Bojím se smrti

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 1:04:15

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:A vůbec,
nepostihlo někoho z vás čirou náhodou v posledních týdnech nějaké to krvácení z nosu a to zcela bez příčiny?

Hmm?

Mě jo. Ale jenom malounko. Hmm, tak to asi neprojdu.


Malouko? Tak to je přesně to, na co jsem se ptala... :)
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod lklknml » úte 12. kvě 2015 6:56:02

Jana píše:Tou největší překážkou je ztotožnění s představou těla a mysli, s představou iluze oddělenosti, tedy s představou: "Já jsem muž a Ty jsi žena."

Když hladím našeho kocoura, tak prostě já jsem člověk a on je kocour. Není třeba se z toho odtotožňovat, protože tato totožnost umožňuje komunikaci – já ho hladím a on se blaženě tváří. Nebudu mu vysvětlovat náš rozhovor, nemůže to pochopit, není to v jeho přirozenosti. :)
lklknml
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod lklknml » úte 12. kvě 2015 6:58:11

Zdeněk píše:
vostalpetr píše:vždyt i negování je ono samo

Nemůže negovat, není čím.

Pak by to totiž nebyla negace, ale falzum, podobně jako tvoje do všeho jeboucí jebárna.
lklknml
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod nop » úte 12. kvě 2015 7:10:32

meko,
měl bych Tě upozornit na situaci /bodově/ :
1/ na diskuzi se často vyskytuje fakt, že se lidé hádají o věcech, o kterých jsi se neptal, např. o "prázdnotě", což je specifický pojem v advaitě a buddhismu a vůbec není prázdný, Tím uklouznou úplně mimo.

2/ neodpustí si údery a dodyčeky na druhé lidi mimo Tvé téma a je to pokračování z bojů jinde načatých, zde např. také podceňování žen,

3/ ber na vědomí, že i noviny mají svou rubriku "humor", zde kašpárka dělá Vostálník, čili Petr Vostál, ve všech tématech. Nesmíš ho brát doslova. Možná, že i na moje psaní se ozve, aby mi odporoval. To nechej tam, prostě přeskoč.

4/ probírej se vším a vybírej si moudrosti, jako když proud připlaví perlu, a to bahno nechej bez povšimnutí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Jak se žije v astrálu

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 12. kvě 2015 7:40:04

Popovídáme si o tom tam na druhé straně, až na nás dojde řada.

Povídavost opravdu nezná hranic a tak si lidi kolikrát ani nevšimnou
že už nějaký čas kecají na tý "druhý straně."




;)
Jarda Malej
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Pavla » úte 12. kvě 2015 8:12:08

vostalpetr píše:
Malpanova slova jsou z reality, ze života, ostatní jen interpretované vyčteniny....


Já ti dám interpretovaný vyčteniny ty životní nádhero,

já píšu čistou antiduchovnost,

kterou v žádný pitomý knížce nenajdeš...

Nebo už jsi snad někde četla, že se máš ztotožnovat s negativními pocity ?



ale jo, jsou knihy, které doporučují negativní pocity prožívat, s nima se ztotožňovat a nebát se jich... Jsou to většinou knihy, které se týkají práce s energií...

Pár jich mám doma.. např...Základní kniha o čakrách, Mistři živé energie, Zasvěcení od Elisabeth Jenkinsové
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod lklknml » úte 12. kvě 2015 9:45:26

nop píše:2/ neodpustí si údery a dodyčeky na druhé lidi mimo Tvé téma a je to pokračování z bojů jinde načatých, zde např. také podceňování žen,

Já tedy ženy nepodceňuju, neboť trpčí než smrt je žena, je-li léčkou, praví Kazatel.
Kdo je Bohu milý, unikne jí, hříšník jí však bude lapen.
Tak bacha nope.
lklknml
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod lklknml » úte 12. kvě 2015 9:50:37

Obrázek
lklknml
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 10:12:47

Zdeněk píše:
nop píše:2/ neodpustí si údery a dodyčeky na druhé lidi mimo Tvé téma a je to pokračování z bojů jinde načatých, zde např. také podceňování žen,

Já tedy ženy nepodceňuju, neboť trpčí než smrt je žena, je-li léčkou, praví Kazatel.
Kdo je Bohu milý, unikne jí, hříšník jí však bude lapen.
Tak bacha nope.


tak to máte potom skutečně těžký :crazy: :D :)
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 12:10:06

Zdeněk píše:Obrázek



Obrázek
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 12:48:56

A tak tu všechna vlákna končí... srandičky, srandičky, ale smích přejde :-)
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 12:54:14

Návštěvník píše:A tak tu všechna vlákna končí... srandičky, srandičky, ale smích přejde :-)



možná by bylo vhodnější ukončit je tedy pláčem :'-(

mimochodem ta Saudkova fotka se jmenuje POKUŠENÍ :)
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 13:00:39

Polibek smrti

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 13:36:58

vostalpetr píše:Polibek prdele by nebyl ?

Já s tou smrtí až tak moc nepospíchám,

zatím jen zabíjím čas

a

čas zabíjí mě...


k mání je KONEC PŘÍBĚHU

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. kvě 2015 13:39:06

a DUCH OPOUŠTÍ TĚLO

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod malpan » úte 12. kvě 2015 17:49:44

meko píše:No jo, ale to není lehké. :( Mám takový pocit, že ani ten strach ze smrti tak z bolesti nikdy neprekonam.
Bojím se hlavně toho (to jsem tam zapomněl napsat), že nestihnu udělat všechny věci, které chci dokonce života zvládnout nebo alespoň polovinu znich. Samozřejmě se koukam na většinu výpovědí lidí co zažili klinickou smrt, ale mohl to být jen sen když umírání je skoro jako usínání. :(

Není to lehké z jediného důvodu: jsi přesvědčený o tom, že to není lehké, proto ti to takto funguje

Strach obecně (nemusí to být jen ze smrti) není potřeba překonávat. Stačí jej (situaci) pochopit, nebránit se jí. Představ si to jako překážku na cestě - tu potřebuješ "překonávat" tak dlouho, dokud ti nedojde, že to není problém, že se to dá obejít... nebo přeskočit... nebo na ní budeš balancovat jako na kladině a trénovat svou rovnováhu... - ale není potřeba se zaobírat tím, že je to překážka. Vždyť nevíš, jestli při jejím obcházení nepotkáš pěknou holku... přeskok tě může inspirovat ke sportování... u balancování si můžeš uvědomit, že bys chtěl dělat nějaká vystoupení pro děti... nebo, nebo, nebo - všechno je to jen o tom, jak se na věci díváš. O tom, že umřeme se rozhodlo už při oplození vajíčka spermií - všechno, co má svůj začátek, musí mít i svůj konec ...A věci, které nedokážeš změnit, tak ty nestojí ani za pozornost

Každý z nás - včetně tebe - neudělal dosud všechny věci, co udělat chtěl. Už jako dítěti se ti určitě stalo, že tě máma domů naháněla k jídlu a ty jsi nedohrál s klukama fotbal, nedostavěl sněhuláka, nedokreslil obrázek, nenašel plný koš hub... atd a přesto žiješ a neubylo tě, žádná tragédie se neodehrála.
Čím víc plánů budeš mít, tím je vyšší pravděpodobnost, že se na všechny prostě nedostane. Je to velice jednoduchá matematika nebo logická úvaha. Pokud teda chceš něco stihnout, pak vybírej, která z těch přání to budou. Je lepší si ty jednotlivé zážitky užít, než u každého myslet, že už bys chtěl být jinde, aby ti něco neuteklo. Tak jsi myšlenkama stále někde v budoucnosti a nedokážeš si užívat to jediné, co skutečně můžeš žít - a to je přítomný okamžik
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 12. kvě 2015 21:18:50

Bat se smrti + pud sebezachovy + spatne info z okoli a jejich interpretace= zivoreni...udel vetsiny...
Je dobre pokouset se z toho ven..a jo, zacit je treba nejak takhle...
Drzim palce
Zmena stezejniho paradigmatu tomu muze pomoct
Zivot je Hra...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod meko » úte 12. kvě 2015 22:43:40

nop píše:meko,
měl bych Tě upozornit na situaci /bodově/ :
1/ na diskuzi se často vyskytuje fakt, že se lidé hádají o věcech, o kterých jsi se neptal, např. o "prázdnotě", což je specifický pojem v advaitě a buddhismu a vůbec není prázdný, Tím uklouznou úplně mimo.

2/ neodpustí si údery a dodyčeky na druhé lidi mimo Tvé téma a je to pokračování z bojů jinde načatých, zde např. také podceňování žen,

3/ ber na vědomí, že i noviny mají svou rubriku "humor", zde kašpárka dělá Vostálník, čili Petr Vostál, ve všech tématech. Nesmíš ho brát doslova. Možná, že i na moje psaní se ozve, aby mi odporoval. To nechej tam, prostě přeskoč.

4/ probírej se vším a vybírej si moudrosti, jako když proud připlaví perlu, a to bahno nechej bez povšimnutí.


Ano, všimnul jsem si, že se to stočilo z " bojím se smrti " na nějaké nedořešené věci z minula. :D Nic méně jsem rad za každou odpověď, protože jsem nečekal, že mi někdo odpoví na můj příspěvek. Samozřejmě pokud si z toho někdo dělá srandu tak si to prectu a možná se i zasmeju.
meko
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 10. kvě 2015 22:41:57

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod meko » úte 12. kvě 2015 22:49:34

malpan píše:
meko píše:No jo, ale to není lehké. :( Mám takový pocit, že ani ten strach ze smrti tak z bolesti nikdy neprekonam.
Bojím se hlavně toho (to jsem tam zapomněl napsat), že nestihnu udělat všechny věci, které chci dokonce života zvládnout nebo alespoň polovinu znich. Samozřejmě se koukam na většinu výpovědí lidí co zažili klinickou smrt, ale mohl to být jen sen když umírání je skoro jako usínání. :(

Není to lehké z jediného důvodu: jsi přesvědčený o tom, že to není lehké, proto ti to takto funguje

Strach obecně (nemusí to být jen ze smrti) není potřeba překonávat. Stačí jej (situaci) pochopit, nebránit se jí. Představ si to jako překážku na cestě - tu potřebuješ "překonávat" tak dlouho, dokud ti nedojde, že to není problém, že se to dá obejít... nebo přeskočit... nebo na ní budeš balancovat jako na kladině a trénovat svou rovnováhu... - ale není potřeba se zaobírat tím, že je to překážka. Vždyť nevíš, jestli při jejím obcházení nepotkáš pěknou holku... přeskok tě může inspirovat ke sportování... u balancování si můžeš uvědomit, že bys chtěl dělat nějaká vystoupení pro děti... nebo, nebo, nebo - všechno je to jen o tom, jak se na věci díváš. O tom, že umřeme se rozhodlo už při oplození vajíčka spermií - všechno, co má svůj začátek, musí mít i svůj konec ...A věci, které nedokážeš změnit, tak ty nestojí ani za pozornost

Každý z nás - včetně tebe - neudělal dosud všechny věci, co udělat chtěl. Už jako dítěti se ti určitě stalo, že tě máma domů naháněla k jídlu a ty jsi nedohrál s klukama fotbal, nedostavěl sněhuláka, nedokreslil obrázek, nenašel plný koš hub... atd a přesto žiješ a neubylo tě, žádná tragédie se neodehrála.
Čím víc plánů budeš mít, tím je vyšší pravděpodobnost, že se na všechny prostě nedostane. Je to velice jednoduchá matematika nebo logická úvaha. Pokud teda chceš něco stihnout, pak vybírej, která z těch přání to budou. Je lepší si ty jednotlivé zážitky užít, než u každého myslet, že už bys chtěl být jinde, aby ti něco neuteklo. Tak jsi myšlenkama stále někde v budoucnosti a nedokážeš si užívat to jediné, co skutečně můžeš žít - a to je přítomný okamžik



Já to mám do života rozvrhnute tak, že mám 3 základní věci co chci Udělat\ dokázat v životě. Od tech tří věcí se pak odvíjejí další "menší věci" co chci dokázat\udelat. Že se mi nepovede nějaká ta menší věc je mi jedno, ale aspoň ty 3, které si fakt moc chci splnit.
Mimochodem: Když jsem si nedokreslil obrázek mohl jsem se k němu po tom jídle vrátit, jenomže po smrti si asi nepujdu kreslit obrázek atd. Chapes ne?
meko
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 10. kvě 2015 22:41:57

Re: Bojím se smrti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. kvě 2015 10:42:47

meko píše:Já to mám do života rozvrhnute tak, že mám 3 základní věci co chci Udělat\ dokázat v životě. Od tech tří věcí se pak odvíjejí další "menší věci" co chci dokázat\udelat. Že se mi nepovede nějaká ta menší věc je mi jedno, ale aspoň ty 3, které si fakt moc chci splnit.
Mimochodem: Když jsem si nedokreslil obrázek mohl jsem se k němu po tom jídle vrátit, jenomže po smrti si asi nepujdu kreslit obrázek atd. Chapes ne?


dělej tedy co nejvíce jde proto, aby si ty tři věci udělal

co se stane hrozného, kdyby obrázek nebyl dokončen ???
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte mi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků