Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod nop » stř 11. čer 2014 13:45:59

Už od ledna 2014 jsem třikrát měnil vyhořelou žárovku na 220 V do stolní lampičly. V síti je 240 V místo 220. Dvě byly wolframové, poslední halogenová.
Ostatní spotřebiče na stejném rozvodu ze stejné zásuvky fungují bezchybně, PC, monitor, tiskárna.
Ví někdo, který druh ze současně dostupných žárovek (nebo vůbec světelných zdrojů) má odolnost na vyšší napětí a závit E14 mignon?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod nop » čtv 08. led 2015 0:02:37

nop píše:Už od ledna 2014 jsem třikrát měnil vyhořelou žárovku na 220 V do stolní lampičly. V síti je 240 V místo 220. Dvě byly wolframové, poslední halogenová.
Ostatní spotřebiče na stejném rozvodu ze stejné zásuvky fungují bezchybně, PC, monitor, tiskárna.
Ví někdo, který druh ze současně dostupných žárovek (nebo vůbec světelných zdrojů) má odolnost na vyšší napětí a závit E14 mignon?

Tak jsem nedostal radu. Ale od té doby to je lepší. Vypálila se jen jedna wolframová po 11 měsících.
Možná, že nastal v mém okolí posun v morfogenetickém poli a moje napětí v duši způsobilo cosi dobrého. Nebo odběratelé změnili skladbu spotřebičů.
Nebo: "máš-li problém na duši, svěř se strýci Artuši."
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 2:25:05

Kdysi dávno, si manžel koupil malou přenosnou telku a díky jí jsme zjistili, že máme v síti také dost velké napětí, asi tak jak píšeš i ty, Nope, kolem 240 V. Ptali jsme se dodavatele elektřiny, čím to je, a bylo nám sděleno, že je to tím, že jsme na konci vedení....na konci drátů. Ani nevím, jestli se to od té doby vylepšilo, snad jo, možná na tom konci drátů je nyní někdo jiný.. :)

Je to asi podobné jako s vodovodním řádem....ten, kdo bydlí nejníž, ten má nejvyšší tlak vody ve vodovodním potrubí...a před boiler aby si dal raději namontovat nějaký regulátor tlaku vody...
Návštěvník
 

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod nop » čtv 08. led 2015 2:31:52

Návštěvník píše:Kdysi dávno, si manžel koupil malou přenosnou telku a díky jí jsme zjistili, že máme v síti také dost velké napětí, asi tak jak píšeš i ty, Nope, kolem 240 V. Ptali jsme se dodavatele elektřiny, čím to je, a bylo nám sděleno, že je to tím, že jsme na konci vedení....na konci drátů. Ani nevím, jestli se to od té doby vylepšilo, snad jo, možná na tom konci drátů je nyní někdo jiný.. :)

Je to asi podobné jako s vodovodním řádem....ten, kdo bydlí nejníž, ten má nejvyšší tlak vody ve vodovodním potrubí...a před boiler aby si dal raději namontovat nějaký regulátor tlaku vody...

Díky za útěchu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod nop » čtv 08. led 2015 8:39:06

Jana píše:
nop píše:Už od ledna 2014 jsem třikrát měnil vyhořelou žárovku na 220 V do stolní lampičly. V síti je 240 V místo 220. Dvě byly wolframové, poslední halogenová.
Ostatní spotřebiče na stejném rozvodu ze stejné zásuvky fungují bezchybně, PC, monitor, tiskárna.
Ví někdo, který druh ze současně dostupných žárovek (nebo vůbec světelných zdrojů) má odolnost na vyšší napětí a závit E14 mignon?


Na přepětí v síti jsou prý odolné žárovky LED.

Obrázek

Děkuji,
měl jsem to vlastně před nosem.
Ten příklad je dobrý.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod malpan » čtv 08. led 2015 17:46:53

Návštěvník píše:...a bylo nám sděleno, že je to tím, že jsme na konci vedení....

kdyby řekli na začátku, pak by to byla jistá možnost, ale na konci to bohužel neplatí...
samotné vedení má určitý (i když malý) odpor a tak dochází k malému úbytku napětí....
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. led 2015 0:29:40

...Co je přepětí?
Je to takové elektrické napětí v síti, které je vyšší než nejvyšší povolené provozní napětí (nejvyšší napětí pro zařízení). V naší elektrorozvodné síti je definováno jako napětí, jehož hodnota přesáhne 253 V. ....
http://3pol.cz/565-prepeti
Návštěvník
 

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod nop » pát 09. led 2015 6:40:43

Návštěvník píše:...Co je přepětí?
Je to takové elektrické napětí v síti, které je vyšší než nejvyšší povolené provozní napětí (nejvyšší napětí pro zařízení). V naší elektrorozvodné síti je definováno jako napětí, jehož hodnota přesáhne 253 V. ....
http://3pol.cz/565-prepeti

Napětí přes 253 V snesou spíše mohutná zařízení, jako třeba elektromotory, zvláště krátkobobě,
ale u subtilnějších zařízení může vadit už i 240 Voltů,
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Žárovka pro 220 V odolná na přepětí

Nový příspěvekod Neruda » pon 14. pro 2015 14:03:47

Zkusil bych se poradit na http://www.ledko.cz/ mají tam skvělou podporu, určitě poradí které žárovky se pro váš případ hodí. To jestli je tam i nakoupíte je pak čistě jen na vás.
Neruda
 


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků