Priessnitz

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 14:37:36

Návštěvník píše:Čištěním podvědomí od emocí se obecně rozumí neosobní pozorování a přijímání vyvstávajících obsahů vědomí, bez posuzujícího já, které by mělo zájem s těmi obsahy nějak manipulovat, něčeho se zbavit. Je to, jak to je...



jj přesně :)
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 14:40:23

Návštěvník píše:
já sem moc nechodím, mám pracovní fofry :) co nejdřív to půjde zavolám ...

Jj, začátek roku jako obvykle, žejo :-)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pavla » čtv 08. led 2015 14:43:08

Návštěvník píše:osobní karma se spálí v během okamžiku společně se spálením osobního středobodu prožívajícího
to neznamená, že by se tím vyčistilo bio pole člověka, ale zmizí ten co by to k sobě vztahoval jako svojí osobní karmu :what:


v tom textu je to naznačeno ještě jinak a ten pohled je zajímavý
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 14:44:16

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
já sem moc nechodím, mám pracovní fofry :) co nejdřív to půjde zavolám ...

Jj, začátek roku jako obvykle, žejo :-)


Mizím, čauky :-)
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pavla » čtv 08. led 2015 14:45:40

Návštěvník píše:Čištěním podvědomí od emocí se obecně rozumí neosobní pozorování a přijímání vyvstávajících obsahů vědomí, bez posuzujícího já, které by mělo zájem s těmi obsahy nějak manipulovat, něčeho se zbavit. Je to, jak to je...

Tenhle postup se používá i při léčení psychických poruch, přítomný terapeut pomáhá pacientovi přijímat všechno, co v něm vyvstává. Podvědomí se tak čistí - na příklad v regresích

http://www.studentpoint.cz/162-psycholo ... K5462ctCos



tak jak? podvědomí se čistí (napravuje) nebo se pacient učí svoje emoce přijímat? :D
Jinak regrese bych zrovna nikomu nedoporučovala. Dokáže to nadělat u opravdu potřebných lidí dost velký zmatek...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 15:21:12

Pavla píše:
Návštěvník píše:Čištěním podvědomí od emocí se obecně rozumí neosobní pozorování a přijímání vyvstávajících obsahů vědomí, bez posuzujícího já, které by mělo zájem s těmi obsahy nějak manipulovat, něčeho se zbavit. Je to, jak to je...

Tenhle postup se používá i při léčení psychických poruch, přítomný terapeut pomáhá pacientovi přijímat všechno, co v něm vyvstává. Podvědomí se tak čistí - na příklad v regresích

http://www.studentpoint.cz/162-psycholo ... K5462ctCos



tak jak? podvědomí se čistí (napravuje) nebo se pacient učí svoje emoce přijímat? :D
Jinak regrese bych zrovna nikomu nedoporučovala. Dokáže to nadělat u opravdu potřebných lidí dost velký zmatek...


možná by nebylo od věci ujasnit si co se myslí tím čištěním ? jde o uvolnění energetických zauzlenin - bloků ...

vytvářejí se tak, že v určitých situacích není z nějakého důvodu možné plné a vědomé "procítění" vyvstalé energie a ta je buď vědomě nebo podvědomě potlačena a hromadí se v energetickém systému bio poli člověka, je obsažena v jeho centrálním nervovém systému a promítá se i do fyzického těla až do jednotlivých buněk ... a protože vše souvisí se vším, tak se to celé promítá i do ostatních energetických systémů místa, národa, země, naší planety, egregoru lidstva atd.

tak zůstávají a protože přirozeností energie je proudit, tak se při každé vhodné příležitosti "hlásí o slovo", aby mohlo dojít k jejich uvolnění - a tomu se všeobecně říká čištění energetického systému bio pole čímž dochází k léčbě centrálního nervového systému, fyzického těla atd.

a aby k tomu uvolnění čištění mohlo dojít, tak se potřebují plně a vědomě projevit :what:

síla uvědomění se o vše postará, pokud dotyčný přestane v sobě potlačovat to čeho se bojí, pokládá za nežádoucí a bolestivé a proto se vůči tomu vymezuje a chrání se před tím

to ovšem není pro člověka, v osobní rovině prožívání, vůbec jednoduché a tak existuje spousta metod, které jsou mu nápomocné ... jednou z nich je hlubinná regresní terapie :) pokud je s ní dobře pracováno, je bezpečná a velmi účinná, pokud ne, může dojít například i k vážnému poškození centrálního nervového systému

k tvé závěrečné otázce Pavlo - podvědomí se uvolňuje tím, že pacient se učí otevřít všemu tomu co je v něm potlačeno a učí se tím zacházet tak, aby se nejen uvolnilo to co je potřeba, ale aby už ani nedocházelo k dalším zauzlinám

mám za to, že výraz PŘIJÍMAT v tomto kontextu značí OTEVŘENOST - volnou průchodnost :)
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. led 2015 18:35:17

nop píše::P Jako obvykle, společnost ušla od tématu vodoléčby na volnou louku s všeobecnou tématikou, která tu není vyřešená.


:D


Priessnitzovy obklady - jak pomáhají

Rolník bez vzdělání, Vincenz Priessnitz, zásluhou svého obrovského pozorovacího talentu, intuice a tvořivého myšlení s výraznou schopností vnímat přírodu znovuobjevil léčebnou sílu vody. Díky jeho nápadům vzniklo po celé Evropě mnoho vodoléčebných lázní. Nejčastěji si ho však spojíme s léčivými obklady, které nesou jeho jméno - Priessnitzovy obklady.

Co to vlastně je?

Jedná se o studený zapařovací obklad, který se přikládá lokálně na povrch těla s cílem dosažení lokálního prokrvení.

Postup přiložení

Nejprve na kůži přiložíme látku namočenou ve studené vodě. Měla by dobře přilnout, aby nikde nevznikly vzduchové bublinky. Místo se poté zabalí nepromokavou látkou např. igelit, tato vrstva by měla dolní přesahovat. Nakonec ošetřovanou část obalíme suchou látkou.

Co se děje pod obkladem?

fáze: hypotermická - teplota v místě působení se sníží - trvá asi 2-3minuty, dochází při ní k vasokonstrikci (smrštění, zúžení) cév

fáze: izotermická - teplota se stabilizuje - nastupuje v průběhu 30-40minut, vasokonstirkce se mění na vasodilataci (rozšíření cév)

fáze: hypertermická - teplota se zvyšuje, v místě působení probíhá přehřátí - objevuje se v průběhu 60-80minut - vzniká lokální vasodilatace


Jak dlouho nechat působit

Obklad by se měl po 2-3hodinách sejmout. Mezi jednotlivými aplikacemmi je vhodné dodržovat přestávku 3-4hodiny.

Kdy použít?

angína
faryngitida
horečka (nad 38°C)
obklad na hrudník při suchém dráždivém kašli
obklady na klouby při déletrvajících „revmatických" obtížích
pro zlepšení cirkulace (užití při trombózách)
na podkožní hematomy a otoky (rychlejší vstřebávání)
k relaxaci kosterního svalstva

výron v kloubech končetin či svalové zhmoždění končetin


Priessnitzovy obklady můžeme přikládat na krk, dolní končetiny, na kotníky, na hrudník, ale i na celé tělo při horečce.

Priessnitzův obklad je léty prověřená procedura, která vede ke zlepšení prokrvení postiženého místa, a tím ke zrychlení hojivých procesů v těle, včetně úlevy od nepříjemných pocitů.

http://voda-a-hydratace.zdrave.cz/pries ... y-obklady/

Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod nop » sob 10. led 2015 16:42:58

Návštěvník píše:
Jana píše:Hm, nicméně to sladké prázdno tady právě teď je, .... Ale v tichu srdce má ta existence všeho stejnou chuť sladkého prázdna.


Už jsi zkoumala svou hlavou, jak spolu souvisí to plné prázdno a to prázdné projevené?
Asi moc ne, ty jsi přece zaměřená pouze na pociťování štěstí, blaženosti, sladkosti a ostatní vlastnosti i souvislosti zkoumaného ti unikají ze zorného pole mysli... :what:

Někdo je nespokojený, když píšeš o sladkém prázdnu?
Jsme různého typu.
Někdo má raději zaplněnost,
někdo má rád okurku,
tedy u každého není v kurzu sladké prázdno, ale třeba kyselé naplnění.
Vostál pořebuje mít mysl zaplněnou výměšky,
kritici pepřem
a bojovníci mečem, ach jó.
=
chceš vyhovět lidem? (varuji tě),
pak ji nasyp občas pepře, nebo jejich nespokojenému jazyku nabídni feferonky.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. led 2015 16:55:04

nop píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Hm, nicméně to sladké prázdno tady právě teď je, .... Ale v tichu srdce má ta existence všeho stejnou chuť sladkého prázdna.


Už jsi zkoumala svou hlavou, jak spolu souvisí to plné prázdno a to prázdné projevené?
Asi moc ne, ty jsi přece zaměřená pouze na pociťování štěstí, blaženosti, sladkosti a ostatní vlastnosti i souvislosti zkoumaného ti unikají ze zorného pole mysli... :what:

Někdo je nespokojený, když píšeš o sladkém prázdnu?
Jsme různého typu.
Někdo má raději zaplněnost,
někdo má rád okurku,
tedy u každého není v kurzu sladké prázdno, ale třeba kyselé naplnění.
Vostál pořebuje mít mysl zaplněnou výměšky,
kritici pepřem
a bojovníci mečem, ach jó.
=
chceš vyhovět lidem? (varuji tě),
pak ji nasyp občas pepře, nebo jejich nespokojenému jazyku nabídni feferonky.


Při tom zkoumání souvislostí prázdna a projeveného vůbec nejde o nějaké sladko nebo kyselo..
Kdyby to zkoumání mělo být takové, jak ty píšeš, tak naši předci, kteří zkoumali co to je elektřina a jak se dá použít, by nic nevyzkoumali a dosud bychom v našich obydlích svítili svíčkami....
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » pon 12. led 2015 13:50:20

Hele tady se kecá a lidi (nop a ryunin) trpí bolestí.

Byl jsem v těch vyhlášených Priessnitzových lázních před cca 20 lety jako návštěvník za pacientem.
Jako ubytovaný návštěvník jsem mohl absolvovat 3 procedury zdarma. Žádal jsem tedy tu proslavenou Priessnitzovu koupel ve vaně s ledovou vodou (Žádné obklady, o tom se v jeho životopise nic nepsalo, ostatně v jeho době neměli igelit, aby se oddělilo mokré od suchého a zapařilo se to. Protože si lidi myslí že: když to hřeje, tak je to příjemné a dobré; když to chladí, je to nepříjemné a špatné. Což je typická doktorská blbost.). Bylo mi řečeno, že tuto proceduru tam NEDĚLAJÍ!
Lidi všechno zkurví, ale ten kraj Jeseníku je nádherný a ty prameny všude okolo lázní tam pořád jsou.

Takže bolest je přebytek energie a zánět v těle. Studená voda (oplachy, koupele) může odvést tu energii a zmírnit bolest.
Zánět je většinou způsobený překyselením organismu. Je dobré si přečíst na to téma nějakou literaturu (Pryč s kyselostí, Zázračná detoxikace). Překyselení organismu je způsobené naší nevhodnou stravou (málo syrového ovoce a zeleniny a naopak mnoho svinstev - cukr, sůl, mouka, margaríny, uzeniny,...) a naším nedostatečným pohybem na čerstvém vzduchu.
Bolest kloubů a revmatismus je nemoc masožravců, takže omezit maso - tato poznámka je pro ryunina.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. led 2015 15:06:15

Pelvan píše:
Takže bolest je přebytek energie a zánět v těle. Studená voda (oplachy, koupele) může odvést tu energii a zmírnit bolest.


v případě zánětů je to přebytek energie (studený dobrý)
v jiných případech je to nedostatek energie (teplý dobrý)
a v dalších je to zhuštěná energie ve formě bloku (rozproudit dobrý - různými způsoby nebo šokem, který otřese tak, že se všechno pustí) :what:

podle mně léčba studenou vodou je hodně založená na tom šokujícím účinky na organismus a centrální nervový systém, protože to pomáhalo i na psychické poruchy
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod nop » úte 13. led 2015 0:58:08

Návštěvník píše:
Pelvan píše:Takže bolest je přebytek energie a zánět v těle. Studená voda (oplachy, koupele) může odvést tu energii a zmírnit bolest.


v případě zánětů je to přebytek energie (studený dobrý)
v jiných případech je to nedostatek energie (teplý dobrý)
a v dalších je to zhuštěná energie ve formě bloku (rozproudit dobrý - různými způsoby nebo šokem, který otřese tak, že se všechno pustí) :what:

podle mně léčba studenou vodou je hodně založená na tom šokujícím účinky na organismus a centrální nervový systém, protože to pomáhalo i na psychické poruchy

Recept na usnutí od mého známého.
Jde na procházku asi 3 / 4 před plánovaným usnutím.
Potom doma se osprchuje vlažnou vodou. Bez utírání si natáhne pyžamo.

Lehne si do postele a přikryje se.
Kapky vody se brzo ohřejí a vypaří se.
a usne.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » úte 13. led 2015 14:17:50

Ahoj

Tak to zkusím polopaticky.

Důležité je se hýbat na čerstvém vzduchu a pokud možno na sluníčku, vitamín D nám také hodně chybí, z monitoru PC jej bohužel nenačerpáme.
S tou stravou (dopoledne spíše ovoce a odpoledne spíše zelenina) to není tak velký problém. Hlavně ovoce, konkrétně jablka, nejsou nijak přehnaně drahá. Dnes jsem viděl v Globusu červená za 12 Kč/kg.
A odkyselit se jedlou sodou (do koupele i do pití) je také prakticky skoro zadarmo.

Zdravím

PS
Náš organismus je na "šoky" ze styku se studenou vodou stavěný. To nejsou žádné šoky, to je normální životní provoz.
Spíše je tělo v šoku z toho, když se mu těchto přirozených "šoků" nedostává ...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod irulan » úte 13. led 2015 18:44:44

Ahoj Pelvane,
S tim souhlasim, myslím, ze čerstvý vzduch v přírodě spojeny nejlépe s fyzickou praci a k tomu čerstvá přírodní jednoducha strava, jsou lékem na naše civilizační neduhy.
Se sodou, to tedy nevim, prijde mi to trochu srandovni řešení prekyseleni způsobené stravou - mas tim nejake zkusenosti? To, ze látky (treba z bylinnych koupelí, rašeliny nebo z jodovane soli) jsou schopny prostupovat do tela kůží, jsem četla. A ze takto telo nepredavkujes, protože si vezme jen co potrebuje, taky publikovali - napr. Janca + Zentrich. Ale nevim, asi to chce vyzkoušet.
S tim otuzovanim - je pro me oříšek ohledne moji vule. Vždycky jsem obdivovala otuzilce, jsou to pro me tak trosku hrdinové, pac na to nejak nemam. Asi. (Zatim? :D )
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » stř 14. led 2015 11:26:14

Ahoj

Jasně, že mám vlastní zkušenosti s jedlou sodou. Když jsem začínal běhat po špičkách, tak bych bez ní potom nemohl ani chodit.
Večer si do vany vysypu větší pytlík sody (min 50 g) a máčím se v tom cca 20 minut a když mne bolí celý člověk po sportu, tak si trošku sody (špetku) nasypu i do vody na pití.
Jo a piji destilku, musí se s ní opatrně, ale jde to.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » stř 14. led 2015 11:30:25

PS
Studenou vodou vždy zakončuji svoji koupel. Chce to nepřehnat a neprochladit se až do třesu. Já se jenom ošplíchnu studenou sprchou, začnu u nohou, pak ruce, tělo - břicho, záda; hlavu většinou vynechávám.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod nop » sob 17. led 2015 17:16:03

Nečekaný vzkaz.
Pelvan mi poslal e-mail, z kterého opisuji řádek.
A to, co mne zaujalo, bylo to, jak zhodnotil situaci vlákna Priessnitz. To, co mne zaujalo z hodnocení zde po zásluze ukazuji velkým písmem:

(Ivan): "Protože na poradně každé téma PV zasviní svými nekonečnými příspěvky a Ty už na Priessnitzovi nepíšeš, nevím, jak se to s tou Tvou rukou vyvíjí.".
Ivan
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » sob 24. led 2015 22:07:12

Ahoj

Téma tohohle vlákna vidím v tom, že někdo má nějaký zdravotní problém a hledá zde radu k jeho řešení, protože mu oficiální zdravotníci se svými katalogy nemocí nepomohli.
Určitě je lepší něco pro sebe dělat sám, než čekat, co pro nás - za nás - udělají ti druzí.
Píšu o jedlé sodě, protože mi pomohla. Ne sice s otokem, ale s namožením svalů. To je také bolest.
Rozhýbávání rukou i nohou ve vaně s roztokem jedlé sody jsem začal dělat už asi před 1 rokem. Přeci jenom začne být v té vodě po několika minutách člověku trochu zima a tohle je příjemný způsob rozehřátí těla.
Chodit po doktorech považuji za potřebné v případě nějakého úrazu. Jestliže ale něco začne bolet pomalu a jaksi "samo", je pravděpodobné, že člověk dělá nějakou chybu, v něčem - v životosprávě, v pohybovém nebo pitném režimu... Tyhle chyby doktory nezajímají, nejsou na to školení. Medicína je symptomatická nikoli kauzální a proto také stojí podle mne za h...o.
Jsme na tom v životě jako skauti, buď si poradíme sami ke svému prospěchu, nebo si s námi někdo jiný poradí ke svému (k jeho) prospěchu...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » pát 10. dub 2015 15:14:44

Ahoj

Doufám, že mají hoši svoje ruce a lokty už v pořádku, každopádně sem nic nepíší, tak snad ano.

Já mám pro změnu v nepořádku nohu (zánět žil) a protože mi to připadá podobné tím, že by i na tyhle potíže studená voda mohla pomoci, tak to sem píši.

Možná si myslíte, že specializované stránky na nemoci jako je "doktorka.cz" by byly lepší, ale se svým problémem mi tam nic neporadili. Nebýt kolegů a kolegyň mojí manželky, tak nevím, co mám dělat.
Samozřejmě mi dali doktoři prášky na ředění krve a nějaký chladivý gel - a to bylo všechno. Zatím si stříkám na nohu koloidní stříbro a po zaschnutí si to mažu mastí "extrakt z pijavky". Jím pohanku a papriky, piji syrové šťávy s červenou řepou. Jo a také užívám VASA (vápenec v tobolkách) a měl bych asi jíst více hořčíku, prý je v mandlích a oříšcích.
Moje situace nevypadá růžově, ale posiluje mne, že jsem si před cca 7 lety sám vyléčil počínající hemoroidy (psal jsem o tom na "doktorka.cz", ale nějak se to tam ztratilo). Střevo mi vypadlo v noci, strašná bolest a šok, pochopitelně jsem si to mazal a chodil jako po...ný námořník. Trvalo mi to tehdy 1 měsíc, než se to vrátilo zpátky dovnitř. Každý den jsem si dával nohy za hlavu na cca 1 hodinu a vtahoval pánevní dno (při nádechu a slabice LAM zadek a při výdechu a slabice VAM předek). Pánevní dno se dá cvičit i v sedě, například při jízdě metrem, mělo by se stáhnout alespoň 100x denně.

Zdravím

PS
Plánuji sankprakšalánu, až mi dojdou za 3 měsíce prášky na ředění krve a také je na to prý nějaká terapie ozónovou mastí, ale také až 3 měsíce po akutním zánětu.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 10. dub 2015 15:26:51

pelvane držím pěsti :yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků