pokud ho pociťujeme niterně, je v obou případech příliš velký, než aby byl jenom náš.

Odhlédněme na okamžik od popisu smutku a povšimněme si jeho neproniknutelné hloubky. Co to odhaluje?

Nepodivili jste se někdy, kde se bere schopnost pociťovat ho tak niterně?

Jak to, že můžeme prožívat ztrátu a zklamání srdce? Je v nás tolik, co zůstává nepoznáno. V neznalosti nasloucháme racionálním vysvětlením, kdo jsme a co se v našem životě odehrává. A přitom v pozadí je přítomnost inteligence a moudrosti, která již řídí běh života, jež označujeme za svůj. Je to naše přirozené Já.

Všichni hrajeme ve svém životě řadu rolí, které vedou tu k radosti, tu ke smutku. Jediné, co zůstává neměnné, je zmíněná přítomnost: to, co vnímá světlé a stinné stránky každodenního života, co pociťuje emoce a všechny tělesné pocity — a co dokonce naslouchá myšlenkám.

Povšimli jste si někdy, že bez ohledu na stáří svého těla se často cítíte mnohem mladší? Co když nejste určeni svým datem narození nebo tím, co si o vás myslí jiní, nebo dokonce tím, co si myslíte sami o sobě? Co když jste mnohem větší a jednodušší než jakákoli představa, kterou o vás kdo může mít? A co když právě na to ukazuje váš smutek?

Smutek je volání po domově. Stav nespokojenosti a deprese se zrodil z pociťovaného odloučení od skutečného Já, od vlastní přirozenosti. Jádrem smutku je touha, neukojitelný hlad, které se snažíme naplnit zážitky, jídlem, milostnými vztahy a hromaděním majetku.

Když je touha pociťována přímo, je výzvou vrátit se k tomu, co je skutečné — k tomu, kým za našimi rolemi a osobností opravdu jsme.

Na Západě je orientace na upevnění osobnosti, aby mohla fungovat lépe a cítit se úplná. To může být úkol na celý život, neboť osobnost je sama o sobě imaginární: není tím, kým skutečně jsme. Podobně jako kus oděvu jen zahaluje naši nevinnost a snaží se chránit vnitřní otevřenost.

Jen se zamyslete, jste skutečně svojí rolí?

Když pohlédnete do svého nitra, nevnímáte život, který je svou povahou otevřený? Právě teď námi volně proudí všechny tělesné pocity a emoce. Jedním z úkolů tohoto stálého toku emocí a myšlenek je probudit v této živoucí inteligenci její vrozenou schopnost uklidnit emoce a projasnit myšlení. A právě tehdy začíná naše přirozené Já poznávat samo sebe — vnímat, že prostě je.

Není třeba, aby se Já měnilo nebo zdokonalovalo; je úplné a dokonalé už takové, jaké je. Je to opravdový klid.http://mozaika.bloguje.cz/890806-pochop ... smutku.php
Návštěvník
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod marina.zhukovskaya+ » pon 23. led 2012 14:40:45

A jak dojít domů, jak sklidnit totálně své já? Ten smutek je hluboký a do duše proniká jen příroda. Ostatní je takové umělé věci a vztahy a touhy být uspokojen.
marina.zhukovskaya+
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Vyc » pon 23. led 2012 19:27:41

Každý je jiný a každý má svou cestu a i ta je jeho cílem - jeho silou
Smutek nám vyjadřuje jen to, že nemíříme uplně správně je třeba se na své cestě správně pootočit - všimnout si vlastního směru - směr lásky k tomu co děláme (jak se sami vidíme) a co skutečně dělat chceme (kým opravdu chceme být) to si porovnat. Pak si to namířit mezi tyto dvě skutečnosti .
Smutek nás vede ke zvišování vlastní vnímavosti k vlastním pocitům.
Takže asi tak přesně Tak jak si to každý po svém přebere - vyjádří či jinde najde líp- po svém.
Vyc
 
Příspěvky: 48
Registrován: pát 30. pro 2011 15:19:10

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. led 2012 16:08:49

Taky je dobrá plzeň, na nervy i na zažívání. To když nebudeš moct do přírody. K tomu dobrá hudba, zapálená svíčka, dobré diskuzní stránky s diskutéry, kteří nenudějí, dostaneš se do povznesené nálady a na sebe zapomeneš. A tak pořád dokola, každý den, než umřeš.
Můžeš to střihnou i s antidepresivy, to bude ten účinek asi silnější.
Návštěvník
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. led 2012 18:56:39

No to je fakt, marína je dost plamenná :-)
Návštěvník
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod marina.zhukovskaya1 » pát 27. led 2012 11:00:22

jsem z vody, ale pro někoho určitě plamenná
marina.zhukovskaya1
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod amiable » ned 05. úno 2012 15:21:48

Smutek je volání po domově. Stav nespokojenosti a deprese se zrodil z pociťovaného odloučení od skutečného Já, od vlastní přirozenosti. Jádrem smutku je touha, neukojitelný hlad,

který se pořád obnovuje a prohlubuje, jakmile přestaneme unikat do zábav. Tak se to střídá, smutek a rozptylování čímkoliv, co je právě po ruce. A mezitím chvíle, kdy spokojeně žijeme momentálním okamžikem, v plném soustřednění na to, co právě děláme. Jednou možná přestaneme unikat ze smutku do rozptylování, až se sama začne uvědomovat jeho pravá příčina. A k tomu - zdá se - nedojde, dokud je kam unikat, dokud se neprotrápíme až na samé dno...
amiable
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Sem.mis » pát 24. úno 2012 15:15:57

Smutek je emoce. Dokud je člověk cloumán emocemi, tak je to neustálý ukazatel, že je kam jít, že je stále na cestě, že ještě není v tom středu sebe sama, kde je všechno jasné a kde emoce již nemají žádný význam, tak tam neexistují. Každý, kdo cítí smutek, dokonce smutek tak silný, že přerůstá v depresi, je hrozně daleko "sám od sebe". Chybí mu Láska k sobě. Většinou dělá všechno, co se dělat má a strašně se diví, jak to, že to ti druzí neocení, jak to, že není ani vnitřně spokojený, jakto, že cítí takovou prázdnotu. Prázdnota je absence Lásky - k sobě, k Bohu, k ostatním lidem. Vzniká plněním povinností, plněním společenských pravidel a vzdalováním se od svého já, které chce dělat něco úplně jiného, ale "nemůže". Brání mu v tom špatně naprogramované podvědomí, které mu prostřednictvím lidského mozku říká, co je potřeba. Ale duše pláče po tom, co potřebuje ona - po lásce, po tom, aby mohla dělat to, co chce ona, aby se mohla projevit, tak jak chce ona, aby mohla "svého člověka" dovést ke štěstí. Protože ke štěstí vede cesta jen skrze lásku - a to se smutkem opravdu nejde dohromady. ;)
Sem.mis
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 24. úno 2012 14:58:44

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. úno 2012 22:33:14

Ta tvoje láska, tak jak jsi to popsal -a je jenom opačným znaménkem ohodnocený smutek.
Pro tvou osobu je láska plus, smutek mínus. dáváš přednost plusu před mínusem, mínus považuješ za něco, conemá hodnotu plus.

Obyčejný osobní shit.
Návštěvník
 

Re: Pochopení skutečné podstaty smutku

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. úno 2012 22:59:53

Návštěvník píše:Ta tvoje láska, tak jak jsi to popsal -a je jenom opačným znaménkem ohodnocený smutek.
Pro tvou osobu je láska plus, smutek mínus. dáváš přednost plusu před mínusem, mínus považuješ za něco, conemá hodnotu plus.

Tak to vnímáme, dokud nedozrajeme k pochopení, že to pravé je nad protiklady.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron