Jak začít?

Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 9:55:47

Všímavost k tomu, co v mysli vyvstalo, je opak bezmyšlenkovitého reagování.

Jana píše:Pustí Tě to všímání si obsahů mysli dál, za mysl ?

Pustí Tě to k Vědomí, které mysl přesahuje ?

Pustí Tě to z hlavy do ticha v srdci, kde žádné obsahy mysli nejsou ?

Bezmyšlenkovité zareagování je výsledkem sebeztotožnění s tím, co nás právě napadlo. Kdyby v Tobě jednou vznikl zájem vyzkoušet, co nastane všímavostí k mysli a nad myslí, můžeš to zkusit třeba pod vedením buddhistů. Rozvíjení bdělosti k obsahům, vyvstávajícím ve vědomí, je ve skutečnosti základem a východiskem i řady dalších duchovních cest. Všechny vedou k rozpuštění iluzorně existujícího osobního já, které mělo potřebu se cítit šťastné a unikat před vším, co vnímá jako ne-šťastné.

S prohlubující se bdělostí k mysli a nad myslí ubývá nevědomé sebeztotožňování vědomí s jeho mentálními obsahy (jinak řečeno voda ve vlně se postupně přestává ztotožňovat se svým pohyblivým tvarem, který v ní vyvolává pocit odlišnosti od ostatních vln.)

Kdykoliv se jasně rozpozná pozitivní nebo negativní myšlenka včetně nenápadné emoce, která spolu s ní v mysli vyvstává, a v plném přijetí se to všechno neosobně pozoruje, ustane nevědomé sebeztotožnění s nimi a pak se dají rozpoznat jako pohyby Prvotní Energie. Dojde k vnímání, které hinduisté definují jako jasné uvědomění "voda - ne vlna".
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod malpan » čtv 23. črc 2015 10:08:28

Jak začít?
Jakkoliv, (přesnější) nasměrování přijde "samo", jakmile člověk začne opouštět svůj stereotyp myšlení
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 13:11:26

Návštěvník píše:
Všímavost k tomu, co v mysli vyvstalo, je opak bezmyšlenkovitého reagování.

Jana píše:Pustí Tě to všímání si obsahů mysli dál, za mysl ?

Pustí Tě to k Vědomí, které mysl přesahuje ?

Pustí Tě to z hlavy do ticha v srdci, kde žádné obsahy mysli nejsou ?

Bezmyšlenkovité zareagování je výsledkem sebeztotožnění s tím, co nás právě napadlo. Kdyby v Tobě jednou vznikl zájem vyzkoušet, co nastane všímavostí k mysli a nad myslí, můžeš to zkusit třeba pod vedením buddhistů. Rozvíjení bdělosti k obsahům, vyvstávajícím ve vědomí, je ve skutečnosti základem a východiskem i řady dalších duchovních cest. Všechny vedou k rozpuštění iluzorně existujícího osobního já, které mělo potřebu se cítit šťastné a unikat před vším, co vnímá jako ne-šťastné.

S prohlubující se bdělostí k mysli a nad myslí ubývá nevědomé sebeztotožňování vědomí s jeho mentálními obsahy (jinak řečeno voda ve vlně se postupně přestává ztotožňovat se svým pohyblivým tvarem, který v ní vyvolává pocit odlišnosti od ostatních vln.)

Kdykoliv se jasně rozpozná pozitivní nebo negativní myšlenka včetně nenápadné emoce, která spolu s ní v mysli vyvstává, a v plném přijetí se to všechno neosobně pozoruje, ustane nevědomé sebeztotožnění s nimi a pak se dají rozpoznat jako pohyby Prvotní Energie. Dojde k vnímání, které hinduisté definují jako jasné uvědomění "voda - ne vlna".

Jana píše:Jenže tohle musí dělat zase nějaký dozorce

namítá osobní já, které zná jen vlastní aktivity a nic jiného si neumí představit.
Jana píše:ztotožňování s myslí se děje jenom v hlavě, když se to, co je v hlavě nebere vážně, když se to pustí, odevzdá, nelpíme na tom, že víme, co si myslíme. Nelpíme na tom, že to, co si myslíme, je pravda a mysl klesne do svého zdroje v tichu srdce, tak kde by se tady vzalo jaké ztotožnění ?

Žádná všímavost a rozpoznávání obsahů vědomí nejsou nutné? Stačí jen přesunout pozornost do srdce a je to?

Proč tedy u Míly i Eduarda Tomášových všichni každý den, při všech činnostech, po celá léta od rána do večera povinně praktikovali všímavost k obsahům své mysli? Proč ráno a večer byla jen krátká společná meditace, při které se stav spočinutí čiré pozornosti k Vědomí mohl prohloubit, a zbývající dobu se od probuzení až do usnutí povinně praktikovala bdělost, t.j. rozpoznávání všeho, co ve vědomí vyvstává - hlavně nenápadných pocitů pod myšlenkami, které se objevují (na které Míla upozorňovala ty nebdělé z nás naprosto nemilosrdně) ???

Protože Tomášovi moc dobře věděli, že 85% toho, co cítíme a co si myslíme, když reagujeme na to, co se děje, děláme naprosto bezmyšlenkovitě, t.j. že neustále dochází k neuvědomovanému sebeztotožnění s tím, co právě v mysli vyvstalo.

A že něco pustit a odevzdat se dá teprve potom, když se ten pocit nebo myšlenka díky bdělé pozornosti rozpozná ve vědomí a vědomě se upustí od sebeztotožnění s nimi.
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:03:50

Jana píše:Mě zajímá skutečný efekt, opravdová účinnost.


viewtopic.php?f=86&t=6567&start=100#p113708
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:17:06

Jako "cvičení" to chápe osobní já - pochopitelně předpokládá, že jde o aktivity ega, které tím chce něčeho dosáhnout. Proč by to jinak dělalo?
A tak potřebuje vědět, čeho takhle pilně cvičící ego může dosáhnout? :phew:

Dokud člověk do všeho automaticky promítá osobní já, je mimo jeho možnost pochopit, že praxe všímavosti není aktivitou osobního já. Že probíhá v plném sebevzdání Tomu, co se prostřednictvím prohlubování všímavosti vrací v jednotlivých Svých tvarech k uvědomování Sebe Sama. Podle vlastního programu, který osobní já s úlevou nechává plně na Něm.
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:32:42

Návštěvník píše:Jako "cvičení" to chápe osobní já - pochopitelně předpokládá, že jde o aktivity ega, které tím chce něčeho dosáhnout. Proč by to jinak dělalo?
A tak potřebuje vědět, čeho takhle pilně cvičící ego může dosáhnout? :phew:

Dokud člověk do všeho automaticky promítá osobní já, je mimo jeho možnost pochopit, že praxe všímavosti není aktivitou osobního já. Že probíhá v plném sebevzdání Tomu, co se prostřednictvím prohlubování všímavosti vrací v jednotlivých Svých tvarech k uvědomování Sebe Sama. Podle vlastního programu, který osobní já s úlevou nechává plně na Něm.


:) :yes: :)

uvědomování - je naší přirozeností vycházející z vjemu přítomnosti, proto to není žádná aktivita osobního já - o všechno se stará síla uvědomění, ne osobní já, které by něco dělalo, měnilo nebo dosahovalo

ale to se bez toho, aby se to vyzkoušelo, těžko rozliší co jsou činnosti vycházející z usilujícího já a co z přirozenosti vědomí ... :confused: a že doporučována sádhana od realizovaných Mudrců je směrováno od toho co je děláno přes to co je uvědomováno přímo ke zdroji uvědomění

:what:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:36:57

Jana píše:
V tichu srdce se to odevzdává samo, aniž by ta mysl vyžadovala nějakou pozornost.


to určitě :knock: :D :knock:

právě, že jde o zaměření pozornosti mysli ... přímo k uvědomovaným vjemům až ke zdroji uvědomění :)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:40:30

Jana píše:Nebylo to spíš proto, že si Tomášovo byli vědomi, že většina praktikujících by raději kopala 35 metrů hlubokou jámu, než se přesunula z hlavy do srdce, kde mysl (ego) nemá šanci nic praktikovat ?

Máš zajímavé představy o Tomášových a hlavně o nás všech, které považuješ za nevědomý a neschopný "dav" - a není to poprvé...

Co myslíš, že se tam asi dělo při ranní a večerní meditaci? A co během dne? Vždyť kvalita Srdce v neomezené prostorovosti neosobního Vědomí je To, co při praxi všímavosti rozpouští pocity i myšlenky. Třeba i takové, které vnukají potřebu hájit svoje názory i za cenu posuzování ostatních jako neschopných toho, co dokážou jen výjimeční jedinci, jako jsi Ty.

Utíkat do srdce a dál jednat pod vlivem neuvědomovaných potřeb je pravý opak spočívání v pozorujícím, scelujícím Vědomí.
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:47:01

Návštěvník píše:
Jana píše:Nebylo to spíš proto, že si Tomášovo byli vědomi, že většina praktikujících by raději kopala 35 metrů hlubokou jámu, než se přesunula z hlavy do srdce, kde mysl (ego) nemá šanci nic praktikovat ?

Máš zajímavé představy o Tomášových a hlavně o nás všech, které považuješ za nevědomý a neschopný "dav" - a není to poprvé...

Co myslíš, že se tam asi dělo při ranní a večerní meditaci? A co během dne? Vždyť kvalita Srdce v neomezené prostorovosti neosobního Vědomí je To, co při praxi všímavosti rozpouští pocity i myšlenky. Třeba i takové, které vnukají potřebu hájit svoje názory i za cenu posuzování ostatních jako neschopných toho, co dokážou jen výjimeční jedinci, jako jsi Ty.

Utíkat do srdce a dál jednat pod vlivem neuvědomovaných potřeb je pravý opak spočívání v pozorujícím, scelujícím Vědomí.


Jana si pouze zatím neuvědomuje, že když někdo z Mudrců používá výraz Srdce je tím míněn sám Zdroj, který je podporou mysli a tudíž není možné, aby mysl cestovala někam z hlavy do oblasti hrudníku, ale že jde o to, aby se pozornost mysli nasměrovala k svému Zdroji ...
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 14:57:44

Jana si pouze zatím neuvědomuje, že když někdo z Mudrců používá výraz Srdce je tím míněn sám Zdroj, který je podporou mysli a tudíž není možné, aby mysl cestovala někam z hlavy do oblasti hrudníku, ale že jde o to, aby se pozornost mysli nasměrovala k svému Zdroji ...

Pravda je, že začátečníkům Eduard vysvětloval cestu ke Zdroji jako cestu z hlavy do srdce. Těm, kdo to poctivě praktikovali, se po čase ten pocit v hrudníku rozplynul do neomezené Prázdnoty nekonečného Vědomí... Zdroje, ze kterého se všechno - nejen tvar těla - pozorovalo. V různé míře pak zmizelo sebeztotožnění s tělem i s jeho částmi coby sebou - s "hlavou" nebo "srdcem".

Pak si člověk přestal plést Srdce s čakrou, která je v těle za hrudním košem a je jen vstupní branou.
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 15:32:32

Návštěvník píše:Pak si člověk přestal plést Srdce s čakrou, která je v těle za hrudním košem a je jen vstupní branou.


:yes:

nepletl si Sdrce Zdroj se srdečním pocitovou čakrou ...

ano je tohle hodně zavádějí, vzpomínám jak o tom hovořil Gáia, když se potácel po světě a hledal někoho kdo by mu pomohl nalézt Pravdu, takže se také dostal k Učitelce, která doporučovala nechat spadnout mysl do srdce a že až teprve Isaac Shapiro ho vyvedl z omylu :)

a zrovna Shapiro je následovníkem Papadžího, který termín Srdce - právě používal (pochopitelně ne jako oblast srdeční čakry, ale zdroje veškerého vnímání)

"Jediné lidské drama, které existuje je právě to, že nechceme to, co právě prožíváme a vnímáme.

Je to tak?

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá nemá žádné hranice a není ničím, co je vnímáno. Někteří tomu říkají Nic. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše co existuje."


:)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 15:59:00

víš co je Jani skutečně osvobozující a na co tu dnes několikrát upozornil jeden z návštěvníků (a na což se zde upozorňuje často)

"Zastav se teď na moment a jen prožívej vše, co prožíváš jako různé vjemy.

Všimni si, že to, co prožíváš a vnímáš se mění každým okamžikem, a proto to nelze popsat. Protože, abys mohl popsat tvé prožívání Přítomnosti, musel bys hovořit strašně dlouho a o velkém počtu věcí. A než bys to stihl/a popsat, tak už bys zas prožíval/a vnímal/a něco jiného.

Všimni si, zda když vnímáš tímto způsobem, aniž bys se snažil/a počítat a hodnotit vše co vnímáš, zda je tu pocit hranice mezi tebou a tím co vnímáš.

Všimni si, že si obvykle myslíme, že dokážeme popsat naše prožívání, a že v tomto názoru je ukryt pocit 'já". Všimni si, že v tom, že se snažíš popsat své vnímání a v té aktivitě se objevuje něco, co dává pocit kontroly nad tím, co je vnímáno."


tudíž kdykoliv začneš s těmito popisy

Jana píše:, co se ráno první probouzí v mé posteli není žebrák osoba, ale srdce, které září coby Kristus.

atd. atd.



tak nejde o nic jiného, než o komentáře mysli :D :D :D o konceptuální zábavu :D :D :D

a na to lze velmi snadno přijít právě tou bdělou pozorností nad myslí a jejími obsahy, co doporučovali Tomášovi naprosto nekompromisně ...
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 16:12:40

Jana píše:A všimni si, že Mooji a všichni další Mudrcové, když mluví o srdci, tak vždycky ukazují do středu svého vlastního hrudníku.

Je to tím, že je tady ten nulový bod naší existence, ve které jsme spojeni s veškerenstvem.

Ten nulový bod existence je vstup mimo časoprostor, mimo projekci mysli.

Je zároveň tím nekonečnem. To nejmenší se tak stává tím největším a to, co je uvnitř je venku.


jj já si všimla Jani a dokonce nejen Mudrci, ale i někteří muži po ejakuaci se bijí v prsa a taky je to je velmi obvyklé a výmluvné gesto u primátů - bití se v prsa zdůrazňují celému světu, pozor tohle jsem já a jsem tu :)
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 16:48:29

Pravda je, že začátečníkům Eduard vysvětloval cestu ke Zdroji jako cestu z hlavy do srdce. Těm, kdo to poctivě praktikovali, se po čase ten pocit v hrudníku rozplynul do neomezené Prázdnoty nekonečného Vědomí... Zdroje, ze kterého se všechno - nejen tvar těla - pozorovalo. V různé míře pak zmizelo sebeztotožnění s tělem i s jeho částmi coby sebou - s "hlavou" nebo "srdcem".

Pak si člověk přestal plést Srdce s čakrou, která je v těle za hrudním košem a je jen vstupní branou.

To se dá ovšem ignorovat a dál trvat na svém. Jak rozpoznat nutkání neustále prosazovat vlastní názor, bez ohledu na fakta?

Nezájmem o jakákoliv oponentem uvedená fakta, která by každý jiný při poctivém přístupu vzal v úvahu, uhýbáním do jejich relativizování (pomocí neduálního "vše je jedno" atd), kdykoliv by mohla ohrozit to, o čem je přesvědčený, protože jsou v rozporu s tím, co sám tvrdí.

Proč člověka ovládají tyhle reakce? Protože si neuvědomuje, že jeho jediným zájmem je obhajovat vlastní názory. A tak kdykoliv chybí věcná argumentace, uhne do opěvování vlastních prožitků.

Z čeho taková potřeba vzniká? To může rozpoznat jen on sám - až se v něm jednou probudí zájem zjistit, jak to doopravdy je. Do té doby bude pokračovat ve svém kličkování, které vidí všichni kolem, jen on sám o něm nemá tušení... je to v kompetenci jeho podvědomí.
Návštěvník
 

o čem je srdeční čakra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 17:07:57

pohled kvantového fyzika Amita Goswamiho

"O čem je srdeční čakra?

No, prvotně o romantické lásce. Proč je přiřazována k lásce? Zamysleme se nad tím.

Říkal jsem, že tam vždy existuje nějaký orgán. Avšak tím orgánem který přísluší srdeční čakře není srdce.

Tímto důležitým orgánem je brzlík. Žláza brzlík tvoří největší část našeho imunitního systému.

A za co je imunitní systém zodpovědný?

Pomáhá nám rozlišit, kdo jsem já a kdo ne.

Nyní předpokládejme, že váš imunitní systém přijme někoho jiného. Přijme jinou osobu, jako vás.

Tomu odpovídá, že cítíte vitální životní energii morfogenetického pole, které bylo otiskem důležité žlázy imunitního systému - brzlíku.

Pocitem je romantická láska. Ty jsi já.

Takže tímto způsobem je vitální životní energie spojena s našimi pocity."
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Alaja. » čtv 23. črc 2015 17:47:12

Návštěvník píše:
Jana píše:Nebylo to spíš proto, že si Tomášovo byli vědomi, že většina praktikujících by raději kopala 35 metrů hlubokou jámu, než se přesunula z hlavy do srdce, kde mysl (ego) nemá šanci nic praktikovat ?

Máš zajímavé představy o Tomášových a hlavně o nás všech, které považuješ za nevědomý a neschopný "dav" - a není to poprvé...

Co myslíš, že se tam asi dělo při ranní a večerní meditaci? A co během dne? Vždyť kvalita Srdce v neomezené prostorovosti neosobního Vědomí je To, co při praxi všímavosti rozpouští pocity i myšlenky. Třeba i takové, které vnukají potřebu hájit svoje názory i za cenu posuzování ostatních jako neschopných toho, co dokážou jen výjimeční jedinci, jako jsi Ty.

Utíkat do srdce a dál jednat pod vlivem neuvědomovaných potřeb je pravý opak spočívání v pozorujícím, scelujícím Vědomí.


No je fakt, že těch publikovaných 35 cm směrem z hlavy dolů, byl dost nešťastný příměr. U neznalých principu o co tu vůbec jde, se pak na to nabalí tolik balastu, že těm svým představám o nutnosti 35 cm věří tak dokonale, že se jich asi už nikdy nezbaví a stejně jim je to prd platné.

Už jsem tu kdysi psala, že nejde o to kam se centrum vnímání pohne, ale o to, že se vůbec z místa pohne. Nejlepší místo, kam se to své centrum vnímání pokusit aspoň na chvilku přemístit, je třeba palec u nohy, nebo nejlépe do obou palců noh zároveň... :crazy:

Ale to je pro některé lidi naprosto nepředstavitelné, proto nejsou schopni zjistit, proč se vůbec psalo o 35 sm směrem k srdci, co to mělo znamenat. Jde o otevření prvního vhledu, Když se to zdaří, tak další vhled bude veden jasnými vzpomínkami a velmi rychle nebude nutné své vědomí z hlavy už nikam přemisťovat
Alaja.
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod nop » čtv 23. črc 2015 19:19:38

Návštěvník píše:
Jana píše:A všimni si, že Mooji a všichni další Mudrcové, když mluví o srdci, tak vždycky ukazují do středu svého vlastního hrudníku. ....

jj já si všimla Jani a dokonce nejen Mudrci, ale i někteří muži po ejakuaci se bijí v prsa a taky je to je velmi obvyklé a výmluvné gesto u primátů - bití se v prsa zdůrazňují celému světu, pozor tohle jsem já a jsem tu :)

Ve filmu o opicích v Africe uváděl komentátor, že gorily se bijí v prsa z rozpaků, když jsou si nejisté.
Možná my bycbom tloukli do hrudníku, kdybychom se chtěli vyvyšovat a tak soudíme o opicích.
Některé ženy tak soudí o mužích.
Ale z poznatků o opicích vyplývá jedno: muži nejsou opice.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. črc 2015 19:46:53

Návštěvník píše:
Jana píše:Nebylo to spíš proto, že si Tomášovo byli vědomi, že většina praktikujících by raději kopala 35 metrů hlubokou jámu, než se přesunula z hlavy do srdce, kde mysl (ego) nemá šanci nic praktikovat ?

Máš zajímavé představy o Tomášových a hlavně o nás všech, které považuješ za nevědomý a neschopný "dav" - a není to poprvé...

Co myslíš, že se tam asi dělo při ranní a večerní meditaci? A co během dne? Vždyť kvalita Srdce v neomezené prostorovosti neosobního Vědomí je To, co při praxi všímavosti rozpouští pocity i myšlenky. Třeba i takové, které vnukají potřebu hájit svoje názory i za cenu posuzování ostatních jako neschopných toho, co dokážou jen výjimeční jedinci, jako jsi Ty.

Utíkat do srdce a dál jednat pod vlivem neuvědomovaných potřeb je pravý opak spočívání v pozorujícím, scelujícím Vědomí.

Alaja. píše:pro některé lidi naprosto nepředstavitelné, proto nejsou schopni zjistit, proč se vůbec psalo o 35 sm směrem k srdci, co to mělo znamenat. Jde o otevření prvního vhledu...

:yes:
Návštěvník
 

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 23. črc 2015 19:52:25

Jak zacit?

Ja uz zacal -uklizim...zdravim sousedy...krmim ptacky

...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Jak začít?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. črc 2015 9:38:29

Jana píše:
Zřejmě máš bohaté zkušenosti, které nemám.

:)

...


není to zase až taková výjimka, že se muž takto projeví po ejakujaci

není na tom nic divného, vyprázdnění (nejen fyzické) ho může dovést k potřebě tímto gestem vyjádřit svou vědomou přítomnost

i když je fakt, že v naší přetechnizované a přestresované společnosti mužů a žen, které dokáží naplno a spontánně projevovat svojí sexualitu - spíš ubývá než přibývá


Jana píše:
Je fajn, že tady jsi. Mám z toho radost.

Jsi jako králíček Azurit, jsi tady obvykle vždycky když se vrátím.

Obrázek

PS: S tím, co píšu si nemusíš dělat zas až tak velkou hlavu.

Stačí velké srdce.


jj jsem tady pro tebe :) :) :)

(heč ... Jana mne povýšila z nesouhlasného davu na statud služebníka Králička Azurita, asi mne nakonec sežere :yeah: )

"Seriál skončil. desátá bije
S údery hodin klesá tvá šíje.
Zívat je levné. nejlevnější je
Pořád jen ve dvou být.
Zrcadla koupím v kutilském krámě.
Budem se množit, i když jen klamně -
říkám si, když tu vykoukne na mě
Králíček Azurit

V prádelním koši pěkně si hoví.
Nádherně modrý, hebký a nový.
Byt máme velký, jenomže kdoví
proč se k nám přišel skrýt.
Hned mi řek: Jsem tu dík ruce trhu.
Vědecky počat, z dobrého vrhu.
Poslední výkřik vývoje druhů -
Králíček Azurit.

Cože?
Kralíček Azurit.

ty snad chceš dítě? Přemýšlej chvíli!
Na to jste ještě nenaspořili.
Já jsem však levný, odolný, čilý!
Vem si mě. Získáš klid!

Co na to říci? Je to tak jasné.
Údaje sedí. Výpočet pásne.
Přesvědčil všechny - proč tedy nás ne?
Králíček Azurit.

Osud nás vodí různými tanci.
Málokdy ovšem dá nám i šanci.
Ten, kdo ji pustí nebude v ranci.
V tom musí jasno být.

Šlo to ráz na ráz. byla to chvíle.
Srst sice modrá, maso však bílé.
Chutné a zdarma... Pištěl tak mile.

Králíček Azurit."
:confused: :what:
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků