poraďte mi....mám problém

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod nop » pon 17. srp 2015 12:13:14

jaosiva1 píše:A jaxi, nope, prisel k tem vedomostem?
...x...

Tak jako prší déšť a jako listí poletuje ve větru - slov od cizích lidí se potká mnoho, dokonce napsaných.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod .Petra » pon 17. srp 2015 12:36:30

Návštěvník píše:Taky nevím, kam to nezletilé děvčátko pospíchá, aniž by mělo aspoň občanský průkaz.


Ono někam pospíchá? :what:
Není to zcela normální vývoj ve 14 chtít s někým, do koho jsem blázen, chodit? Nebo psala, že s ním chce sex?
.Petra
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod .Petra » pon 17. srp 2015 12:45:12

:what:
Vypadá to, že mnozí "radiči" mají v hlavě sex, marihuanu, úchylácké předvádění nebo dokonce i "lásku".

Tyhle představy mohou být předčasné, nebo?

:)
.Petra
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. srp 2015 12:57:27

.Petra píše:
Návštěvník píše:Taky nevím, kam to nezletilé děvčátko pospíchá, aniž by mělo aspoň občanský průkaz.


Ono někam pospíchá? :what:
Není to zcela normální vývoj ve 14 chtít s někým, do koho jsem blázen, chodit? Nebo psala, že s ním chce sex?


Ať se tedy dívka raději zeptá doma rodičů, zda jí povolí chodit s oním plnoletým chlapcem. :)
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod .Petra » pon 17. srp 2015 14:21:14

Návštěvník píše:
.Petra píše:
Návštěvník píše:Taky nevím, kam to nezletilé děvčátko pospíchá, aniž by mělo aspoň občanský průkaz.


Ono někam pospíchá? :what:
Není to zcela normální vývoj ve 14 chtít s někým, do koho jsem blázen, chodit? Nebo psala, že s ním chce sex?


Ať se tedy dívka raději zeptá doma rodičů, zda jí povolí chodit s oním plnoletým chlapcem. :)



:D
On s ní chce chodit?
Ty jsi se jako 14 letá ptala rodičů, s kým si máš přát chodit a s kým ne? Já teda ne. :D
.Petra
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod nop » pon 17. srp 2015 15:04:52

.Petra píše:
Návštěvník píše:
.Petra píše:...
Ono někam pospíchá? :what:
Není to zcela normální vývoj ve 14 chtít s někým, do koho jsem blázen, chodit? Nebo psala, že s ním chce sex?

Ať se tedy dívka raději zeptá doma rodičů, zda jí povolí chodit s oním plnoletým chlapcem. :)
:D On s ní chce chodit?
Ty jsi se jako 14 letá ptala rodičů, s kým si máš přát chodit a s kým ne? Já teda ne. :D

Já jsem to měl naopak. Maminka nepokrytě přiznávala, které děvče se jí líbí, kterou by ráda přijala za snachu. I tatínek měl nenápadné náznaky, ale ne otevřené.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 17. srp 2015 17:28:46

.Petra píše:
Návštěvník píše:
Ať se tedy dívka raději zeptá doma rodičů, zda jí povolí chodit s oním plnoletým chlapcem. :)

:D
On s ní chce chodit?
Ty jsi se jako 14 letá ptala rodičů, s kým si máš přát chodit a s kým ne? Já teda ne. :D


No vidíš, konečně tu padla správná otázka : On s ní chce chodit? :D :D :D
Jestli by ten táborový instruktor měl chodit z každou nezletilou dívkou, co ho šíleně miluje, tak by z toho měl nejspíš jen samé maléry a krom toho, třeba je už šťastně zaláskovaný někde jinde

Já ve čtrnácti rozhodně nechtěla s nikým chodit, ani se stejně starým chlapcem, ani se starším či mladším. Nejspíš jsem neměla ta správně zapálená lýtka. :crazy:
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 18. srp 2015 6:13:03

Destove kapky
Padaji do prazdnych hrncu
Az je zcela naplni

Ale vyzivna polevka
Z toho assi nebude
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 15:56:29

Občas se tu objeví výkřik, který má a který také strhne novou lavinu komentářů, které se od prvotního příspěvku diametrálně zakrátko vzdálí... :-), prvotní tazatel se neobjeví, ale štamgasti dále rokují nad nesmrtelností brouka, tentokráte nad konopím, vesnicí, zahrádhařením atd. atd. :-)))))
To vše na Poradně zdarma :-)))
Každý si přijde na své.
Potřeba sousedského pokecání je zajištěna.
Dříve se sedalo na návsi, na lavičce, u rybníčku, za měsíčku a povídalo se.
V dnešní době to supluje internet.
Virtuálně stále spolu u různých témat.
:-)
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 16:02:58

Návštěvník píše:Občas se tu objeví výkřik, který má a který také strhne novou lavinu komentářů, které se od prvotního příspěvku diametrálně zakrátko vzdálí... :-), prvotní tazatel se neobjeví, ale štamgasti dále rokují nad nesmrtelností brouka, tentokráte nad konopím, vesnicí, zahrádhařením atd. atd. :-)))))
To vše na Poradně zdarma :-)))
Každý si přijde na své.
Potřeba sousedského pokecání je zajištěna.
Dříve se sedalo na návsi, na lavičce, u rybníčku, za měsíčku a povídalo se.
V dnešní době to supluje internet.
Virtuálně stále spolu u různých témat.
:-)


No co, co, co - je tu prostě virtuální pavlač......a virtuální drbny.....a občas se ukáže i virtuální moralista, kterému to drbání udrbaných drben na pavlači velmi vadí..... :crazy:
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 16:04:28

Návštěvník píše:Občas se tu objeví výkřik, který má a který také strhne novou lavinu komentářů, které se od prvotního příspěvku diametrálně zakrátko vzdálí... :-), prvotní tazatel se neobjeví, ale štamgasti dále rokují nad nesmrtelností brouka, tentokráte nad konopím, vesnicí, zahrádhařením atd. atd. :-)))))
To vše na Poradně zdarma :-)))
Každý si přijde na své.
Potřeba sousedského pokecání je zajištěna.
Dříve se sedalo na návsi, na lavičce, u rybníčku, za měsíčku a povídalo se.
V dnešní době to supluje internet.
Virtuálně stále spolu u různých témat.
:-)


ano je to tak, téma původního příspěvku se vyčerpalo tím, že na odpovědi nepřišla žádná reakce a nezaniklo, nýbrž pokračuje dál momentálně na téma konopí co tu rozehrál nop s Petrou a další se k tomu přidali

tak se tu může dojít k tomu, že se dá blíže podívat na to, že konopí bylo běžně pěstováno v našich zemích, aniž by se považovalo za nebezpečnou drogu :) to může někomu pomoci zlomit předsudky, které si vytvořil na základě povrchních informací nebo převzatých informací vůči této rostlině nebo naopak se může dál zatvrzovat tím, že konopí nikdo nikdy na vesnici nepoužíval :D :D :D ani nepěstoval :D :D :D
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 16:06:09

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Občas se tu objeví výkřik, který má a který také strhne novou lavinu komentářů, které se od prvotního příspěvku diametrálně zakrátko vzdálí... :-), prvotní tazatel se neobjeví, ale štamgasti dále rokují nad nesmrtelností brouka, tentokráte nad konopím, vesnicí, zahrádhařením atd. atd. :-)))))
To vše na Poradně zdarma :-)))
Každý si přijde na své.
Potřeba sousedského pokecání je zajištěna.
Dříve se sedalo na návsi, na lavičce, u rybníčku, za měsíčku a povídalo se.
V dnešní době to supluje internet.
Virtuálně stále spolu u různých témat.
:-)


No co, co, co - je tu prostě virtuální pavlač......a virtuální drbny.....a občas se ukáže i virtuální moralista, kterému to drbání udrbaných drben na pavlači velmi vadí..... :crazy:


no co co ??? že by to nemělo být :what: je to špatně, má se buď držet tématu a když to nikoho už nezajímá, tak to má být mrtvé :what:
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 16:17:49

nevadí, to bylo jenom konstatování s úsměváčky :-)
Návštěvník
 

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Tara » úte 18. srp 2015 17:46:04

:-)
Přílohy
11224484_1188308747861300_5777579689957653277_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Petra » úte 18. srp 2015 20:37:26

Návštěvník píše:Občas se tu objeví výkřik, který má a který také strhne novou lavinu komentářů, které se od prvotního příspěvku diametrálně zakrátko vzdálí... :-), prvotní tazatel se neobjeví, ale štamgasti dále rokují nad nesmrtelností brouka, tentokráte nad konopím, vesnicí, zahrádhařením atd. atd. :-)))))
To vše na Poradně zdarma :-)))
Každý si přijde na své.
Potřeba sousedského pokecání je zajištěna.
Dříve se sedalo na návsi, na lavičce, u rybníčku, za měsíčku a povídalo se.
V dnešní době to supluje internet.
Virtuálně stále spolu u různých témat.
:-)



Téma "Konopí" dávám jinam.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod zuzana » sob 28. říj 2017 22:17:10

Mám problém (úřední).
Pracuji jako brigádnice a blíží se čas, kdy zanedlouho dostanu stálý pracovní poměr.
Nevím jak se zachovat, když se současně blíží radostná událost, která na sebe nenechá čekat, a bude to vidět, čekám totiž miminko.
Mám to přejít zatím mlčením, nebo to při podpisu smlouvy šéfovi říci?
zuzana
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 28. říj 2017 22:11:35

Re: poraďte mi....mám problém

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 29. říj 2017 11:14:04

zuzana píše:Mám problém (úřední).
Pracuji jako brigádnice a blíží se čas, kdy zanedlouho dostanu stálý pracovní poměr.
Nevím jak se zachovat, když se současně blíží radostná událost, která na sebe nenechá čekat, a bude to vidět, čekám totiž miminko.
Mám to přejít zatím mlčením, nebo to při podpisu smlouvy šéfovi říci?


Pro řadu žen je důležité, aby se o jejich těhotenství nevědělo příliš brzy: jsou například teprve ve zkušební lhůtě nebo nechtějí o graviditě mluvit, dokud nepřekonají kritický první trimestr, kdy často dochází k potratům. Dobrá zpráva je, že zákoník práce ženám neukládá, aby těhotenství zaměstnavateli oznámily.

„Žádná zákonná lhůta, do kdy graviditu oznámit, neexistuje. V souvislosti s těhotenstvím a mateřstvím však obvykle zaměstnankyně řeší odchod na mateřskou a rodičovskou dovolenou, a tuto překážku v práci by měla zaměstnavateli sdělit včas, aby se zaměstnavatel mohl organizačně připravit na absenci zaměstnankyně v práci,“ připomíná Palla, že by nastávající matka neměla zaměstnavateli zbytečně komplikovat život.

Zákoník práce a těhotenství (vybrané paragrafy a jejich části)
§ 153
(1) Koná-li těhotná žena práci, která je těhotným ženám zakázána nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství, je zaměstnavatel povinen převést ji dočasně na práci, která je pro ni vhodná a při níž může dosahovat stejného výdělku jako na dosavadní práci. Požádá-li těhotná žena pracující v noci o zařazení na denní práci, je zaměstnavatel povinen její žádosti vyhovět.
(3) Dosahuje-li žena při práci, na níž byla převedena, bez svého zavinění nižšího výdělku, než na dosavadní práci, poskytuje se jí na vyrovnání tohoto rozdílu vyrovnávací příspěvek podle předpisů o nemocenském pojištění.
§ 156
(1) Zaměstnavatel je povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám žen pečujících o děti.
(2) Požádá-li žena pečující o dítě mladší než 15 let nebo těhotná žena o kratší pracovní dobu nebo o jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět její žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody (§ 86); přitom zaměstnavatel postupuje v součinnosti s příslušným odborovým orgánem.
(3) Zaměstnavatel nesmí zaměstnávat těhotné ženy a ženy, které pečují o dítě mladší než jeden rok, prací přesčas.
Jiná situace samozřejmě nastává v případě, že žena vykonává práci, která může ohrozit její těhotenství, a dělat ji nechce. V takovém případě musí těhotenství doložit, i když je třeba těhotná jen pár týdnů.

Rizikovost práce posoudí lékař

Prací, které těhotná žena nesmí vykonávat, je celá řada. Jde jak o fyzicky náročné práce, spojené s přemisťováním těžkých břemen a podobně, tak například i o práci v laboratoři, kde hrozí kontakt s nebezpečnými látkami, či práve v hlučném prostředí.

Například i zdravotní sestra pracující na oddělení by měla být během gravidity převedena na klidnější práci.

„Práce zdravotní sestry je fyzicky náročná práce, a bude tedy typicky kategorizována ve druhé či vyšší pracovní kategorii, což je hodnoceno vyhláškou ministerstva zdravotnictví jako práce těhotným zaměstnankyním zakázaná,“ potvrzuje právník.

Ministerská vyhláška uvádí dlouhý seznam prací, které jsou těhotným ženám zakázány; pokud ale lékař konstatuje, že těhotenství může ohrozit i práce jinak „povolená“, musí zaměstnavatel ženě najít bezpečnější pozici i tak.

Na druhou stranu, pokud by se nastávající maminka chtěla vyhnout například práci na přepážce banky, protože se bojí virů, a neměla od lékaře potvrzené skutečné riziko, zaměstnavatel to udělat nemusí. „Převedení na jinou práci požadovat může, ale zaměstnavatel není povinen jí vyhovět, leda by se jednalo o situaci, kdy zaměstnankyně pracující v noci žádá o převedení na denní práci,“ vysvětluje Palla.

Pracovní doba na přání

Naopak vstřícnější musí být zaměstnavatel v případě, kdy bude mít nastávající maminka problém s pracovní dobou. To se může snadno stát: například žena se silnými ranními nevolnostmi může svou práci vykonávat, ale jen při odpolední směně nebo na úvazek zkrácený o několik dopoledních hodin.

„Pokud těhotná zaměstnankyně požádá zaměstnavatele o kratší pracovní dobu nebo jinou úpravu pracovní doby, je zaměstnavatel povinen takové žádosti vyhovět, nebrání-li tomu vážné provozovní důvody; tyto vážné důvody by měl ovšem prokázat,“ cituje zákon právník.

Zcela podle přání zaměstnankyně se řídí i rodičovská dovolená: do tří let věku dítěte jí musí zaměstnavatel vyhovět, když na ni chce nastoupit, a to i opakovaně (například pokud se střídají s manželem).

„Upozorňuji na to, že i když rodičovský příspěvek od státu lze podle zákona čerpat až do čtyř let věku dítěte, rodičovskou dovolenou je zaměstnavatel povinen poskytnout pouze do tří let věku dítěte. Pokud tedy chce zaměstnankyně být s dítětem doma i po třetích narozeninách dítěte, je třeba se se zaměstnavatelem dohodnout, zda zaměstnavatel takové volno poskytne a za jakých podmínek,“ dodává Palla.

Papírování

Když se žena chystá nastoupit na mateřskou dovolenou, musí si pohlídat splnění souvisejících administrativních povinností.

„Je třeba oznámit zaměstnavateli datum odchodu na mateřskou dovolenou a předložit mu žádost o peněžitou pomoc v mateřství, kterou ženě vydal ošetřující lékař. Zaměstnavatel potvrdí na této žádosti denní vyměřovací základ zaměstnankyně a předá tiskopis příslušné správě sociálního zabezpečení, která podle toho určí výši peněžité pomoci v mateřství,“ popisuje právník.

Potvrzení o příjmu – buď vlastním, nebo od otce dítěte – pak bude žena potřebovat i v okamžiku, kdy si bude volit výši rodičovského příspěvku. Při následné žádosti o rodičovskou dovolenou je opět nutné doložit denní vyměřovací základ od zaměstnavatele.

Zákoník práce - část upravující pracovní podmínky žen a mladistvých

Vyhláška ministerstva zdravotnictví, která mimo jiné stanoví práce zakázané těhotným ženám

Karolína Procházková
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků