Tchýně

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. lis 2017 15:16:53

Ať tomu budete věřit nebo nebudete

Věřím. Vlastně spíš vím, že takhle to opravdu v nás funguje.

I mně regrese pomáhají. Využívám tuhle možnost dodnes, když se mi objevují nějaké emoce, které jsou natolik silné, že zřejmě mají příčinu někde v minulosti.
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. lis 2017 11:20:01

"ano řešit situaci, beru...
ale jak už jsem tady napsala jedná se o vztah, jeden nezmůže vše, musí chtít oba.."

Když ten jeden nechce, tak co?
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. lis 2017 11:58:16

Když ten jeden nechce, tak co?

Dokud člověk věří, že "jeden nezmůže vše, musí chtít oba", bude to, čím trpí, beze změny pokračovat dál a dál.

Tak dlouho, dokud si neuvědomí, že tohle jeho přesvědčení je naprosto mylné, že to tak není. Bude dál hluchý ke všemu, co mu říkají a píšou ti, kteří vlastní zkušeností zjistili, že opak je pravdou: že úplně stačí zpracovat vlastní bariéry vůči druhému. Například

Návštěvník píše:Byla jsem jedináček, vymodlené dítě svých rodičů. Velký kus života jsem, vlastně jsme - žili s mamkou spolu v řekněme boji. Ne jako dítě, ale od mých dospěláckých let, kdy jsem se stala v 18-ti letech manželkou, záhy i matkou. Problém spočíval v tom, že i když jsem již byla dospělá, sama matkou, mamka mne pořád brala jako svou (malou) dceru, která se musela každou chvíli hlásit, vysvětlovat, navštěvovat. Musela. Jinak tu byly výčitky z její strany. Ten vztah mne doslova ničil, šíleně mi to lezlo na nervy. Dokud jsem "poslouchala", "hlásila se", bylo vše v pořádku, v momentě, kdy se tak nedělo, výčitky a slova jako že žije celý život jen pro mne atd. a že jsem nevděčná. Chjo. Znovu se mi to období připomíná a je to, vlastně bylo to, těžké. Pro mne ale i pro ni.
Pak jsem se asi ve svých 40 letech účastnila víkendového sebepoznávacího kurzu, kde jsme měli alegoricky, tzn. pomocí obrazů, nakreslit sebe, svou matku a svého otce. Sebe jsem nakreslila jako slunce. Otce jako tajícího sněhuláka, pod kterým je již spousta vody a mamku jako hromadu černého kamení....
S lektorem jsme společně obraz rozebrali a když jsem mu popsala své pocity, týkající se rodiny (otce a mamku), popsala jsem mu náš nezdravý vztah s mamkou, jen se mne zeptal, proč jsem to tak dalece nechala dojít. Já.
Ta slova byla pro mne jako rána do palice.
Zanedlouho jsem šla ke kamarádce na odblokování. Nebylo naplánováno žádné konkrétní téma. To téma se rozkrylo samo.
Prožila jsem si v regresi svůj prenatál, zakoušela jsem své pocity coby duše, čekající na vstup do lůna, zažívala jsem pocity mé mamky, svého otce, to, jak si přál spíše kluka, než dceru, osamělost mamky, pro kterou otec nikdy nebyl oporou atd. Bylo by to nadlouho....
Regrese vyústila do zvolání: "Nejsem dítě!!!!!" A několikrát za sebou, nejdříve ve vzdoru, nahlas, silně: "Nejsem dítě!!!!!" a nakonec s úlevou a tichým, vnitřním úsměvem: "Nejsem dítě!".... :-)

Ať tomu budete věřit nebo nebudete, ale aniž bych musela cokoli říkat, náš vztah s mamkou se sám (!) změnil. Jakoby ze dne na den. Najednou tu vedle sebe (ne proti sobě), ale vedle sebe stály dvě ženy. A obě volné a svobodné. A obě milující...

Držím Ti Viktorie palce, abyste váš vztah vyřešili. Pro sebe, ale i pro vaše okolí. ♥

Taky držím palce :)
Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod nop » pát 03. lis 2017 13:51:58

Zajímavý článek, i když z jiného pohledu:

https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-se ... aluji.html

Problém jménem mama hotel aneb Když potomci své osamostatnění nezdravě oddalují
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2335
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. lis 2017 21:31:02

Návštěvník
 

Re: Tchýně

Nový příspěvekod nop » sob 04. lis 2017 7:43:46

když potomci své osamostatnění nezdravě oddalují

Ale to závisí od možností.
Když se v 60-tých letech stavěla panelová výstavba bytů, ve kterých V. Havel viděl králikárny, pak prezident Novotný řekl, že "bytový problém je v podstatě vyřešený" a přesto se stavělo dál, takže nebyl. Někdo byt nesehnal, někdo neměl peníze a tak byl nucený "nezdravě oddalovat".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 2335
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Tchýně

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2017 16:57:15

Návštěvník píše:
Prožila jsem si v regresi...

http://www.regresniterapie.eu/o-hlubinn ... rapie.html

Regresní terapie, vycházející z hlubinné abreaktivní psychoterapie, umožňuje nacházet a zpracovávat příčiny fyzických i psychických problémů, jimiž lidé trpí, a vracet jim zdraví.Psychoterapie nevyžaduje užívání žádných psychofarmaka a vzhledem k tomu, že je schopna jít daleko do minulosti, umožňuje nalézat a zpracovat příčiny, k nimž se jiné, konzervativní psychoterapeutické postupy vůbec nedostanou. Kniha obsahuje řadu příkladů z praxe, které velice názorně možnosti hlubinná abreaktivní psychoterapie demonstrují.

Obrázek

Úryvek z úvodu:
Ráda bych vás seznámila se zajímavou metodou, pomocí které se můžete zbavit spousty svých problémů. Jedná se o potíže jak psychické, tak fyzické, které obtěžují a znesnadňují, nebo zcela znemožňují kvalitní prožívání života.
(…)
Jedná se o regresní terapii, přesně však nazývanou „Hlubinná abreaktivní psychoterapie“. Název plně vystihuje její podstatu. Hlubinná – jde do hloubky, ke skutečné podstatě, příčině problému. Abreaktivní – česky dost krkolomně znějící odreagovávací znamená, že cílem je skutečné odreagování, tedy odeznění nepříjemných pocitů. Psychoterapie – skládá se ze dvou slov: psyché znamená duše, terapie znamená léčba, celé dohromady znamená, že léčba probíhá na úrovni duše, bez použití jiných prostředků, tzn. „léků“, bylin, čajů, masáží apod. Cílem je, aby se člověk co nejrychleji zbavil potíží bez následné potřeby dalších pomůcek. Tedy, aby se stal zdravým.

http://www.1-lekarna.cz/regresni-terapi ... a-valdova/
Návštěvník
 

Re: regresní terapie

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. lis 2017 12:13:07

Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník