(Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

(Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod Katuška » stř 28. srp 2013 0:15:58

Ahoj,
prosím poraďte...
mám kamošku ,se kterou se kamarádím od první třídy ... vlastně to byla náhoda ... sedli jsme si spolu a tak jsme se skamarádily.
Začali jsme obě chodit na gympl .Teď jdu do devítky.Už na konci školy mě lezla krkem. Pořád se do mě navážela a vychloubala se že s rodiči procestovala celý svět . Školu jsem si začala užívat , až když poslední týden nebyla ve škole. Zjistila jsem , že nemáme naprosto nic společného. Ona je taková ta zatichlá a nemluvná , já jsem ta cosi klidně na někoho otevře pusu. Víc se kamošim se svou kamoškou ,se kterou chodim do kroužku , a se kterou jsem chodila na základku . My si opravdu rozumíme . Jsme jako sestry. Jsme uplně stejné.A to se přes tyhle prázdniny ještě víc potvrdilo. Ta kamoška se kterou mám problém ani neví jak ju nemám ráda a myslím si , že bude čekat první školní den , že budu s ní sedět atd. Prosím poraďte jak tento nestejnoměrný vztah ukončit.Předem děkuji za radu a omlouvám se za chyby :D
Katuška
 

Re: (Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod Vari » stř 28. srp 2013 10:45:30

Možná stačí říct to mimimum, co je potřeba říct:
" Ahoj já jsem se domluvila s (...), že budeme sedět spolu."
Nemusíš jí to nijak víc vysvětlovat. Asi před počítáš s kamamarádčinou negativní reakcí. Možná máš pocit, že musíš sama sebe v jejích očích nějak obhájit. Asi jo, podle zkušeností z minula asi se tak stane, ale nemusíš své reakce dopředu nijak promýšlet, uvidíš, co řekne ona a co řekneš ty. Nech tomu otevřený prostor a třeba to pojede podle scénáře, který si ani neumíš představit.
Jen si pamatuj, že nemusíš své chování obhajovat a nemusíš v jejích očích vypadat jako hodná holka. Nemusíš se snažit, aby ona tě pochopila - asi nepochopí - ale chtít to po ní jsou jen další nároky na ni, tak ji toho ušetři.
Možná to pro ni bude rána a ty budeš vypadat jako ta, která uděluje rána, ta, která ubližuje. Dnešní společnost má na to dost pokroucený názor. "Nesmíš udělat nic, co druhému ublíží". Nikdo však není schopný ani domyslet, co všechno může druhému ublížit. Jakékoliv naše hnutí může emočně ublížit a tak se už radši nehýbeme, a to zase ubližuje nám, jsme stvořeni pro pohyb, pro změnu. Doplnila jsem tam to emočně, aby mě někdo nenařkl, že tu nabádám k lámání noh. Jde mi o taková hnutí, která, když neudělám tak ublížím sobě.

Takže si ujasni, co doopravdy chceš. A pokud to cítíš tak, že by tě mrzelo či bolelo, že s ní sedíš a ne s jinou kámoškou, tak jdi do akce. Vysvětluj, co nejmíň do toho se člověk vždy strašně zamotá, ale nedělej mrtvého brouka. Pokud se tě na něco zeptá, odpověz co nejpravdivěji, jak to v danou chvíli budeš cítit, nevymýšlej, co by bylo nejlepší abys ty řekla nebo ona slyšela.
Vari
 

Re: (Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. srp 2013 21:06:40

Proč bys to s ní chtěla ukončit?
Návštěvník
 

Re: (Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod Vari » stř 28. srp 2013 22:07:37

Návštěvník píše:Proč bys to s ní chtěla ukončit?


No a to taky, že se teď kamarádíš víc s jinou a chceš s ní sedět v lavici, přece neznamená, že tvá dlouholetá kámoška přestane být tvou kámoškou. Do srdce se ti vejde nekonečně lidí a čím víc přátel máš, tím jsi bohatší.
Vari
 

Re: (Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod Katuška » sob 31. srp 2013 13:52:47

To je v tom , že ja s ní už nechci kamarádit , protože se do mě naváží a pořád se vychloubá, že byla po celým světě. Jen kvůli ní jsem míň oblíbená ve třídě a to je taky další důvod. Díky za rady.
Katuška
 

Re: (Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 04. zář 2013 9:25:37

vzdy kdyz se mi neco deje ... co se mi nelibi ... tak se snazim obratit zrak k sobe.
tam je pricina i odpoved.

neco na sobe zmen ... opravdove ... a tahle zmena zmeni to jak vidis svet ... zmeni ten sen ktery zijes.
to jak vidis svet ho tvaruje ... treba do blbejch karararamadu.

je to takovy maly figl ... s velkymi dusledky.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: (Fri)End aneb jak to ukončit s kamarádkou

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. zář 2013 10:35:11

Katuška píše:To je v tom , že ja s ní už nechci kamarádit , protože se do mě naváží a pořád se vychloubá, že byla po celým světě. Jen kvůli ní jsem míň oblíbená ve třídě a to je taky další důvod. Díky za rady.

Kdo by taky měl v oblibě holku, která závidí své kamarádce?
Návštěvník
 


Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků