povaha

povaha

Nový příspěvekod amalie » úte 14. led 2014 10:51:24

Mám dotaz,můj syn,kterého moc miluju je čím dál víc podobný svému otci,prostě má jeho povahu,vlastnosti které já nesnáším. Nevím jak ovlivnit aby se tak nechoval nebo to nějak utlumit. Nemáte někdo radu?
amalie
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. led 2014 10:46:25

Re: povaha

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 14. led 2014 11:13:14

Mám dotaz,můj syn,kterého moc miluju je čím dál víc podobný svému otci,prostě má jeho povahu,vlastnosti které já nesnáším.

A myslíš že když to tak půjde dál, tak toho svého syna budeš milovat čím dál míň
až nakonec ho začneš nesnášet jako toho jeho tátu?

;)
Jarda Malej
 

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 14. led 2014 13:24:25

amalie píše:Mám dotaz,můj syn,kterého moc miluju je čím dál víc podobný svému otci,prostě má jeho povahu,vlastnosti které já nesnáším. Nevím jak ovlivnit aby se tak nechoval nebo to nějak utlumit. Nemáte někdo radu?

Nic za to nedáš, když si vyzkoušíš tohle: viewtopic.php?f=122&t=1848&hilit=posu%C4%8F
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod papadev » úte 14. led 2014 15:14:53

ahoj

v prvé řadě je třeba se distancovat od toho pocitu-"NESNÁŠÍM.."
TO JE ÚKOL PRO TEBE

a ted napiš vlastnosti-dvě,tři--které se ti nejvíc na obou nelíbí

...x.....
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 14. led 2014 18:35:54

amalie píše:Mám dotaz,můj syn,kterého moc miluju je čím dál víc podobný svému otci,prostě má jeho povahu,vlastnosti které já nesnáším. Nevím jak ovlivnit aby se tak nechoval nebo to nějak utlumit. Nemáte někdo radu?

Ahoj. Zarezonovalo to na podobnou strunu u mě.
Manžel i starší syn jsou berani. Přesní berani. Kdy syn "zviditelňuje zesílené beraní projevy a tendence svého otce.
Vůbec jsem si všimla, že všechny naše (3) děti žijí - zobrazují pro svět i pro nás zesílenou nějakou naši vlastní tendenci, mou nebo manželovu.

Možná to tak vidíte vícero z vás ve svých rodinách...

Nejde o to utlumit nebo nějak umlčet kohokoli tendenci projevu, ani a především našeho nejbližšího.
Jde o to pokusit se ho pochopit.
Mě např. hodně pomohlo nastudovat - nenásilně - charakteristiky všech znamení zvěrokruhu, uvědomit si u toho, koho v kterém znamení znám, poznávám, uvědomit si, že je to jejich předurčení pro tento život a potom také u nejbližších si všimnout - uvědomitsi, že znásobují jen a právě mé nebo manželovy tnedence projevu, cítění, chování...

Znásobují...

A i proto se říká, že naše děti jsou našimi učiteli.... vidím to u svých dětí, a že jim je už přes třicet nebo té nejmladší patnáct...

Všechno směřuje ke "svému" naplnění, svou cestou... a je třeba hodně pochopení a lásky, abychom to viděli a hlavně přijali.

Poslední dobou to vidím i u těch nejmenších v naší rodině, tříletých, kdy se začínají projevovoat jisté určité tendence a i problémy, které jsou příčinou v přístupu jejich rodičů, našich dětí... a vše to vidím a nemohu to jinak vidět, než že sami sebe i díky svým dětem (a hlavně nim) si navzájem pomáháme Domů.

Není to jednoduché a ani to nebude ještě nějakou dobu jednoduché. Přístup - vystupovat z pozice např. rodiče - (učitele, vedoucího....), kdy máme tendenci působit SILOU - zákazy, tresty, křikem, výčitkami atd. a problém bude přetrvávat a také se stupňovat.... ale je to nevyhnutelný proces VZÁJEMNÉ cesty domů.

Jsme tu jeden pro druhého a díky za to.
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 14. led 2014 19:32:18

Nejde o to utlumit nebo nějak umlčet kohokoli tendenci projevu, ani a především našeho nejbližšího.
Jde o to pokusit se ho pochopit. ..

..Jsme tu jeden pro druhého a díky za to.


:)
Jarda Malej
 

Re: povaha

Nový příspěvekod irulan » úte 14. led 2014 19:50:47

Návštěvník píše:Ahoj. Zarezonovalo to..
....Jsme tu jeden pro druhého a díky za to.

hezky myšleno :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: povaha

Nový příspěvekod malpan » úte 14. led 2014 20:09:17

amalie píše:Mám dotaz,můj syn,kterého moc miluju je čím dál víc podobný svému otci,prostě má jeho povahu,vlastnosti které já nesnáším. Nevím jak ovlivnit aby se tak nechoval nebo to nějak utlumit. Nemáte někdo radu?

co řešíš? Řešíš svět okolo sebe, že je takový, jaký je... a nebo sebe a svůj přístup k tomuto okolnímu světu? Ve skutečnosti to s tím vnějším nemá nic společného, je to tvůj vnitřní svět - tvá nesnášenlivost, tvé nepřijetí - kde se v tobě bere? Co s tím budeš dělat?

Moje reakce je přímá, až příkrá, ale v té syrovosti líp uvidíš, že se jedná o reakce tvého způsobu života. Vztah tvoří vždy dva - ty a tvůj partner (jako tvé zrcadlo) a ty nesnášenlivostí rozdmýcháváš oheň, láskou a pochopením jej můžeš uhasit.
Pro lepší pochopení si situaci otoč - jak bys reagovala na to, když bys viděla, že tě (tvůj projev) někdo nesnáší? Každému je nejlíp, když se může chovat přirozeně - svobodně. Když bys tu svobodu musela dusit, protože je pro někoho nepřijatelná, jak by ses chovala? Nesnášenlivost přináší jen nesnášenlivost... Tady platí to Ježíšovo - co zasejete, to sklidíte....

Omlouvám se za otevřenost
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: povaha

Nový příspěvekod irulan » úte 14. led 2014 20:34:34

malpan píše:.. Každému je nejlíp, když se může chovat přirozeně - svobodně....

:)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: povaha

Nový příspěvekod irulan » úte 14. led 2014 20:49:18

když jim je to přirozený, tak myslím, že jo..ale jinak je to jen křeč ne?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: povaha

Nový příspěvekod malpan » úte 14. led 2014 21:46:00

irulan píše:když jim je to přirozený, tak myslím, že jo..ale jinak je to jen křeč ne?

jj, rozumíme si ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. led 2014 0:55:53

armin píše:
amalie píše:Mám dotaz,můj syn,kterého moc miluju je čím dál víc podobný svému otci,prostě má jeho povahu,vlastnosti které já nesnáším. Nevím jak ovlivnit aby se tak nechoval nebo to nějak utlumit. Nemáte někdo radu?


Problém bude v tom tvém nesnášení. A to je v tvé moci - pochopit a tak změnit své navyklé negativní reakce. Druhého nezměníš.

Měla by se opravdu přizpůsobit, změnit se, ona???
Jestliže její bližní po sobě neuklízejí, tak se má na uklízení vykašlat také, jestli jsou na ni sprostí, tak má na ně být sprostá také, jestli jsou líní, tak si má dát pohov také....berou-li drogy, tak je v tom podporovat a vzít si je také, hrají-li hazardní hry, tak hrát taky, jestli kradou, tak ať chodí krást s nimi....měla by se jim tedy přizpůsobit....tak jsi to armine myslel?
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. led 2014 1:55:04

Kdyby to byl býval nepsal armin, tak bych se nijak nenamáhala sem zatím něco psát, dokud tazatelka nedodá nějaké další informace o tom, co se jí vlastně na svých drahých nezamlouvá.
Ale to, co armin napsal, mi k arminovi vůbec nesedí:
armin píše:Problém bude v tom tvém nesnášení. A to je v tvé moci - pochopit a tak změnit své navyklé negativní reakce. Druhého nezměníš.

Zatím se na netu zabýval jen tím, že chtěl měnit jiné, nikoli sebe.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod malpan » stř 15. led 2014 19:30:10

Návštěvník píše:Měla by se opravdu přizpůsobit, změnit se, ona???
Jestliže její bližní po sobě neuklízejí, tak se má na uklízení vykašlat také, jestli jsou na ni sprostí, tak má na ně být sprostá také, jestli jsou líní, tak si má dát pohov také....berou-li drogy, tak je v tom podporovat a vzít si je také, hrají-li hazardní hry, tak hrát taky, jestli kradou, tak ať chodí krást s nimi....měla by se jim tedy přizpůsobit....tak jsi to armine myslel?

jestli chce žít s tím nesnášením,... s těmi, co nepřijímá,... nebo s někým jiným a někde jinde = vše záleží jen na tom, jak se rozhodne. To, kde jsme, je jen výsledkem celé řady po sobě jdoucích rozhodnutí...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. led 2014 20:07:03

malpan píše:jestli chce žít s tím nesnášením,... s těmi, co nepřijímá,... nebo s někým jiným a někde jinde = vše záleží jen na tom, jak se rozhodne. To, kde jsme, je jen výsledkem celé řady po sobě jdoucích rozhodnutí...

Záleží na tom, co se jí vlastně nelíbí. To bohužel zatím nenapsala. kKyby napsala, tak rady mohly být konkrétnější, takto je to jen povídání o ničem.

Ale armin jí hned napsal, že se musí změnit ona, že ten druhý se nezmění. Dosud nevím, kdo ten armin vůbec je, ani jak vypadá, ale z toho, co dosud na net napsal na různá fóra, je zřejmé, že on se s těmi, jejichž povahy nesnáší, vůbec nijak nemazlí, ani se jim nepřizpůsobuje. Takže tu vlastně rozdává rady, podle kterých se sám vůbec neřídí.

:(

.
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. led 2014 20:39:36

Hele a co pořekadlo: "Změň sám sebe, změníš svět" ???

Myslíte, že to může fungovat???


Že když já udělám krok zpět, umožním tomu druhému přirozeně udělat krok vpřed??? Že jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá??? Že když to příště zkusím s úsměvem a láskou, pochopením pro jinakost druhého, že se i reakce jeho změní?

Nesnáším bordelářství svého děcka, vážně ne. Ale to přece neznamená, že sama začnu být bordelář - schálně , nebo že za něj budu stále jeho bordel uklízet s patřičným emočním napružením. Dá se to i jinak??? A jak, aby se ta "věc" nějak vyřešila. Něco mě štve. mě něco štve. Je to moje naštvání (že ono je bordelář). On je ale napsto v klidu ve svém bordelu, pořádku. On nemá problém. Ten problém mám já, že mě to štve. Co s takovou situací??? Jsou různé možnosti přístupů, ale podle zkušeností domlouvání, vyčítání, křik, uklízení za něj nefungují.
Co dalšího je možné?
Snažit se nevidět. Ale vidím a uvnitř to bobtná.
Proč mám potřebu, aby bylo všechno urovnáno? Já mám tu potřebu. Proč ji mám? Co pro mne uklizený povrch znamená? Co mi supluje?
To už jsou hlubší otázky související se sebereflexí, sebepoznáním hlubších vnitřních vrstev. Záleží na opravodovosti a prohloubení, jestli uvidím odpověď. Možná neuvidím, možná se ani to těchto končin ještě nedostanu. Možná že ta odpověď přijde bleskurychle s položením otázky a pokud přijde, pak s ní i pochopení, proč to zrcadlení. A pokud to jen tak nezahodím a za hodinu zase nepěním nad bordelem pubescenta, jedna malá bitva je vyhrána. U mne...
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod kalimero » stř 15. led 2014 23:24:22

Jednou jsem poslouchal v rádiu, kde se jisté političky ptaly, zdali není zklamaná a znechucená z toho, že se jí nedaří dosáhnout cílů, které si vytyčila.
Ona odpověděla," Nedaří? Ale ne, tak to není. Víte, můj manžel má takový zvyk, že nechává špinavé prádlo tam kde jej odloží, a tak jsem nacházela smradlavé ponožky po celém bytě. Ještě se mi nepodařilo, aby je dával do koše na prádlo, ale za těch třicet let, co jsme spolu, už se naučil dávat je na jednu hromádku a to je obrovský pokrok a já ho za to moc obdivuji." :yeah:
kalimero
 

Re: povaha

Nový příspěvekod irulan » stř 15. led 2014 23:35:00

Návštěvník píše:Hele a co pořekadlo: "Změň sám sebe, změníš svět" ???

Myslíte, že to může fungovat???


Že když já udělám krok zpět, umožním tomu druhému přirozeně udělat krok vpřed??? Že jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá??? Že když to příště zkusím s úsměvem a láskou, pochopením pro jinakost druhého, že se i reakce jeho změní?

Nesnáším bordelářství svého děcka, vážně ne. Ale to přece neznamená, že sama začnu být bordelář - schálně , nebo že za něj budu stále jeho bordel uklízet s patřičným emočním napružením. Dá se to i jinak??? A jak, aby se ta "věc" nějak vyřešila. Něco mě štve. mě něco štve. Je to moje naštvání (že ono je bordelář). On je ale napsto v klidu ve svém bordelu, pořádku. On nemá problém. Ten problém mám já, že mě to štve. Co s takovou situací??? Jsou různé možnosti přístupů, ale podle zkušeností domlouvání, vyčítání, křik, uklízení za něj nefungují.
Co dalšího je možné?
Snažit se nevidět. Ale vidím a uvnitř to bobtná.
Proč mám potřebu, aby bylo všechno urovnáno? Já mám tu potřebu. Proč ji mám? Co pro mne uklizený povrch znamená? Co mi supluje?
To už jsou hlubší otázky související se sebereflexí, sebepoznáním hlubších vnitřních vrstev. Záleží na opravodovosti a prohloubení, jestli uvidím odpověď. Možná neuvidím, možná se ani to těchto končin ještě nedostanu. Možná že ta odpověď přijde bleskurychle s položením otázky a pokud přijde, pak s ní i pochopení, proč to zrcadlení. A pokud to jen tak nezahodím a za hodinu zase nepěním nad bordelem pubescenta, jedna malá bitva je vyhrána. U mne...

Jo to je moc pěkný, znám to. Mam podobný problem, taky bych to chtěla mít doma srovnány a moji chlapi k tomu nemají absolutne zádný vztah. Tak si kolikrát říkám, proc to mam takhle a oni ne..
Ted jsem v tom stadiu, ze s jakýmsi humorem říkám, kdyz chci mít uklizeno, tak si proste uklizim. A kdyz kluci chtějí svíčkovou (o kterou ja zase zrovna zájem nemam), tak at si ji uvaří......a ono to najednou nějak jde :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. led 2014 23:37:46

Návštěvník píše:Nesnáším bordelářství svého děcka, vážně ne. Ale to přece neznamená, že sama začnu být bordelář - schálně , nebo že za něj budu stále jeho bordel uklízet s patřičným emočním napružením. Dá se to i jinak??? A jak, aby se ta "věc" nějak vyřešila. Něco mě štve. mě něco štve. Je to moje naštvání (že ono je bordelář). On je ale napsto v klidu ve svém bordelu, pořádku. On nemá problém. Ten problém mám já, že mě to štve. Co s takovou situací??? Jsou různé možnosti přístupů, ale podle zkušeností domlouvání, vyčítání, křik, uklízení za něj nefungují.

Ono se to srovná v ten den, kdy si bude chtít domů přivést svou lásku a předvést mu, kde a jak bydlí...ten den uklizeno u děcka v pokojíku bude.
Návštěvník
 

Re: povaha

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 16. led 2014 9:30:59

vostalpetr píše:Inu stačí je poslat do prdele, a hnedka je vidět, jak jsou průtokoví,

Když všechny nasereš, jestli pak naopak není průtoková ta prdel.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků