Jak začít?

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Alaja. » úte 28. črc 2015 12:59:53

Jana píše:
Může tady klidně být i připoutanost k představě, že jsme těmi hlupáky, že tím hlupákem je ten druhý, že ten druhý z nás hlupáka může udělat, že ten druhý je tím zvráceným, špatným, zlým, nemožným, nepřijatelným..."

Ta iluze oddělenosti nabízí neomezené možnosti, jak se cítit špatně a jak ze svých špatných pocitů vinit ty druhé.

Podle Bible je tohle práce ďábla - žalobce našich bratří.


Kdybychom tady všichni (včetně tebe) byli neupoutaní ani trochu k oddělenosti, tak by jsi si neměla s kým psát.....a ani by jsi neměla důvod sem psát o tom, že je nějaká oddělenost, takže z té hrušně dokonalosti neoddělenosti můžeš klidně slézt dolů mezi ostatní diskutující... :D
Alaja.
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 28. črc 2015 15:12:53

Návštěvník píše:
Honzam píše:
Jana píše:Utíkat může jen mysl před nesmyslnými představami o tom, kým jsme a ty představy o nás můžeme v pohodě pustit, nebrat vážně.


Základem té zvrácené hry je udělat z ostatních nenápadně hlupáky, aby se hráč mohl cítit blaženě nad jejich hloupostí.

Na dně toho všeho je obyčejná snaha osobního já o vlastní sebezáchranu. Potřebuje se udržovat ve své iluzorní existenci tím, že znovu a znovu dokazuje "TĚM OSTATNÍM", že ani ono samo, ani ti ostatní ve skutečnosti neexistují. Nutí ho k tomu jeho pud sebezáchovy, proto ignoruje jakékoliv informace, které by mohly odhalit příčinu jeho vytrvalého nutkání ztotožňovat se s pocitem toho, kdo ví.

Pud sebezáchovy ho nutí vytrvale uhýbat před vším

co by mohlo ohrozit jeho sebeztotožňování s představou o jeho vlastní neexistenci i o neexistenci ostatních.

Nedvojnost se tak přímo nabízí jako definitivní argument proti čemukoliv, co by mohlo ohrozit vlastní sebeobraz (kdyby se od toho včas neuhnulo).



jj :) dyť přece se vůbec nic neděje a může tu být klidně i

"připoutanost k představě, že jsme těmi hlupáky, že tím hlupákem je ten druhý, že ten druhý z nás hlupáka může udělat, že ten druhý je tím zvráceným, špatným, zlým, nemožným, nepřijatelným..."

Ta iluze oddělenosti nabízí neomezené možnosti, jak se cítit špatně a jak ze svých špatných pocitů vinit ty druhé.

Podle Bible je tohle práce ďábla - žalobce našich bratří."


a to netřeba pitvat, je to práce ďábla :confused:


:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod papadev » pát 31. črc 2015 13:33:52

ahoj
no--vydržel sem týden a nedalo mi to, podívat se
kdo vydrží dýl---klobouk dolů

chybu vidím v tom, že otázka zní vágně: JAK ZAČÍT ?
a člověk z toho neví s čím chceš začít
a já se naivně domníval, že se svým růstem
neb kdo chce začít se zdokonalováním klábosení o ničem
musí jednat úplně jinak, než já---to je evidentní

na druhé straně nevylučuji možnost, že klábosením o ničem mohu paradoxně duchovně porůst...proč ne...cesty Páně jsou nevyzpytatelné

proto vzhůru každý po své cestě
v tom nám držím obě pěstě
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 13:59:00

.... z té hrušně dokonalosti neoddělenosti můžeš klidně slézt dolů mezi ostatní diskutující... :D

Jak se to říká o optimismu? Neházet flintu do žita... ? Inu naděje umírá poslední :) ;)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 13:59:17

papadev píše:
chybu vidím v tom, že otázka zní vágně: JAK ZAČÍT ?
a člověk z toho neví s čím chceš začít
..


to jak začít bylo v kontextu poznání kdo vlastně jsme, kam směřujeme (pokud vůbec), jak fungujeme, kde jsme se tu vzali a jaký to má důvod (pokud vůbec)

jak začít zodpovídat - takové celkem běžné otázky co si někteří lidé kladou :what:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod papadev » pát 31. črc 2015 14:22:33

no ok, návštěvníku, však v tom duchu sem pokračoval....JAK PORŮST V DUCHOVNÍM USILOVÁNÍ... tj i v pochopení sebe a svého zařazení do okolí...mezi druhé...a k úrovním vyšším...

navrhl jsem dva způsoby---1- úklid, očista, zdravení sousedů
a 2- ticho..na netu a v jednání svém...aspon co to de

způsob, který vyplývá tady z debaty, co sem koukl, NENÍ OČISTA, NENÍ ÚKLID...ATD...je to přehazování balónků s pojmy , klábosení, filosofování a td...

no a skončil sem tak, že nevím, komu co pomůže, necht at si tedy každý jede po svém

za měsíc třeba se můžem kouknout, jaxme pokročili
možná se ti měsíc zdá krátká doba detekce pokroku..a jo, neb někteří tady mluví stále stejně roky a roky...
pro mě ale Růst je Věc nelineární...alogická...inspirativní a překvapující ...ne za měsíc---ale den za dnem...minutu za minutou
kdo takhle růst ještě neochutnal, tomu to přeju

a jo, znovu jo---ujasnit si leccos v debatě je ok a ku prospěchu

bez sepjetí s praxí a životem, je to ale na prd
co se naučím o čistotě z debaty na netu???...musím!..musím!!...hned vyzkoušet a uklidit si pokoj, byt, město...a pak...možná..budu-li mít štěstí...se to sepne..spojí ...zceliství
a vše bude---díky---trochu čistější---i já---zaplatpámbu
...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. črc 2015 14:45:37

papadev píše:no ok, návštěvníku, však v tom duchu sem pokračoval....JAK PORŮST V DUCHOVNÍM USILOVÁNÍ... tj i v pochopení sebe a svého zařazení do okolí...mezi druhé...a k úrovním vyšším...

navrhl jsem dva způsoby---1- úklid, očista, zdravení sousedů
a 2- ticho..na netu a v jednání svém...aspon co to de

způsob, který vyplývá tady z debaty, co sem koukl, NENÍ OČISTA, NENÍ ÚKLID...ATD...je to přehazování balónků s pojmy , klábosení, filosofování a td...

no a skončil sem tak, že nevím, komu co pomůže, necht at si tedy každý jede po svém

za měsíc třeba se můžem kouknout, jaxme pokročili
možná se ti měsíc zdá krátká doba detekce pokroku..a jo, neb někteří tady mluví stále stejně roky a roky...
pro mě ale Růst je Věc nelineární...alogická...inspirativní a překvapující ...ne za měsíc---ale den za dnem...minutu za minutou
kdo takhle růst ještě neochutnal, tomu to přeju

a jo, znovu jo---ujasnit si leccos v debatě je ok a ku prospěchu

bez sepjetí s praxí a životem, je to ale na prd
co se naučím o čistotě z debaty na netu???...musím!..musím!!...hned vyzkoušet a uklidit si pokoj, byt, město...a pak...možná..budu-li mít štěstí...se to sepne..spojí ...zceliství
a vše bude---díky---trochu čistější---i já---zaplatpámbu
...


nejdřív se musí člověk podívat jak funguje a jestli je co čistit a taky jaké jsou prostředky k tomu čištění ...
takže se jde cestou introspektivního sebezkoumání což vyžaduje všímavost a schopnost udržet pozornost u zkoumaného

to snad ani není o nějakém usilování o seberůstu k vyšším rovinám

ale o té očistě - je to hodně

jestli to dobře chápu, tak ty za očistu navrhuješ dobré chování
a ticho - co to jde

to je dobrá kombinace :)

debata na netu je výborným prostředkem sebereflexe a taky se lze dozvědět spoustu praktických informací o různých způsobech očisty a sebezkoumání a co se osvědčilo komu co ne

taky se můžeš dostat k cenným odkazům

"bez sepjetí s praxí a životem, je to ale na prd"

:)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod papadev » pát 31. črc 2015 15:56:24

uvidíme za měsíc
...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Předchozí

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků