Když pozemek má můj soused

Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » pon 02. zář 2013 18:05:19

Prosím radu. Koupila jsem rodinný dům i s pozemkem. Při chystané regulaci potoka se zjistilo, že můj soused má z mé výměry celkem dost velký kus mého pozemku. Tento pozemek ještě sousedí s obecním pozemkem. Na mém i obecním si již před mou koupí soused postavil betonový plot a tři menší stavby , dvě z nich jsou na tom mém dílu. Jak mám postupovat pokud chci sousedovi vyměřit nájemné za tento díl , je nějaká norma v jaké výši může být. Bude ta smlouva platná i v případě, pokud se smlouvou o nájemném nebude souhlasit ? Kde najdu vzor pro tuto smlouvu. Chci se v každém případě vyhnout právnímu sporu. Sousedovi je známo, že užívá můj pozemek , dokonce si podal návrh na katastr, aby tato část byla přiřazena k tomu obecnímu , ale po mém odvolání neuspěl.
Jak dlouho zpětně může být nájemné vyměřeno ? děkuji předem za odpověď. :confused:
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » pon 02. zář 2013 18:40:09

děkuji za odpověď. Jenže i ten případný prodej má háček, na domu i veškerém pozemku je zástavní právo bance od které mám úvěr a další háček je ještě ten, že se jedná o superpoldu , šéfuje jednomu oddělení , jinak jej zdravím , nehádám se s ním.... , ale občas mě už nebaví být jen ta hodná a..... blbá !! :what:
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » pon 02. zář 2013 18:55:24

tak a co ostatní ? co mi poradí ? on totiž ten šikula super polda má šikovně nastavený pozemek tak ,že víc než polovičku uškubnul z pozemků ostatních sousedů a obce. Obci neplatí vůbec nic. Začínám to teprve ted řešit , tak nejprve sbírám informace co a jak.
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. zář 2013 23:04:23

Občas se proslechne, že si někdo postavil na černo dům a obec dotyčného donutila onu černou stavbu zbourat. Třeba by to šlo tak udělat i s tím betonovým plotem a stavbami postavenými na vašem pozemku cizí osobou.
Návštěvník
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » úte 03. zář 2013 11:04:56

jenže oni o těch černých stavbách úřady včetně chráněnky , jsme v chráněném území, vědí , dokonce se i ta regulace potoka přizpůsobila tak, aby se nedotkla majetku tohoto superpoldy , takže z mých 600 m2 zahrádky je ukrojeno 200 m2 u superpoldy a další cca 150 - 200 m2 si ukrojí ta regulace potoka. Což jsem se dozvěděla až před pár dny , jinak při podpisu smlouvy na tu regulaci jsem jako přílohu smlouvy dostala mapku, kde je právě zahrnut ten můj pozemek u něj a s tím jsem taky tu smlouvu podepisovala. Nyní když budu dělat potíže a bojkotovat celou stavbu, tak mě nejspíš nebude mít ráda celá obec. :yeah:
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 14:21:44

200 m je stále hodně ..... :D :D :D


nemám se se sousedem ještě rozdělit, ať nejsem sobec ? jo a tu trávu potřebuju i pro srnky, které mě občas i v létě navštěvují. Co bych jim pak nabídla ?
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 15:00:37

nemám se se sousedem o zbylý pozemek ještě rozdělit , ať nejsem sobec ? Jo a já tu trávu potřebuji pro srnky, které mě občas, i v létě přicházejí navštívit nebo ji nosím místním miáčkům koníčkům !!! Taky toužím po ovocném sadu. :'-(
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 15:08:40

naše srnky mají i v létě nejraději trávu a ostatní rostlinky ze zahrádek , ted tu má jedna srna dvojčátka a vodí je do zahrad i když je lesů a polí kolem dost.
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 15:33:03

zajimava otazka muze byt ...
proc se mi to deje?
mozna to bude znit divne ... ale muzes si za to sama.

kde potom hledat reseni?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 18:02:30

Josef píše:zajimava otazka muze byt ...
proc se mi to deje?
mozna to bude znit divne ... ale muzes si za to sama.

kde potom hledat reseni?


Tak mi to prosím vysvětli ? Co je špatně ? :( Já myslím, že jsem až příliš velkorysá , zatím jsem udělala pouze to, že jsem se odvolala na tu změnu v katastru.
Co bude ,až přijede bagr , stále nevím jak se zachovám. Jsem ,ale na sebe pyšná, že jsem dovedla to co zatím nikdo a to nenechat se sebou orat. Já na to ,abych si takový pozemek mohla koupit, jsem musela tvrdě makat, superpolda nikoli. Vadí mi ,že ani nedal vědět, že podává návrh na katastr, to bylo nefér. ;)
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 18:13:10

Je velké umění - nebo jak to nazvat - dokázat se vžít do úrovně toho, na koho reagujeme. Pak je větší šance, že najdeme společnou řeč a věci se mohou pohnout kupředu. Zjišťuju, že to platí nejen v osobních vztazích v rodině, s příbuznými a se sousedy, ale i v diskusi.

Jak asi pomůže člověku, který v sobě sbírá odvahu nenechat sebou orat a hledá korektní způsob, jak se bránit, když mu řeknu, že si za to může sám? Pochopí, že si přitahujeme lidi a situace, které nás nutí podívat se, proč a čím jsme si je přitáhli?

Nebo to zatím u něj není na pořadu dne a potřebuje jen znát pohled těch, které považuje za slušné lidi - protože si už uvědomuje, že jeho řešení nemusí být to nejlepší, že mu může něco unikat?

Těžko říct :what:
Návštěvník
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 18:15:10

Přesně.

Josefe, styď se!
Návštěvník
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 18:53:33

zkousel jsem se stydet ... nejde to ... :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 18:55:52

miva píše:
Josef píše:zajimava otazka muze byt ...
proc se mi to deje?
mozna to bude znit divne ... ale muzes si za to sama.

kde potom hledat reseni?


Tak mi to prosím vysvětli ? Co je špatně ? :( Já myslím, že jsem až příliš velkorysá , zatím jsem udělala pouze to, že jsem se odvolala na tu změnu v katastru.
Co bude ,až přijede bagr , stále nevím jak se zachovám. Jsem ,ale na sebe pyšná, že jsem dovedla to co zatím nikdo a to nenechat se sebou orat. Já na to ,abych si takový pozemek mohla koupit, jsem musela tvrdě makat, superpolda nikoli. Vadí mi ,že ani nedal vědět, že podává návrh na katastr, to bylo nefér. ;)

vsechno co delas ... je v poradku .. a ja ti verim. :)
to co pisu je navic ... k tomu vsemu ... mam s tim osobni zkusenost ... proto to pisu. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 18:56:15

No jasně... , vostál by se taky nestyděl... a Jana taky ne.
Návštěvník
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 18:58:21

Návštěvník píše:No jasně... , vostál by se taky nestyděl... a Jana taky ne.

:D :D
musim priznat ... ze to brnklo na jakousi zasutou detskou strunu ... ale ne dost ... na poradny stydlikovani. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 19:07:31

Josef píše:musim priznat ... ze to brnklo na jakousi zasutou detskou strunu ... ale ne dost ... na poradny stydlikovani. :)

Buď rád :) Pocit zahanbenosti mívá blízko k potřebě zahanbovat

A napsat něco v dobrém úmyslu - proč ne? Problém vzniká, když si nevšímám, na jaké rovině ten druhý vnímá a jak tedy nejspíš moje dobře míněné upozornění pochopí. Můžu se pak dodatečně akorát zeptat sám sebe, jak to asi mělo znít, aby... Tak to může postrčit dál i mě

:)
Návštěvník
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 05. zář 2013 19:14:30

Návštěvník píše:
Josef píše:musim priznat ... ze to brnklo na jakousi zasutou detskou strunu ... ale ne dost ... na poradny stydlikovani. :)

Buď rád :) Pocit zahanbenosti mívá blízko k potřebě zahanbovat

A napsat něco v dobrém úmyslu - proč ne? Problém vzniká, když si nevšímám, na jaké rovině ten druhý vnímá a jak tedy nejspíš moje dobře míněné upozornění pochopí. Můžu se pak dodatečně akorát zeptat sám sebe, jak to asi mělo znít, aby... Tak to může postrčit dál i mě

:)

a nebo to nechat ... je to venku a zjevne to rozdrncelo nejaku strunu ... neco se deje a to je skvele.
kdyz mi dal homeopat kulicky a ja mu druhej den volal, ze je mi hur ... tak povida ... no to je super!
udelal jsem mu radost. :)

bude to dobry ... nekdy je dobry vykrocit z krizovatky i kdyz je to bosky po strepech ... ale je to pohyb ... a ten prinasi zmenu.

nekdy si proste vsimam ... nekdy ne ... proc to nevim ... asi je to tak potreba ... a tak se to deje.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod miva » čtv 05. zář 2013 19:16:41

tak jaké je skore ? bojovat nebo nebojovat ? ono to má i další hlubší význam v tom , že onen superpolda zmírní svou zálibu s druhými manipulovat. Prý se pletu, prý má nápovědu manželku a její rodiče :D
miva
 

Re: Když pozemek má můj soused

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 05. zář 2013 19:17:30

To je dobrý přástup, horší je to, když se jede dál jako buldozer stále po stejné cestě tvrdíc, že se vlastně nic neděje, protože je všechno tak nebo naopak nebo úplně jinak, nebo že vše je láska.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků