Osho

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 13. črc 2020 18:10:31

"Tělo je viditelná duše a duše je neviditelné tělo." Tělo a duše nejsou nikde rozděleny, jsou součástí sebe, jsou částí jednoho celku. Musíte přijmout tělo, musíte respektovat tělo, musíte být vděční za své tělo. “

"Tělo je nejsložitějším existujícím mechanismem - je prostě úžasné." A požehnaní jsou ti, kdo se diví. “

Obrázek

„Ve vašem těle je voda oceánů, ve vašem těle je oheň hvězd a slunce, ve vašem těle je vzduch, vaše tělo je vyrobeno ze země. Vaše tělo představuje celou existenci, všechny prvky. A jaká proměna! Jaká proměna! Podívej se na Zemi, a pak se podívej na své tělo, jakou proměnu, a nikdy jsi se tomu nedivil! Prach se stal božským - jaké větší tajemství je možné? "Vidíš zázrak, který se děje každý den. Z bahna přichází lotos ... a z prachu vyšlo naše krásné tělo."

Osho
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 18. črc 2020 7:05:00



Tělo je viditelná duše.
A duše je neviditelné tělo.
Tělo a duše nejsou nikde rozděleny.
Jsou součástí sebe. Jsou součástí jednoho celku.
Musíte přijmout tělo. Musíte milovat tělo.
Musíte respektovat tělo.
Musíte být vděční za své tělo.
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. črc 2020 18:28:11


Hypnóza je obrovská. Slovo samotné znamená úmyslný spánek. Znáte běžný spánek, každý den spíte, to je normální spánek, nejde dost hluboko. Jeho úkolem je pomoc vašemu tělu získat zpět svou energii ztracené v každodenní činnosti. Proto díky tomu můžete vstát ráno svěží, znovu schopni pracovat. Běžný spánek jde jen tak hluboko, že to pomůže vašemu tělu, zotavit se, zregenerovat. Záměrný spánek je důsledkem hypnózy. Je to jednoduché, ale jde to tak hluboko, kam jste připraveni až jít. Osvěžuje vaše tělo, umlčí vaši mysl, očistí vaše srdce, může dosáhnout až k vašemu Bytí. Vše záleží na vaší ochotě - nikdo vás nemůže zhypnotizovat proti vaší vůli. To je také velmi klamná převládající myšlenka ve světě, že vás může někdo zhypnotizovat proti vaší vůli. To je nemožné. Nikdo vás nemůže zhypnotizovat proti vaší vůli.
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 15:03:21

„Jsem pozváním pro všechny, kteří hledají, hledají a mají v srdci hlubokou touhu najít svůj domov.“

Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod lklknml » pát 27. lis 2020 15:43:48

Návštěvník píše:„Jsem pozváním pro všechny, kteří hledají, hledají a mají v srdci hlubokou touhu najít svůj domov.“

To jako ta nafintěná, plešatá celebrita se skelným pohledem, co zbohatla prodejem duchovna?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Osho

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 15:52:57

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:„Jsem pozváním pro všechny, kteří hledají, hledají a mají v srdci hlubokou touhu najít svůj domov.“

To jako ta nafintěná, plešatá celebrita se skelným pohledem, co zbohatla prodejem duchovna?

Jo, to je ona, aspoň v něčem se shodnem.
P.N
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 16:23:47

Škoda.

Povrchnost, která zavřela jedny dveře, zavírá všechny.
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 16:30:27

Návštěvník píše:Škoda.

Povrchnost, která zavřela jedny dveře, zavírá všechny.

Sorry, nemůžu uznat mistra, co si hoví v blahobitu, z výplat jeho žáků, i kdyby to byl sám bůh..
P.N
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 16:36:00

Nevybereš si. A jestli si vybereš, tak, cos nevybral, zůstává deficitem v celistvosti.
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 16:47:57

Návštěvník píše:Nevybereš si. A jestli si vybereš, tak, cos nevybral, zůstává deficitem v celistvosti.

Není potřeba vybírat, už i Kabir, Thákur, Džibrán, i ten Blake, řekli všechbo, a to nemluvim o upanišadach... Že ti to někdo za těžký prachy bude vznešeně přednášet.. tak toho tentokrát do prdele pošlu já, z celou parádou!
P.N
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 16:56:05

Kdybys za to platil, tak ti věřím.
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 17:13:30

Návštěvník píše:Kdybys za to platil, tak ti věřím.

Nejsem tu k věření.. podívej se do svýho nitra, a pak řekni který guru je pravý. Z těch kolem.
P.N
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 17:15:41

Ty
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 17:17:08

Bez ohledu na to, jestli máš nebo nemáš právě skelný pohled.
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 17:21:29

Hovno. Uvnitř tebe je mistr. Už ho přestaň hledat vně. Tam není a nikdy nebyl.
P.N
 

Re: Osho

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 18:01:00

.
Meditace je meditace, i když to slovo už - nevím už ani
jaký význam teď má. Meditace je tak prostá věc, pro duchovňáky, co chtějí přece poznat tu Pravdu. A nebo ne? Nebo proč vlastně píšou sem? Meditace je uvolněná mysl, žádný že tamto a možná.. kdo jsem, jsem pocit, co tu zrovna krouží, jsem myšlenka, vzpomínka z odpoledne? Ne, jsem teď monentálně já, co putuje myslí (pozornost), a díky němu si uvědomuju (ne jen boha) k čemu by to bylo? Ale právě tu sílu, energii. A k čemu to všechno je? To je tvá věc, jak to pochopíš..
P.N
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 20:13:15

P.N píše:Hovno. Uvnitř tebe je mistr. Už ho přestaň hledat vně. Tam není a nikdy nebyl.

Pravdu. Jsi vnější?
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod lklknml » sob 28. lis 2020 8:06:11

Návštěvník píše:Povrchnost, která zavřela jedny dveře, zavírá všechny.

Povrchnost je válet se v přepychu či se načinčaný předvádět před televizními kamerami.
Povrchnost je obdivovat to.

Ne náhodou tomuhle hejskovi matka Tereza tolik ležela v žaludku.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 28. lis 2020 9:02:19

Přišel Jan Křtitel, nejedl chléb a nepil víno – a říkáte: ‚Je posedlý.‘
Přišel Syn člověka, jí a pije – a říkáte: ‚Hle, milovník hodů a pitek, přítel celníků a hříšníků!‘
Návštěvník
 

Re: Osho

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 28. lis 2020 9:32:35

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Povrchnost, která zavřela jedny dveře, zavírá všechny.

Povrchnost je válet se v přepychu či se načinčaný předvádět před televizními kamerami.
Povrchnost je obdivovat to.



Je to povrchní, ale hodně lidí zřejmě má rádo povrchnost nebo ji nedokážou rozpoznat. Osho se těší celosvětově velké popularitě. O to mu taky šlo. :D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Osho

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků