Jak začít?

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:42:04

boj pohlaví vidíš v čem ???

v tom že si Mooji a další realizovaní ukazují rukou na srdce ??? nebo snad v tom, že jsem poukázala, že na srdce si ukazují i nerealizovaní a dokonce i primáti ??? že ukázáním na sebe do středu hrudníku je i součástí znakové řečí ??? že je to prostě naprosto normální a přirozené gesto k vyjadřující já jsem tu a že i někteří muži tohle gesto použijí po ejakujaci ???

v tom vidíš boj pohlaví a vyvyšování muže nad ženou ???

:confused: :confused: :confused:

:D :D :D

já v tom žádný boj ani vyvyšování nevidím a nevidím v tom, ani žádnou svatou osvícenost, která by náležela pouze realizovaným lidem

je to normální, běžné a přirozené gesto k vyjádření své přítomnosti

nikdo si neukazuje na hlavu nebo na břicho nebo na nohy, ale ukazuje na střed hrudníku, ani muž, ani žena, ani dítě a dokonce ani primáti ne
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 14:58:04

K představám o boji pohlaví:

Každý z nás vidí svět podle vlastních zkušeností. Stačí mít v blízkosti panovačnou ženu (nemusí to být ani v rodině) a člověk pak v ženách vidí bojovnice za svou nadvládu nad muži. Opačně to platí pochopitelně taky.

Rovnoprávnost obou pohlaví existuje poměrně krátce a ještě se úplně nevžila - stačí se podívat na statistiky platů mužů a žen:
ženy mají v převážné většině případů o něco menší plat než muži, i když dělají naprosto stejnou práci. Když jsou placeni stejně, je to spíš výjimka. No a stačí na tenhle snadno ověřitelný fakt poukázat - a hned je z tebe bojovnice za ženská práva :phew:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 15:14:38

Návštěvník píše:
ženy mají v převážné většině případů o něco menší plat než muži, i když dělají naprosto stejnou práci. Když jsou placeni stejně, je to spíš výjimka. No a stačí na tenhle snadno ověřitelný fakt poukázat - a hned je z tebe bojovnice za ženská práva :phew:


právě na tom je vidět, jak si svoje vlastní nevyřešenosti zrcadlíme do toho druhých

a ono je to vidět i na tom, že nás to vytáčí

viz

"Ozval jsem se proto, že nesnáším, když si ženy reflexně stěžují na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy ..."

potom i tam, kde to vůbec není, vidíme to co nesnášíme v tomto případě - boj pohlaví, respektive reflexní stěžování na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy :knock: :D :knock:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:00:59

Návštěvník píše:Sand nebude tak zle ;) chyběla bys tu :)



jj už je to tady dívej :'-( :sos: :'-(

Jana píše:Kálíčku Azurite, je to moc milé Vás tady potkávat, jenže


Obrázek

Jana píše:je škoda, že pořád dochází k nedorozumění.



Obrázek

:what:

Azurit na smotaně ...

Obrázek[/quote]

a pak ... sbohem a šáteček ...

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:04:29

ale nevadí ... nás králíků je dost, přijde další

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » pát 24. črc 2015 18:25:44

Návštěvník píše:,,,,
právě na tom je vidět, jak si svoje vlastní nevyřešenosti zrcadlíme do toho druhých
a ono je to vidět i na tom, že nás to vytáčí

viz

"Ozval jsem se proto, že nesnáším, když si ženy reflexně stěžují na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy ..."

potom i tam, kde to vůbec není, vidíme to co nesnášíme v tomto případě - boj pohlaví, respektive reflexní stěžování na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy :knock: :D :knock:

Když popíši co jsem zažil či viděl, není v tom to, že bych tím byl.
Když nejsem spokojený s tím, že IS vraždí syrské křestany, nemám problémy s vírou, ani se sebou,

Když napíši, že šumák vzniká smíšením sody s kyselinou citronovou, neznamená to, že bych měl problémy s kyselinou, ani že bych nadržoval sodě,
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:30:47

nop píše:
Návštěvník píše:,,,,
právě na tom je vidět, jak si svoje vlastní nevyřešenosti zrcadlíme do toho druhých
a ono je to vidět i na tom, že nás to vytáčí

viz

"Ozval jsem se proto, že nesnáším, když si ženy reflexně stěžují na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy ..."

potom i tam, kde to vůbec není, vidíme to co nesnášíme v tomto případě - boj pohlaví, respektive reflexní stěžování na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy :knock: :D :knock:

Když popíši co jsem zažil či viděl, není v tom to, že bych tím byl.
Když nejsem spokojený s tím, že IS vraždí syrské křestany, nemám problémy s vírou, ani se sebou,

Když napíši, že šumák vzniká smíšením sody s kyselinou citronovou, neznamená to, že bych měl problémy s kyselinou, ani že bych nadržoval sodě,


to by jsi uvedl fakta

já se tě ptala kde v tom příspěvku je boj pohlaví ? v čem ho nalézáš, protože to co jsem psala s bojem pohlaví nemá co společného

a pokud to nalézáš tam, kde to není, tak si tam pouze promítáš něco co nesnášíš a to co nesnášíme, tak abychom to viděli i tam kde to není, tak to je to zrcadlení nezpracovaností
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:33:36

Návštěvník píše:a pak ... sbohem a šáteček ...

Obrázek



páč jsou vtipné a navíc jsou označeny autorskou značkou, tak jaképak kradení ...
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:38:45

Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:41:35

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:a pak ... sbohem a šáteček ...

Obrázek



páč jsou vtipné a navíc jsou označeny autorskou značkou, tak jaképak kradení ...


jj a mám ještě jeden důvod

jakožto králíček Azurit, surově zavražděný a zneužitý půjdu do nebe a to je ten nejkrásnější obrázek, který se dá na netu najít

tak nebuďte labuť ... přece a mějte se mnou slitování ...

nechte mi křídla ...
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 18:57:32

http://lvice.pise.cz/img/197618.jpg

ha ha ha ... blog pise. cz se brání stažení obrázku, který má autorskou značku Worth1000.com :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » pát 24. črc 2015 19:11:50

Návštěvník píše:
nop píše:
Návštěvník píše:,,,,
právě na tom je vidět, jak si svoje vlastní nevyřešenosti zrcadlíme do toho druhých
a ono je to vidět i na tom, že nás to vytáčí

viz

"Ozval jsem se proto, že nesnáším, když si ženy reflexně stěžují na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy ..."

potom i tam, kde to vůbec není, vidíme to co nesnášíme v tomto případě - boj pohlaví, respektive reflexní stěžování na to, jak se údajně muži zveličují a ukazují a že degradují ženy :knock: :D :knock:

Když popíši co jsem zažil či viděl, není v tom to, že bych tím byl.
Když nejsem spokojený s tím, že IS vraždí syrské křestany, nemám problémy s vírou, ani se sebou,

Když napíši, že šumák vzniká smíšením sody s kyselinou citronovou, neznamená to, že bych měl problémy s kyselinou, ani že bych nadržoval sodě,


to by jsi uvedl fakta

já se tě ptala kde v tom příspěvku je boj pohlaví ? v čem ho nalézáš, protože to co jsem psala s bojem pohlaví nemá co společného

a pokud to nalézáš tam, kde to není, tak si tam pouze promítáš něco co nesnášíš a to co nesnášíme, tak abychom to viděli i tam kde to není, tak to je to zrcadlení nezpracovaností

Zastavil jsem se u toho, že bušení do hrudi se chápe jako výraz ,, já jsem tady,, zatím co podle britských přírodovědců to dělají naopak gorily když jsou nejisté nebo zmatené.
Také je tady těžké odpovídat, když je to tady mnoho návštěvníků a málo symbolů. Já se za slovo Návštěvník neukrývám a své fousy poctivě ukáži. Jen když mi hapruje přihlášení, píši jako n,op nebo nop, s čárkou.
Takže ani nevím komu odpovídán a k čemu,

U některých lidí je boj pohlaví skutečností. Muži v tom málo bojují, je to spíše doména žen, založená hlavně na tom, že
- žena je lepší,
- žena je v patriarchálním světě v nevýhodném postavení a to je pravda,
- pokud muž překvapí ženu něčím, pro co žena nemá vysvětlení, žena předpokládá, že muž se
předvádí, a upoutává pozornost,
- ženy používají výraz páni tvorstva, aby protestovaly.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Alaja. » pát 24. črc 2015 19:39:05

nop píše:Zastavil jsem se u toho, že bušení do hrudi se chápe jako výraz ,, já jsem tady,, zatím co podle britských přírodovědců to dělají naopak gorily když jsou nejisté nebo zmatené.
Také je tady těžké odpovídat, když je to tady mnoho návštěvníků a málo symbolů. Já se za slovo Návštěvník neukrývám a své fousy poctivě ukáži. Jen když mi hapruje přihlášení, píši jako n,op nebo nop, s čárkou.
Takže ani nevím komu odpovídán a k čemu,

U některých lidí je boj pohlaví skutečností. Muži v tom málo bojují, je to spíše doména žen, založená hlavně na tom, že
- žena je lepší,
- žena je v patriarchálním světě v nevýhodném postavení a to je pravda,
- pokud muž překvapí ženu něčím, pro co žena nemá vysvětlení, žena předpokládá, že muž se
předvádí, a upoutává pozornost,
- ženy používají výraz páni tvorstva, aby protestovaly.


Ach Nope, Nope....kdyby se ženské za svá člověčí práva nepopraly, tak jsou dosud pouhým majetkem mužů - manželů, otců, bratrů, strýců, bratranců a pod., jak lze dosud vidět mnoha zemích světa.
Ostatně, největším příkladem nerovnoprávnosti jsou leckteré církve.....třeba katolická.....takže až budou ve Vatikánu zastávat církevní funkce z poloviny i ženy, tak teprve bude rovnoprávnost v křesťanském světě jakžtakž nastolena...o muslimském světě se raději ani nezmiňuji, tam je to dosud do nebe volající nerovnoprávnost vůči ženám....
Alaja.
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 20:12:28

U některých lidí je boj pohlaví skutečností. Muži v tom málo bojují...

Nemají důvod bojovat a snažit se, aby získali to, co už dávno mají. Řadu staletí vládli nad ženami a leckde to přetrvává dodnes.

největším příkladem nerovnoprávnosti jsou leckteré církve.....třeba katolická.....takže až budou ve Vatikánu zastávat církevní funkce z poloviny i ženy, tak teprve bude rovnoprávnost v křesťanském světě jakžtakž nastolena...o muslimském světě se raději ani nezmiňuji, tam je to dosud do nebe volající nerovnoprávnost vůči ženám....

Na východě vdovy rovnou upalovali, v muslimských zemích se ženy dodnes musí povinně zahalovat, aby se náhodou nezalíbily jinému muži.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Alaja. » pát 24. črc 2015 20:40:12

Návštěvník píše:Na východě vdovy rovnou upalovali,


Opěvovaná Indie, co dala světu tolik duchovních mistrů....a přitom .....

Vdovy prý přinášejí smůlu. Žijí proto v bídě a samotě

Do "města vdov" často přiveze matku rodina, jež se už o ni nechce starat

Vrindavan (Indie) - Hinduistické chrámové město Vrindavan ležící jen několik hodin jihovýchodně od Dillí je místně známé i pod jiným jménem - říká se mu město vdov.

Většina z nich sem přichází za vírou, ale mnohé také proto, že nemají kam jinam jít. A některé sem přivezly vlastní rodiny, které se o ně už nechtěly starat, napsal zpravodajský server BBC News.

Jednou z nich je pětašedesátiletá Šakti Dasiová ze severovýchodní Indie. Přišla sem před osmi lety, když zemřel její manžel a synové ji nechtěli.

Čekala jsem, že se o mě postarají děti. Ale neudělaly to

"Je to boj o přežití, ale dokážu vyžít z hodně mála. Jako každý jiný jsem doufala, že až moje děti vyrostou, postarají se o mě, ale neudělaly to. Takže jsem neměla jinou možnost než přijít sem," řekla.

V Indii žije asi 40 milionů vdov, které představují odhadem deset procent všech žen. Stárnoucí ženy jsou zranitelnější než muži. Bez jakéhokoli finančního zajištění či sociální infrastruktury končí mnoho z nich ve Vrindavanu, kde žijí z příspěvků charity a čekají na smrt.

Šakti Dasiová a další vdovy jako ona dvakrát denně a čtyřikrát do týdne prozpěvují modlitební písně, aby si vydělaly v přepočtu asi čtyři koruny a misku rýže.

Vdovy prý nosí smůlu. Lidé se jim proto vyhýbají

Vdovy podle tradičního přesvědčení nosí smůlu, proto se jim mnoho lidí vyhýbá a jejich možnosti obživy jsou omezené.

Vdovám se snaží pomáhat charitativní neziskové organizace, jako je například Maitri. "Systém sociální péče v Indii prakticky neexistuje," řekla Winnie Singhová, zakladatelka Maitri.

Všechny vdovy starší šedesáti let mají nárok na malou vládní penzi, jejíž hodnota je v přepočtu nižší než 100 korun měsíčně. Většina z nich je ale negramotná a nemají bankovní účty, na které by jim vláda mohla peníze posílat.

"Jak může kdokoli přežít z méně než 300 rupií?" (100 korun), ptá se Singhová. "Jak si mohou pronajmout i tu nejprostší místnost, koupit jídlo? I když dostanou potvrzení člověka žijícího pod hranicí bídy, nic zadarmo nedostanou."

Celkově zůstává Indie velmi mladou zemí. Starší lidé představují jen devět procent z celkového počtu obyvatel, který přesáhl 1,2 miliardy. Ale počet starých lidí tu neustále stoupá. OSN varuje, že se během následujících 40 let může ztrojnásobit a dosáhnout 300 milionů.

Sociální systém? Státní zdravotní péče? Neexistuje

V zemi, kde neexistuje žádný sociální systém ani státní zdravotní péče, sílí obavy, jak se Indie bude o své staré obyvatele starat.

Téměř 90 procent zaměstnanců v zemi pracuje pro neformální sektor. Obvykle jde o samozaměstnance s nízkými příjmy, kteří nemají žádný přístup k důchodovému zajištění. To je staví do nesmírně zranitelné pozice, kdy ve starším věku mohou snadno sklouznout pod hranici bídy. A mnozí mají pochybnosti, zda s tímto trendem dokáže udržet krok místní infrastruktura.

Ve Vrindavanu se tyto problémy snaží řešit neziskové organizace alespoň v malém měřítku. Ve středisku Maitri se denně v poledne schází na 500 vdov, aby dostaly teplé jídlo zdarma. Dostávají tu také zdravotní poradenství, a pokud potřebují, tak také léky zadarmo.

Čím víc indických rodin má problém postarat se o své stárnoucí příbuzné, tím běžnější bude osud, jaký potkal ženy ve Vrindavanu. Ani vláda, ani soukromý sektor zatím nenašly žádné jednoduché řešení, které by v této situaci mohly nabídnout. A než ho najdou, může být pro mnoho místních žen příliš pozdě.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vdo ... 590604f2e/
Alaja.
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » sob 25. črc 2015 2:18:59

Návštěvník píše:
U některých lidí je boj pohlaví skutečností. Muži v tom málo bojují...

Nemají důvod bojovat a snažit se, aby získali to, co už dávno mají. Řadu staletí vládli nad ženami a leckde to přetrvává dodnes.

největším příkladem nerovnoprávnosti jsou leckteré církve.....třeba katolická.....takže až budou ve Vatikánu zastávat církevní funkce z poloviny i ženy, tak teprve bude rovnoprávnost v křesťanském světě jakžtakž nastolena...o muslimském světě se raději ani nezmiňuji, tam je to dosud do nebe volající nerovnoprávnost vůči ženám....

Na východě vdovy rovnou upalovali, v muslimských zemích se ženy dodnes musí povinně zahalovat, aby se náhodou nezalíbily jinému muži.

To je pravda, ale nedělo se to rovnou:
opis z hesla Vdova, z knihy prof. Karel Werner: Encyklopedie hinduismu, CAD Press 2008
...Ve védské době a až do doby epické je doložena praxe levirátu (nijóga, tj. provdání za bratra zemřelého nebo jeho nejbližšího příbuzného za účelem zplození dětí ve jménu nebožtíka pro pokračování jeho linie), a také normální znovuprovdání bylo možné tam, kde bráhmanská ortodoxie neměla dosud rozhodný vliv.
Tato situace se však postupně zhoršovala se vzrůstajícím vlivem bráhmanské vlády nad obyčeji, až byl zákaz znovuprovdávání vtělen do kompendií Dharma-šáster.
Následkem toho postavení vdovy v hindských rozvětvených rodinách, žijících pohromadě, kleslo prakticky na služebnou úroveň. Uniknout mu bylo možné jen následováním zemřelého manžela na pohřební hranici (viz heslo satí).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » sob 25. črc 2015 2:24:08

Alaja. píše:
nop píše:Zastavil jsem se u toho, že bušení do hrudi se chápe jako výraz ,, já jsem tady,, zatím co podle britských přírodovědců to dělají naopak gorily když jsou nejisté nebo zmatené.....
U některých lidí je boj pohlaví skutečností. Muži v tom málo bojují, je to spíše doména žen, založená hlavně na tom, že
- žena je lepší,
- žena je v patriarchálním světě v nevýhodném postavení a to je pravda,
- pokud muž překvapí ženu něčím, pro co žena nemá vysvětlení, žena předpokládá, že muž se
předvádí, a upoutává pozornost,
- ženy používají výraz páni tvorstva, aby protestovaly.


Ach Nope, Nope....kdyby se ženské za svá člověčí práva nepopraly, tak jsou dosud pouhým majetkem mužů - manželů, otců, bratrů, strýců, bratranců a pod., jak lze dosud vidět mnoha zemích světa.....

Ano, uznávám, je to jasné. Ale je okouzlující, jestli se více dá řešit láskou, vládou srdce.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » ned 26. črc 2015 1:54:39

nop píše:
Návštěvník píše:...
Návštěvník píše:,,,,
právě na tom je vidět, jak si svoje vlastní nevyřešenosti zrcadlíme do toho druhých....
...já se tě ptala kde v tom příspěvku je boj pohlaví ? v čem ho nalézáš, protože to co jsem psala s bojem pohlaví nemá co společného
a pokud to nalézáš tam, kde to není, tak si tam pouze promítáš něco co nesnášíš ...

....- ženy používají výraz páni tvorstva, aby protestovaly.

Tak jeden příklad na ten výraz, natrefený při čtení v internetu překvapivě brzo po napsání příspěvku:
"..I přes neznalost pánů tvorstva s jedním (vlastně druhým) žiji dvacet let a v šifrách jsem celkem dobrá. Používám překladač řeči z Marsu. Naprosto přesně vím, nač se ptát a nač ne...."

Psala to Kamila Sztwiertniova v blogu: Ženy jsou z Venuše, muži z Marsu (bohužel?),
http://sztwiertniova.blog.idnes.cz/c/47 ... iaczaujalo

Avšak bylo by tak jednoducjhé napsat "I přes neznalost mužů s jedním žiji...",
ale napsat "I přes neznalost pánů tvorstva s jedním žiji...", to zní úderněji.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 27. črc 2015 11:38:07

nop píše:Zastavil jsem se u toho, že bušení do hrudi se chápe jako výraz ,, já jsem tady,, zatím co podle britských přírodovědců to dělají naopak gorily když jsou nejisté nebo zmatené.
...


ráda bych si toto tvrzení britských vědců poslechla na vlastní uši nebo shlédla ten přírodovědný film

nezdá se mi, že by to někdo kdo se zabývá přírodovědným zkoumáním popsal, jako gesto nejistoty nebo zmatenosti :confused:

naopak se shodují v tom, že pokud chce gorila upoutat svou pozornost a dát na jevu svou přítomnost, tak toto gesto učiní

a to obvykle používá při milostném namlouvání nebo při varování nevítaného vetřelce :)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 27. črc 2015 11:55:47

nop píše:Tak jeden příklad na ten výraz, natrefený při čtení v internetu překvapivě brzo po napsání příspěvku:
"..I přes neznalost pánů tvorstva s jedním (vlastně druhým) žiji dvacet let a v šifrách jsem celkem dobrá. Používám překladač řeči z Marsu. Naprosto přesně vím, nač se ptát a nač ne...."

Psala to Kamila Sztwiertniova v blogu: Ženy jsou z Venuše, muži z Marsu (bohužel?),
http://sztwiertniova.blog.idnes.cz/c/47 ... iaczaujalo

Avšak bylo by tak jednoducjhé napsat "I přes neznalost mužů s jedním žiji...",
ale napsat "I přes neznalost pánů tvorstva s jedním žiji...", to zní úderněji.


úděrnějí to zní pro toho, kdo nechápe humornou nadsázku v jejímž kontextu je psaný ten článek :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků