Soukromý pozemek

Soukromý pozemek

Nový příspěvekod ryu.nin » pon 18. kvě 2015 14:46:16

Chtěl bych se zeptat na takovou věc. Bratr koupil pole s tím, že si tam postaví zeměloď. UKázalo se, že to je mnohem větší problém - hlavně administrativně - než si myslel. Nicméně teď bratr vlastní takovou rozlehlou louku či pastvinu nebo co to je. On je soukromá osoba, fyzická osoba. Protože to je zemědělská půda, nemůže si tam nic postavit. Napadlo mě, jestli má člověk právo si tam postavit stan a tábořit si tam. Někde jsem se dočetl, že v naší zemi můžeme stanovat všude, kromě soukromých pozemků nebo polí, kde bychom poškodili ty plodiny - např. nemůžeme si postavit stan uprostřed žitného pole.... Což dává smysl, ale překvapilo mě, že máme právo stanovat třeba na nějaké louce.. No ale - ta louka třeba patří panu Hromádkovi z Lečkovic. Já si tam postavím stan. Takže ten pan Hromádka mě nemá právo vyhnat, jo? No dobře. Tím spíš si teda můžu postavit stan na pozemku mého bratra, který mi řekl, že mu je to jedno. Tak dosud to dává smysl. taky chápu, že na bratrův pozemek mají právo přijít trampové a třeba si vedle stanu mého psotavit vlastní stany. On tam vlastně klidně může vzniknout pionýrksý tábor na celé léto. Ale to už mi moc jasný nepřipadá, přece jen to je soukromý pozemek, ne?

No a poslední otázka. Dost zásadní. Já si tam postavím stan, budu si tam celé dny meditovat, i v noci, a koukám, hele on tam na kraji lesa, který lemuje ten bratrův pozemek, je POSED. Fakt se mi nelíbí přestava - ano, je to jen moje EGO a ILUZE, ale fakt bych nerad dostal do hlavy kulku od myslivce, že ta věc temná uprostřed pastviny je divočák... Mají právo myslivci střílet na bytosti, které meditují na soukromém pozemku???

Prosím, žádné vtípky, tady jde o život, dík moc za vysvětlení problému.
ryu.nin
 

Re: Soukromý pozemek

Nový příspěvekod ryy.nin » pon 18. kvě 2015 14:59:47

jano, on už to bratr zatím vyřešil maringotkou kousek jinde, ale to je jiný téma, jasně že tam může mít maringotku, ale napojení na vodu a elektřinu atd.... to je jiný téma

Ale co s těmi myslivci a jejich střelbou? Ale vážně?
ryy.nin
 

Re: Soukromý pozemek

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. kvě 2015 15:10:14

Co se týče stanování, bylo by vhodné se informovat na obecním úřadě, jestli mají nějaké speciální vyhlášky, co se stanování v místě týče...
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/on ... okutu.html

A co se týče nedalekého posedu, tak v tom případě by bylo dobré se raději informovat na příslušném polesí, zda tam budou v době stanování pořádat nějaké své akce....
:)
Návštěvník
 

Re: Soukromý pozemek

Nový příspěvekod ryu.nin » pon 18. kvě 2015 23:09:45

Díky Jano. Asi jim tam dám cedulku Nestřílejte, jsou tu lidi!
ryu.nin
 

Re: Soukromý pozemek

Nový příspěvekod nop » pon 18. kvě 2015 23:49:11

Slyšel jsem, že stan je "lehká stavba" a tím se to liší od stavby domu, ale nevím jak. Jednou totiž o tom ve vlaku mluvili dva, že když si na vlastní terase nebo rovné střeše postaví stan pro kroužek příznivců, nemusí shánět povolení od místního úřadu.
Také se liší skleník se sklem a základy od fóliovníku na konstrukci (dřevěné). Fólie sice vydrží jednu zimu kvůli tomu, že PVC křehne vlivem ultrafialového záření, takže na jaře se musí vyměnit a použít nové PVC, ale fóliovník má tu výhodu, že nepotřebuje schválení od obce, ale stačí jen oznámit na úřad lehkou stavbu.
Ale jestli pole je zemědělský pozemek, pak se stát brání neustálému zmenšování produkčních ploch a pak k tomu zastavění půdy domem je potřebí schválení, že kus půdy přejde do neprodukční plochy pro obydlí.
V některých obcích je ale dopředu zaplánované místo pro výstavbu a u pozemků se počítá i s výstavbou a napojením sítí, dopředu už mají sloupky pro elektřinu atd.
Mohl by sis ale postavit také obydlí v koruně stromu. Obliba stromových domků začala ve Francii už před francouzskou revolucí jako návrat do přírody, trochu rousseovsky pojatého, a rozšířila se do USA v podobě vedlejší stavby pro děti v korunách stromů pamatujících leckde dobu vyhlášení nezávislosti USA, ale jestli jsi duší meditativní skromňák, mohl bys to zkusit také.
=
a k honebnímu právu: v některém obrozeneckém románu ze života na slovenské vsi na počátku 20. století se řešil problém: postřelená zvěř (srnčí i vepři) utekla někdy z lesa do pole sedláků a poničila úrodu a také myslivci, kteří mají právo postřelenou zvěř dohledak, tedy dojít si pro ni za hranici revíru.
Podle jedné rady se rozhodli přihlásit se u lesní správy také jako lovci a dát si uznat pole za jejich honební revír.
Pak by vstup sousedních lovců do pole znamenal vstup do cizího revíru, což nesmí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků