Důkaz o tom, že realizovaní nemluví :))

Důkaz o tom, že realizovaní nemluví :))

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. dub 2015 19:01:22

OSHO, JAK BYS DEFINOVAL DOBRÝ PROSLOV?
TĚŽKO ŘÍCI. Za celý život jsem nepřednesl jedinou řeč. Ptáš se nesprávného člověka. Ale slyšel jsem jednu definici a chtěl bych, abys ji znal.

Dobrou řeč dělá dobrý začátek a dobrý konec -- to, že se začátek a konec dostanou hodně blízko k sobě. Samozřejmě, nejlepší proslov nemá vůbec nic mezi nimi; a úplně nejlepší proslov je ten, který nikdy není přednesen.

Já přednáším ten úplně nejlepší, ten nevyslovený. Nikdy v životě jsem nepronesl jedinou řeč, protože já pracuji s tichem, ne se slovy. I když slyšíte slova, nejde o ně. I když používám slova, používám je jen jako nutné zlo -- musím je používat, protože tichu zatím nerozumíte.

Nemluvím k vám. Nemám co říci, protože to, co mám nelze vypovědět, není možné si o tom popovídat. Ale vy nerozumíte ničemu kromě slov, takže se musím trápit a používat slova, která nemají žádný význam. A musím říkat věci, které bych neměl říkat -- v naději, že jednou se do mě začnete dívat přímo, postupně přestanete poslouchat slova a uslyšíte to sdělení. Pamatujte si: prostředník sám není tou zprávou. Slova nejsou mým sdělením. To sdělení je beze slov.

Snažím se vám předat nevyslovenou řeč. Je to přenos odehrávající se mimo slova, takže přijímat jsou schopni jen ti, kdo jsou se mnou spojeni srdcem.
Promluva
na téma královské písně od Sarahy
Návštěvník
 

Re: Důkaz o tom, že realizovaní nemluví :))

Nový příspěvekod Pavla » pát 03. dub 2015 5:26:04

To je spíš důkaz toho, že Osho byl na srandičky. Rád si užíval života, rád blbnul.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44


Zpět na Osho

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků