Smutné Vánoce

Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Michala » stř 21. pro 2011 10:06:09

Před dvěma roky mi zemřel při autonehodě můj mladší bráška Ríša.Bylo mu teprve 20. let.Stále mi strašně chybí,odešel tak rychle, bez rozloučení a já mu toho chtěla ještě tolik říct.Čas letí rychle byly to už druhé vánoce bez Ríši,ale stejně smutné jako ty první. Je tak těžké se s jeho odchodem vyrovnat. Po této tragédii jsem spoustu věcí přehodnotila ale člověk musí žít dál a hlavně se neptát proč a neříkat si kdyby, jinak se z toho zblázní. Nevím jak ten smutek a tíseň překonat.
Michala
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod PánBů » stř 21. pro 2011 10:25:44

Nevím jak ten smutek a tíseň překonat.

Dovol mu odejít.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod PánBů » stř 21. pro 2011 10:28:59

Život jde prostě dál. Navíc v dnešní spirituální době kdy se komunikuje kdesčim se jistě najde cesta jak s bratrem v případě potřeby ještě prohodit pár slov. :)
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod rosada » stř 21. pro 2011 10:45:52

Je v pořádku, že jsi smutná.
a v pořádku bude, když už nebudeš smutná - můžeš tedy nechat smutek odejít (svého bratra tím nezradíš)

Pokud se budeš chtít s bratrem rozloučit a nějak symbolicky to smutnění ukončit, můžeš to zkusit na rodinných konstelacích, kde někdo z přítomných tvého bratra zastoupí. Já se takto loučila se svou mámou a moc mi to pomohlo.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod PánBů » stř 21. pro 2011 11:15:15

rosada píše:Je v pořádku, že jsi smutná.
a v pořádku bude, když už nebudeš smutná - můžeš tedy nechat smutek odejít (svého bratra tím nezradíš)

Pokud se budeš chtít s bratrem rozloučit a nějak symbolicky to smutnění ukončit, můžeš to zkusit na rodinných konstelacích, kde někdo z přítomných tvého bratra zastoupí. Já se takto loučila se svou mámou a moc mi to pomohlo.


Zrovna jednu takovou konstalaci jsem viděl o víkendu a docela slušná duchařina :) Zajímavej a silnej zážitek ikdyž jsem nebyl přímým účastníkem.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Jarda Malej. » stř 21. pro 2011 14:17:21

Taky Havel zemřel. Když už se tu tedy mluví o těchhle věcech.
Možná je tu už někde zmínka, nevím.

A ten ohlas ze světa i z domova, dostal současné vládní činitele včetně pana presidenta takříkajíc do kouta.
Došli tedy pružně k závěru, že jim v nastalé situaci nezbývá nic lepšího, než uspořádat dramatickou operetu
o státním pohřbu, což by pro ně mohlo být asi tím nejmenším zlem.
Opět jednou příslovečná česká přizpůsobivost.

:-)
Jarda Malej.
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 15:18:29

Jarda Malej. píše:Taky Havel zemřel. Když už se tu tedy mluví o těchhle věcech.
Možná je tu už někde zmínka, nevím.

A ten ohlas ze světa i z domova, dostal současné vládní činitele včetně pana presidenta takříkajíc do kouta.
Došli tedy pružně k závěru, že jim v nastalé situaci nezbývá nic lepšího, než uspořádat dramatickou operetu
o státním pohřbu, což by pro ně mohlo být asi tím nejmenším zlem.
Opět jednou příslovečná česká přizpůsobivost.

:-)

Ano, i tak se dá na to dívat.
Nebo také jinak. Havel byl a hlavně je symbolem morálky, čistoty a hlavně lidství a hodně lidí si to opět uvědomilo, tyto kvality, možná navíc umocněné a zpřítomnělé blížícími se Vánocemi.
Všichni, ať už si to uvědomujeme nebo ne, po tomto "voláme"... a je to znát v těchto dnech, kdy se tisíce lidí s Havlem loučí a svou tichou přítomností mu vzdávají díky. Je to v ovzduší a opět se národ (nebo velká jeho část) stmeluje, uvědomujíc si pospolitost bytí, že jsme na jedné lodi.
Ten státní pohřeb podle mě není dramatickou operetou navíc vynucenou ohlasy ze světa a z domova, ale přirozeným vyústěním "ovzduší" - nasáklého znovu rozpomenušvšího se společenství lidí (ať už světového nebo domácího) právě na tyto kvality.
A to je jen dobře.
Snad ta rozhořelá jiskra mravní čistoty, lidskosti i vděčnosti bude v našem životě přítomná co nejdéle. A bude-li, bude přítomný i "Havel" a bude to jen dobře. Pro všechny. Pro svět.

Pane Havle, děkuji.
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 21. pro 2011 16:40:59

Ten státní pohřeb podle mě není dramatickou operetou navíc vynucenou ohlasy ze světa a z domova, ale přirozeným vyústěním "ovzduší" - nasáklého znovu rozpomenušvšího se společenství lidí (ať už světového nebo domácího) právě na tyto kvality


To by bylo moc pěkné, když by tomu tak bylo.
Leč organizátoři takovéhoto pohřbu se skutečně nerekrutují z řad lidí,
rozpomenuvších se tento týden náhle na mravní hodnoty jichž je pan Havel připomínkou.
Abychom si to uvědomili, k tomu nám postačí všimnout si jaký byl jejich osobní vztah k osobnosti
bývalého prezidenta za jeho života, a samozřejmě také toho, jakými činy se jejich postoje projevují.
Měl jsem možnost sledovat, jak se postupně po zprávě o smrti Václava Havla situace ve sdělovacích mediích vyvíjela
od prvních krátkých až chladných komentářů až po současnou "kampaň," v souladu s příslušnými pokyny,
"kam až s tímhle lze zajít." Tolik alespoň k postojům "shora."



:)
Jarda Malej
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 17:27:01

Aha, takže takový tvůj názor na postoj z hora v souvislosti s úmrtím a rozloučením s panem Havlem.

Asi víš, proč jsi ho sem dal, proč zrovna na postoj s hora a proč na tomto vlákně. Asi to tlačilo uvnitř.

Moc citlivé to nebylo. Pragmatické ano.
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 17:45:21

Návštěvník píše:Aha, takže takový tvůj názor na postoj z hora v souvislosti s úmrtím a rozloučením s panem Havlem.

Asi víš, proč jsi ho sem dal, proč zrovna na postoj s hora a proč na tomto vlákně. Asi to tlačilo uvnitř.

Moc citlivé to nebylo. Pragmatické ano.

Asi tak. Ale aspoň že slušnou formou.
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 17:48:56

Návštěvník píše: Havel byl a hlavně je symbolem morálky, čistoty a hlavně lidství a hodně lidí si to opět uvědomilo

a to je dobře. Zdá se ale, že tady spíš lidi zajímá, co kdo udělal špatně proč.

:sos:
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 17:50:00

a proč.

Smutné Vánoce.
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Jarda Malej. » stř 21. pro 2011 17:51:08

Aha, takže takový tvůj názor na postoj z hora v souvislosti s úmrtím a rozloučením s panem Havlem.

Jaksi jsme se vidím podělili návštěvníku. Ty jsi nabídnul názor na postoj "zdola" a já ten druhý.
Asi víš, proč jsi ho sem dal,

Protože zde myslím o nedělní smrti Václava Havla zatím nepadla zmínka.
proč zrovna na postoj s hora

Protože ten bývá pro nás docela důležitý
a proč na tomto vlákně.

Protože se to tu jmenuje: "Smutné vánoce."

:-)
Jarda Malej.
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 20:05:12

Tak to bychom měli a život jde dál.
Co dávaj na dvojce? Nic? Tak zkusíme Novu.
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 22:38:28

Jarda Malej. píše:
Asi víš, proč jsi ho sem dal,


Protože zde myslím o nedělní smrti Václava Havla zatím nepadla zmínka.



zřejmě tě nenapadlo možnost na toto založit samostatné téma :sos:
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 22:46:49

Michala píše:Před dvěma roky mi zemřel při autonehodě můj mladší bráška Ríša.Bylo mu teprve 20. let.Stále mi strašně chybí,odešel tak rychle, bez rozloučení a já mu toho chtěla ještě tolik říct.Čas letí rychle byly to už druhé vánoce bez Ríši,ale stejně smutné jako ty první. Je tak těžké se s jeho odchodem vyrovnat. Po této tragédii jsem spoustu věcí přehodnotila ale člověk musí žít dál a hlavně se neptát proč a neříkat si kdyby, jinak se z toho zblázní. Nevím jak ten smutek a tíseň překonat.


ahoj Michalo :) smutek v takovém případě je zcela přirozená záležitost ... bolí to ... připojuji se k tomu co psala rosada a přikládám jedno video s Moojim

http://www.youtube.com/watch?v=vPh8GbKg ... r_embedded

a přeju ti i všem co měli rádi Rišu hodně klidu a míru v takových těžkých chvílích, které vás navštívili :)
Návštěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod N-á-v-štěvník » čtv 22. pro 2011 8:34:10

vostalpetr píše:Vánoce,

den jako každý jiný,



Halo, Mr. Scrooge.
:hm:
N-á-v-štěvník
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Michala » čtv 22. pro 2011 9:22:46

Návštěvník píše:
Michala píše:Před dvěma roky mi zemřel při autonehodě můj mladší bráška Ríša.Bylo mu teprve 20. let.Stále mi strašně chybí,odešel tak rychle, bez rozloučení a já mu toho chtěla ještě tolik říct.Čas letí rychle byly to už druhé vánoce bez Ríši,ale stejně smutné jako ty první. Je tak těžké se s jeho odchodem vyrovnat. Po této tragédii jsem spoustu věcí přehodnotila ale člověk musí žít dál a hlavně se neptát proč a neříkat si kdyby, jinak se z toho zblázní. Nevím jak ten smutek a tíseň překonat.


ahoj Michalo :) smutek v takovém případě je zcela přirozená záležitost ... bolí to ... připojuji se k tomu co psala rosada a přikládám jedno video s Moojim

http://www.youtube.com/watch?v=vPh8GbKg ... r_embedded

a přeju ti i všem co měli rádi Rišu hodně klidu a míru v takových těžkých chvílích, které vás navštívili :)

Děkuji, už je mi líp, přeji tobě také klid a mír.
Michala
 

Re: Smutné Vánoce

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. pro 2011 23:11:17

Michala píše:
Děkuji, už je mi líp, přeji tobě také klid a mír.


také děkuji :)

Obrázek
Návštěvník
 

Michalka

Nový příspěvekod nula » ned 25. pro 2011 20:07:32

je v poriadku, že smútiš, časom to bude lepšie. Len sa tomu nebráň a nebráň sa ani tomu, ak toho smútku bude časom menej, nie je to žiadna sprenevera voči pamiatke na tvojho brata. Určite by bol rád, keby si postupom času spomínala s láskou vsrdci a i s úsmevom na krásne veci, čo ste spolu prežili. Pokojné sviatky.
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 21:06:45

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků