Pes nebo mimino?

Re: Pes nebo mimino?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 29. bře 2012 12:51:42

Jolanda píše:Mám si nechat vše líbit, jen kvůli tomu, že druhá osoba nemá minimum empatie?...je tedy lepší mlčet, protože osud to tak chce???

Jedna věc je, když někdo cizí hrubě zaútočí, podvede, ať je to kdokoliv. Pak je na místě rázně zareagovat.

Ale v příbuzenských vztazích jde většinou o jiný druh nesouladu. Dokud očekávám, že druhý bude empatický, jsem neustále znovu zklamaný jeho jednáním a pořád jsem jakoby v defenzivě, protože cítím, že chyba je na straně toho druhého, který se podle mě nebo podle obecně vžitých názorů chová nepatřičně. Takže odmítám to, co dělá/nedělá, posuzuju to jako "špatné". Jenže právě tím neúmyslně přilévám další a další negativní energii do kontaktů mezi námi. I když mu to výslovně neřeknu, ten druhý se cítí kritizovaný, obviňovaný. Je to znát dokonce i z mého " Vítám vás, pojďte dál", protože mimoslovní projevy našich pocitů nejdou skrýt, druzí je vnímají, ať chci, nebo nechci. Okamžitě vycítí můj kritický postoj k němu a podle toho pochopitelně zareaguje. Taky negativně. I když třeba zpočátku s líbezným úsměvem.

Mně to v životě funguje tak, že si ani "nenechám líbit", ani se nebráním. Přejdu prostě na jiné, přátelské pole. Jasně si uvědomím, že ten člověk/partner, tchýně.../ nemá zlý úmysl, jen má určité sklony jako my všichni a podle nich jedná a nemůže si pomoci.

Přijmu to jako fakt - právě tím se úplně změní atmosféra mezi námi. On vycítí, že ho neodsuzuju, a to samo stačí. Otevírá to možnost začít s druhým komunikovat způsobem, jaký tu popisoval Jarda.

P. S.: musím teprv přijít na to, jak se cituje, pardon..... :)

Vlevo nahoře je řada nabídek, mezi nimi i Quote. Stačí zkopírovat a začernit text, který chci ocitovat, a kliknout na Quote. :)
Návštěvník
 

Re: Pes nebo mimino?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 29. bře 2012 13:09:46

Jolando ! já vás plně chápu, takovou tchýni mít to je hrůza !!!

Naprosto nechápu, jak je možné dávat přednost psovi před dětma :hm:

Chudák váš muž a děti !!!

Někdo by s ní měl pořádně zatřást, aby se vzpamatovala, dokud není pozdě
Návštěvník
 

Re: Pes nebo mimino?

Nový příspěvekod Jolanda » čtv 29. bře 2012 14:42:41

Jasně si uvědomím, že ten člověk/partner, tchýně.../ nemá zlý úmysl, jen má určité sklony jako my všichni a podle nich jedná a nemůže si pomoci


Jo, tohle je velká pravda.
Jolanda
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. bře 2012 14:38:58

Re: Pes nebo mimino?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 30. bře 2012 15:03:13

Jolanda píše:Dobrý den, poprosím Vás o názor.

S manželem čekáme miminko (2.), plánované, oba se moc těšíme. Vlastně většina lidí z okolí se těší, až na mojí tchýni. Vím, že na tchýni si stěžuje kde - kdo, někdo jim vyčítá, že se do všeho pletou, že moc pomáhají a radí :) .... Tak já mám pravý opak. Nejenže totálně ignoruje mě, což by se ještě dalo pochopit, přece jen jsem cizí, ale i naši první dceru a svého vlastního (prvorozeného syna) a vidím, že ani druhé mimino jí neprobudí a ignorace bude vesele pokračovat dál...... Je to o to zoufalejší, že švagr (29 let), který je v podstatě lempl, tak toho zase skáče o 106, vaří mu teplé večeře každý den a nosí mu je až pod nos a denně mu venčí psa, chodí mu uklízet, pere mu (on si za 5let samostatného života nestihl koupit pračku :confused: ) a žehlí apod. Já jsem se vrátila z nemocnice, kde jsem byla na pozorování kvůli nějakým komplikacím v těhotenství, nejenže nezavolala, jak to dopadlo, ani se nestavila, natož, aby mi s něčím pomohla, když ví, že manžel domů jezdí až pozdě večer..... Kdybychom si aspoň něco udělaly, ale ona je vždy, když se uráčí zjevit, samý med, usměvavá, manžel je v sedmém nebi, že si matinka vzpomene 1x za čtvrt roku (bydlíme od ní úplně stejně daleko jako švagr) a já nemám chut´ dělat scény. Mám si dál hrát na to, že je to vlastně OK nebo jí už konečně říct, že je to studený čumák, at´se zamyslí nad tím, komu jednou dá opětovně přednost: jestli psovi a švagrovi nebo dětem/ svým vnoučatům? :sos:

Připravila jste tchýni o syna a to nemůže překousnout. Časem se to spraví v klidu a míru.
Návštěvník
 

Re: Pes nebo mimino?

Nový příspěvekod rosada » pát 30. bře 2012 16:03:03

Jolanda píše:No, možná máte pravdu, ale tenhle stav udržitelný není a v pohodě taky , ono se to špatně dceři vysvětluje, proč babička 1 (moje máma) za ní chodí a ona k nim a babička 2 (tchýně) nemá čas, protože se musí starat o strejdu ;) ?


No možná je nejlepší říct dceři, že to nevíte. Jak tu někdo psal:jedna babička je jiná než druhá. Ono to nejspíš neví ani babička sama, že se třeba na vás zlobí, že jste ji vzala syna, tak si honem hýčká toho, který ji zbyl.
Pokud vás to opravdu štve, tak nemlčte a zeptejte se jí, jestli si toho taky všimla a že vnučka by ji ráda viděla častěji.
Jak tu taky někdo psal, třeba je potřeba s ní trochu zatřást (i to se dá udělat citlivě) a vy se můžete naučit, jak se ozvat, když se vám něco nelíbí.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Pes nebo mimino?

Nový příspěvekod Petra » pát 30. bře 2012 16:14:55

rosada píše: Jak tu někdo psal:jedna babička je jiná než druhá.


Právě. Kromě toho babička nemá k vnoučatům - na rozdíl od rodičů - žádné povinnosti. Svoje děti vychovala a ted má právo dělat jen to, co ji těší. A když se chce raději starat o druhého syna, tak proč ne? Pořád stokrát lepší, než kdyby se mladým do všeho pletla.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Předchozí

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků