NEMOC JAKO ARGUMENT

NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod miva » stř 04. zář 2013 18:37:49

Jak reagovat na chování osoby, která zveličuje záměrně svůj zdravotní stav. Příklad - jeden den nastoupí do nemocnice k plánované operaci žlučníku , druhý den je operována laparoskopicky , další den ráno je propuštěna domů a pátý den normálně baští svíčkovou s knedlíky a tvrdí, že ta operace byla velmi velmi závažná , že již měla žlučník plný hustého hnisu a že jí šlo velmi o život. Vzápětí 7 . den už cestuje do zahraničí. !
Občas si vymyslí, že má rakovinu nejrůznějších možných orgánů , chystá se na ty nejnáročnější operace atd. , čím více je litována a má posluchače nebo i sponzory ,tím více své fantasty stupňuje. Přitom je to vysokoškolsky vzdělaná osoba. Pokud je ovšem náhodou něco u druhého , tak to bakatelizuje, radí . Jedná se o duševní nemoc nebo je to prostě citové vydírání ?
Tuto osobu mám vcelku ráda, ale tohle se nedá tolerovat. Jaký máte názor , co poradíte. Je to někdo z mojí širší rodiny , ale není to můj partner.
miva
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 18:52:20

Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 20:23:24

Je to volání o pomoc - potřeba pozornosti k vlastní osobě. Takoví často žijí právě jen díky pozoronosti okolí k vlastní osobě. neumí to jinak a těmito metodami si ji vynucují. Často si toho nejsou vědomi.
Jak se chovat, jak přistupovat k takovým lidem. Tu pozornost jim nedat, alespoň ne v takové míře, jakou si vynucují, jakou vyžadují. Ať už to zní jakkoli - je to jako krmit tasemnici, čím více pozornosti- krmení, tím tlustší tasemnice. Ego.
Chápat tuto nemoc, neodsuzovat, ale být si vědom právě toho "krmení", - podporování v nemoci.
Popřát brzké uzdravení. Jemně předestřít, že každá nemoc nám (nemocnému) něco signalizuje. Nelitovat a rozloučit se s přáním držení pěstí.
Pro každého z nás je nemoc poselstvím, zprávou těla, přírody, že došlo kvychýlení z rovnováhy a jenom na nás je, co s tím uděláme.

Líbilo se mi, jak na jednu (ne ojedinělou) zprrávu jedné kamarádky o tom, že už to má za pár, jeden odpověděl: "tak tam pozdravuj".
Dodnes tu ještě straší :-)


...
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 20:25:19

Soukromně takovým říkám ufňukánci :)
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 20:28:15

Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 20:30:53

Ta potřeba pozornosti z vnějšku je někdy tak silná, že vyrobí i vlastní nemoc.
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 21:33:25

Nejhorší hypochondři, co si pěstují nemoci, jsou prý panny :)
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 21:58:48

Návštěvník píše:Nejhorší hypochondři, co si pěstují nemoci, jsou prý panny :)

a co teprve panici :confused:
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 04. zář 2013 22:14:11

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nejhorší hypochondři, co si pěstují nemoci, jsou prý panny :)

a co teprve panici :confused:

a co teprv panikáři :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 14:18:57

Josef píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nejhorší hypochondři, co si pěstují nemoci, jsou prý panny :)

a co teprve panici :confused:

a co teprv panikáři :D


tak tato osoba není ani náhodou pana . Možná tu někdo znátu tu knížku "Myšlením k bohatství " , i když k té hypochondrii měla sklony i před přečtením knížky , tak následně ta potřeba sebestřednosti vzrostla a nyní v posledních 10 letech to má jako nástroj.
Je možné, že když si toto přečte , tak se nad sebou hooodně zamyslí a něco s tím udělá. :'-(
miva
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 14:48:04

Je možné, že když si toto přečte , tak se nad sebou hooodně zamyslí a něco s tím udělá. :'-
Ona tu chodí číst? Tý jo :), já si zatím nevšim, že by tu někdo na sebe takto upozorňoval. ?
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 15:13:01

nevím to jistě, zda sem chodí nebo ne, ale co to té osobě nápadně - nenápadně podstrčit , aby si to přečetla ! Je to blbý ? Je inteligentní , tak by si mohla vymyslet nějakou jinou hru ! Tohle mi přijde dost primitivní.
miva
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 15:28:16

No ono jak jsi to napsala, to jde vztáhnout obecněji na potřebu "krmení se" něčím z venčí, na sebestředné tance tu a támhle na netu, hlavně aby mě bylo vidět a to už se týká nejen té tvojí vzdálené přízně, ale jaxi více či méně nás všech, že jo :-)

Jo, sebestřednost je swiňa :-)

Jak se k tomu přidá potřeba litování (se), fňukání, ukřivděnost, to je pak panečku tanec. :(

Hlavně to nepodporovat....
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 15:30:47

jj ... chtit porad neco zmenit.
co takhle ji nechat jit vlastni cestou?
brat ji takovou jaka je?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 15:39:15

Ono brát ji můžeš, jaká je, to je jasné, ale když jsi s takovou osobou v častém styku, dost to unavuje a ubírá síly, když se do té hry necháš vtáhnout, nehledě na to, jak si tím ubližuje, potažmo nejen sobě, a ubližuje i těm kteří nemají dost síly nebo inteligence to s ní nehrát.
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 15:43:37

to jiste ... presto je to k zamysleni ... proc prave ja?
proc ja jsem v teto situaci?
a cim blize ji jsem ... tim silnejsi duvod k tomu je.
takze proc ja?
tim se obrati pozornost ... od ... co sni udelat? ... k ... co je to se mnou?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod papadev » čtv 05. zář 2013 15:52:57

Nemoc,radostny zazitek,stradani ci pohoda...sou v mem modelu slova Duse,kterymi me vede ci se o to pokousi...
Mnohdy mnoho usili venuji na odstraneni neprijemneho ci navyseni prijemneho...a opominu slozku trochu podstatnejsi---z udalosti se Poucit-se Poznat...

Ale to neni nic noveho,uz v bhagavadgite se pise: sladke leky---horke leky...
... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 15:57:03

Musí to mít svůj zvláštní důvod? Vše se jen děje, jen se to děje..., jsme tady jeden pro druhého...

K zubaři chodí lidé vesměs s bolavými zuby. Myslíš, že by se měl zubař ptát, proč zrovna k němu chodí lidé s bolavými zuby nebo se zuby, které chtějí údržu, prevenci, ošetření? Proč zrovna k němu? Co to znamená pro něj?

Jistě, říká se, že stejné přitahuje stejné. Může to tak být (můj přílišný samasitánský postoj, potřeba potřebnosti...), ale nemusí to tak být apriori, tady asi bude dost jiná vzájemná slepenost nebo neslepenost...., podle ní se asi dá usoudit, kde je zakoapný pes :-)
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 15:58:31

Tak hele. mivo, prozkoumej proč jsi tu todle téma dala :) , chtěla jsi někoho měnit?
Návštěvník
 

Re: NEMOC JAKO ARGUMENT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 16:17:15

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:Tak hele. mivo, prozkoumej proč jsi tu todle téma dala :) , chtěla jsi někoho měnit?


Třeba chce politovat.... :D

Myslím, že ji šlo o to - jak přistupovat k takové (sebestředné) osobě. A to tu zaznělo. Nelitovat, nepodporovat, nehrát s tou osobu tu hru, kterou ona hraje.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků