Když se nechce spát

Když se nechce spát

Nový příspěvekod Andrew » čtv 15. pro 2011 2:26:45

Mám poslední dobou problém večer respektive v noci jít spát. Zdá se že má mysl je hodně čilá, vzrušená novými věcmi, které poznávám...

A zároveň také cítím, že část mne, respektive mých původních myšlenkových vzorců, vzdoruje aby přežili. Mysl je teď mimořádně hlučná a aktivní.

Ikdyž tělo je hodně unavené, svaly už bolí, chtějí spánek... nemůžu si pomoct a lehce se zapojuji do hry myšlenek.
Ležím pak v posteli i dvě hodiny, v mysli někde lítám a nespím. Celá noc je hodně aktivní a na druhý den jsem unavený.

Potřebuji radu jak toto zvládnout. Nevím si s tím rady. Děkuji
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. pro 2011 11:22:57

Andrew píše:Mám poslední dobou problém večer respektive v noci jít spát. Zdá se že má mysl je hodně čilá, vzrušená novými věcmi, které poznávám...

A zároveň také cítím, že část mne, respektive mých původních myšlenkových vzorců, vzdoruje aby přežili. Mysl je teď mimořádně hlučná a aktivní.

Ikdyž tělo je hodně unavené, svaly už bolí, chtějí spánek... nemůžu si pomoct a lehce se zapojuji do hry myšlenek.
Ležím pak v posteli i dvě hodiny, v mysli někde lítám a nespím. Celá noc je hodně aktivní a na druhý den jsem unavený.

Potřebuji radu jak toto zvládnout. Nevím si s tím rady. Děkuji


taky jsem tímhle procházel :)

co se mi osvědčilo:

- krátká večerní procházka na čerstvém povětří
- bylinkový čaj se zklidňujícími účinky (je jich spousta druhů, pomohl mi i lotosový čaj)
- krátká teplejší sprcha s promasírováním těla a nohou
- zalehnout do peřin v místnosti dobře větrané a studenější teploty, v klidu bilancovat den, velmi krátce si projít co je třeba zařídit v den následující, prochýchat se skrze břišní dýchání a nechat volně plynout mysl v uvolnění toho kdo to akorát vnímá ...
- pokud do půl hodiny nepřijde přirozené uvolnění a spánek, vstát, dojít si na záchod a začít něco dělat třeba vyleštiti boty, uspořádat si psací stůl nebo knihovnu, jít na večerní krátkou procházku atd. ... pak si znovu dojít na záchod a jít si lehnout ... většinou tj. v 90% jsem po takto aktivně strávené půl hodině až hodině už v klidu usnul ... praktikoval jsem to i když jsem se v noci probudil a nemohl znovu takříkajíc zabrat ... převalování v posteli k ničemu nevedlo, tak aspoň jsem ten čaj nespaní nějak prakticky využil

držím ti palce, aby jsi tímto obdobím prošel co nejvíce v klidu s vědomím, že jde o přechodnou fázi vnitřního vývoje 8)
Návštěvník
 

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. pro 2011 12:09:25

ještě tento postřeh ...

mně se tohle stalo v období kdy jsem se hodně soustřeďoval na tzv. dosahování klidu mysli ... čím více jsem se ní pral a snažil jsem se její aktivity zastavit nebo dostat to celé pod kontrolu, tím více se to zhoršovalo ... dopracoval jsem se až ke stádiu, kdy jsem i ve spánku registroval, že jak neustále jede a jede a jede a ne a ne ustat ... v tý době jsem měl mysl za něco velmi závadného, čeho jsem se chtěl zbavit, protože absolutní prioritou byl pro mne klid mysli ...

paradoxně, dneska mi příjde zákonitě, to vedlo k právě k těm šíleným aktivitám a trvalo mi delší dobu, než jsem pochopil, že co potlačuji a proti čemu bojuji v podstatě posiluji ... a navedlo mne to k tomu, nechat mysl plynout jak potřebuje, přestat na ní tlačit, přestat se snahou jí držet pod kontrolou, vzal se jí jako parťáka, jako součást něčeho co se ve mně děje a co si mohu uvědomovat ... doslova jsem se s ní skamarádil a najednou jsem našel její hodnotu a začal chápat, že se občas potřebuje i vyblbnout a pořádně si zařádit ... vzal jsem jí na vědomí a nechávám jí volný prostor a jsem účastně s ní a ona se pomalu začala sama uvolňovat, našla zalíbení i v relaxaci, v odpočinku, stejně tak si dokáže užít i vlastní aktivitu ...

celkově shrnuto neskutečná úleva nechat jí volně plynout a jen si to celý jakožto proces, který ve mně probíhá, uvědomovat, je to spojenec, součást mne, ne něco čeho bych se musel zbavovat ... přestalo mne to rušit a spím dobře i když nemám už takovou potřebu spánku, jako dříve ...

pár let před tímto, jsem trpíval stavy nespavosti z pracovního přetížení, kdy jsem si tzv. nosil práci domů, časem jsem se s tím naučil zacházet právě pomocí krátkého probilancování toho co proběhlo a toho co je třeba udělat následně, podobně jsem se naučil zacházet i s různými situacemi včetně vztahových motanic ...
Návštěvník
 

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod nop » čtv 15. pro 2011 13:39:43

Záleží také na tom, kdy se kdo narodí. Bytost se nastartuje podle času ve dne a pak tak činí celý život. Jsou potom : 1/3 ranní skřivani, 1/3 večer narozené sovy a 1/3 u kterých to je jedno.
Jsi-li sova, najdi si práci pro noc - barmana, leteckého dispečera a pod. To nepřemůžeš, jedině to trochu přeprogramuješ, ale budeš mít stále největší způsobilost pro čilost v době narození.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Andrew » čtv 15. pro 2011 14:13:27

nop píše:Záleží také na tom, kdy se kdo narodí. Bytost se nastartuje podle času ve dne a pak tak činí celý život. Jsou potom : 1/3 ranní skřivani, 1/3 večer narozené sovy a 1/3 u kterých to je jedno.
Jsi-li sova, najdi si práci pro noc - barmana, leteckého dispečera a pod. To nepřemůžeš, jedině to trochu přeprogramuješ, ale budeš mít stále největší způsobilost pro čilost v době narození.


jsem narozen mez 16-17hodinou, takže jsem spíš ta sova? hehe : )

Edit:
je ale fakt že v noci je úžasný klid, a úplně jinak se pracuje. Klidně bych každý den šel spát v 6 ráno a stával v době po obědě.
Jen teď si to nemohu dovolit, jelikož přijímám hovory klietnů už od 9 ráno...
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Andrew » čtv 15. pro 2011 14:16:12

V podtatě mi každá z těch odpovědí něco napověděla, děkuji všem : ))))))
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod nop » pát 16. pro 2011 5:21:54

Andrewe, když bylo Slunce nad obzorem mezi 16 a 17 , a s hlediska souhvězdí v některém, pak by bylo dobře zjistit, kde byl Měsíc, tato dvě hlavní světla mnoho hovoří. Četl jsem knihu a nakšatrách ("příbytcích Luny") a dost se mi z toho zjistilo o mně, nebyl jsem pak udivený ze své povahy, ale jsa poučený, věděl jsem co mohu u sebe čekat.
Jde o přírodu ovlivněnou zvenčí, ale ta přírodní konstelace nás fyzicky a myšlenkově ovlivňuje. Neseme si pak "výběr" sebou.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Andrew » ned 18. pro 2011 16:44:27

Začínají mi chodit během celého dne inspirace a myšlenky a indície jak řešit některé situace.

O některé věci se brzy podělím i s ostatními... tak si to teď už zapisuji.

Nicméně asi právě díky tomu, jsem dnes v noci prakticky spal asi hodinu a podařilo se mi párkrát usnou až mezi 10:00-13:30 v době kolem poledne.

Zajímavé je, že teď již odmítám věřit řadě myšlenek ega (ikdyž třeba ze začátku se do nich chytím), ale pak je prostě označím za zbytečné/falešné, a tak dají pokoj (ale vracejí se). Snažím si už nedělat starosti, a mysl se pak hlásí jestli si chci nabýt hubu (vzdání se kontroly)... tak se i toto volání snažím ignorovat, ale nemůžu říct že bych cítil klid, spíš mě to ještě lehce straší, ale jak říkám, už tomu moc nevěřím = je to jen na intelektuální úrovni a já chci pravdivou zkušenost = vidět že není.

Já vím že teď jsem už jen pár krůčků od prohlédnutí iluze ega... což bude to hlavní, aby tento stav se rozpadl.

Hm, zajímavé je, že ani ti co probouzejí z ega, na tom mezinárodním fóru, nemají přesný postup jak udělat ten nejlavnější krok - uvidět že ego neexistuje. :(
Tak zkusím věřit intuici a najít cestu v sobě sám zapomocí všech indícií co už mám.



No ale co s tím spánkem?
Pokud to souvisí s tím, že začíná mnou procházet nějaká energie se kterou jsem se dříve nespojoval... chápu že to ze začátku bude mít turbolence, ale pak by se to mělo ustálit... že?

Poraďte mi prosím někdo kdo něco takového zažil.
Tahle noc byla opravdu zvláštní. Cítil jsem se příjemně, zároveň i unaven, a také plný energie. :what:
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod PánBů » úte 20. pro 2011 12:05:45

Vykašli se na EGO které se tě snaží vyškaltulkovat do nějakých přihrádek že spát se musí tehdy a člověk se musí cejtit takhle či onakhle. Užij si co ti to dává.Třeba až to přestane tak už to nikdy nezažiješ. Píšeš že se cejtíš příjemně. tak vo co de :)
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. pro 2011 23:58:17

to je nářez ta cesta destrukce

"Přátelství je iluze
Lidé jsou iluze
Osobnost je iluze
Není žádný Bůh
Nejste vědomí"

z toho není klidný spaní
Návštěvník
 

Re: Když se nechce spát

Nový příspěvekod Andrew » čtv 22. pro 2011 0:02:31

Guest píše:to je nářez ta cesta destrukce

"Přátelství je iluze
Lidé jsou iluze
Osobnost je iluze
Není žádný Bůh
Nejste vědomí"

z toho není klidný spaní

Já to jenom překládám. Já vím, ta první část je tak trochu šílená. Ale můžu ti říct, že podobné šílenosti často slýchám od 95% lidí točících se tady. Už dávno to nekomentuji.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků