Na dně

Na dně

Nový příspěvekod Lucie » sob 31. led 2015 21:03:54

Prosím o radu, co mám dělat.
Rok se léčím s Crohnovou chorobou(chronické záněty trávicí soustavy). Před pár dny mi zjistili tumor v žaludku. Jsem z toho na dně, v šoku, bojím se, nevím co mě čeká. Špatně spím, pláču, přemýšlím co bude dál..Potřebuji něčí oporu, někoho , kdo mi řekne, že vše se mnou zvládne, že na to nejsem sama, že se mnou bude sdílet vše co mě čeká, někoho kdo se o můj stav bude zajímat..
O co více v šoku jsem, že ani trochu se mi tohoto nedostává od manžela. Manžel mi řekl, neboj , to bude dobrý a více z něho nedostanu. Nenechá se ze svého života vůbec vykolejit,přijde mi, že ho tím otravuji. Dále se stará o své zájmy. Když si k němu přijdu pro slova útěchy ,tak mi řekne, ať na to přestanu myslet.. Náš několikaletý vztah byl vždy dobrý, bez problémů. Nikdy jsme žádný problém neřešili. Jediný problém ,který se objevoval, byl velký koníček manžela v častém kupování a měnění aut. I když jsem ho prosila, ať auta nemění dříve jak za 2-3 roky, protože bych si přála,aby více než hledání nových aut se věnoval stavbě domu a i on do ní kromě mě investoval peníze.. Teď , dva dny poté, co se srovnávám s tím, že mám nádor, přišel s tím, že si bude kupovat nové auto. On mezitím co umírám strachem co se mnou bude, on přemýšlí, jaké si koupí auto.. Nedokáže mě podržet... Nepochopil, čím mi ubližuje. Nevydržela jsem to a ošklivě jsem se s ním pohádala. Šlo to ze mě samo, vztek z nemoci a z toho, že se cítím na vše tak sama... Vůbec mi tento stres nepomáhá..
Nevím, co mám dělat dál, být s člověkem, který mi v nemoci nepomůže, ba naopak více sráží na dno?
Lucie
 

Re: Na dně

Nový příspěvekod Pelvan » stř 25. bře 2015 10:12:15

Ahoj Lucko

Především by ses měla soustředit na svoje vlastní tělesné potíže. Vím, že všechno souvisí se vším, ale je to Tvůj život a Tvoje zdraví.
Píšeš o tom, jak Tě Tvůj manžel nepodporuje, a co má asi dělat? Každý není odborník na léčbu Crohna a raka a všech možných civilizačních svinstev.

Mám blízkou příbuznou také s Crohnem. Ona se nají rohlíku, dorazí se banánem a zapije to hltem černé kávy nebo černého čaje. Po takové "dietě" bych měl zabetonovaná střeva také.
Když jsem jí navrhoval, aby zkusila jíst trochu lněných semínek (ta jsou na trávení výborná, ale musí se dobře rozkousat), bylo mi řečeno, že jí to NECHUTNÁ - no comment.
Důležitější než jídlo je pití, musí se pít okolo 1 litru (je to individuální, ale 2 až 3 litry doporučované lékaři je moc) VODY bez bublinek, sladidel a jiných blbostí denně (samozřejmě po hrnkách během celého dne, ne najednou); kafe, čaje a přeslazené tlamolepící limonády se nepočítají. Dobré je s tím pitím vody začít již ráno, když Ti vadí studená voda, zkus ji pít teplou.

Takže je to hlavně ve Tvé moci, a záleží na Tobě, jak se ke svým problémům postavíš. Kdo hledá způsoby - jak na to, ten většinou najde.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Na dně

Nový příspěvekod vostálník » stř 25. bře 2015 10:34:33

Nedokáže mě podržet... Nepochopil, čím mi ubližuje. Nevydržela jsem to a ošklivě jsem se s ním pohádala. Šlo to ze mě samo, vztek z nemoci a z toho, že se cítím na vše tak sama... Vůbec mi tento stres nepomáhá..
Nevím, co mám dělat dál, být s člověkem, který mi v nemoci nepomůže, ba naopak více sráží na dno?



To víš,

nikdo není dokonalej,

a stejně přes všelijaké různé možné rodinné vztahy a připoutanosti jsme tady nakonec každej sám za sebe,

každej sám za sebe jí, chodí na záchod a i cítí bolest a strach atd.


Nevím, co mám dělat dál, být s člověkem, který mi v nemoci nepomůže, ba naopak více sráží na dno?


Když nevíš, tak nedělej nic,

když se rozhodneš, tak to udělej,

jestli ti bude líp samotný, tak odejdi,

když myslíš že to bude lepší,

nebo zůstan, když myslíš že je lepší zůstat...
vostálník
 

Re: Na dně

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 25. bře 2015 10:36:21

..být s člověkem, který mi v nemoci nepomůže, ba naopak více sráží na dno?
Lucie

Odpověď znáš.
Je dost lidí, u kterých došlo ke všeobecnému obratu k lepšímu poté
co se rozhodli pro zásadní, i když ne vždy pohodlné změny ve svém osobním životě.
Disharmonie v těle bývá často podporována ne-li přímo zapříčiněna
disharmonickým prostředím - vztahy.


:)
Jarda Malej
 

Re: Na dně

Nový příspěvekod vostálník » stř 25. bře 2015 11:14:06

vostálník
 


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků