co znamená když mě říká

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod .Petra » pát 03. črc 2015 23:16:32

Návštěvník píše:
.Petra píše:
Návštěvník píše:
dnešní trend je hodně o tom, že mladí lidé demonstrují svojí osobní svobodu a nezávislost a čím dál víc jich dává přednost být singl ...


Mnohost a různorodost jsou prima. Co by to mělo za smysl dělat v každé inkarnaci tu samou zkušenost...

:)


ano, tak proto je tu další trend, vyzkoušet si, dobrovolnou nepárovost a to tak dlouho, dokud se nedojde k indiferentnosti tj. bez preferencí

single fenomén nastoupil po zjištění nefunkčnosti nuceně udržovaných partnerství a po nefunkčnosti volné lásky symbolizované hnutím hipíků a po nefunkčnosti žití na "hromádce", s tímto fenoménem je spojen další trend, s odmítáním rodičovství a to zejména u mladých žen, nebo odkládání rodičovství do let po třicítce, dnes už i po 35 ... (nahradilo to nefunkční model svobodných mlatek - dítě bez partnera)



Dokud se mysli v "modelech", tak to nebude nikdy fungovat.
Kazdy by si mel prijit na to, co jemu osobne vyhovuje - s tim, ze se to za cas zase muze zmenit. Podrizovat se "modelum" spolecnosti nezajistuje spokojenost, ale neni lehke najit a zit to svoje, kdyz je spolecnost -vcetne zakonu - fixovana na model monogamniho manzelstvi.
:)
.Petra
 

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod nop » sob 04. črc 2015 3:46:30

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:vždyť jo....jiný muž = ten, od kterého odešla na třikrát.... :)


ale od toho jiného muže už odešla - definitivně a teď se musí vzpamatovat z toho rozchodu a teprve pak bude připravená na případný další vztah

a jak víš, že si to v sobě nějak neujasní a nezkusí to s Honzou ??? nebo třeba úplně s někým jiným nebo třeba už vůbec nebude chtít žádný vztah, jako to udělalo spousta lidí a radši zůstávají sami :what:
3 měsíce po rozchodu - to je chvilička, to ještě je velmi živé ... většinou to trvá cca rok než se člověk z toho vzpamatuje ...

Také se může vrátit zpátky, jak víš, že odchod byl definitivní?

V jedné knížce je drobnost, která může mít význam, ale kdoví, jestli zde to má význam.
Má-li žena předměty, které jí daroval milovaný muž, ona se v mysli k tomu vrací.
Při opuštění to má vliv. Proto pro začatí nového vztahu je potřebné (nebo vhod) to uzavřít vrácením nebo zbavením se těch věcí, jako šperky nebo darované prádlo.
Zvlášť prádlo je u ženy silné pouto s minulostí.

Cituji z knihy Sai Bába o vztazích, psal to posluchač Báby v Indii, jmenuje se Stepka - d´Oliva nebo podobně, žije v Německu, je i český překlad. Možná ale, že přimísil pár vlastních slov, v Indii rozvody přeci skoro nejsou.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod honza62 » sob 04. črc 2015 16:21:36

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
vždyť jo....jiný muž = ten, od kterého odešla na třikrát.... :)


ale od toho jiného muže už odešla - definitivně a teď se musí vzpamatovat z toho rozchodu a teprve pak bude připravená na případný další vztah

a jak víš, že si to v sobě nějak neujasní a nezkusí to s Honzou ??? nebo třeba úplně s někým jiným nebo třeba už vůbec nebude chtít žádný vztah, jako to udělalo spousta lidí a radši zůstávají sami :what:

3 měsíce po rozchodu - to je chvilička, to ještě je velmi živé ... většinou to trvá cca rok než se člověk z toho vzpamatuje ...


Také se může vrátit zpátky, jak víš, že odchod byl definitivní?


Jak vím, že je její odchod definitivní ? Zažil jsem s ní již ty předchozí odchody a teď je to úplně jinej rozchod (vím, můj možná neobjektivní pohled, ale vnímám to tak z činů). Troufám si říct, že definitivní to je. Vzala si jen to co si pořídila za svoje, žádné dary od něj, dokonce si nechala zaplatit i myčku na nádobí, zůstala tam, kterou na podzim před odchodem koupila za své ani ji na to nepřispěl. A vymazala číslo mobilu, všechny fotky a pod.
Také vím, že rozdíl mezi mužem a ženou při rozchodu je asi takový : "Zklamání neodradí ženu od lásky, jen vyžaduje časový odstup, aby se z něho vzpamatovala."
Také je mě jasné, že méně je někdy více a tady třeba dělám chybu (nejedná se o dary typu špetky, zlato, spodní prádlo) ale asi o moc časté nabídky jaké koliv pomoci (byť i jen obyčejné nakupování pro domácnost, které někdy akceptuje někdy odmítne, ale to je asi logické v tomto případě, znám ji je skromná nenáročná a nezvyklá takové příšlišné náklonosti), vím, že si třeba neumí moc říct o to (cokoliv), že by bylo potřeba,ale taky si občas řekne a ne z vypočítavosti. Učí se prostě asi trochu jinému přístupu k ní, jako ko opravdově ženě, které si někdo váží a nebojí se to dát nahlas a předevšemi najevo.
Ano jak už to zaznělo. je to vždy jen ta těch dvou (zde na nás), chápu, že ji teď vyhovuje jaká si svoboda (tím nemyslím nějaké sexuální úlety), že si o svém času rozhoduje sama, a do toho času patřím i já, ale chyba je ve mne, že třeba neukrotím své myšlenky a návrhy a "hrnu" to do ní a může mít pocit, že zase bude "spoutaná" to ale já nechci, jen to neumím správně podat.
Tak to jsem se zase rozpovídal. Ono to nějak dopadne, ano cíl já mám jasný, ale "nejhůř" to může domadnout tak kaj to je teď, opravdové přátelství kde je jeden oporou druhému a naopak, ale ten opravdový vztah z toho možná nikdy nebude, i když bych si to moc přál. Ale i na takovou situaci musí být člověk připraven a rozumně se s tím poprat. Rozhodně nic si já ani ji vyčítat nebudu, bylo to (a je) od srdce a z dobrou vírou a tohla si ona uvědomuje, to vím, protože mne to často opakuje, že si toho strašně moc váží co jsem pro ní udělal a dělám. Víc už asi není co dodat.
Jinak jsem si znovu prošel všechny Vaše příspěvky, včetně odkazů na různé velmi zajímavé texty a myšlenky. Díky všem Honza.
honza62
 

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod nop » ned 05. črc 2015 1:32:22

vostalpetr píše:
často od ní slýchávám a slýchaval i před tím, že je moc ráda, že jsem. Ale není sama (jak říká) připravená jít do vztahu a dát mě to po čem toužím a ona to dobře ví -nejde o " jen vyspání se spolu", ale o opravdový společný život. říká často abych se trocha v projevech citů mirnil a nepokazil to, ale je vděčná za každou "obyčejnou" věc co pro ni udělám

....
nejlíp uděláš, když to na ni rovnou vybalíš,
a bud bude sex nebo nebo nebude,

Ještě je jiná varianta, aby se vyjádřila: "buď bude svatba nebo ne", pak uvidíš co řekne (nespěchat?).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod nop » ned 05. črc 2015 2:59:39

vostalpetr píše:Proti gustu žádnej dišputát,...
na starý kolena tě zahřeje mnohem více teplá večeře od manželky nežli sex s milenkou,...

Ty jsi Petře nepochopil. Otázka na svatbu je donucovací, aby se vyjádřila.
Moderně řečeno: "je to investigativní otázka."
I když by chtěla trvalý vztah bez svatby, i tak bude možná zajímavé jak promluví.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod nop » ned 05. črc 2015 11:41:36

vostalpetr píše:.....zatímco v případě manželství jde o dlouhodobou smlouvu...... :D

No a právě tím, že otázka naráží na dlouhodobou smlouvu může ta odpověď být zajímavá.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: co znamená když mě říká

Nový příspěvekod .Petra » ned 05. črc 2015 19:59:29

vostalpetr píše:Oženit se s nákou ženskou která se chce vdávat,

to není žádný terno,

lepší je se oženit s ženskou, která má ráda sex...


...s tím, kterého si vzala.
Jinak může mít ráda sex, ale ne nutně s tím, kterého si vzala kvůli zajištění, kvůli penězům apod.
.Petra
 

Předchozí

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků