Láska

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » pát 20. led 2012 23:12:22

-já- píše:
rosada píše:,
psala jsem, že si tazatelka má ujasnit, zda o něj stojí a vyjádřit to a zjistit si zda o ni stojí on.
Chození s neopětovanou láskou jsem rozhodně nedoporučovala.

Ale k tomu by mohlo dojít, kdyby to "smutná dívka" udělala podle tvé rady.

Kdo ví? Ale v podstatě, je to tvoje dedukce.

rosada píše: Odmítnutí může bolet, i to jsem zmiňovala, máme proto zdůrazňovat strach, nabádat k opatrnosti...?

Samozřejmě. To odmítnutí by nesla ona a ty nevíš, kolik unese. Proto si nejříve musí uvědomit, jestli na to má dost síly. Nebo to opatrně vyzkoušet.
:)[/quote]
Protože se "smutná dívka" ptala na tomto fóru, odpovídám v jeho duchu a ne jako teta Sally. A myslí, že ona dívka je schopna své síly zhodnotit a taky poznat, která rada v ní zarezonuje a kterou se řídit.
...
Obecně si myslím, že by to chtělo celospolečenský posun v mezilidských vztazích a myslím, že mladí jsou to schopni pochopit.
A k zásadě číslo 1 by podle mě mělo patřit, že mohu svobodně vyjádřit své city. To vyjádření by mělo být bez očekávaní, co se stane ať dobré či zlé.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod -já- » pát 20. led 2012 23:43:16

rosada píše:Protože se "smutná dívka" ptala na tomto fóru, odpovídám v jeho duchu a ne jako teta Sally. A myslí, že ona dívka je schopna své síly zhodnotit a taky poznat, která rada v ní zarezonuje a kterou se řídit.

Kdyby toho byla schopná, tak už by to dávno přece mohla udělat, vždyt jí radíš to samé, co jí radili kluci a holky. Četla jsi to vůbec? A o jakém duchu fora mluvíš? Je to Poradna zdarma - nic víc, nic mín.

rosada píše:
Obecně si myslím, že by to chtělo celospolečenský posun v mezilidských vztazích a myslím, že mladí jsou to schopni pochopit.
A k zásadě číslo 1 by podle mě mělo patřit, že mohu svobodně vyjádřit své city. To vyjádření by mělo být bez očekávaní, co se stane ať dobré či zlé.


Takováhle osvěta je úplně nanic. Zkus se naladit na tu dívku, na její individuální situaci a nepromítej do ní své představy, jak by věci měly být.

:)
-já-
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 14:18:00

Tak co, smutná dívko, jak to pokračuje?

Mě to přijde, tyhle výkřiky smutných dívek nebo marín jako takové nahození základního tématu a ono si to potom žije vlastním životem, bez smutné dívky, bez maríny, jen v hlavách zde bydlících....

Ty jsi ale šprýmař!

No ty, velký režisére :-)
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » sob 21. led 2012 16:13:39

Jo velký režisér vždy přihraje téma, které nás zajímá.
Navrhuju pokračování v kavárně.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. led 2012 16:37:01

rosada píše:Jo velký režisér vždy přihraje téma, které nás zajímá.
Navrhuju pokračování v kavárně.

Zajímá je špatné slovo.
Je to o nás.
O mě.
Proto nás to "zajímá"...

Děkuji, Velký režisére....

Můžeme zůstat i zde. Někteří se sice předvádějí a prosazují svůj pohled, pohled druhého napadají, ale to je ve veřejných diskuzích běžné - tak se děje v diskuzích všeho druhu. Ve vztazích. A není to špatně. Je to pohyb. Energie.
Dynamika a statika. třou o sebe a vzniká pohyb. A pohyb je život.
Koleje a kola vlaku.
Vlak je život.

Jsem rád, rosadu, že tady jsi. Tvá energie se jmenuje jemnost. A jemnost je jednou z esencí moudrosti. A tak, jak existuje jemnost, tak existuje i zdánlivá krutost. Jen hlupák upřednostňuje jedno před druhým. Vidící vidí soutok obého, i Pramen...
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » ned 22. led 2012 16:58:05

Návštěvník píše:Je to o nás.
O mě.
Proto nás to "zajímá"...

Děkuji, Velký režisére....

Můžeme zůstat i zde. Někteří se sice předvádějí a prosazují svůj pohled, pohled druhého napadají, ale to je ve veřejných diskuzích běžné - tak se děje v diskuzích všeho druhu. Ve vztazích. A není to špatně. Je to pohyb. Energie.
Dynamika a statika. třou o sebe a vzniká pohyb. A pohyb je život.
Koleje a kola vlaku.
Vlak je život.

Jsem rád, rosadu, že tady jsi. Tvá energie se jmenuje jemnost. A jemnost je jednou z esencí moudrosti. A tak, jak existuje jemnost, tak existuje i zdánlivá krutost. Jen hlupák upřednostňuje jedno před druhým. Vidící vidí soutok obého, i Pramen...


Ale kavárna je taky tady, jen jsem chtěla opustit toto vlákno. :)
Díky za tvá slova, dotýkají se. I jemnost chce vyzkoušet svou moc.
Zároveň se směju tomu kontextu tady, zrovna jsem chtěla nezkušenou dívku vehnat do vztahu neopětované lásky...ale jen tak jemně ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 17:09:09

Líbí se mi, co píšeš v Kavárně.

....téma, které mě (ne zajímá) ale které se mě dotýká, které právě žiju, je svobodné vyjádření vlastních pocitů. Často už jen toto vyjádření bývá pro naše okolí zraňující, může vyvolat rozpaky, pocit viny a jistě spoustu dalších pocitů. Ten, kdo je takového vyjádření svědkem může mít pocit, že se chce, aby něco udělat. Nebo může dojít k situaci, kdy dotyčnému začnou jeho pocity vymlouvat, odsoudí je jako nesprávné nebo neskutečné.

Proč chceš odejít z tohoto vlákna?
Kvůli tomu, co k tobě psal -já-?

Myslím, že by to bylo škoda.

Možná to ženy vidí trochu jinak, než muži? Nevím. Bylo by zajímavé slyšet mužské pokolení, co by řekli vcítíc se do kluka smutné dívky, jak by na ně zapůsobilo, kdyby mu dívka řekla: Miluji tě.

Co by to v nich vyvolalo, Jak by se zachovali.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod rosada » ned 22. led 2012 17:24:29

Odejít jsem chtěla kvuli smutné dívce, to už nejsou rady pro ni, chtěla jsem to posunout do obecné roviny.

Ale můžeme zůstat u tohoto příkladu.

Ano, jaké to je, když dívka předstoupí před muže/hocha a řekne "miluji tě"? Odpovězte, muži.
Musím k tomu ještě podotknout, že ono vyjádření nemusí být slovní, zkrátka když dá najevo, své city. Klube se tu otázka číslo 2, záleží na formě, prostředí, načasování?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 17:43:56

Jaké to je - popsala např. Eva. Popsala i své následné reakce. Ale to je jen jeden střípek.

V jiném prostředí, načasování, u jiných dvou to může být úplně jiné.

A mám pocit, že to prostředí, formu, načasování si nemůžeme vybírat, nejde to dopředu vymyslet...,aby to dopadlo podle našich představ. Tehdy a právě tehdy, kdy se to stane, resp. k tomu dojde - je ten přesný okamžik. Okamžik těch dvou. A co přinese, se uvidí :-)

Taky by mě zajímalo, co na to muži.
Jsou více ostýchavější, než ženy. Neodhalují se tak snadno jako ženy. nedávno jeden psal, že měl dobu, kdy se otevřel a psal, co skutečně cítil. A pak se na sebe podíval a zděsil se, jak byl čitelný. Jak byl holý. A znovu se uzvařel. Od té doby již (zatím) nenašel odvahu se znovu otevřít...
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 17:45:23

Podle mě -já- reaguje jako typycký muž.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 17:49:11

Odejít jsem chtěla kvuli smutné dívce, to už nejsou rady pro ni, chtěla jsem to posunout do obecné roviny.

Smutná dívka i marina byly - podle mne - účelové nicky pro nadhození právě toho a toho tématu, aby se rozpracovalo a ti, pro které je nebo bylo zrovinka aktuální si něco odžili - uvědomili, rozkryli.

Proto jsem psala - díky velký režisére.

Funguje to podobně jako s tím Pomerančem.
V tom má prsty také On :)
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 17:50:59

A jen tak mimochodem - "Pomeranč" je přesný!

Díky.

A nyní by se mohli k tématu vyjádřit naši mužové.... :)
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. led 2012 19:42:03

Mužoví raději diskutují o nesmrtelnosti brouka.
Návštěvník
 

Re: Láska

Nový příspěvekod Sem.mis » pát 24. úno 2012 15:53:22

Vím, že je to divný, ale téměř nikdo není telepat :what: Hodně holek kamarádí s kamarádem kluka, kterého milují, ale on si jich nevšímá, jen aby mu byly aspoň trochu blízko. Zřejmě i kluci nělají totéž. Takže pokud on s tebou kamarádí, aby byl blíž tamté, a pokud s tebou jen kamarádí a nemá tendenci tě brát na rande, za ruku, pak tě skutečně bere jen jako kamarádku. To, že říká, že mmt nikoho nemiluje, je obrana proti tobě - nechce ti ublížit svým odmítnutím, protože jinak jsi fajn kámoška. Takže jestli chceš něčeho v životě dosáhnout, nauč se jednat na rovinu - protože když budeš skrývat svoje city, nikdo je neuhádne a ty z toho nakonec budeš mít ještě zdravotní potíže ( zácpa, bolení pod lopatkou, v ramenech atd. to jsou projevy něčeho neprojeveného - divné sousloví, ale je to tak ) Jestli jsi dost silná na to, abys ustála potvrzení toho, že jsi pro něj jen kámoška, tak se ho zeptej, jestli je možné, že by k tobě mohl cítit něco víc než jen kamarádství a nebo jestli to cítí k jiné. Je lepší vědět a smířit se s tím ( časem ) než se stále jen domnívat a říkat si: co by bylo, kdyby... někdy je potřeba taky s někým začít chodit, aby ses dozvěděla, že tenhle fakt není ten pravý, že to byla jen iluze ze zamilovanosti. Ale když on se k ničemu nemá, nevypadá to na lásku. Dobré by bylo přečíst si knihu: Asi tě moc nežere - tam jsou krásně popsané reakce kluků, které si holky v zamilovanosti mohou vykládat jinak, ale on tím fakt nechtěl říct vůbec nic jiného, než řekl... Tak hodně štěstí :-)
Sem.mis
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 24. úno 2012 14:58:44

Re: Láska

Nový příspěvekod deny » pon 26. bře 2012 15:38:59

no já popravdě miluju taky jednoho kluka honzýka který mě asi nemiluje :'-( jsem sto smutná :sos: SOS prosím pomozte my co mám udělat :sos: jednouý jsem u něj byla to bylo ještě když jsem ho jenom trošku milovala ale byly jsme spíš jen kámošy prosím poradte :'-( já mám ve třídě jednu kámošku martinku a je snad jediná ve třídě která to bere opravdu vážně ale to asi bohatě stačí je ještě pár holek co o tom trochu hovoří chtěla bych ho pozvat na rande upekla bych muffiny dala na stůl ubrus svíčku pustila bych potichu písničku ale musí být romantická a je to prvnák a já druhák ale to nevadí láska je láska štve mě že děti se posmívají tomu že miluju prvnáka co do toho láska a hotovo miluju ho do lásky my nemůžou skákat miluju tak ho prostě miluju poradte my já nevím chtěla bych ho pozvat na párty domů nebo něco takovýho budem tam tančit to by se my líbilo kdybych tančila s honzýkem :yeah:
prosím poradte já ho miluju :sos: :sos: :sos: :sos: :sos: :'-( :'-( :'-( :'-(
deny
 

Předchozí

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron