Smutno

Re: Smutno

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. bře 2015 17:05:04

miroslav píše:
Jana píše:A přesně tohle by mě zajímalo, jestli je to jen Tvá utkvělá představa, že čeho ses osobně vzdal, každý pocítil a pomohlo mu to na cestě k Pravdě.

A nebo si opravdu můžeš být jist, že se něco takového stalo. A pokud jsi si jist, jestli můžeš vysvětlit, z čeho přesně Tvá jistota vychází, o co se opírá.


Nebylo to psáno pro tebe, protože ty stále ještě žiješ v představách uctívačů Boha a všechno si do nich chceš převést. Nejsi schopna pochopit, co je překračuje, takže je zbytečné se pokoušet ti to nějak vysvětlit. :what:


Možná, kdybyste si s Janou ujasnili některá svá soukromá data,
tak byste možná došli k tomu,
že když ty jsi rozpouštěl své blaho do světa,
tak v té chvíli se Jana toho blaha,
co k ní dorazilo z velké dálky,
chytla a tolik se jí to zalíbilo,
že toužila aby to bylo permanentní.... :D
Návštěvník
 

Re: Smutno

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. bře 2015 17:30:46

nejspíš je třeba více takových přímých dotyků věčnosti, jako se nám dostalo na konci vlákna RESET, než obruče osobní ztotožněnosti už jsou natolik nahlodány, že se vyjasní jaký je rozdíl mezi prožíváním štěstí a mezi pokojem a mírem přítomné věčnosti, který v sobě každý může objevit jako podstatu nejen sebe ale všeho ... a aby takový dar, kterého se dostalo Janě i všem těm co u toho byli přítomni (nemyslím pouze fyzicky) nebyl jen dalším pouhým osobním zážitkem

a mně přijde docela symbolické, že se další debata odvíjí na vlákně s názvem smutno

tož huvidíme ...
Návštěvník
 

Re: Smutno

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. bře 2015 17:42:13

Jana píše:Nicméně vědomí lásky udržuje vědomí otevřené a chrání před ulpíváním myšlenek.

Proto například Golas ve své knize Cesta líného muže/ženy k osvícení říká:

"Láska je jediná dimenze, kterou je třeba změnit.

Překročte hranice rozumu a milujte:

je to bezpečné. Jedině láska poskytuje bezpečí.

Všechny stavy vědomí jsou dostupné v tomto okamžiku
."




...



to ano ...

a proto je láskou označována totální otevřenost všemu bez preference jednoho před druhý

a kde není preference, nemůže být žádné ulpívání na jednom a odpor vůči druhému včetně ulpívání na jakémkoliv prožitku dokonce ani na jakémkoliv stavu vědomí - energie pak může volně proudit, jak poznamenala Petra

proto Golas obrazně dodává

"Až se naučíte milovat peklo, budete v nebi"

"milovat peklo" je míněno zůstat otevřen naprosto všemu, nejen tomu příjemného a libého a to bez posuzování myslí (to chci, to nechci, to se mi líbí, to se mi nelíbí, to by mělo být a tohle ne a všem dalším navazujícím představům - jak vyjadřuje Golas překročit hranice rozumu)


více je na tomto vlákně

viewtopic.php?f=223&t=2824
Návštěvník
 

Re: Smutno

Nový příspěvekod .Petra » pát 27. bře 2015 18:22:29

Jana píše:Vědomí je jen jedno jediné, může být skrz připoutanost k projekci psychosomatiky zúžené (pak se v něm objevuje různé prožívání všeho možného) a nebo je otevřené a to je sat-čit-ánanda.


Jani, mysli si o tom, co chceš. To je tvoje věc.
:)
.Petra
 

Předchozí

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků