Láska

Láska

Nový příspěvekod Smutná dívka » čtv 19. led 2012 21:47:51

Ahoj, chci poradit :'-(
Asi už tři roky mám ráda jednoho kluka...
Dneska jsem zjistila že mě asi nikdy rád neměl i když to dával najevo!
Holky a kluci mi říkaly že mě má rád.
Ale dneska jsem zjistila že celou dobu má rád Mojí nejlepší kamarádku!
:sos: :'-(
Ona ho ale ráda nemá... Říkal že teď nikoho nemiluje ale každý teda skoro, mě říká ať mu to řeknu "Že ho miluju" :)
Jenomže já nevím :'-(
Dneska jsem to na něj už málem vykloktala ale furt nemám odvahu! :'-(
Kamarádka má jiného kluka! Jeho kámoše :'-(
Prosím poraďte mi co mám dělat aby si mě už všiml...
Ale kolikrát spolu blbneme...! Nevím kde je problém :(
Předem díky za rady ;)
jinak brzo máme školní diskotéku... Mám se ho zeptat? :'-(
Smutná dívka
 

Re: Láska

Nový příspěvekod -já- » čtv 19. led 2012 23:23:45

Smutná dívka píše:Ahoj, chci poradit :'-(
Asi už tři roky mám ráda jednoho kluka...
Dneska jsem zjistila že mě asi nikdy rád neměl i když to dával najevo!
Holky a kluci mi říkaly že mě má rád.
Ale dneska jsem zjistila že celou dobu má rád Mojí nejlepší kamarádku!
:sos: :'-(
Ona ho ale ráda nemá... Říkal že teď nikoho nemiluje ale každý teda skoro, mě říká ať mu to řeknu "Že ho miluju" :)
Jenomže já nevím :'-(
Dneska jsem to na něj už málem vykloktala ale furt nemám odvahu! :'-(
Kamarádka má jiného kluka! Jeho kámoše :'-(
Prosím poraďte mi co mám dělat aby si mě už všiml...
Ale kolikrát spolu blbneme...! Nevím kde je problém :(
Předem díky za rady ;)
jinak brzo máme školní diskotéku... Mám se ho zeptat? :'-(


Když tobě holky a kluci říkali, že tě má rád, tak pravděpodobně také říkali či říkají jemu, že ty ho máš ráda. Ale on prohlásil, že ted nikoho nemiluje...
Drž se raději svého pocitu a neříkej mu, že ho miluješ. Když chceš něco vyzvědět, tak se ho zeptej, jaký má on vztah k tobě. Jestli tě má rád jako kamarádku nebo víc? Otukni nejdříve situaci. Kdybys mu vyznala lásku a on tě odmítnul, tak by ses asi trápila víc než ted.
Držím ti palce!
:)
-já-
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 19. led 2012 23:39:57

Souhlasím s já. Nedávat své city najevo, držet se zpátky a zkoušet házet návnady ;)
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Andrew » pát 20. led 2012 0:59:07

Něco poradím. Ale nepoužij to. Minimálně pokud teď budeš házet ty návnady jak tu druzí radí.

Až už ti to bude jedno - a nemusí se to týkat jenom tohodle ale čehokoliv v životě.
Zkus narovinu sdělit protistraně co chceš.
Protistrana má právo odmítnout tvou nabídku. To samozřejmě se může stát.
Je to ale lepší varianta než, jakou volí mnoho lidí, co už předem zatuhnou strachem, když mají druhého o něco požádat.

Když protistrana řekne ne - tak budeš na tom stejně jako teď. Apoň jsi se zeptala. Hlavně jsi o nic nepřišla. Ti co se nezeptají tak s jistotou nedostanou to co chtějí.


No a když řekne ne, tak ho pust. Jsou mraky jiných kluků, které jsi ještě nepoznala.

Držím ti palce

PS: sežeň si tuto knihu http://knihy.abz.cz/prodej/laska-vztahy-a-pratelstvi hodně štěstí
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Láska

Nový příspěvekod -já- » pát 20. led 2012 7:25:56

Andrew píše:Je to ale lepší varianta než, jakou volí mnoho lidí, co už předem zatuhnou strachem, když mají druhého o něco požádat.

Tohle je v podstatě dobrá rada, ale ne v tomto případě. Copak můžeš někoho požádat o lásku? Bud tě miluje nebo ne...Láska se nedá nutit.

Andrew píše:Apoň jsi se zeptala.


Zeptat se je dobré- jestli ji miluje on. ;)

Andrew píše:No a když řekne ne, tak ho pust. Jsou mraky jiných kluků, které jsi ještě nepoznala.


:)
-já-
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. led 2012 11:27:02

Záleží na tom, co od něj chceš. Jestli ho chceš dostat, tak mu to řekni a jestli uspěješ, tak mu dej kopačky, protože snadno dostupné zboží je laciné zboží a nejspíš kývne na každou, která mu dá. To si uvědom i u sebe a nedělej ze sebe laciné zboží.
Správná holka si to umí zařídit tak, aby byla dobývaná, protože před vtírkami berou kluci čáru.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » pát 20. led 2012 11:29:06

"řeknu ti, že tě miluju, ale musím si být jistá, ty miluješ mně"
- já bych řekla tudy ne! V lásce nefunguje nějaké pojišťovna. Ačkoliv ti tví kamarádi i on tvrdí různé věci, nemůžeš se řídit podle toho. Ven jsi, že stejně jako jsi zmatená ty (miluješ ho či nemiluješ?) je nejspíš zmatený i on, možná proto říká, že nemiluje nikoho. Přiznat, že někoho miluješ je hodně těžké, sama váháš a pro něj je to stejně těžké, on taky neví, zda mu řekneš "ano". Zklamání z odmítnutí bývá velké a strach z odmítnutí tím pádem taky.
Zkus nejdřív zjistit, jak je to u tebe, odmysli to, jak asi zareaguje a řekni si sama za sebe jestli ho chceš nebo ne. Jestli jo, tak pak jdi do toho a řekni mu to, i svědomím toho, že tě může odmítnout a že to bude bolet. Prostě je to risk.
Hodně štěstí Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. led 2012 13:44:35

Má máma říkávala: nesmíš dát muži najevo své city, jinak bude po tobě šlapat jako po kusu hadru. A měla pravdu.

Tento striktní postoj (dovedený do krajnosti) vede k životu izolovanosti a osamocenosti. posuď sama, jak byla nebo je maminka v životě šťastná.
Ten psotoj žije dost lidí, nejenom ženy, ale i muži, jak psala tuším rosada - bojí se vyjít ze svého krunýře, aby nebyli zklamáni.
Takže bych ho moc nedoporučoval.

Jinou kapitolou je, jak tedy ve vztazích. Psalo se o nátlaku který vede k odporu (couvání), utíkání.
Tak to funguje, pokud nejsou na obou stranách stejné sympatie.

Zeptat se na rovinu, co ke mě ten druhý cítí zdá se mi být lepším řešením, než vybalit na toho druhého své city - protože to vybalení je právě tím nátlakem. zeptáním se - pokud už tedy "musím" - ponechává PROSTOR a to je vždy dobře.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. led 2012 13:55:19

Návštěvník píše:Zeptat se na rovinu, co ke mě ten druhý cítí zdá se mi být lepším řešením, než vybalit na toho druhého své city - protože to vybalení je právě tím nátlakem. zeptáním se - pokud už tedy "musím" - ponechává PROSTOR a to je vždy dobře.

Spíš naopak, tlačit někoho k vyznávání lásky nebo k přiznávání se, že nemá rád, je dost surový nátlak. Přiznat se, že je mi někdo sympatický, milý, že se mi líbí, může být pro dotyčného příjemné zjištění, pokud ho tím netlačím rovnou k rozhodnutí, že to musí oplatit. Záleží na způsobu. Ponechat druhému prostor je zásadní všc.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. led 2012 13:57:37

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Zeptat se na rovinu, co ke mě ten druhý cítí zdá se mi být lepším řešením, než vybalit na toho druhého své city - protože to vybalení je právě tím nátlakem. zeptáním se - pokud už tedy "musím" - ponechává PROSTOR a to je vždy dobře.

Spíš naopak, tlačit někoho k vyznávání lásky nebo k přiznávání se, že nemá rád, je dost surový nátlak. Přiznat se, že je mi někdo sympatický, milý, že se mi líbí, může být pro dotyčného příjemné zjištění, pokud ho tím netlačím rovnou k rozhodnutí, že to musí oplatit. Záleží na způsobu. Ponechat druhému prostor je zásadní všc.

Tlačit někoho k vyjádření... ale tak to není, jen (tiše) požádat o vyjádření.... a i neodpověď je odpovědí....
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. led 2012 14:00:51

Ponechat druhému prostor je zásadní věc.

Ponechat prostor je zásadní věc. Ano.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » pát 20. led 2012 14:35:13

Návštěvník píše:[
Zeptat se na rovinu, co ke mě ten druhý cítí zdá se mi být lepším řešením, než vybalit na toho druhého své city - protože to vybalení je právě tím nátlakem. zeptáním se - pokud už tedy "musím" - ponechává PROSTOR a to je vždy dobře.


Doufám, že jednou budeme žít v době, kdy projevení citů v jakékoli podobě nebude považováno za nátlak.
Stejně, tak položení otázky.
V současnosti tomu , tak je.
Zkoušejme se, ale projevovat, tak jako by tomu už tak nebylo.
Milá tazatelko zkus to. Ať už to bude "miluji tě, stojíš o mě?" nebo "stojíš o mě? ...miluji tě". I když je to těžké, zkus to, pokud tedy stojíš ty o něj - to si ujasni nejdřív. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod Eva » pát 20. led 2012 14:46:46

rosada píše:
Návštěvník píše:[
Zeptat se na rovinu, co ke mě ten druhý cítí zdá se mi být lepším řešením, než vybalit na toho druhého své city - protože to vybalení je právě tím nátlakem. zeptáním se - pokud už tedy "musím" - ponechává PROSTOR a to je vždy dobře.


Doufám, že jednou budeme žít v době, kdy projevení citů v jakékoli podobě nebude považováno za nátlak.
Stejně, tak položení otázky.
V současnosti tomu , tak je.
Zkoušejme se, ale projevovat, tak jako by tomu už tak nebylo.
Milá tazatelko zkus to. Ať už to bude "miluji tě, stojíš o mě?" nebo "stojíš o mě? ...miluji tě". I když je to těžké, zkus to, pokud tedy stojíš ty o něj - to si ujasni nejdřív. :)

Díky, rosado.
Eva
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Eva » pát 20. led 2012 14:55:15

Vzpomínám si na příhodu, kdy jsem žehlila a myšlenkama se toulala u toho "jediného, milovaného", kterého jsem viděla a stále vidím (ponechme stranou, jestli je to tak dobře nebo ne a co to přináší...) v osobě jednoho muže.
Byla jsem myšlenkama u něj, s ním, pociťovala v nitru velkou lásku, v hrudi to žhnulo, na rtech byl úsměv: milý, milý, milý...
I napsala jsem mu SMS: "Miluji tě".
Vzápětí přišla odpověď: "To už se ti tlačí semeno do hlavy, že tak blbneš?"
Nejdříve jsem nechápala. Pak jsem se začala smát a pak plakat.
Po odeznění bolesti jsem mu v e-mailu popsala, o čem to u mne bylo, co se týče všech pocitů, které vyvstávaly v této příhodě.
Odpověděl, že někdy tak vypustí šíp a ono se něco objeví a že je to zajímavé sledovat.

Mno...
Eva
 

Re: Láska

Nový příspěvekod teonik » pát 20. led 2012 14:57:19

ahoj
riskuj!
@
................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Láska

Nový příspěvekod Andrew » pát 20. led 2012 15:17:59

-já- píše:
Andrew píše:Je to ale lepší varianta než, jakou volí mnoho lidí, co už předem zatuhnou strachem, když mají druhého o něco požádat.

Tohle je v podstatě dobrá rada, ale ne v tomto případě. Copak můžeš někoho požádat o lásku? Bud tě miluje nebo ne...Láska se nedá nutit.)


Požádat o lásku nejde, sám jsem k něterým holkám cítil a k jiným ne. Tohle není na povel.
Ale ona se tady může třeba další rok trápit tím že bude uhánět tohoto kluka, když ještě lepší kluk, nebo kluci se pohybují kolem, ale jelikož je zaměřená na toho prvního, tak je nevidí. A jen se trápí....
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Láska

Nový příspěvekod nula » pát 20. led 2012 17:19:51

hm... ja si myslím, že bude najlepšie, keď nič neporadím. ;)
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 22:06:45

Re: Láska

Nový příspěvekod -já- » pát 20. led 2012 21:11:23

Andrew píše:
-já- píše:
Andrew píše:Je to ale lepší varianta než, jakou volí mnoho lidí, co už předem zatuhnou strachem, když mají druhého o něco požádat.

Tohle je v podstatě dobrá rada, ale ne v tomto případě. Copak můžeš někoho požádat o lásku? Bud tě miluje nebo ne...Láska se nedá nutit.)


Požádat o lásku nejde, sám jsem k něterým holkám cítil a k jiným ne. Tohle není na povel.
Ale ona se tady může třeba další rok trápit tím že bude uhánět tohoto kluka, když ještě lepší kluk, nebo kluci se pohybují kolem, ale jelikož je zaměřená na toho prvního, tak je nevidí. A jen se trápí....


Také to tak vidím. Proto by si s ním o tom měla promluvit, aby mohlo dojít ke změně.
Předpokládám, že se jedná o 14-15leté děvče, a tak by bylo důležité, aby jeji začínající zkušenosti s láskou nebyly příliš frustrující, protože by to její postoj k nim mohlo nadlouho negativně ovlivnit. Takže v žádném případě nevyznávat lásku.
Prý spolu blbnou...např.: "Je mi s tebou fajn. Kdybys ke mně cítil víc než jen jako ke své kamarádce, tak bych s tebou chtěla chodit." a čekat, jak na to bude reagovat.
I u "chození" je důležitá oboustranná zamilovanost a přitažlivost. Chodit s někým, kdo nepocituje ke mně to samé co já k němu, přinese dříve či poději zklamání a trápení. Nejde o "pojištovnu", Rosando, ale o inteligentní zacházení se vztahy.

:)
-já-
 

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » pát 20. led 2012 22:18:20

Milé -já-,
psala jsem, že si tazatelka má ujasnit, zda o něj stojí a vyjádřit to a zjistit si zda o ni stojí on.
Chození s neopětovanou láskou jsem rozhodně nedoporučovala.
Doporučuješ inteligentní zacházení ze vztahy - znamená to opatrné? Odmítnutí může bolet, i to jsem zmiňovala, máme proto zdůrazňovat strach, nabádat k opatrnosti...?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod -já- » pát 20. led 2012 22:38:05

rosada píše:,
psala jsem, že si tazatelka má ujasnit, zda o něj stojí a vyjádřit to a zjistit si zda o ni stojí on.
Chození s neopětovanou láskou jsem rozhodně nedoporučovala.

Ale k tomu by mohlo dojít, kdyby to "smutná dívka" udělala podle tvé rady.

rosada píše:Doporučuješ inteligentní zacházení ze vztahy - znamená to opatrné?

Chceš tím říct, že ty doporučuješ neopatrné?

rosada píše: Odmítnutí může bolet, i to jsem zmiňovala, máme proto zdůrazňovat strach, nabádat k opatrnosti...?

Samozřejmě. To odmítnutí by nesla ona a ty nevíš, kolik unese. Proto si nejříve musí uvědomit, jestli na to má dost síly. Nebo to opatrně vyzkoušet.
:)
-já-
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků