Opakovaný nárok na podporu v nezaměstnanosti po neschopnosti

Opakovaný nárok na podporu v nezaměstnanosti po neschopnosti

Nový příspěvekod luciKu1 » stř 27. kvě 2015 18:08:24

Dobrý den,

v současné době řeším situaci, se kterou si bohužel nevím rady, a proto bych velmi ráda požádala o pomoc.

V prosinci roku 2013 jsem po studiích nastoupila do zaměstnání, ve kterém jsem setrvala do konce roku 2014, kdy byl provoz firmy ukončen. Od ledna 2015 jsem byla vedená na úřadu práce a pobírala jsem podporu. (celkem 2 a půl měsíce) V polovině března jsem nastoupila do nového zaměstnání, kde jsem bohužel odpracovala měsíc a 10 dní. V dané době u mě ale bohužel lékaři diagnostikovali rakovinu, a proto jsem musela z důvodu zahájení léčby nastoupit do pracovní neschopnosti. Pracovní poměr stále trvá, ale nevím, jak mám situaci dále řešit. Zaměstnavateli jsem oznámila, že má neschopnosti bude min. na 8 měsíců, a proto si za mě musel najít náhradu. Počítám s tím, že stejně po ukončení neschopenky dostanu výpověď ve zkušební době. Budu se tedy muset opět zaregistrovat na úřadu práce. Mám znovu nárok na nějakou podporu nebo jak situaci poté řešit?

Mockrát děkuji za odpověď.
Lucie
luciKu1
 

Re: Opakovaný nárok na podporu v nezaměstnanosti po neschopn

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. kvě 2015 20:12:38

Po léčbě vážné nemoci ve vašem případě připadá v úvahu i přiznání částečného, možná i plného invalidního důchodu (asi na omezenou dobu), to by vám měl poradit váš lékař ve splupráci s posudkovým lékařem OSSZ. Což by znamenalo jistotu alespoň nějakého příjmu a hlavně řešilo by to platbu zdravotního pojištění za vás. V pracovní neschopnosti můžete být 380 kalendářních dní, resp. jeden kalendářní rok, poté se dá na žádost doba poskytování pracovní neschopnosti i prodloužit, prodlužovat až na další max. rok (obvykle je to prodloužení o 3 měsíce, nebo další 3 měsíce), je-li předpoklad úplného vyzdravení, ale ze zkušenosti - při léčbě nemoci, kterou uvádíte, se přiznává plný, posléze částečný invalidní důchod s možností dalšího zapojení do pracovního procesu, nebo i do evidence na ÚP.
Hodně štěstí.
Návštěvník
 


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků