Priessnitz

Priessnitz

Nový příspěvekod ryu.nin » čtv 17. dub 2014 11:42:05

Ahoj, chtěl bych se zeptat tady, protože tu je určitě spousta lidí v tom zkušených, jakej je rozdíl mezi přikládáním ledu, nebo z lednice vychlazeného speciálního obalu, a priessnitzovým obkladem. Způsopbil jsem si tréninkem golfový loket, což je zánět - jestli se nepletu - úponů u lokte, s tím souvisí bolest předloktí celkově - takže revmatolog i předepsal rehabilitaci, začne až příští týden, a priessnitz a odpočinek ruky. Moc nechápu ten efekt toho priessnitze - dám si ve studený vodě namočenou utěrku na loket, teda to zabalím, no a přes to si zavážu šálu. Igelit se mi protiví, tak to tam nedávám. Ale na forech ve světě nic o priessnitzu nepíšou, v trakovejch případech jak oje golfovej loket používaj led. Tak se právě chci zeptat, na rozdíl mezi ledem, nebo tou ledovou věcí z ledničky a tím zapařováním - k čemu to zapařování jako je, když jde o klouby, šlachy, úpony a proč nestačí nebo nemá efekt led nebo ledový obklad? Díky za rady a zkušenosti. Jinak ruka už mě takhle stejně mírně bolí asi měsíc, žádný masti ani ibuprofen ani odpočinek zatím nepomohly, není tu žádná změna, tak snad až ta rehabilitace zabere...
ryu.nin
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod ryu.nin » pát 18. dub 2014 0:14:03

Díky Jano, za vysvětlení i za odkaz na ta videa. Vyzkouším to.
ryu.nin
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. dub 2014 7:20:47

Pro tenisový, golfový loket je k tomu určené cvičení vhodné.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz, otok a nepohyblivý prst

Nový příspěvekod nop » čtv 08. led 2015 1:13:46

Jsou tady zajímavé odkazy, jenže laik si vše neumí snadno srovnat.
Tak jsem si řekl, že se přihlásím o slovo.
Kdo si vzpomíná na sejití čtenářů Poradny v létě v Hranicích na Moravě, mohl tam slyšet, že mám z neznámé příčiny opuchnutý hřbet ruky a neví se proč. To je téma na diskuzi.
Byl jsem s tím postupně na čtyřech pracovištích a bez výsledku.

Připisuje se to váznoucímu oběhu lymfy a půjdu s tím na rehabilitaci, která dosud měla poloviční úspěch. To ale řeší jen výskyt opuchnutí na hřbetě a neřeší, že dva prsty nelze narovnat. Mám si je ohýbat a procvičovat, „aby to nezatuhlo“, mohlo by to zůstat i na celý život ohnuté.

V prosinci rezignoval obvodní ortoped a poslal mne na vyšetření do nemocnice. Tam jsem dostal termín na začátek února. Takže jako pacient budu čekat a dva měsíce pouze procvičovat prsty.

Také jsem si s někým psal. Honzam mi napsal, že nemoci mají duchovní příčiny. Jenže já tu moji neznám. Nevíte někdo o přírodním léčiteli, který najde tu moji duchovní příčinu?
Třeba jsem na někoho jednou křivě prstem ukázal a teď to nemohu narovnat. Až na to, že nikdo neukazuje třetím nebo čtvrtým prstem, takže to od toho nebude. Také je podezřelé, že když spím na tomtéž boku, jako je opuch, mravenčí mi pod kůží na čáře od ramene až k prstům. Na druhém boku necítím nic, ale nemohu spát celou noc na jedné straně nebo na břiše.

Jsou i předpovědi typu, že cukrovka vzniká, když si někdo odpírá sladkosti, která nám život darovává. Nebo že třes ruky u Parkinsona vzniká z lakoty, když se třese někdo lakotou a závidí majetek druhého.

Nedávno mi zase někdo napsal, že sebe stavím na nejposlednější místo (to je opak vychloubačnosti) a že se nemám rád. Ale já jsem celého půl roku pacientem s nejasnou vyhlídkou a opravdu se cítím v koutě. Zapomínám na vše a nežiju, jen vyhlížím budoucí čas. Např. byl jsem dohovořený na dnešek na pohovor v čajovně a vzpomenul jsem si na to ve 23 hodin.

A tak jsem si řekl: „budu se mít rád“. A jako důsledek ozdravného rozhodnutí dnes čtete tento příspěvek.
Neváhejte, nic horšího se mi nemůže stát. Třeba je řešení před nosem.
Přílohy
rPC110048.JPG
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 1:27:35

OTOKY

Příčina: Člověk má zatvrzelé a bolestné představy, nepružné myšlení. Strach, že člověk něco ztratí.

Co dělat: Nechat věci volně plynout, přijmout nové názory s lehkostí. Uvolnit se. O co se bojím, že to ztratím?

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/


http://blazkova.net/duchovni-priciny-nemoci.html

http://marieblankytna.blog.cz/0706/duch ... onemocneni
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod nop » čtv 08. led 2015 2:19:54

Návštěvník píše:
OTOKY

Příčina: Člověk má zatvrzelé a bolestné představy, nepružné myšlení. Strach, že člověk něco ztratí.
Co dělat: Nechat věci volně plynout, přijmout nové názory s lehkostí. Uvolnit se. O co se bojím, že to ztratím?

http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/


http://blazkova.net/duchovni-priciny-nemoci.html

http://marieblankytna.blog.cz/0706/duch ... onemocneni

Jsem na rozpacích. Jako u Marie Blankytné.
Zase je tu řešení typu „kouzla podle slova“ …

„Křeče v rukou - co nechceme pustit?
Křeče v nohou - zastav se!
Začalo nás bolet oko? co nechceme vidět nebo kdo nechce vidět nás?

Žaludeční nevolnosti: co nemůžete strávit?
• z čeho je vám v životě na zvracení?

Bolí nás ucho bez vnější příčiny? co jsme nechtěli slyšet?

Máme zahleněný krk, chraptíme?
• vyjádřili jsme se nevhodně a o kom - o sobě nebo o jiných?
• použili jsme vulgarismy?“

Moje řeč k tomu: to snad nemůže být pravda, aby se příčina nemoci hledala podle vhodného slova.

Např. hodím-li často po někom očkem, vypěstuji si šilhavost.
Nebo bych mohl usuzovat: bolí tě v krku a kašleš? Na něco ses v životě vykašlal, cos neměl dělat.

Nebo se tady píše: „Tlusté střevo je místo, kde se zbavujeme odpadu. Kdo zadržuje stolici /zácpa/, ten se neumí rozloučit s minulostí.“,
To připomíná Freuda, podle kterého kojenec nemá žádný majetek, a proto jediné, co může vydávat nebo zadržovat je stolice. Freud udělal z kojence malého burziána, který něco má a může s tím manipulovat. Ale podle mne se kojenec nechová jako kapitalista na burze, ale chce se prostě vykakat, když ho to tlačí.

Takže: beru takové vysvětlení, které není založené na shodě slov.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 8:52:50

Kosmická Energie ze sebe vytváří všechno hmotné i nehmotné. Těla, myšlenky i pocity. Všechno se dá proto uvidět jako určitý druh jejích vibrací, od nejnižších - těch ničivých - až po nejvyšší, nejjemnější vibrace, hojivé. S jakým energetickým polem se momentálně bezděčně propojíme, to působí na tělo i mysl.

Cokoliv, na co myslíme a jaký pocit přitom máme, automaticky propojí naše hmotné i pránické tělo s odpovídajícím polem kosmických vibrací a to na nás působí. Způsobuje buď regeneraci (jako v noci, když hluboce spíme a ego v té době nevnáší do těla svoje negativní pocity - ráno se vzbudíme odpočatí), nebo naopak.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 8:58:13

Návštěvník píše:Kosmická Energie ze sebe vytváří všechno hmotné i nehmotné. Těla, myšlenky i pocity. Všechno se dá proto uvidět jako určitý druh jejích vibrací, od nejnižších - těch ničivých - až po nejvyšší, nejjemnější vibrace, hojivé. S jakým energetickým polem se momentálně bezděčně propojíme, to působí na tělo i mysl.

Cokoliv, na co myslíme a jaký pocit přitom máme, automaticky propojí naše hmotné i pránické tělo s odpovídajícím polem kosmických vibrací a to na nás působí. Způsobuje buď regeneraci (jako v noci, když hluboce spíme a ego v té době nevnáší do těla svoje negativní pocity - ráno se vzbudíme odpočatí), nebo naopak.

proto

pokud chceš psát vulgarismy,

tak musíš uzavřít srdce,

musíš se hněvat,

to ti pak zablokuje hrdelní čakru atd. atd.



Tohle funguje naprosto spolehlivě, kdybys praktikoval šaktijogu, tak bys to pak rovnou viděl a uvědomil si,

jak tokový "di do prdele" perfektně blokuje hrdelní čakru

Jakýkoliv pocit i neuvědomovaného odporu zablokuje třetí čakru, prána jí nemůže volně proudit a po nějaké době (u každého jiné, závisí to na dosavadní zásobě negací v podvědomí) začne docházet k poruchám i ve fyzickém těle.

Proto je praktické tělo prodýchávat a uvolňovat, dochází tak automaticky k jeho naladění na vyšší hojivé vibrace.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 9:01:47

A největší problémy s tím mají slušní lidé, kteří všechny negativní pocity v sobě odmítají a potlačují.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 9:13:06

V jedné malé vesničce žila stará žena, které přezdívalí "Plačka". Plakala, když pršelo, a plakala, když svítilo slunce.

Když se o ní doslechl zenový mistr ze sousední vesnice, navštívil ji: "Proč bez přestání pláčeš, stará ženo?"

"Mám dvě dcery," dala se žena do vyprávění, "starší prodává pantofle ze slámy, mladší zas deštníky. Když je pěkné počasí, musím pořád myslet na mladší u které nikdo nekupuje deštníky. A když prší, musím pořád myslet na tu starší, u které pak nikdo nekupuje slaměné pantofle."

"Pomysli jen na to, že se tvé starší dceři daří obchody, když slunce svítí, a že za deště se dobře prodávají deštníky tvé mladší dcery" radil zenový mistr.

A od toho dne už "Plačka" neplakala. Usmívala se za deště a usmívala se i za slunečního svitu. Brzy se jí začalo říkat "Usměvavá".

Tohle "sebeoblbování" není po technické stránce nic jiného než naladění se na harmonicky vibrující energetické pole a propojení s ním. Přináší automatické uvolnění a pocit pohody.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 9:34:41

Dokud se při tom naladění na harmonicky vibrující energii nerozpoznají a nepřijmou i zatím neuvědomované (v dané situaci bezděčné, "samozřejmé") negativní pocity, prána je v čakrách blokovaná dál a opravdu jde jen o sebeoblbování. Místo přeladění vibrací na vyšší kmitočet, které by se automaticky projevilo spontánním uvolněním, šlo jen o pokus všechno negativní odsunout z dohledu (protože je to "nežádoucí - nespásné"). Spouštěčem té snahy nebylo plné přijetí toho, co ve mně je, jako tvaru kosmické energie, ať je to cokoliv, ale neuvědomovaná obava, abych "nebyl špatný", abych neporušil přikázání, atd.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 9:45:30

PS. "Spouštěčem té snahy" je chybné vyjádření. Nejde o snahu, jen o všimnutí si a pochopení. Tím k přijetí a k uvolnění dojde v té chvíli samo od sebe.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz, otok a nepohyblivý prst

Nový příspěvekod Pavla » čtv 08. led 2015 9:50:29

nop píše:Jsou tady zajímavé odkazy, jenže laik si vše neumí snadno srovnat.
Tak jsem si řekl, že se přihlásím o slovo.
Kdo si vzpomíná na sejití čtenářů Poradny v létě v Hranicích na Moravě, mohl tam slyšet, že mám z neznámé příčiny opuchnutý hřbet ruky a neví se proč. To je téma na diskuzi.
Byl jsem s tím postupně na čtyřech pracovištích a bez výsledku.

Připisuje se to váznoucímu oběhu lymfy a půjdu s tím na rehabilitaci, která dosud měla poloviční úspěch. To ale řeší jen výskyt opuchnutí na hřbetě a neřeší, že dva prsty nelze narovnat. Mám si je ohýbat a procvičovat, „aby to nezatuhlo“, mohlo by to zůstat i na celý život ohnuté.

V prosinci rezignoval obvodní ortoped a poslal mne na vyšetření do nemocnice. Tam jsem dostal termín na začátek února. Takže jako pacient budu čekat a dva měsíce pouze procvičovat prsty.

Také jsem si s někým psal. Honzam mi napsal, že nemoci mají duchovní příčiny. Jenže já tu moji neznám. Nevíte někdo o přírodním léčiteli, který najde tu moji duchovní příčinu?



ahoj Nope,na hledání duchovní příčiny bych se být tebou vykašlala. Jako koníček a zábava k ukrácení volného času snad, ale v situaci, kdy něco opravdu bolí je hledání a nacházení různých příčin dobré tak akorát k tomu, aby člověk padl do deprese....

Nevím jestli znáš stránky pana Zajíčka? Dám sem odkaz http://www.zdravi-az.cz/ a taky na diskusní forum.... http://www.zdravi-az.cz/Forum/search.ph ... 9d663d3f24

P. Zajíček je člověk,zabývající se tělesným zdravím. Do fora je možné vložit dotaz s konkrétním zdravotním problémem, taky je možné po skype mluvit přímo s p. Zajíčkem,který se ti bude individuálně věnovat individuálně a bude hledat příčinu bolesti čistě tělesnou (připrav se na spoustu otázek ohledně svého celkového zdravotního stavu)... s následnými radami, jak si pomoct sám i tam, kde lékaři selhali (detoxikace, doplnění chybějících prvků atd...)... žádné meditace, uvolňování, jen čisté fyzično.

Inspirativní jsou dotazy ostatních,kteří, když se pustili do tělesné očisty, často hlásí ústup obtíží a návrat těla k přirozené harmonii...

Jestli tě to zaujalo, přeju příjemné počtení a brzkou úlevu.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod irulan » čtv 08. led 2015 10:09:09

Návštěvník píše:Dokud se při tom naladění na harmonicky vibrující energii nerozpoznají a nepřijmou i zatím neuvědomované (v dané situaci bezděčné, "samozřejmé") negativní pocity, prána je v čakrách blokovaná dál a opravdu jde jen o sebeoblbování. Místo přeladění vibrací na vyšší kmitočet, které by se automaticky projevilo spontánním uvolněním, šlo jen o pokus všechno negativní odsunout z dohledu (protože je to "nežádoucí - nespásné"). Spouštěčem té snahy nebylo plné přijetí toho, co ve mně je, jako tvaru kosmické energie, ať je to cokoliv, ale neuvědomovaná obava, abych "nebyl špatný", abych neporušil přikázání, atd.

Já si taky myslím, že odsouvání a zakopávání negativního pod koberec nejspíše povede k provalení někde jinde (třeba v tělesné oblasti), ale proč proboha zase nějaký okecávačky o kmitočtech a vibracích? Nebo je to tvoje zkušenost, dokážeš to nějak změřit? Je to jen můj názor a může být fakt blbej, ale prostě mi přijde, že těmahle vymyšlenejma nebo vyčtenejma pseudovědeckejma teoriema a vyhodnoceníma se celej vlatní názor a předávaná zkušenost nějak devalvuje. :what: Je to nutný? Vypadá to chytře a přesvědčivě, ale věříš tomu skutečně?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 10:15:36

že v případě prodýchávání těla energií to až tak nevadí, že to nerozpoznáš a nepřijmeš,

v případě energií může jít mnoho věcí zcela mimo naše uvědomění...

Tedy ta energie to zvládne i bez tebe..

realizace samá se taky děje bez tebe, bez nějakýho uvědomění či poznání ega

Ano. Jenže když dojde na každodenní situace v práci a rodině atd, automaticky dál reaguju postaru (návyky mají svou setrvačnost, co si budem povídat :-))). Při těch situacích, které převažují, se neuvědomovaný sklon, jehož se nějaká část relaxem rozpustila, zase znovu vytváří, on se znovu dál posiluje a ovlivňuje myšlení i tělo. Jako když ledovatka na chodníku při oteplení sice na chvíli roztaje, ale jakmile začne mrznout, znovu se voda mění v led. A tak pořád znovu. Možná proto Mahariši seděl celá léta sám v jeskyni a relaxoval ;-)

Pro tyhle každodenní situace se mi osvědčuje rozpoznat ten neuvědomovaný spouštěč = důvod, proč tak automaticky reaguju, a přijmout ho, vždyť je to taky energie v nějakém svém projevu. Nejlíp je bavit se tím v relaxu, asi že je egoušek v něm oslabený a je na to líp vidět. Je docela zábavné tyhle souvislosti ve vědomí sledovat, jak přesně úměrně tomu, nakolik se tenhle doteď neuvědomovaný sklon rozpoznal, sám od sebe zčistajasna zeslábnul i při činnostech. Ty slabší sklony se nakonec přestanou projevovat i mimo relax, těm silnějším to holt trvá :-)))

-----------------------------------

"Pojmutí do vědomí" nastane samo od sebe, pouhým všimnutím si, uvědoměním si, rozpoznáním, protože víš (protože máš zkušenost), že všechno je jen určitý druh energie, která jen různě vibruje. Jak to popisuje třeba dzogčen.

Bez všimnutí si trvá dál neuvědomované sebeztotožnění.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pavla » čtv 08. led 2015 10:32:03

Návštěvník píše:
že v případě prodýchávání těla energií to až tak nevadí, že to nerozpoznáš a nepřijmeš,

v případě energií může jít mnoho věcí zcela mimo naše uvědomění...

Tedy ta energie to zvládne i bez tebe..

realizace samá se taky děje bez tebe, bez nějakýho uvědomění či poznání ega

Ano. Jenže když dojde na každodenní situace v práci a rodině atd, automaticky dál reaguju postaru (návyky mají svou setrvačnost, co si budem povídat :-))). Při těch situacích, které převažují, se neuvědomovaný sklon, jehož se nějaká část relaxem rozpustila, zase znovu vytváří, on se znovu dál posiluje a ovlivňuje myšlení i tělo. Jako když ledovatka na chodníku při oteplení sice na chvíli roztaje, ale jakmile začne mrznout, znovu se voda mění v led. A tak pořád znovu. Možná proto Mahariši seděl celá léta sám v jeskyni a relaxoval ;-)

Pro tyhle každodenní situace se mi osvědčuje rozpoznat ten neuvědomovaný spouštěč = důvod, proč tak automaticky reaguju, a přijmout ho, vždyť je to taky energie v nějakém svém projevu. Nejlíp je bavit se tím v relaxu, asi že je egoušek v něm oslabený a je na to líp vidět. Je docela zábavné tyhle souvislosti ve vědomí sledovat, jak přesně úměrně tomu, nakolik se tenhle doteď neuvědomovaný sklon rozpoznal, sám od sebe zčistajasna zeslábnul i při činnostech. Ty slabší sklony se nakonec přestanou projevovat i mimo relax, těm silnějším to holt trvá :-)))



potíž je v tom, že ti tvoje vlastní všednodenní reakce vadí... no tak reaguješ emotivně, postaru, no a co? Mysl se přichytla nějakého vzoru, ke kterému vzhlíží a to chování odsuzuje (nechce, odmítá) a ono stále znova neočekávaně vylézá... Tady je potřeba se tomu svému programu zasmát... Když si dovolíš reagovat tak, jak reaguješ běžně, i tak, jak se ti nelíbí, už to je uvolnění... Navíc to sebedovolení ti v každé další všední situaci dá zlomeček vteřiny, ve kterém si budeš svoji reakci moct vybrat... (Ego už přestává mít nad tebou moc)... Když něco děláš a jsi naprogramovaný(á) na to, že to tak nechceš, vytváříš odpor... Tím se prostě jen zablokuješ a následně to přebiješ chtěním už tak nikdy nereagovat, což bývá impulzem k dalším a dalším "umělým" relaxacím se stále stejným (minimálním ) účinkem.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 10:41:53

Takže když mrknu na "pocit nasranosti" tak jej automatickay pojmu do vědomí ???

Ne, když ustane sebeztotožnění, rozpozná se ten "pocit nasranosti" rovnou jako Energie - jak aspekt všetvořící Energie. Tím se energie toho pocitu sjednotí s vědomím, obrys toho jejího tvaru, který jí dodával zdání "pocitu nasranosti", se sám rozpustil, scelilo se to samo od sebe rozpoznáním, že je to pohyb Energie.

Potíž je v tom, že se to daří jen u slabších sklonů, u těch silných jen dodatečně (retro-rozpouštění funguje stejně jako aktuální, čas ve vědomí neexistuje). Za provozu dál dochází často k navyklém sebeztotožňování se vším možným, které je automatické, vychází z příčinného těla

Klíč bude asi v něm
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 10:47:30

Návštěvník píše:
Takže když mrknu na "pocit nasranosti" tak jej automatickay pojmu do vědomí ???

Ne, když ustane sebeztotožnění, rozpozná se ten "pocit nasranosti" rovnou jako Energie - jak aspekt všetvořící Energie. Tím se energie toho pocitu sjednotí s vědomím, obrys toho jejího tvaru, který jí dodával zdání "pocitu nasranosti", se sám rozpustil, scelilo se to samo od sebe rozpoznáním, že je to pohyb Energie.

Potíž je v tom, že se to daří jen u slabších sklonů, u těch silných jen dodatečně (retro-rozpouštění funguje stejně jako aktuální, čas ve vědomí neexistuje). Za provozu dál dochází často k navyklém sebeztotožňování se vším možným, které je automatické, vychází z příčinného těla

Klíč bude asi v něm

PS. Celé je to o přijetí vnímaného... rozpoznané se přijme a scelí, nerozpoznané se (sebeztotožněním) chce, nebo odmítá

A Hra pokračuje :-)))
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pavla » čtv 08. led 2015 10:51:15

vostalpetr píše:
potíž je v tom, že ti tvoje vlastní všednodenní reakce vadí... no tak reaguješ emotivně, postaru, no a co? Mysl se přichytla nějakého vzoru, ke kterému vzhlíží a to chování odsuzuje (nechce, odmítá) a ono stále znova neočekávaně vylézá... Tady je potřeba se tomu svému programu zasmát... Když si dovolíš reagovat tak, jak reaguješ běžně, i tak, jak se ti nelíbí, už to je uvolnění... Navíc to sebedovolení ti v každé další všední situaci dá zlomeček vteřiny, ve kterém si budeš svoji reakci moct vybrat... (Ego už přestává mít nad tebou moc)... Když něco děláš a jsi naprogramovaný(á) na to, že to tak nechceš, vytváříš odpor... Tím se prostě jen zablokuješ a následně to přebiješ chtěním už tak nikdy nereagovat, což bývá impulzem k dalším a dalším "umělým" relaxacím se stále stejným (minimálním ) účinkem.


vcelku pěkný,

tedy ale na tohle :

Navíc to sebedovolení ti v každé další všední situaci dá zlomeček vteřiny, ve kterém si budeš svoji reakci moct vybrat... (Ego už přestává mít nad tebou moc)...


To je fuj, fuj, fuj a ještě jednou fuj... :D :D :D


fuj jo ,. :D proč? mně to tak ale funguje... ... když vím, že někoho za nějaké situace můžu poslat do háje, ale můžu se i rozbrečet sebelítostí nebo se můžu začít vztekat, nebo to nějak napravovat a všechno ostatní,, tak jsem nad věcí a nerozhodí mě ta situace nijak, a navíc mám sílu ji nějak zharmonizovat ve prospěch (směrem k uklidnění emocí) i toho druhého (nebo se ti nezdá můj popis oslabeného ega?)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 10:52:18

Tak tomu fakt nerozumím,

takže když pomine pocit nasranosti,

tak si uvědomím, že jsem byl nasranej

a ta nasranost byla jen energie ??


Ne když pomine, ale když právě se mnou mává, dá se ji v té chvíli uvidět jako pohyb Energie... a je tu najednou jen Energie v pohybu

Jako se rozpozná zlato v nádobě jakéhokoliv tvaru, který se objeví
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků