Tchýně

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Míla » stř 30. lis 2011 11:19:11

Nejraději bych s ní neměla nic společného, ale nemohu být tak sobecká, proto hledám řešení, aby mě to neničilo a neubližovalo to malé.
Míla
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod rosada » stř 30. lis 2011 11:24:53

Mílo, děláš správně. Hledej řešení. Tvoje holčička potřebuje babičku a neměla by mít pocit, že její babička je nějak špatná. Na druhou stranu ty a tvůj muž žijete svůj život a ne život podle tchyně.
Hodně štěstí.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 11:34:38

Návštěvník píše:z toho příspěvku Bobiny to zrovna tak nevyznívá


Mám za to Návštěvníku, že fakt, že cokoli děláme nemůže být jednostranné, že jsme jedním celkem, a tak jsme v každé situaci žákem
i učitelem zároveň, tady už ví každý.
Nic to ale nemění na faktu, že sem napsla Míla, nikoli její panímáma, tedy předpokládám, že když se zde někdo na něco ptá, jde mu o to,
jak změnit sebe, tj. svůj přístup, nikoli o to měnit svoje příbuzné k obrazu svému. A pokud ano, pak i pro toto jistě existují nějaké další,
pro podobnou činnost mnohem vhodnější, "poradny" :( :)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Bobina » stř 30. lis 2011 11:37:28

rosada píše:Mílo, děláš správně. Hledej řešení. Tvoje holčička potřebuje babičku a neměla by mít pocit, že její babička je nějak špatná.
Na druhou stranu ty a tvůj muž žijete svůj život a ne život podle tchyně.
Hodně štěstí.


Vnímám to podobně, Rosado. :)
Bobina
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Míla » stř 30. lis 2011 12:21:37

Děkuji moc za podporu a milá slova. Pomohli jste mi. Už se necítím tak špatná a bezmocná. Ještě jednou moc děkuji.
Míla
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Bobina » stř 30. lis 2011 12:49:13

Jediné, co ti Mílo snad mohu radit je, abys jsi se snažila pochopit, proč
tvoje panímáma takto mluví a jedná tak, prostě jí otevřít svoje srdíčko.
Nesuď, hledej kliné a laskavé cesty...jen tak se mohou dít opravdové zázraky.
Přeju, ať se vám všem pěkně daří. :)
Bobina
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 12:57:21

Návštěvník píše:
Míla to chce řešit, nechce jen tak s ní nějak vydržet ... to je přece rozdíl, když chci něco jen tak vydržet i se zatnutými zuby, tak zametám pod koberec svůj odpor k tomu a potlačuju se ... to není řešení

Když jsi citoval, nějak jsi přeskočil začátek Návštěvníku.
Míla:
Nejraději bych se s ní co nejvíc znepřátelila, aby k nám nechodila vůbec,


:knock:


nepřeskočil ... pořádně si přečti všechny mé příspěvky k tomuto tématu

a doufám, že si hlavu neumlátíš :crazy:
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:05:38

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:z toho příspěvku Bobiny to zrovna tak nevyznívá


Mám za to Návštěvníku, že fakt, že cokoli děláme nemůže být jednostranné, že jsme jedním celkem, a tak jsme v každé situaci žákem
i učitelem zároveň, tady už ví každý.
Nic to ale nemění na faktu, že sem napsla Míla, nikoli její panímáma, tedy předpokládám, že když se zde někdo na něco ptá, jde mu o to,
jak změnit sebe, tj. svůj přístup, nikoli o to měnit svoje příbuzné k obrazu svému. A pokud ano, pak i pro toto jistě existují nějaké další,
pro podobnou činnost mnohem vhodnější, "poradny" :( :)


mám za to, že jsem se vyjádřil jasně - upozornil jsem na to, že

takový jednostranný výlevy považuji za matoucí ... a vhodný k připomenutí k někomu, kdo si neuvědomuje, že má co řešit, což Míla evidentně není

Míle držím palec :yes:
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:07:25

rosada píše:Mílo, děláš správně. Hledej řešení. Tvoje holčička potřebuje babičku a neměla by mít pocit, že její babička je nějak špatná. Na druhou stranu ty a tvůj muž žijete svůj život a ne život podle tchyně.
Hodně štěstí.


k tomu se rád připojuji :yes: ;)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:12:50

Bobina píše:Jediné, co ti Mílo snad mohu radit je, abys jsi se snažila pochopit, proč
tvoje panímáma takto mluví a jedná tak, prostě jí otevřít svoje srdíčko.
Nesuď, hledej kliné a laskavé cesty...jen tak se mohou dít opravdové zázraky.
Přeju, ať se vám všem pěkně daří. :)

To může opravdu pomoci. Říkám to z vlastní zkušenosti.
Chce to trpělivost se sebou i s babičkou. Hledat klidné a laskavé cesty není snadné, můžeš to vidět i tady.
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:13:15

Návštěvník píše:takový jednostranný výlevy považuji za matoucí

Ano, jakékoli jednostranné výlevy jsou naposto k ničemu, a dobré by bylo,
být nejdříve v tomto Návštěvníku sám správným příkladem. ;) :)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:15:42

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:takový jednostranný výlevy považuji za matoucí

Ano, jakékoli jednostranné výlevy jsou naposto k ničemu, a dobré by bylo,
být nejdříve v tomto Návštěvníku sám správným příkladem. ;) :)

´
asi jako myslíš, že nemám reagovat k příspěvku, který považuji za jednostranný ? že si to mám nechat pro sebe ano ? :D
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Bobina » stř 30. lis 2011 13:27:57

Návštěvník píše:asi jako myslíš, že nemám reagovat k příspěvku, který považuji za jednostranný ? že si to mám nechat pro sebe ano ?


Spíš se ti snažím říct, že jestliže v tom, co jsem napsala spatřuješ cosi jako jednostranné,
nemusí to tak nutně být. A jestliže jsem ti zde napsala že to opravdu tak není, vysvětlila proč,
a ty jsi to třeba nečetl, tak jsem se o to alespoň pokusila, jestli úspěšně, či nikoli, to už v tuto
chvíli neřeším. Přeju ti pěkný den. :)
Bobina
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:36:03

Bobina píše:
Návštěvník píše:asi jako myslíš, že nemám reagovat k příspěvku, který považuji za jednostranný ? že si to mám nechat pro sebe ano ?


Spíš se ti snažím říct, že jestliže v tom, co jsem napsala spatřuješ cosi jako jednostranné,
nemusí to tak nutně být. A jestliže jsem ti zde napsala že to opravdu tak není, vysvětlila proč,
a ty jsi to třeba nečetl, tak jsem se o to alespoň pokusila, jestli úspěšně, či nikoli, to už v tuto
chvíli neřeším. Přeju ti pěkný den. :)


beru to v obecné rovině a v té také byla moje reakce psaná, že to co jsi psala Míle je jednostranný pohled a takovýto jednostranný pohled může pak dotyčného dovádět k pocitům nedostačnosti, viny a k sevření ... což je pravý opak toho, jak se otevřeně a pokud možno nestranně podívat na celou situaci a svou úlohu v ní a téže úlohu druhého v tomto případě tchýně ... proto je to pokládám za matoucí a za nefunkční přístup ...

tobě to nepřipadá jednostranný, zato má reakce ano :P tak zábavě zdar nazdar :yeah:

téže ti přeji pěkný den :)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Bobina » stř 30. lis 2011 13:48:48

Návštěvník píše:...takovýto jednostranný pohled může pak dotyčného dovádět k pocitům nedostačnosti, viny a k sevření ...


Koho to může dovádět k pocitům viny, Návštěvníku?
Tuhle Mílu:
"vhodný k připomenutí k někomu, kdo si neuvědomuje, že má co řešit, což Míla evidentně není"

nebo máš na mysli nějakou jinou Mílu? ;)
Bobina
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:56:42

Bobina píše:
Návštěvník píše:...takovýto jednostranný pohled může pak dotyčného dovádět k pocitům nedostačnosti, viny a k sevření ...


Koho to může dovádět k pocitům viny, Návštěvníku?
Tuhle Mílu:
"vhodný k připomenutí k někomu, kdo si neuvědomuje, že má co řešit, což Míla evidentně není"

nebo máš na mysli nějakou jinou Mílu? ;)


Bobino, zdůraznil jsem, že co jsem psal bylo v obecné rovině :)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 13:59:30

zkoušel jsem si zadat do vyhledávače téma jak vyjít s tchyní a je vidět, že je to vskutku žhavé téma co trápí velkou spoustu žen i mužů ... vylítlo mi velké množství různých odkazů a typů a triků :)

a taky jeden příběh, který se mi moc líbí ;)

"Jed pro tchýni

Před zhruba padesáti lety žili v Číně muž a žena. Vzali se, a když se novomanželka nastěhovala do mužova domu, okamžitě se začala hádat se svou tchýní o spoustu maličkostí, které souvisely s chodem domácnosti. Postupně se jejich konflikty rozrostly do té míry, že obě ženy nedokázaly jedna na druhou ani pohlédnout. Novomanželka vnímala svou tchýni jako hádavou, starou čarodějnici, zatímco ta si myslela, že snacha je arogantním děckem bez špetky úcty ke starším. Nebyl přitom žádný objektivní důvod k tomu, aby jejich nesnášenlivost nabrala takové rozměry.

Zloba mladé ženy se nakonec vystupňovala až k rozhodnutí, že se tchýně stůj co stůj zbaví. Šla tedy k doktorovi a požádala ho o jed, který by mohla přimíchat své příbuzné do jídla.

Lékař ji vyslechl a souhlasil, že jí jed poskytne. „Kdybych ti ale dal něco, co účinkuje okamžitě,“ vysvětloval, „každý by ta tebe hned ukázal a řekl by: Otrávila svou tchýni! Zjistili by také, že jsi dostala jed ode mne, a to by nebylo dobré ani pro jednoho z nás. Takže ti dám jemný jed, který bude působit velmi pozvolna, aby ta žena neumřela hned.“

Poradil jí také, aby se ke své tchýni chovala velice mile, až jí jed bude podávat. „Každé jídlo jí dávej s úsměvem,“ nabádal. „Řekni, že doufáš, že jí pokrm chutná, a zeptej se, jestli jí můžeš ještě něco přinést. Buď uctivá a milá, aby tě nikdo nepodezíral.“

Mladá žena souhlasila a donesla si jed domů. Ještě toho večera ho začala přidávat tchýni do jídla, které jí pak s milým úsměvem přeložila. Po několika dnech, když snacha projevovala staré ženě náležitou úctu, začala na ni tchýně měnit názor: „Možná, že nakonec není tak arogantní.,“ říkala si. „Třeba jsem se v ní spletla.“. A pozvolna se začala chovat ke snaše vstřícněji. Pochválila jí její vaření i způsob jakým se stará o domácnost, a občas si dokonce vyměnily nějaký ten drb a legrační historku.

Jak se měnilo chování staré ženy, měnil se samozřejmě také přístup manželky jejího syna. Napadlo ji: „Možná moje tchýně není tak zlá, jak jsem si myslela. Ona je vlastně docela milá.“

Takhle to pokračovalo asi měsíc, dokud z obou žen nezačaly být opravdu dobré přítelkyně. Vycházely spolu tak výborně, že novomanželka nakonec přestala tchýni dávat do jídla jed. Pak si ale uvědomila, že za tu dobu už jí dala jedu příliš mnoho, a že pravděpodobně stejně zemře.

Běžela tedy k doktorovi a svěřila se mu: „Udělala jsem chybu. Moje tchýně je ve skutečnosti velmi příjemná osoba. Nechci ji otrávit. Pomozte mi, prosím, a dejte mi protijed, který bych jí mohla podat.“

Doktor tiše seděl a naslouchal. „Je mi to velmi líto,“ řekl potom, „ale nemůžu ti pomoct. Neexistuje protijed.“

Dívku jeho odpověď rozrušila, začala plakat a přísahala, že se zabije.

„Proč by ses zabíjela?“ zeptal se lékař.

„Protože jsem otrávila tak milou paní,“ odvětila dívka. „A ona teď zemře. Musím si vzít život, abych odčinila tu strašnou vinu.“

Doktor se začal potichu smát.

„Nemusíš se trápit,“ odpověděl. „Protijed neexistuje, protože jsi své tchýni nikdy žádný jed nepodala. Dal jsem ti jen neškodné byliny.“"
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 15:23:00

Malej Jarda:

Ahoj Mílo.
Nešlo by se s tvojí tchyní trochu spřátelit?
Je-li její chování nestandarní jak říkáš (čímž rozumím že je ti protivná) řeší si jím asi nějaký svůj problém, jak to obyčejně bývá.
Já bych zkusil se o ní zajímat. Když uvidí že se zájmem posloucháš co říká (na což možná není zvyklá)
a že jí dáš sem tam i doplňující otázku, a z tvých reakcí pozná že máš zájem jí chápat,
mohli by jste se třeba trochu zblížit, což by mohlo pomoci vytvořit situaci, kdy by na oplátku byla schopná
naslouchat tomu, co říkáš ty.


:)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 19:03:24

Dnes jsem potkala svou kamarádku a mezi jiným jsem se jí zeptala na jejího čtyřletého vnoučka, kterého má moc ráda. Vyprávěla mi, jaký je a jak si s ním výborně rozumí. Vzpomněla jsem si na tady tu debatu a zeptala jsem se jí, jak vychází se snachou. Moje kamarádka nebývala dříve moc oblíbená, protože všem říkala do očí své - dost často tvrdé až neomalené - posudky o nich. Řekla, že by si svoji snachu za přítelkyni nevybrala, ale že jí do ničeho nemluví, i když je to někdy velmi těžké. Je si vědoma toho, že vnouček je má obě rád a že kdyby mezi nimi nebyla pohoda, že by tím trpěl, a to mu nechce v žádném případě udělat. A navíc je snaše vděčná za to, že jí vnoučka porodila. :)

P.S. Kéž by bylo víc takových tchyn. :yes:
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 30. lis 2011 19:24:36

Návštěvník píše:beru to v obecné rovině a v té také byla moje reakce psaná, že to co jsi psala Míle je jednostranný pohled a takovýto jednostranný pohled může pak dotyčného dovádět k pocitům nedostačnosti, viny a k sevření ...


Tato jednostrannost je dost typická pro ezoteriky. Asi se jim líbí zahánět druhé do pocitu jednostranné zodpovědnosti a viny. Přitom je jasné, že na mezilidském vztahu musejí pracovat vždy dva. Jeden to nikdy sám nemůže zachránit. Může dát jenom nějakou dobu druhému šanci. Ale když ji ten druhý nevyužije, tak se nedá nic dělat.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků