Priessnitz

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Tara. » stř 22. dub 2015 9:54:17

Nevadí, i tak díky.
Tara.
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. dub 2015 10:12:49

Pelvane, ještě je tu jeden typ k těm obtížím co popisuješ

český přípravek Senzycol

Obrázek

složení:

•Serrapeptáza - je proteolytický enzym, který byl nalezen v bourci morušovém. Aktivita enzymů Serrapeptáza je unikátní.
•Inulin - nedokáže tělo svými enzymy rozštěpit a díky tomu se dostane až do tlustého střeva, kde začne plnit svoji funkci prebiotika. Prebiotika jsou potravou pro naše střevní bakterie, které díky prebiotikům zachovávají správnou funkci střev.
•Měď - je stopový prvek. Je obsažena nejméně v 15 různých bílkovinách lidského těla, je součástí metabolických procesů a přispívá ke správnému fungování celého organismu. Ovlivňuje pevnost kostí, pojivových tkání a kůže, je nezbytná k činnosti svalstva a vývoji mozku a správné činnosti nervové soustavy.
•Kurkuma - je známá především jako pikantní koření obsahující žluté barvivo. Hlavní účinná složka kurkumy je kurkumin.
•Piperin - je látka, kterou obsahuje černý pepř.

Užívejte 2 tablety denně ráno po dobu 3 měsíců (kúru doporučujeme absolvovat min. 2x ročně). Tablety užívejte na lačno (minimálně 20 minut před jídlem), zapijte vodou.

Při obtížích užívejte 3 tablety denně ráno až do zmírnění problémů.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » stř 22. dub 2015 13:24:52

Ahoj

Jo, konopí vítězně táhne českem. V tomto případě jsem rád, ale jinak je to spíše děs. Moje darovaná mastička má světlezelenou barvu a aroma marihuany i sádla.OK

Mrzí mne, že se zapomíná na pátera Františka Ferdu a jeho jasnozřivé rady týkající se všech možných nemocí, i žil. Našel jsem si pro osvěžení paměni na netu tuto informaci:

http://petrfaltus.net/petr-faltus-pater ... -lecit.php
"Brambory samy (nehledě na toxiny z postřiků) ucpávají žíly a cévy, obsahují stále vyšší procento jedu solaninu, který se ukládá u srdce a na malém mozku. Solanin způsobuje tlak i bolestivost u srdce, při větší dávce i nedomykavost chlopně, bolesti hlavy. Jako jediná rostlina na odplavení solaninu z organizmu je kmín. tam, kam patří (polévky, omáčky, pečeně, brambory atd.) se má dát ve větším množství, ne jen tradičně špetku na bramboru.
Vejce omezit bílky, mají stejnou vlastnost jako banány a brambory. Ucpávají cévy a žíly. Nejvíce blokují cukry, takže při cukrovce používat jen žloutky.
Denně sníst mrkev i petržel - děti i dospělí. Víc petržele než mrkve. Stačí 1 lžíce petržele, 1 mrkve. Nať petržele má přednost. Zeleninu syrovou i vařenou.
Brambory zelené zásadně vyházet - vařit pouze s kmínem a to hodně kmínu, Kdo jí brambory musí pít i čaj z kmínu.
Čaj z kmínu - 1 polévková lžíce kmínu do 10/ l vařící vody, 7 min. vařit scedit, vypít. Zvláště sní-li se brambory v jídelnách, v chlebíčcích (rozkrájené i zelené brambory) - v nich solanin - má vztah k srdečnímu svalu a k ledvinám (infarkty). V den, kdy se sní zelené brambory, nutno vypít uvedený čaj ještě jednou.
Děti by neměly jíst čokoládu, kakao - dospělí rovněž ne. Pokud nutno vařit čaj na tropické plísně z kakaa - na 1/2 l vody 7 hřebíčků 2 bobkové listy, 7 min. vařit. Kůra trvá 14 dní. Po snědení čokolády je nutné tento čaj popíjet 1-3 dny. Bonboniéry, které mají šedivý povrch vyházet - je to tropická plíseň, žádný tuk.
Nepoužívat umělé a rostlinné tuky - pouze máslo a sádlo.
křečové žíly: na lýtka obklad z kyselého zelí na 1 hod. po 5 dní. Zelí ani upravené se nesmí jíst (rozšiřuje cévy)
Ne vývar z hovězích kostí a předního hovězího. "

Tyhle informace vím už od revoluce, kdy se odtajnily a řídím se jimi, alespoň co se týká těch křečových žil. Nejím zelí ani kapustu nebo salát, začal jsem občas jíst smažený květák, ale po téhle nemoci už nebudu. Den před propuknutím nemoci jsem měl brokolicovou polévku. Také asi chyba.
Jenže nestačí jenom nejíst to, co mi škodí; je třeba i jíst to, co mi prospívá. Teď jím pohanku, až mi leze z uší, před nemocí (před měsícem) jsem ji nejedl léta.
Já jsem zelí jedl do svých přibližně 30 let (cca do revoluce) každou neděli, to byla v podstatě jediná zelenina, kterou jsem dostal na talíř...
K dovršení zmatku jsou lidé, kteří na křečové žíly netrpí a ti se mohou zelí užrat a nic se jim nestane. Takoví mohou vždycky říct, že to je blbost a v jejich případě budou mít i pravdu.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. dub 2015 13:34:11

tak to teda slyším poprvé, že by zelí (zvláště domácí kysané) nebo brokolice bylo něco závadného :confused:

brokolice je naše oblíbená zelenina a vařila jsem jí dceři - společně s mrkví a kousíčkem másla už dětství ...
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » stř 22. dub 2015 14:03:14

Ahoj

Vždyť říkám, že na pátera Františka Ferdu se zapomíná. Pokud to Tobě ani dceři nevadí, tak to neřeš. Tyhle věci se střádají dlouhá desetiletí, u mě začaly problémy s křečovými žílami až po 30 letech a dalších cca 30 let jsem je držel na uzdě tou nezelnou dietou. Podle pátera Ferdy působí všechny kadeřavé listové zeleniny (zelí, kapusta, salát, květák, brokolice..) podobně, při dlouhodobém požívání snižují pevnost žil. Ale někteří lidé jsou proti tomu odolní, mají tak pevné žíly, že se to neprojeví.
Já jsem krevní skupina A, z toho odvozuji, že Ačkaři jsou k tomuto onemocnění náchylní. U lidí s 0 a B krevní skupinou to asi tak horké není a lidí s AB krevní skupinou je málo.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod irulan » stř 22. dub 2015 15:05:16

Pelvan píše:.....Já jsem krevní skupina A, z toho odvozuji, že Ačkaři jsou k tomuto onemocnění náchylní. U lidí s 0 a B krevní skupinou to asi tak horké není a lidí s AB krevní skupinou je málo.

Zdravím

s těmi krevními skupinami na to nevěř, to jsou bludy, kdyby typ krevní skupiny souvisel s náchylností k nemocem, už by za to někdo dostal aspoň nobelovku
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod nop » stř 22. dub 2015 16:25:18

..Den před propuknutím nemoci jsem měl brokolicovou polévku. Také asi chyba...

To je ukázka případu, kdy se náhodné podmínky povýší na základ.
"Když jsem šel k maturitní zkoušce, potkal jsem šedivou kočku. Podle toho maturita dopadla."
Také se říká: "já jsem věděl, že to tak dopadne" ( žeho nenapadlo to říci dopředu ).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 23. dub 2015 7:41:27

Ahoj nevěřící Tomášové a Tomášky.

NEVÍM zda mi brokolicová polévka ublížila a nikdy se to nedozvím, ale ta časová následnost je podezřelá. Páter Ferda byl světoznámý, uznávaný fenomén a když umřel, tak se nad jeho objevy zavřela voda. Jistě by měl dostat nobelovku, pokud se nobelovka za tak zkorumpovaný a zprofanovaný obor, jako je medicína, vůbec uděluje. Medicína není žádná věda, je to jenom byznis s lidskou bolestí a zoufalstvím; hyeny bohatnou na lidském neštěstí a ty samé hyeny mají i pod palcem sdělovací prostředky a i například tu pitomou nobelovku.
To je i stejná dpověď na ty krevní skupiny. Když jsem byl prvně ženatý, tak jsme za totáče pili mléko s manželkou oba dva. Já byl věčně zahleněný a nemocný a jí nebylo nic. Po revoluci jsem přestal mléko a mléčné výrobky jíst a hned se mi ulevilo. Já mám krevní skupinu A a moje bejvalka má krevní skupinu B. Podle teorie krevních skupin mléko lidem s krevní skupinou A škodí a lidem s krevní skupinou B nevadí. Podle mých vlastních zkušeností krevní skupiny fungujou; medicína na to kašle, protože se na tom nedá vydělat.

Zdravím

PS
Tohle jsem objevil dneska na netu:
http://www.spirit.cz/index.php?option=c ... &Itemid=27
"
„Mám starší sousedku, která rozumí bylinkám a zajímá se o alternativní způsoby léčby. Mě trápí různé zdravotní potíže a ona tvrdí, že by mi pomohla léčba obyčejným olejem. Nikdy jsem o takové metodě neslyšela. Může mít pravdu?“ ptá se paní Šár ka N. z Telče.

Tento lidový způsob léčení není obecně příliš známý, zakládá se víceméně na osobních zkušenostech. Princip léčby je přitom velmi jednoduchý a nenáročný - spočívá v cumlání rostlinného oleje (někteří léčitelé zvláště doporučují slunečnicový nebo arašídový). Olejová léčba prý zabírá na bolesti zubů a hlavy, při trombózách a zánětech žil, při ochrnutí i chronických chorobách krve. Lze ji s úspěchem využít v boji proti nemocem nervů, ekzémům, padoucnici, otokům, nádorovým onemocněním, chorobám žaludku a střev, plic, jater, ženských pohlavních orgánů, infarktu myokardu atd. Zní to neuvěřitelně, ale spektrum záběru je velmi široké a lze tak léčit i dlouhodobě nemocné či pacienty se zvýšenými teplotami.

Jak postupovat?
Maximálně jednu polévkovou lžíci rostlinného oleje vlijte do přední části ústní dutiny a zlehka - bez jakékoli námahy - cucejte (sajte podobně jako bonbón) 15 až 20 minut (Já ten olej v puse převaluji, sát olej jsem nezkoušel, zkusím to/Pelvan). V první fázi můžete pozorovat zahuštění oleje, posléze ale olej zřídne jako voda. Tehdy by se měl vyplivnout. Jestliže byla skutečně doba cumlání dostatečně dlouhá, měl by mít vyplivnutý olej bílou barvu (jako mléko). Pozor, se nesmí spolknout! Dostávají se do něj totiž škodlivé látky a bakterie z vašeho těla. Ústa si proto po aplikaci oleje důkladně vypláchněte vodou (tu rovněž nepolykejte, ale vyplivujte). Léčbu je nejlépe provádět ráno před snídaní nebo večer před spaním. Aby se léčebný proces urychlil, lze použít olej i několikrát denně. Nikde však není psáno, kolikrát. Je to individuální, pacient by se měl řídit svým zdravotním stavem a instinktem.

Jak olej v těle účinkuje?
Olej zbavuje tělo veškerého balastu a zátěže - přebytečných solí, toxických látek, hlenů a podobně. Vtáhne do sebe i škodlivou mikroflóru, která narušuje rovnováhu organismu. V době cumlání oleje dochází k intenzivnější výměně tekutin a jejich složení, zlepšuje se látková výměna, a tak se zároveň obnovuje zdraví. Zpočátku se může stát, že se stav pacienta při léčbě zhorší, zvláště u jedinců, kteří trpí vícero potížemi najednou, a může se tak projevit i nějaká skrytá choroba. Stav se však postupně normalizuje a tělo se zdárně léčí.

Jak dlouho léčba trvá?
Při akutních chorobách jen dva nebo tři dny, u dlouhodobých a chronických někdy až rok. Je třeba brát v potaz, že se škodliviny v těle střádaly delší čas, a tak rovněž k jejich odstranění nedojde ze dne na den. Uvedený postup by se měl praktikovat minimálně tak dlouho, dokud nedojde k obnovení životní síly a svěžesti. V praxi to znamená, že by se člověk měl po probuzení cítit odpočatý a nikoli malátný, jak se mnohým stává (neměl by mít pod očima vaky) atd. Zdravý člověk má klidný spánek, chuť k jídlu a dobrou paměť.
(šál)
"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 23. dub 2015 8:53:50

Ahoj

Trochu jsem se v minulém příspěvku rozčílil. Jsou i dobří doktoři. Moje nynější doktorka je dobrá, a když jsem jí řekl, že ten penicilín nechci, tak mi ho nenutila. Měl jsem i kliku při svých úrazech, vždycky jsem natrefil na doktory a doktorky, co mi pomohli...

Chci ale teď psát o něšem jiném, o zajímavé příhodě, která se mi stala loni. To jsem byl na srazu naší třídy ZDŠ a jeden můj spolužák opravdu špatně chodil. Ani přesně nevím, co s tou nohou měl. Měl na tu nohu snad i invalidní důchod a mluvil tam na srazu o své noze v tom smyslu, že ji nenávidí. Tehdy mi to přišlo divné (že nenávidí svoji nohu), ale nijak jsem to nekomentoval.
Dneska už vím, jaká to může být bolest a jak moc to člověka omezuje a rozčiluje, když takový stav trvá týdny. U toho spolužáka takový stav asi trvá měsíce a roky, to je peklo na zemi. Nevím, co bych dělal v takové dlouhodobé krizi, mohu jenom psát o tom, co jsem dělal a cítil v těch týdnech svojí největší krize.
Dělal jsem a dělám v podstatě stále to samé i teď, když už to skoro nebolí. Snažím se každodenně alespoň na 1 hodinu hodit nohy za hlavu, je to poloha takové nepodařené hodně zalomené svíčky. A využívám vycházky, které mám v rámci marodění, skutečně na vycházky. K tomu si přeříkávám nahlas nebo v duchu "rituál přijetí" a srkám olej a jím pohanku a hodně ovoce a zeleniny (té nekadeřavé/páter Ferda).
Jistě je nevýhoda toho mého spolužáka v tom, že o Těchto možnostech léčebných aktivit na rozdíl ode mne neví. Je ovšem otázka, zda by se on tolik snažil jako já nebo zda by se vůbec o něco snažil, když tu nohu nenávidí. Základní je totiž kvalita přístupu k nějakému problému, zda je ta kvalita pozitivní nebo negativní. Negativní přístup (nenávist) generuje buď to, že se takový člověk snaží problém ignorovat a nic s tím nedělá, dokud to jde; a když už ho rozsah postižení donutí s tím něco dělat, tak tu aktivitu nechá na druhých lidech - to jsou nejrůznější operace a další procedůry. Podstata negativního přístupu je v hesle "já nic, já muzikant", sám ten člověk s tím problémem nedělá nic, jenom si stěžuje.
Mě ta noha v těch prvních týdnech hrozně štvala a i teď mě ještě štve (proto dělám ten rituál přijetí), ale nikdy bych neřekl, že tu nohu nenávidím. Já jsem té pravé noze desítky let ubližoval tím, že jsem jí nedával dostatek pozornosti a nechal jsem část její práce dělat svojí levou nohou. Prostě jsem tu pravou nohu šetřil a myslel jsem si, že jí to nevadí a ono jí to asi hodně vadilo. Tak si ta noha moji pozornost vynutila pro mne velice nepříjemným způsobem a já to musím akceptovat a zabývat se jí, jak nejlépe umím. Je to moje noha a musím ji mít rád, jinak by mi nikdy nemohla dobře sloužit; a v to dobré sloužení do budoucna doufám a už dnes mi zase slouží skoro dobře.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod irulan » čtv 23. dub 2015 13:45:13

Ahoj Pelvane,
Couvam s radami, nechci ti brát víru, ze tvé zkusenosti funguji, ale musim se halt ozvat, kdyz je chces pausalizovat, pac mam úplne jiné zkusenosti.
Ohledne krevních skupin: vsichni v nasi rodině jsme 0+, lec kazdy preferuje naprosto jiné chutě a kazdy ma jine zdravotní obtíže.
Zdravotnictví je z velké časti byznys a to muzu říct nejen jako pacient, ale take jako profesionál zdravotnik. Stejne tak z velké většiny je byznysem léčitelství, "esoterika" a podobne teorie padající na úrodnou pudu věřící a z jinych zdrojů si neoverujici mysli.
Západní medicína neni vsespasitelna, stejne tak nejsou vsespasitelne "alternativní" recepty. Ony kdyby byly vsespasitelne, tak by asi uz nebyly "alternativní" ale zase nejake jaksi dogmatické. Tak se na to dívám "alternativně" a jsem nevěřící Tomáš, pac moje zkusenost je zas, ze kazda jednostrannost vytvari nerovnováhu. Kazdy směr ma svoje plus i minus.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 23. dub 2015 14:40:57

Západní medicína neni vsespasitelna, stejne tak nejsou vsespasitelne "alternativní" recepty.

Něco k tomu říká MUDr Hnízdil, kterého oficiální medicína vyvrhla ze svých řad.
MUDr. Hnízdil: Nejcennější léky máme v sobě - pdf

https://www.google.cz/#q=hn%C3%ADzdil++ ... +sob%C4%9B
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 23. dub 2015 17:07:42

irulan píše:Ahoj Pelvane,
Couvam s radami, nechci ti brát víru, ze tvé zkusenosti funguji, ale musim se halt ozvat, kdyz je chces pausalizovat, pac mam úplne jiné zkusenosti.
Ohledne krevních skupin: vsichni v nasi rodině jsme 0+, lec kazdy preferuje naprosto jiné chutě a kazdy ma jine zdravotní obtíže.
...Tak se na to dívám "alternativně" a jsem nevěřící Tomáš, pac moje zkusenost je zas, ze kazda jednostrannost vytvari nerovnováhu. Kazdy směr ma svoje plus i minus.


Ahoj irulan

Zarazilo mne na Tvé výpovědi, že každý z Tvojí rodiny má jiné chutě a má i jiné zdravotní obtíže. Nemohlo by to souviset s tím, že "s čím kdo zachází, tím také schází"?
Naše zvyky, ať se jedná o oblíbené jídlo, pití, pohybový režim atd., nás do velké míry formují a spolurozhodují i o našich eventuelních zdravotních potížích.
Jinak máš samozřejmě pravdu v tom, že všechno může být byznys, klasika i alternativa. Také si všechno pečlivě zkouším na sobě a až po praktických výsledcích se rozhoduji, co mi funguje a co ne. Když mi něco funguje, tak tomu věřím a paušalizuji to na "dobré", i když samozřejmě do hloubky nevím, zda to funguje také jiným lidem. A nikdo z mojí rodiny mi moje metody nevěří. Když se mi něco podaří, třeba když si vyléčím za 1 měsíc hemoroidy, tak řeknou moji příbuzní, že to byla náhoda a že jsem měl štěstí...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Pelvan » pát 24. dub 2015 16:11:31

Ahoj

Dostal jsem od Jany takový dárek, že si mohu ze zdejšího vlákna "Priessnitz" přesunout svoje i cizí příspěvky na vlákno, které bych pracovně nazval "Hodně zdraví" do této oblasti poradny:
Je to v sekci Nalézání a Pelvan.
viewforum.php?f=305
Je to proto, aby mohli návštěvníci, zajímající se o zdraví, jít rovnou na vlákno, které se zdravím zabývá; pod názvem Priessnitz to každý nenajde.
A je to proto, že slovní obrat "hodně zdraví" je součástí přání "hodně zdraví a štěstí", a zdraví je v něm zmiňováno ještě před tím štěstím, protože je důležitější a objektivně kontrolovatelnější než je to štěstí, to je taková "muška jenom zlatá"...
Trochu ty zdejší příspěvky zpřeházím, ale budu se snažit odsud přesunout všechny možné odkazy na stránky, které se zdravím zabývají, protože najít ten správný odkaz na netu je půlka úspěchu a pro každého může být to správné něco jiného.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod PetrKlic » stř 06. kvě 2015 8:21:22

Priessnitz jsem zkoušel v rámci celostní regenerace tělo v lázních :). Zajímavý zážitek. Neměl jsem tedy žádnou konkrétní bolest, kvůli které bych to tam absolvoval. Ještě jsem jako příjemný bonus dostal lymfatickou masáž :). Ale k tvému problému, myslím si že priessnitz je funkční řešení a pravděpodobně ti pomůže. Známý, který měl zánět šlach mi doporučil mě dosud neznámou bylinu harpagofyt (poměrně těžko se shání - http://www.arkokapsle.cz/produkt/harpagofyt-34) A prý mu to částečně pomohlo, zbytek dohnal právě obklady.
PetrKlic
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod superjohnny » úte 14. úno 2017 23:05:02

Roky jsem hrál baseball a čas od času se otok přihodil. Důležitý je kromě obkladů také dostatečný přísun tekutin, aby se vyplavila sůl z těla a zároveň je vhodné po dobu otoku minimalizovat příjem soli v potravě. Otok je vhodné ledovat - led je ideálně vhodné zabalit do kapesníku či ručníku, aby nedocházelo k jeho přímému kontaktu s postiženým místem.
Moje poznatky a zkušenosti s léčbou hemeroidů - http://hemeroidy-hemoroidy.cz
superjohnny
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. úno 2017 22:57:16

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 20. led 2019 19:00:42

Návštěvník píše:Dokud se při tom naladění na harmonicky vibrující energii nerozpoznají a nepřijmou i zatím neuvědomované (v dané situaci bezděčné, "samozřejmé") negativní pocity, prána je v čakrách blokovaná dál a opravdu jde jen o sebeoblbování. Místo přeladění vibrací na vyšší kmitočet, které by se automaticky projevilo spontánním uvolněním, šlo jen o pokus všechno negativní odsunout z dohledu (protože je to "nežádoucí - nespásné"). Spouštěčem té snahy nebylo plné přijetí toho, co ve mně je, jako tvaru kosmické energie, ať je to cokoliv, ale neuvědomovaná obava, abych "nebyl špatný", abych neporušil přikázání, atd.
Návštěvník
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Jana » pon 21. led 2019 6:34:36

Návštěvník píše:Dokud se při tom naladění na harmonicky vibrující energii nerozpoznají a nepřijmou i zatím neuvědomované (v dané situaci bezděčné, "samozřejmé") negativní pocity, prána je v čakrách blokovaná dál a opravdu jde jen o sebeoblbování. Místo přeladění vibrací na vyšší kmitočet, které by se automaticky projevilo spontánním uvolněním, šlo jen o pokus všechno negativní odsunout z dohledu (protože je to "nežádoucí - nespásné"). Spouštěčem té snahy nebylo plné přijetí toho, co ve mně je, jako tvaru kosmické energie, ať je to cokoliv, ale neuvědomovaná obava, abych "nebyl špatný", abych neporušil přikázání, atd.


Je možné zachytávat se ve filtru mysli, je možné stále řešit svou nebo nějakou cizí osobu, je možné stále živit mysl negativními myšlenkami o sebeoblbování, blokování, nepřijímání, odsouvání ....

A je možné to všechno pustit, nechat zmizet mysl v tichu srdce i se všemi představami o tom, jak to ta osoba má, nemá, měla by mít ...



A je možné dovolit, aby z hloubi ticha vytryskla Boží láska.

Nejdokonalejší frekvence, na kterou je možné se naladit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod reseek. » pon 21. led 2019 11:05:18

Dokud se při tom naladění na harmonicky vibrující energii nerozpoznají a nepřijmou i zatím neuvědomované (v dané situaci bezděčné, "samozřejmé") negativní pocity, prána je v čakrách blokovaná dál a opravdu jde jen o sebeoblbování. Místo přeladění vibrací na vyšší kmitočet, které by se automaticky projevilo spontánním uvolněním, šlo jen o pokus všechno negativní odsunout z dohledu (protože je to "nežádoucí - nespásné"). Spouštěčem té snahy nebylo plné přijetí toho, co ve mně je, jako tvaru kosmické energie, ať je to cokoliv, ale neuvědomovaná obava, abych "nebyl špatný", abych neporušil přikázání, atd.

Díky pochopení, že stejně jako všechno pozitivní i všechno negativní vytváří vesmírná Energie ze Sebe Samé, je možné začít si těch svých navyklých negativních pocitů pozorně všímat, uvědomovat si je a přijímat je, místo aby se cokoliv negativního okamžitě odmítlo a odsunulo se tím z dohledu.

Kdo zkusí tenhle nový přístup, protože pochopil, že i to negativní jsou tvary vesmírné Energie, a místo odmítání čehokoliv negativního si to negativní v sobě jasně uvědomí, pokojně to přijme a pozoruje tak dlouho, až to negativní samo od sebe zmizí, bývá obvykle dost překvapený - nastane totiž něco, co vůbec nečekal: tělo se samo od sebe uvolňuje a prána začíná proudit, protože čakry se tímhle přístupem k negativitám i bez záměrného prodýchávání harmonizují.

Při dlouhodobém praktikování tohoto otevřeného přístupu ke všemu, co se ve vědomí objevuje, ať je to pozitivní nebo negativní, se nějak samo od sebe prohlubuje i pochopení a laskavost ke všemu, co se vnímá u ostatních, ať je to cokoliv.

:)
reseek.
 

Re: Priessnitz

Nový příspěvekod Jana » úte 22. led 2019 6:09:09

reseek. píše:Díky pochopení, že stejně jako všechno pozitivní i všechno negativní vytváří vesmírná Energie ze Sebe Samé, je možné začít si těch svých navyklých negativních pocitů pozorně všímat, uvědomovat si je a přijímat je, místo aby se cokoliv negativního okamžitě odmítlo a odsunulo se tím z dohledu.


Možná by bylo možné jít v tom poznání ještě do větší hloubky. Z osobního pohledu tady existuje pozitivní energie, která probouzí pozitivní pocity, je v souladu se zájmy individuality a negativní energie, která v životě klade překážky, vytváří bloky a s tím i negativní pocity.

Bez ztotožnění s individualitou, z neosobního nadhledu je tady jen jedna energie života.

Život plyne jako tok řeky. Kdyby plynul bez jakýchkoliv překážek (bloků), tak od pramene k moři povede rovná přímka. Jenže proud řeky naráží cestou na nerovnosti terénu, na kameny, na skály, které mu stojí v cestě. Pro vodu však žádný blok není ničím negativním. Voda si klidně teče dál. V některém místě stoupá její hladina, až se dostane přes překážku, někde mění směr trasy, klikatí se, bublá, klokotá. Je možné se dívat na řeku jako malé dítě, bez jakéhokoliv hodnocení, co je negativní a co je pozitivní a zakoušet jen radost z jejího pohybu, projevu, života.

Není to tak, že by bylo nutné, odstraňovat řece z cesty bloky, aby něco, co by bylo možné považovat za negativní, zmizelo. Je možné jen změnit úhel pohledu, osvobodit se od připoutanosti k mysli, která dělí energii na pozitivní a negativní.

Kdo zkusí tenhle nový přístup, protože pochopil, že i to negativní jsou tvary vesmírné Energie, a místo odmítání čehokoliv negativního si to negativní v sobě jasně uvědomí, pokojně to přijme a pozoruje tak dlouho, až to negativní samo od sebe zmizí, bývá obvykle dost překvapený - nastane totiž něco, co vůbec nečekal: tělo se samo od sebe uvolňuje a prána začíná proudit, protože čakry se tímhle přístupem k negativitám i bez záměrného prodýchávání harmonizují.

Pochopení, že i to, co bylo považované za negativní, je ve skutečnosti jen tvarem vesmírné Energie, je jen projevem života, by mělo probudit poznání, že je všechno stejnou energií, že všechno je TO a TO není nic negativního.

Tedy zakusí se to tajemství, že NEGATIVNÍ ENERGIE VE SKUTEČNOSTI NEEXISTUJE.

Při dlouhodobém praktikování tohoto otevřeného přístupu ke všemu, co se ve vědomí objevuje, ať je to pozitivní nebo negativní, se nějak samo od sebe prohlubuje i pochopení a laskavost ke všemu, co se vnímá u ostatních, ať je to cokoliv.

Život se vším tím projevem je sám o sobě radostí, láskou. Co by bylo možné na samotné lásce a radosti nalézat negativního?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: levá a pravá - pokračování

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. led 2019 8:45:53

Pelvan píše:Ještě uvádím výňatek odkazu od Leah, je to na http://www.avenna.cz:

"Levá polovina těla

Když člověk onemocní na levé polovině těla, tak psychickou příčinu této nemoci má vždycky hledat v citové oblasti svého života, tedy v mezilidských vztazích.

Takováto nemoc totiž vzniká jako reakce na chybné myšlenky a pocity, které souvisí:

s ním samotným
s partnerem
s dětmi
s rodiči
se sourozenci
s kolegy v práci, které dotyčný považuje za své blízké
s atmosférou doma
apod.

Jedná se vždycky o oblast, kde je člověk zainteresován svým srdcem (city).


Pravá polovina těla

Nemoc na pravé polovině těla vždycky neomylně upozorňuje dotyčného člověka na mylné myšlenky či pocity v rozumové oblasti života.

Tyto nesprávné myšlenky a pocity se vždy týkají některé z následujících oblastí:

pracovní záležitosti
stav domácnosti
chod domácnosti
finančními záležitosti
koníčky
dům, byt či jiné bydlení
nadváha
zaměstnanost
apod."

Nemoc na pravé straně těla tedy značí stres v oblasti zaměstnání a financí, jak typické v dnešní době...

Tady jsou informace o duchovních příčinách nemocí

http://empatia.cz/duchovni-priciny-nemo ... cin-nemoci
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků