Jak začít?

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 10:58:37

nop píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:A všimni si, že Mooji a všichni další Mudrcové, když mluví o srdci, tak vždycky ukazují do středu svého vlastního hrudníku. ....

jj já si všimla Jani a dokonce nejen Mudrci, ale i někteří muži po ejakuaci se bijí v prsa a taky je to je velmi obvyklé a výmluvné gesto u primátů - bití se v prsa zdůrazňují celému světu, pozor tohle jsem já a jsem tu :)

Ve filmu o opicích v Africe uváděl komentátor, že gorily se bijí v prsa z rozpaků, když jsou si nejisté.
Možná my bycbom tloukli do hrudníku, kdybychom se chtěli vyvyšovat a tak soudíme o opicích.
Některé ženy tak soudí o mužích.
Ale z poznatků o opicích vyplývá jedno: muži nejsou opice.


primáti se bijí v prsa, aby zdůraznili svou vědomou přítomnost, činí tak nejen samci, ale i samice a toto gesto je i součástí jejich námluvních rituálů

nechápu co je na tom divného a proč takové reakce k tomu, že i gorila, nejen Mooji a další mudrcové a další lidé, pokud chtějí gestem znázornit svou vědomou přítomnost, tak si ukážu nebo poklepu na prsa :crazy:

mně to přijde tak naprosto normální a přirozené, že bych to vůbec neměla potřebu ani zdůrazňovat ani to nějak zvláštním způsobem rozebírat

je to dokonce v některých kulturách i naprosto běžné zdravící gesto vycházející ze starodávných rituálů, kdy lidé ještě byli schopní vnímat ve svých individualitách spojnici zdroj jednoho JEDINÉHO BYTÍ

nemohu přece za to, že Jana z naprosto běžných a přirozených záležitostí udělá něco VELKOLEPÉHO, co je znakem REALIZOVANÝCH MUDRCŮ :D :D :D

stačí být skutečně jen vnímavý, aby si člověk povšimnul, že

když mluvíme o sobě, ukazujeme ku svému srdci a tam rovněž pokládáme ruce, když nás něco ohromí atd.
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:03:29

Návštěvník píše:když mluvíme o sobě, ukazujeme ku svému srdci a tam rovněž pokládáme ruce, když nás něco ohromí atd.


činíme tak spontánně, stejně jako to činí gorily ... akorát s tím rozdílem, že lidská mysl si z toho vyvodí nějaký zvláštní druh osvícenosti a bůh ví ještě čeho :crazy: :yeah: :D
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:17:03

je to tak naprosto přirozené, že pokud chceme označit sebe - ukazujeme na střed hrudi, že je to promítnuto i ve znakové řeči :)

mimochodem, takto jsme schopni se domluvit i s primáty ;)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:28:46

takže jsem opět u té otázky JAK ZAČÍT ???

pořádně se dívat, všímat si - bděle, otevřeně, bez předjímání ...

a to tak bděle a "hluboce" aby bylo povšimnuto nejen to co je vnímáno, ale i zdroj vnímání :) :) :)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:31:29

Skutečně, gorily se opravdu občas tlučou do hrudi. Před spoustou let jsem byla s rodinou v ZOO v Ústí n.L. a tam, v opičím sektoru měli i klece s gorilami a s jedním pořádně rostlým gorilákem. Byl celkem v klidu, dokud ke kleci nepřistoupila jedna starší žena. To se pak začal tlouci do prsou, pak se chytil mříží a snažil se jimi lomcovat a bylo vidět, že má erekci. A když žena přešla na druhou stranu , gorilák ji za mřížemi následoval. Nejspíš se mu moc líbila, tlučením do prsou se snažil na sebe upozornit, lomcováním mřížemi se snažil odstranit překážku, která ho dělila od objektu jeho náhlého zájmu.... :D .
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:39:21

Návštěvník píše: ... tlučením do prsou se snažil na sebe upozornit.... :D .



jj přesně :yes:

je to upozornění na sebe, na svojí přítomnost - jsem tady
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:43:09

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: ... tlučením do prsou se snažil na sebe upozornit.... :D .



jj přesně :yes:

je to upozornění na sebe, na svojí přítomnost - jsem tady

Jo, a hlasitě u toho řval .... :D
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:46:05

Návštěvník píše:takže jsem opět u té otázky JAK ZAČÍT ???

pořádně se dívat, všímat si - bděle, otevřeně, bez předjímání ...

a to tak bděle a "hluboce" aby bylo povšimnuto nejen to co je vnímáno, ale i zdroj vnímání :) :) :)


Jak začínat? No to se přece děje už v tom okamžiku, když se mimčo prvně nadechne....
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:46:55

když mluvíme o sobě, ukazujeme ku svému srdci a tam rovněž pokládáme ruce, když nás něco ohromí atd.


A když to člověka ohromí, zeptá se nevěřícně: Cože??? já ti to mám udělat??? nepleteš se?

Obrázek

Osoba udiveně zírá, co se po ní chce, a chce si ověřit, že jde opravdu o ni a ne o někoho jiného...
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 11:54:57

To já se spíš občas tluču do hlavy....nejspíš nejsem bhakta...
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:28:48

Návštěvník píše:To já se spíš občas tluču do hlavy....nejspíš nejsem bhakta...


ne to nemá nic společného s tím jestli jsi nebo nejsi bhakta

je taky naprosto normální, že se občas lidi tlučou do hlavy, když si uvědomí co se tou hlavou honí :D :D :D

a co je dalším takovým spontánním gestem je zadupat si ... respektive si něco vydupat :D :D :D obvykle vztekem bez sebe :confused:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:31:13

Dalším stupněm je pak třísknout něčím o zem... ale tam je potřeba se bleskurychle rozhodnout, aby to bylo to nejlevnější, co je právě po ruce

:D :phew: :phew: :phew:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:37:52

Návštěvník píše:Dalším stupněm je pak třísknout něčím o zem... ale tam je potřeba se bleskurychle rozhodnout, aby to bylo to nejlevnější, co je právě po ruce

:D :phew: :phew: :phew:


malé děti to řeší tak, tak praští o zem sami sebou, nejlépe v obchodě, když jim rodič odmítne koupit to, co si právě přejí...a řvou, co jim hlasivky a plíce stačí...párkrát jsem to viděla.... :D
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:49:52

Návštěvník píše:Dalším stupněm je pak třísknout něčím o zem... ale tam je potřeba se bleskurychle rozhodnout, aby to bylo to nejlevnější, co je právě po ruce

:D :phew: :phew: :phew:


velmi vynalézavé jsou v tomto malé děti v období prvního vzdoru - dalším stupněm je praštění sebou na zem, provázené nepříčetným řevem, rudnutím a nekontrolovatelnými vzlyky, svíjením případně pokusy vytřískat si mozek z hlavy ven dovedeno do extrému následuje zmodrání a pád do stavu bezvědomí :confused:

jsou to prostě jen naprosto přirozené reakce, kdy se dětský nevyzrálý nervový systém nedokáže vypořádat s nějakou stresovou situací ...

zdá se ovšem že u některých jedinců zůstává nedozralý i v dospělosti :crazy: a tak je tyto afektivní ataky provázejí i dál ... :what:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:52:13

Jen způsoby a prostředky, které si jejich mozek vybírá, aby dosáhl svého, jsou trochu jiné :D

tedy obvykle ;)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 12:57:32

Návštěvník píše:
jsou to prostě jen naprosto přirozené reakce, kdy se dětský nevyzrálý nervový systém nedokáže vypořádat s nějakou stresovou situací ...

zdá se ovšem že u některých jedinců zůstává nedozralý i v dospělosti :crazy: a tak je tyto afektivní ataky provázejí i dál ... :what:


"Za asistence justiční stráže muselo u soudu v Mostě probíhat druhé hlavní líčení s matkou a dcerou, které už devět let obtěžují a pronásledují mladého muže. Obě ženy totiž v momentě, kdy uviděly novináře, začaly neuvěřitelně vyvádět. „Tohle to je pronásledování! To je teror! Vykřikovaly. Došlo i na strkanice. Mladší z žen se pak dokonce přímo v soudní síni během jednání válela v záchvatu vzteku po zemi.

dokonce se prý i zahryzla do své vlastní ruky."

Zdroj: http://mostecky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 20712.html
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 13:04:37

"Lidé vyháněli z noční hospody ženu s dítětem, vzteky si roztrhala triko

Strážníci v Litvínově si před půlnocí všimli na monitoru kamerového systému polonahého muže, jak v přítomnosti malého chlapce zápolí se ženou. Ta se mu marně snažila ubránit, hlídka jí proto vyrazila na pomoc. Ukázalo se však, že žena vzala dítě do hospody, opila se a muž se ji snaží dostat domů, protože začala vyvádět."

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-litvinove-se-o ... zpravy_alh
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod jaosiva1 » pát 24. črc 2015 14:02:01

Tak vidim, ze uvedenym prikladem vas asi nestrhnu
Tak jina moznost- jak zacit
Prestat na 14 dni kafrat na internetu
Ci radej- vubec ho nezapinat
tj dobry zacatek pro Nove
je razantne zkonci se starym

Rad pujdu prikladem
A pro toho,
kdo to vydrzi se mnou
Bude pripravena hodnotna cena:
Posledni verze
EXPERIMENTALNIHO KURZU MAGIE

Hodne prijemnych chvil necekaneho volna
A abstak prekonavejte vychazkou ven

Dovi 7.8.
...exm...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » pát 24. črc 2015 14:07:32

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:když mluvíme o sobě, ukazujeme ku svému srdci a tam rovněž pokládáme ruce, když nás něco ohromí atd.

činíme tak spontánně, stejně jako to činí gorily ... akorát s tím rozdílem, že lidská mysl si z toho vyvodí nějaký zvláštní druh osvícenosti a bůh ví ještě čeho :crazy: :yeah: :D

Ozval jsem se proto, že nesnáším, když si ženy reflexně stěžují na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy, viz:
» čtv 23. črc 2015 17:12:40

Jana píše:
A všimni si, že Mooji ...
Návštěvník:
jj já si všimla Jani a dokonce nejen Mudrci, ale i někteří muži po ejakuaci se bijí v prsa a taky je to je velmi obvyklé a výmluvné gesto u primátů - bití se v prsa zdůrazňují celému světu, pozor tohle jsem já a jsem tu :)..

Když si ženy stěžují na projevy nadřazenosti mužů, vidím v tom "boj pohlaví" (místo dohody) a identifikuji v tom skrytý, polouvědomělý pocit ženy o nevýhodách.

A některé ženy to dělají paušálně jako genderovou válku, jako Hauserová.
Všimněte si mimochodem, že pomýlený výraz "páni tvorstva" píší jen ženy (v odporu a posměchu).
Žádný muž nepoužije o sobě nebo mužích tento výraz.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:23:01

Návštěvník píše:
Jana píše:
Je fajn, že tady jsi. Mám z toho radost.

Jsi jako králíček Azurit, jsi tady obvykle vždycky když se vrátím.

Obrázek

PS: S tím, co píšu si nemusíš dělat zas až tak velkou hlavu.

Stačí velké srdce.


jj jsem tady pro tebe :) :) :)

(heč ... Jana mne povýšila z nesouhlasného davu na statud služebníka Králička Azurita, asi mne nakonec sežere :yeah: )

"Seriál skončil. desátá bije
S údery hodin klesá tvá šíje.
Zívat je levné. nejlevnější je
Pořád jen ve dvou být.
Zrcadla koupím v kutilském krámě.
Budem se množit, i když jen klamně -
říkám si, když tu vykoukne na mě
Králíček Azurit

V prádelním koši pěkně si hoví.
Nádherně modrý, hebký a nový.
Byt máme velký, jenomže kdoví
proč se k nám přišel skrýt.
Hned mi řek: Jsem tu dík ruce trhu.
Vědecky počat, z dobrého vrhu.
Poslední výkřik vývoje druhů -
Králíček Azurit.

Cože?
Kralíček Azurit.

ty snad chceš dítě? Přemýšlej chvíli!
Na to jste ještě nenaspořili.
Já jsem však levný, odolný, čilý!
Vem si mě. Získáš klid!

Co na to říci? Je to tak jasné.
Údaje sedí. Výpočet pásne.
Přesvědčil všechny - proč tedy nás ne?
Králíček Azurit.

Osud nás vodí různými tanci.
Málokdy ovšem dá nám i šanci.
Ten, kdo ji pustí nebude v ranci.
V tom musí jasno být.

Šlo to ráz na ráz. byla to chvíle.
Srst sice modrá, maso však bílé.
Chutné a zdarma... Pištěl tak mile.

Králíček Azurit."
:confused: :what:

Sand nebude tak zle ;) chyběla bys tu :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků